Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.01.2019., 07:54   #4951
sasha2511
Mindfreak
Moj komp
 
sasha2511's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Pula
Postovi: 1,232
Citiraj:
Autor dadoremix Pregled postova
ja jesam
titlovi rade
stream iz NAS-a radi
i prošao je upgrade


e sad, vidjeli budemo šta je novo . za sad samo boot screen
addonovi su ti ostali?
jel rade?

Poslano sa mog BLA-L09 koristeći Tapatalk
__________________
sasha2511 je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2019., 08:44   #4952
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,527
napisal .. titlovi.com i opensubtitle ostali i rade
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2019., 11:34   #4953
sasha2511
Mindfreak
Moj komp
 
sasha2511's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Pula
Postovi: 1,232
Citiraj:
Autor dadoremix Pregled postova
napisal .. titlovi.com i opensubtitle ostali i rade
aha, ja sam mislio na filmske addonove tipa Yoda, 7of9 i to ili recimo Planet MMA koji derem svaki dan.. 😊

Poslano sa mog BLA-L09 koristeći Tapatalk
__________________
sasha2511 je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2019., 12:20   #4954
warlock25
Premium
Moj komp
 
warlock25's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 2,327
Citiraj:
Autor warlock25 Pregled postova
ne radi elementum na Leia verziji na android tvu
Sad odjednom radi. lol.

Sent from my H8266 using Tapatalk
__________________





warlock25 je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2019., 19:54   #4955
tintin
Premium
Moj komp
 
tintin's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: negdje
Postovi: 1,693
Meni se danas instalirala Leia pa sam se malo pogubio s postavkama.
Može netko malo pojasniti ovu postavku u video reprodukciji:
"Enable HQ scalers for scaling above"
Postavke su od 0 do 100%.
tintin je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2019., 08:33   #4956
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,987
Jeste radili samo update sa 17.6 ili clean install?
__________________
Thinkpad T430 running Manjaro
rodriguez je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2019., 09:11   #4957
tintin
Premium
Moj komp
 
tintin's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: negdje
Postovi: 1,693
Na boxu clean install jer nakon updatea kodi nije radio, a na android tvu sve radi ok nakon updatea.
tintin je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2019., 10:51   #4958
Full Throttle
Premium
Moj komp
 
Full Throttle's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 838
kakva je situacija sa searchem na 18? znam da nije radil, al sam čital da je to zbog addonova koji bi se trebali updateati
Full Throttle je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2019., 13:09   #4959
tintin
Premium
Moj komp
 
tintin's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: negdje
Postovi: 1,693
Meni radi sve ok osim Serena.
tintin je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2019., 22:39   #4960
compstunt007
Premium
Moj komp
 
compstunt007's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HR
Postovi: 129
iz vašeg iskustva koliki bi trebao biti Mbps za ok gledanje na Kodiu u 1080 rezoluciji? File koje klikam su između 5-10GB. Teže fileove ubi buffering bez obzira da li je VPN on ili off. Vjerujem da odmaže i Tele2 pokućni internet...
compstunt007 je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2019., 22:59   #4961
extacod
Premium
 
extacod's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Milkywhey
Postovi: 201
Jedan poznanik je kupio iptv domaću listu i prvih tjedan dana radilo je sve savršeno, nakon toga non stop užasno šteka i postalo je negledljivo, pošalje ju meni, ja doma probam i radi sve savršeno, dođem kod njega opet koma i užasno šteka, ne radi, brzina neta mu 20mbit/a tako da zbog toga nije. Reko idemo bezveze probat instalirat vpn pa da vidimo onda, nakon toga radi sve savršeno. Ugasim vpn opet užasno šteka. Dakle očito je da na neki način to operator "namjerno" blokira, radi se o Optimi jel ima netko sličnih iskustva u vezi toga i jel se može po tom pitanju šta sredit osim da se svaki put spaja na VPN?
extacod je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2019., 23:10   #4962
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,527
samo vpn
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2019., 12:31   #4963
Revolver3844
Premium
 
Datum registracije: Apr 2017
Lokacija: SB
Postovi: 669
Meni ovaj novi kodi kreša na Androidu 7
Jel moguće vratit staru verziju ?
Revolver3844 je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2019., 12:38   #4964
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,527
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2019., 14:46   #4965
Revolver3844
Premium
 
Datum registracije: Apr 2017
Lokacija: SB
Postovi: 669
Citiraj:
Autor dadoremix Pregled postova
Uspio.
Sad radi.
Tnx za link
Revolver3844 je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2019., 10:24   #4966
Issie
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2016
Lokacija: Varaždin
Postovi: 36
Citiraj:
Autor extacod Pregled postova
Jedan poznanik je kupio iptv domaću listu i prvih tjedan dana radilo je sve savršeno, nakon toga non stop užasno šteka i postalo je negledljivo, pošalje ju meni, ja doma probam i radi sve savršeno, dođem kod njega opet koma i užasno šteka, ne radi, brzina neta mu 20mbit/a tako da zbog toga nije. Reko idemo bezveze probat instalirat vpn pa da vidimo onda, nakon toga radi sve savršeno. Ugasim vpn opet užasno šteka. Dakle očito je da na neki način to operator "namjerno" blokira, radi se o Optimi jel ima netko sličnih iskustva u vezi toga i jel se može po tom pitanju šta sredit osim da se svaki put spaja na VPN?
Koji VPN koristis?
Issie je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2019., 21:16   #4967
Kirkpatrick
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 87
Napisao originalno na forumu.hr, ali možda netko i ovdje zna...

Gospodo, može li tko pomoći Kodi (i network) newbiju da najlakše spoji Android Box Kodi s hard diskom koji je spojen na PC? Uspio sam preko UPnP, pa tako kad pokrenem Kodi na računalu, radi i na Android TV boxu (Minix). Glavno da radi, ali na boxu nemam fini izgled biblioteke kao što je na PC-u. Npr: https://i.imgur.com/sYB31MH.jpg

Na boxu mi je poruka: "Library section is currently empty. In order to populate it,..." pa onda moram browsati do files, te tako doći do serija/filmova na PC-u. To je u redu za mene, ali želio bih i obitelji olakšati gledanje, a vjerujem da bi se puno više snašli s kodijem izgledom kao na slici gore.

Vidio sam neke filmiće na Youtube-u koji govore o SMB, i kako omogućiti isti, ali na mojem (hrvatskom) windowsu 10, nemam uopće tu opciju, samo SMB direct (https://i.imgur.com/PAtB4ju.png). Mislim da više nemam niti homework. Jel bi uopće takav share omogućio izgled biblioteke kao na PC-u?
Kirkpatrick je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2019., 21:45   #4968
dragutin985
Premium
Moj komp
 
dragutin985's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 168
Citiraj:
Autor Kirkpatrick Pregled postova
Napisao originalno na forumu.hr, ali možda netko i ovdje zna...



Gospodo, može li tko pomoći Kodi (i network) newbiju da najlakše spoji Android Box Kodi s hard diskom koji je spojen na PC? Uspio sam preko UPnP, pa tako kad pokrenem Kodi na računalu, radi i na Android TV boxu (Minix). Glavno da radi, ali na boxu nemam fini izgled biblioteke kao što je na PC-u. Npr: https://i.imgur.com/sYB31MH.jpg



Na boxu mi je poruka: "Library section is currently empty. In order to populate it,..." pa onda moram browsati do files, te tako doći do serija/filmova na PC-u. To je u redu za mene, ali želio bih i obitelji olakšati gledanje, a vjerujem da bi se puno više snašli s kodijem izgledom kao na slici gore.



Vidio sam neke filmiće na Youtube-u koji govore o SMB, i kako omogućiti isti, ali na mojem (hrvatskom) windowsu 10, nemam uopće tu opciju, samo SMB direct (https://i.imgur.com/PAtB4ju.png). Mislim da više nemam niti homework. Jel bi uopće takav share omogućio izgled biblioteke kao na PC-u?
Kod mene je to rijeseno tako da sam sharao foldere gdje su serije i filmovi, dvako u svojem folderu, a onda na android boxu, gdje se addaju video fileovi, upisivao ip adresu od compa i kako se zove folder gdje su filmovi/serije.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
dragutin985 je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2019., 22:20   #4969
Kirkpatrick
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 87
"Connection refused" mi javlja. Folderi su shareani, isto serije i filmovi,...mislim da samo nešto krivo upisujem.
Kirkpatrick je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2019., 22:37   #4970
dragutin985
Premium
Moj komp
 
dragutin985's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 168
Citiraj:
Autor Kirkpatrick Pregled postova
"Connection refused" mi javlja. Folderi su shareani, isto serije i filmovi,...mislim da samo nešto krivo upisujem.
Hmm, to ces morati pricekati odgovor od vecih znalaca windowsa i kodija..
Pogledaj jos ovo, mozda pomogne

https://forum.kodi.tv/showthread.php...share+registry

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
dragutin985 je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2019., 23:01   #4971
Kirkpatrick
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 87
Hvala, probati ću i to.

A u međuvremenu sam skoro sve odradio kao i čovjek ovdje: https://www.youtube.com/watch?v=2dsihEx68u0

...osim onog prvog dijela, koji vjerojatno i zeza, samo omogućavanje SMB1.0, što nemam pojma kako napraviti. A usput probao i NFS te svi unosi su bili isti kao i kod smb-a, ali mi se kodi nešto zaledio kad sam to probao.


EDIT: Mislim da sam nešto uspio, u Control Panelu > Prikaz mrežnog stanja i zadataka > Promjena naprednih postavki zajedničkog korištenja > Sve mreže > Isključi zajedničko korištenje zaštićeno lozinkom > Reboot

I smb share proradio!

Zadnje izmijenjeno od: Kirkpatrick. 05.02.2019. u 23:26.
Kirkpatrick je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2019., 11:54   #4972
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,862
Citiraj:
Autor Kirkpatrick Pregled postova
Napisao originalno na forumu.hr, ali možda netko i ovdje zna...

Gospodo, može li tko pomoći Kodi (i network) newbiju da najlakše spoji Android Box Kodi s hard diskom koji je spojen na PC? Uspio sam preko UPnP, pa tako kad pokrenem Kodi na računalu, radi i na Android TV boxu (Minix). Glavno da radi, ali na boxu nemam fini izgled biblioteke kao što je na PC-u. Npr: https://i.imgur.com/sYB31MH.jpg

Na boxu mi je poruka: "Library section is currently empty. In order to populate it,..." pa onda moram browsati do files, te tako doći do serija/filmova na PC-u. To je u redu za mene, ali želio bih i obitelji olakšati gledanje, a vjerujem da bi se puno više snašli s kodijem izgledom kao na slici gore.

Vidio sam neke filmiće na Youtube-u koji govore o SMB, i kako omogućiti isti, ali na mojem (hrvatskom) windowsu 10, nemam uopće tu opciju, samo SMB direct (https://i.imgur.com/PAtB4ju.png). Mislim da više nemam niti homework. Jel bi uopće takav share omogućio izgled biblioteke kao na PC-u?
Kvačkaj sve pod settings/services/upnp-dlna (share my libraries) postavkama.
Ja sam prije par godina koristio share-anje kolekcija na nacin da sam ih drzao na WD 4tb prenosnom HDDu koji je bio spojen na nexbox. TV u drugoj sobi je vukao preko upnp-a, a kodi u trecoj sobi, preko nfs protokola. Sad se bas ne sjecam sta mi se sve prikazivalo od slicica i opisa....
Samba protokol nikada nisam uspio upogoniti kako spada. HD je uvijek štekao. NFS is wtg.
... Ili centralni nas server gdje na kraju svi zavrsimo jer je to jedino univerzalno rjesenje ... pa si miran jednom za sva vremena.
Ako nece tako, mozes sloziti u kodiju da ti sve te libraries staff thumbe, fanarte; .nfo s opisom, sprema u folder od filma/serije pa kad povlacis sa druge instance taj drugi kodi, dobije sve "servirano".
... pa googlaj u tom smjeru, jer ja sam to odavno pozaboravljao, ali moras malo zagrebati u .xml datoteke
Tako su u biti "libraries" funkcionirale u samim pocecima.
EDIT:
ili najjednostavnije rješenje ako ti nisu bitne tvoje kolekcije; Slozi quasar ili elementum addon i zaboravi sva ta DL sranja i zayebancije
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom

Zadnje izmijenjeno od: Ziiky. 06.02.2019. u 12:19.
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2019., 10:58   #4973
Kirkpatrick
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 87
Hvala ti, ali proradilo je sve eventualno. Doduše, kad sam dodao još jedan share-ani folder, nisam mu mogao pristupiti (eksterni disk spojen na računalo, možda ima veze), sve dok nisam omogućio NetBIOS putem TCP/IP-a u svojstvima etherneta.

Jedno nevezano za gore pitanje, ali još uvijek o Kodiju...zna li tko neki free addon s SLO2 i/ili ORF-om? Nešto što nije geozaključano? (Slovenija online stream trenutno radi, ali mislim da neće kad je neki sport) Trebat će mi samo jednom-dva puta u mjesec dana, pa me zanima neki najjednostavniji način gledanja istih (ako je moguće).

Zadnje izmijenjeno od: Kirkpatrick. 07.02.2019. u 11:50.
Kirkpatrick je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2019., 11:56   #4974
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Citiraj:
Autor extacod Pregled postova
Jedan poznanik je kupio iptv domaću listu i prvih tjedan dana radilo je sve savršeno, nakon toga non stop užasno šteka i postalo je negledljivo, pošalje ju meni, ja doma probam i radi sve savršeno, dođem kod njega opet koma i užasno šteka, ne radi, brzina neta mu 20mbit/a tako da zbog toga nije. Reko idemo bezveze probat instalirat vpn pa da vidimo onda, nakon toga radi sve savršeno. Ugasim vpn opet užasno šteka. Dakle očito je da na neki način to operator "namjerno" blokira, radi se o Optimi jel ima netko sličnih iskustva u vezi toga i jel se može po tom pitanju šta sredit osim da se svaki put spaja na VPN?
Kad vam iptv provideri prestanu skrtariti na serverima i odj*bu jeftine francuske servere, nece vam trebati vpn.

Gesendet von meinem SM-G960F mit Tapatalk
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2019., 15:30   #4975
DSA
Premium
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 257
Jel dovoljno jednom autorizirati RD account u Kodiju ili mora za svaki addon pojedinačno?
DSA je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2019., 19:57   #4976
9800pro
aka Edo, aka Syncros
Moj komp
 
9800pro's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 1,682
Citiraj:
Autor DSA Pregled postova
Jel dovoljno jednom autorizirati RD account u Kodiju ili mora za svaki addon pojedinačno?
Jednom u onom url resolveru koji ti bilo koji addon otvori.

OnePlus 6T
9800pro je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2019., 22:17   #4977
DSA
Premium
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 257
Koja brzina neta bi bila dovoljna da mogu pogledati 4K film od 70-80 GB na Seren addonu sa RD naravno, da ide glatko bez problema? Trenutno sam na nekom paketu 40/6 i nema šanse da pusti takav film. Ne ide čak glatko ni neki BR od 30-40 GB u 1080p rezoluciji. Sa mojim brzinama mogu recimo pogledati neke BR ripove do cca 15 GB.
DSA je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2019., 00:46   #4978
livada2
Registered User
 
livada2's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: nigdje
Postovi: 475
Meni seren ne otvara nijedan stream sto je prestao radit ili?
__________________
SAMOANA: Nije u šoldima sve
Nadmudrivanje sa budalom je kao hrvanje sa svinjom u blatu ..... nakon nekog vremena skužiš da svinja uživa
livada2 je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2019., 08:08   #4979
DSA
Premium
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 257
Citiraj:
Autor livada2 Pregled postova
Meni seren ne otvara nijedan stream sto je prestao radit ili?
Ovo je rješenje

Seren Kodi addon does not come preinstalled with default providers. That’s because it uses Real Debrid and Premiumize premium providers to fetch the streams. However, if Seren isn’t finding any playable streams, even after authorizing the premium providers, you may want to try installing the Provider Packages.
DSA je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2019., 15:59   #4980
livada2
Registered User
 
livada2's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: nigdje
Postovi: 475
thx. budem probao.
__________________
SAMOANA: Nije u šoldima sve
Nadmudrivanje sa budalom je kao hrvanje sa svinjom u blatu ..... nakon nekog vremena skužiš da svinja uživa
livada2 je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na