Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kriptovalute
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.08.2018., 20:20   #5911
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,058
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
Evo da ja opet malo komentiram kretanje naseg ETH-a.

Nisko je, svi bruje, kupuj sada, sada vampiri kupuju, pa je pametno. No izgleda da se gace jos tresu i cim je malo cijena porasla ljudi opet bjeze, evo sad na orderbook ima 310 ETHa na prodaju po pribliznoj cijeni... Neznam jel to manipuliranje ili ljudi bjeze jer sam prije isto pratio da su i kupovali po 100 ETH-a. No sto god je, nije lijepo za vidjeti kada se velike cifre pojave na crvenoj strani orderbooka.
Evo ti pa čitaj
https://s3.us-east-2.amazonaws.com/t...ish+Thesis.pdf
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2018., 20:50   #5912
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Da, proletio sma sada samo kroz tekst nabrzinu. Samo nije mi jasno kazu da je ETH overvalued, napisano je to u Julu ove godine, pa sad neznam jesmo li sad na pravoj vrijednosti ili jos misle da treba pasti dolje...

Uglavnom interesantno stivo... Prestudirat cu u detalje sutra.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2018., 21:23   #5913
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,734
Meni se čini da vi svi zaboravljate tehnički aspekt cijelog ovog trejdanja. Ajmo uzeti najgori scenarij - cijena ETH padne ispod profitabilne cijene za minere. Ekipa gasi rudare, onih malo koji ne moraju plaćati struju ne mogu pokriti zahtjeve mreže, naknade (fee) se dižu, cijela mreža se usporava što dovodi do daljenjeg pada vrijednosti... i tako u krug dok ne propadne skroz. Je, u cijelom procesu difficulty pada pa održava minere na životu jer kopaju sve više i više, što opet dovodi do toga da je difficulty toliko nizak da se može kopati tisuće ETHa dnevno bez grafičke kartice, a limit ne postoji. Hiperinflacija = smrt coina, opet.

Tako da cijena ETH-a po meni mora ostati minerima profitabilna inače... neće biti dobro.

Zadnje izmijenjeno od: dakky. 17.08.2018. u 21:31.
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2018., 23:15   #5914
livada2
Registered User
 
livada2's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: nigdje
Postovi: 475
Citiraj:
Autor dakky Pregled postova
Meni se čini da vi svi zaboravljate tehnički aspekt cijelog ovog trejdanja. Ajmo uzeti najgori scenarij - cijena ETH padne ispod profitabilne cijene za minere. Ekipa gasi rudare, onih malo koji ne moraju plaćati struju ne mogu pokriti zahtjeve mreže, naknade (fee) se dižu, cijela mreža se usporava što dovodi do daljenjeg pada vrijednosti... i tako u krug dok ne propadne skroz. Je, u cijelom procesu difficulty pada pa održava minere na životu jer kopaju sve više i više, što opet dovodi do toga da je difficulty toliko nizak da se može kopati tisuće ETHa dnevno bez grafičke kartice, a limit ne postoji. Hiperinflacija = smrt coina, opet.

Tako da cijena ETH-a po meni mora ostati minerima profitabilna inače... neće biti dobro.

Malo ti tu racunica ne stima.
Kad cijena padne (a vec je u proslosti bila niza nego sto je sad(ispod 10 dolara je bio par godina pa nije propo neg oje narastao)) al je bilo manje minera) i kad rudari ugase minere oni koji ostanu ce bez ikakvih problema rudarit kao da se nista nije desilo . Problem ce bit cirka 2 tjedna dok se diff ne smanji i onda ko da ovih koji su odustali niuje ni bilo . tih par koji su ostali ce podmirivat cijelu mrezu bez ikakvih problema.


Sve sto tu spominjes za eth se sa btc desilo nekoliko puta u preteklo desetljece.
Rasto je pa je pao na niske grane al nikad nije propao jer uvjek ce bit zainteresiranih za rudarenje koji ce odrzavat mrezu. Nekom dolar dnevno nije dosta a bogami onom u Bangladesu ili Venezueli je to poprilicna zarada. KAd se krene u minus otresce se masa rudara koj ice rec sto je meni ovo trebalo i kad oni odu onaj tko je ostao vise nije u minusu.
Cijena coina ne ovisi o rudaru. Ne postoji minimalna cijena nekog coina(bar je ja nisam ni na jednoj burzi vidio do sada). Ak ga nitko ne zeli bu propal i to je to. Onaj ko kupuje odredjuje cijenu i nije ga briga kolko tebe kosta struja. Ti odredjujes prodajnu cijenu i nitko ti ne brani da je danas stavis na 1000$.

Zadnje izmijenjeno od: livada2. 17.08.2018. u 23:29.
livada2 je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2018., 11:09   #5915
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Da i ja si mislim da je taj mining kao zivi organizam i da nece propast. Jer kad ima puno minera difficulty je velik, a cim padne dificulty pa prakticki par minera ce nalazit blockove jako brzo i dalje ce mreza funkcionirat. A jos se nije spomenuo faktor ako cijena nekog coina pada sto znaci da i njegova potraznja pada pa nema toliki demand pa opet jedan miner to malo demanda moze napravit.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2018., 13:32   #5916
mbuljuba
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: osijek
Postovi: 39
jel netko ima iskustva s SBC coin.
nije mi jasno kako je moguće da sam s tim coinom trgovao mjesecima
i prije mjesec dana cryptopia kaže da je market zatvoren.
nigdje nikakvog objašnjenja šta je sa tim coinom.
da li to jednostavno zaboraviti ili se nadati,
da će se jednog dana negdje pojaviti.
mbuljuba je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2018., 19:22   #5917
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,734
Citiraj:
Autor livada2 Pregled postova
Malo ti tu racunica ne stima.
Kad cijena padne (a vec je u proslosti bila niza nego sto je sad(ispod 10 dolara je bio par godina pa nije propo neg oje narastao)) al je bilo manje minera) i kad rudari ugase minere oni koji ostanu ce bez ikakvih problema rudarit kao da se nista nije desilo . Problem ce bit cirka 2 tjedna dok se diff ne smanji i onda ko da ovih koji su odustali niuje ni bilo . tih par koji su ostali ce podmirivat cijelu mrezu bez ikakvih problema.
Ne slažem se.

Što je više minera, brže su transakcije, manje su naknadne, veći je difficulty i manje se profitira s kopanjem.
Što je manje minera, sporije su transakcije, veće su naknade, manji je difficulty pa se više profitira s kopanjem.

E sad zašto su rudarenje i trejdanje usko povezani... zato jer ti nitko neće kopati za dolar mjesečno sa 100 kartica. Svi će izaći i ostat će ti ljudi koji imaju farme i tući će po par tisuća ETH-a dnevno što će mu srozati cijenu do te mjere da će i oni prodat grafičke i zbogom.

Zato se nadam da će biti neki pump uskoro jer ETH nije BTC.
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2018., 19:29   #5918
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Citiraj:
Autor dakky Pregled postova
Što je više minera, brže su transakcije, manje su naknadne, veći je difficulty i manje se profitira s kopanjem.
Što je manje minera, sporije su transakcije, veće su naknade, manji je difficulty pa se više profitira s kopanjem.
Ja sam drugacijeg misljenja jer sam vidio na poolu da kad padne difficulty da se brze rjesavaju blockovi, odnosno matematika je na strani statistike i u ovom slucaju, da bez obzira koliko ljudi kopalo blockovi ce se rjesavat isto. A u to ide prilog potreba i potraznja, kada eth skoci na 2000 onda je potreba za njim velika i vjerujem da je potrebno vise rudnika da to sve rjesavaju, kada potreba za njim padne na 100$ ili ajmo rec na neki apokalipticki nivo onda i jedan rudnik moze snabjevat mrezu...

mislim da formula rjesavanja blocka ide tome u prilog i da je to zapisano u njoj...

Ako imas neku tvoju teoriju zasto je to onako kako ti kazes volio bih cuti jer me stvano zanima i moguce je da sam ja u krivu...

evo formule:
network hashrate / personalrate * blocktime = time to find a block

Link:
https://ethereum.stackexchange.com/q...iven-hash-rate
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2018., 19:58   #5919
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,734
formula štima... ali ne štima dio koliko transakcija stane u blok... i tko će verificirati taj blok... dakle recimo da ostane jako mali broj poolova i rigova... a cijena etha padne na 100$ ... masa ljudi ce htjeti kupiti eth.... nece biti dovoljno network hasha da to obradi brzo... ako me kuzis... pa ce se cekati obrada transakcije i po par sati, mozda i dana... a to nema smisla. I tu coin onda gubi na vrijednosti jer nije sposoban imat mrezu iza sebe... a da ne govorim sto bi to tek tokenima na ethashu napravilo...
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2018., 21:18   #5920
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Da, tako je u pravu si. U biti to se vec dogodilo nedavno... Ono kad je poludio ETH pa su svi navalili pa je transakcija trajala jako dugo...
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2018., 23:00   #5921
livada2
Registered User
 
livada2's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: nigdje
Postovi: 475
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
Da, tako je u pravu si. U biti to se vec dogodilo nedavno... Ono kad je poludio ETH pa su svi navalili pa je transakcija trajala jako dugo...

da al u blok stane kolko stane. Ne stane u blok nista vise zato sto ima vise minera. Ak se blok vadi cirka svakih 10 minuta, vadi se svakih 10 minuta i ak u njega stane (lupetam) 1000 transakcija to je to. Dal je blok kopalo nas 10 ili nas 3 milijarde je nebitno jer i dalje u blok stane tih 1000 transakcija a blok se i dalje kopa svakih 10 minuta,
problem nastaje jedino pri naglom odustajanju minera i dok se dif ne smanji.


znaci nas 10 ce kopat blok i za to cemo dobivat potpuno isti broj ETHa za nagradu kolko sad dobije njih milijardu koji kopaju. Potpuno je nebitno kolko ljudi kopa jer nagrada je uvjek ista(globalno na cijelom networku)


Citiraj:
Autor dakky Pregled postova
formula štima... ali ne štima dio koliko transakcija stane u blok... i tko će verificirati taj blok... dakle recimo da ostane jako mali broj poolova i rigova... a cijena etha padne na 100$ ... masa ljudi ce htjeti kupiti eth.... nece biti dovoljno network hasha da to obradi brzo... ako me kuzis... pa ce se cekati obrada transakcije i po par sati, mozda i dana... a to nema smisla. I tu coin onda gubi na vrijednosti jer nije sposoban imat mrezu iza sebe... a da ne govorim sto bi to tek tokenima na ethashu napravilo...
Network Hash nema nikakvog utjecaja kolko ce transakcija brzo ic. ako coin zapne odnosno uspori i ceka se na transakciju jedini razlog za to je : premali block a to ce mu se desit bez obzira dal rudari nas 10 ili milijarda ili dal coin kosta dolar ili 20000 dolara.(osim pri naglom iskljucenju cirka polovice rudara jer tada ce sporost bit ne radi premalog bloka nego radi predugog cekanja da se blok izrudari jer je prevelik DIFF al to ce se samo poravnat cirka u tjedan dana)



to je ujedno i odgovor kak ce netko kopat dnevno 1000 etha i odma ih prodavat. pa i sad ih kopa 1000 dnevno al nas 10000rudara i isto ih prodavamo kao sto ce ih on tada.


Usporenje transakcija su rijesavani povecanjem blokova pa (btc) uvodjenjem seqwita i LN itd...
btc transakcije za novu godinu su upravo bile u tom problemu. i tome su doskocile eto sa LN i seqwitom. Neki drugi coinovi su povecanjem bloka ili nekom drugom metodom.
Kad je BTC bio najsporiji u transakcijam je vrijedio najvise. Mislis da je spora mreza bila razlog pada cijene BTC-a? ja ne mislim.
Tada su naknade bile nebulozne (100kn) a evo danas su ispod kune na mjenjacnicama koje su u Seqwitu

Zadnje izmijenjeno od: livada2. 18.08.2018. u 23:20.
livada2 je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2018., 23:57   #5922
Rino
[ZA DOM]Rino
Moj komp
 
Rino's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Kutina
Postovi: 762
Citiraj:
Autor dakky Pregled postova
masa ljudi ce htjeti kupiti eth.... nece biti dovoljno network hasha da to obradi brzo... ako me kuzis
Kakve veze ima hash sa kupovinom na mjenjačnici?
__________________

Rino je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2018., 02:01   #5923
losos
Registered User
 
losos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2017
Lokacija: split
Postovi: 128
Koristili li itko Profit Trailer?
losos je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2018., 02:14   #5924
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,734
Citiraj:
Autor livada2 Pregled postova
Network Hash nema nikakvog utjecaja kolko ce transakcija brzo ic. ako coin zapne odnosno uspori i ceka se na transakciju jedini razlog za to je : premali block a to ce mu se desit bez obzira dal rudari nas 10 ili milijarda ili dal coin kosta dolar ili 20000 dolara.(osim pri naglom iskljucenju cirka polovice rudara jer tada ce sporost bit ne radi premalog bloka nego radi predugog cekanja da se blok izrudari jer je prevelik DIFF al to ce se samo poravnat cirka u tjedan dana)
Ali upravo si sam sebi skocio u usta odnosno potvrdio ono sto sam rekao. Ako naglo padne ispod isplativosti kopanja i ako naglo izadje masu minera, net hash ce pasti do te mjere da ce se usporiti transakcije i to može koštati coina glave.
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2018., 09:10   #5925
livada2
Registered User
 
livada2's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: nigdje
Postovi: 475
Citiraj:
Autor dakky Pregled postova
Ali upravo si sam sebi skocio u usta odnosno potvrdio ono sto sam rekao. Ako naglo padne ispod isplativosti kopanja i ako naglo izadje masu minera, net hash ce pasti do te mjere da ce se usporiti transakcije i to može koštati coina glave.
u tvojoj formuli ima previse AKO.
nikad spora transakcija do koje je doslo radi par AKO nece bit razlog propadanja coina(posto traje kratko do smanjenja diff-a) .
Jesi ti ili itko odustao za novu godinu od BTCa radi spore transakcije?
i daj mi makar teoretsku shemu(koja nije na rubu SF-a) kako bi se odjednom moglo ugasit pola HRnetworka(odustajanjem polovice minera).
evo udar asteroida u zemlju je jedna od teoretskih pa ce u jednom trenutku ostat cijela amerika bez struje al sumnjam da ce onda ikom bit na pameti kolka je cijena etha ili kripla.
Iz povijesti mozemo puno nauciti. na ovom grafu vidimo sta ce se desit kad diff naraste ili kad padne. Nista.Taj trenutak je to svima potop epskih razmjera al nakon par dana ko da nista nije bilo.
https://pbs.twimg.com/media/C2k_2DWVEAA2N9-.jpg
previse smo u teoriji koja nikad u praksu nece prec. Prije ce eth prec na POS-povecat blok-izmislit neku trecu moguscnost, nego sto ce propast radi spore transakcije.

Opcenito kad pogledam eth kaska za konkurencijom. Bio je alternativa starom i sporom BTC-u al BTc sa segwitom i LN grabi prema naprijed. Vise eth nije niti brzi niti jeftiniji u transakciji od btc-a a btc je ipak btc pa ak se dev ne trgne ne pise mu se dobro.

Zadnje izmijenjeno od: livada2. 19.08.2018. u 09:42.
livada2 je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2018., 03:32   #5926
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,734
Gledaj ovako, samo Hrvatsku. U HR uglavnom ekipa majna ETH jer je najsigurniji i najisplativiji, pored nekih shitcoina koji su možda isplativiji ako se odmah mijenja za fiat.

Ekipa u velikoj većini mora platiti struju. Ako je odmah promjenjeno za fiat, dakle na dnevnoj bazi, možda se skupi za tu struju i par kuna zarade. Tko je ušao s onim što ne smije izgubiti (a takvih je puno), će rađe prodati kartice nego kopati i još plaćati struju. OK, ja nisam među njima, ali većina je takva.

Općenito kad gledaš ETH je jedino što se dugoročno isplati kopati pa makar trenutno bilo neisplativo... jedino što ima neku budućnost možda.
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2018., 10:00   #5927
livada2
Registered User
 
livada2's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: nigdje
Postovi: 475
Nebi se slozio sa tobom ni u jednom segmentu.
Eth nisam kopao nikad jer mi niakd nije davao ni blizu profitabilnosti a ktome i trosi vise struje.
Znaci daje mi manje u dolarima a trosi mi vise u Watima.

Ovdje nisam cuo da itko prodaje kartice a i sam si rekao da nisi onaj koji ce ih prodat .evo i ja nisam od tih koji ce ih uskoro prodat pa neznam gdje je ta vecina koja ih prodaje jer je eto voda do grla dosla.


Ak je vec i doslo da moras placat struju od rudarenja i prodajes eth radi toga onda je opet bolje bit na nekom shitcoinu nego na ethu jer eth premalo daje(opet zavisi koje kartice imas).Cak i kad je 1000$ bio opet je bilo profitabilnijeg coina od eth-a.
Ktome sve ti se bazira na tvojim karticama. Na vegi je sve drugacije tak da je eth na popisu miniranja na zadnjem mjestu jer ima puno profitabilnijih coinova.
JA se smao nadam da ce ETH uskoro opet na 1000$ pa da brzo zaboravimo ovo razdoblje gdje svi radimo za struju. netko na ethu netko na moneru

Zadnje izmijenjeno od: livada2. 20.08.2018. u 10:11.
livada2 je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2018., 11:40   #5928
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
njuskalo.hr, ali ni to nije mjerilo, mjerilo su strani shopovi gdje se stvari brze iskristaliziraju, pa tako su se nasle 1080ti po 50% popusta na trzistu, a interesantno je da ih kupuju gameri... Znaci rijetko tko se nadje da ce kupiti 5 ili vise... pa se ocekuje jos pad cjene, pogotovo sad kad ETH opet zaroni...

Sa velikim postotkom opreme s kojom se rudari se kopa ETH, pa se zbog toga kaze da se rudari ETH. Necu rec da kopam Monacoin i Monero sa 2 riga, kada mi je ostalih 9 zakaceno na ETH...

A tu je jedan gospodin kokacio linkl od jedne kompanije, neznam jel ovaj topic ili drugi neki, bilo je prosli tjedan gdje jedna investicijska kompanija ima cijelu analizu od vise desetaka stranica da je ETH i sad s ovom cjenom overvalued i da bi njegova cijena trebala past. Ja sam letimicno procitao i nezelim vjerovati u to i toplo se nadam da su u krivu i da ce se neka magija dogoditi, ali s cim se mogu sloziti je da su oni realni, a ja nisam...

EDIT:
Najbolji potez koji se sad moze napraviti je nekom uvaliti rigove po nekoj OK cjeni, pa makar i s popustom nekim normalnim i za sve to kupiti neki coin jer su svi debelo nisko. Ali mislim da sad u ovom trenutku nitko ne kupuje rigove, mozda netko ali po nekim smjesnim cijenama ispod normale... Tak da drugim rijecima mi smo u situaciji da se samo ceka sto ce se dogoditi.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2018., 12:00   #5929
livada2
Registered User
 
livada2's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: nigdje
Postovi: 475
Ma bit ce bolje. ak ne danas , sutra.


Da se odlucim prodat to bi bio kraj kripta za mene jedno vrijeme. Sigurno nebi lovu ulozio u neki coin jer kakvaa je situacija i taj ce coin potonut pa nebi imao ni rig-a ni love .
Zato ne prodajem nista nego sutim i trpim
livada2 je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2018., 12:20   #5930
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,529
i kaj budemo kopali?
doma drača sa rx580, ili bude mi poslužila kao grijalica sad u zimi
ja jos trpim na nicehash i eth
al bogme 7 grafa .. niti 1$/day .. a nekad se sječam .. 2016g .. 1 grafa i to 7870 model
na 2 mj kurenja .. donjela mi 0.1 BTC .. hebeno je sve to palo i garant još bude za 2 decimale
Ko klinac, nikad nisam imao high end grafe .. a maštali smo svi o tome.. da imas zver pod haubom
Sad imam 7x .. vi veči hebači i više ... koristimo za druge svrhe i nismo baš sretni
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2018., 13:21   #5931
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Iskreno mislim da ce se nesto pojaviti, neka vrsta rendanja ili nesto takvo sam citao da vec sada neke kompanije nude lovu za vasu opremu, samo mislim da trebaju i malo jaci processor nego ovi sroteri koje mi koristimo (celeroni)

A kopat ce se dalje. Rudar mora i u teska vremena rudariti. I mozda je dobro da ispadnu ovi koji su kopali na profit, kompanije tipa nicehash trebaju propast i gotovo...
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2018., 19:36   #5932
maXonja
bu
Moj komp
 
maXonja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: VŽ
Postovi: 2,510
ETH is my meth!

Nisam vjerovao u njega da će narasti puno, prodavao sam ga bio po 10-20$, popušio
Sada ga holdam koliko mogu pa makar propali i ja i on na 0

__________________
Nvidia u očima
Intel u duši
Alfa Romeo u srcu
maXonja je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2018., 09:24   #5933
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Do koliko ga holdas?
Ja sam kad je bio na 400 imao neku tocku do 1500 da ga holdam. Sad vise neznam ni sam, htio bi do 1000, ali neznam sto cu napraviti na 500.

Neki su trabunjali da ce ove godine ETH na 10 000, a BTC na 50 000, mislim da to necemo vidjeti sigurno osim ako se ne dogodi nesto abnormalno ni sam nemogu zamisliti sto.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2018., 12:34   #5934
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,975
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2018., 13:31   #5935
maXonja
bu
Moj komp
 
maXonja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: VŽ
Postovi: 2,510
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
Do koliko ga holdas?

Ili do 2000$ ili do 0$
Možda kroz 2-3 godine dođemo do cilja, tko zna jel prvog ili drugog
__________________
Nvidia u očima
Intel u duši
Alfa Romeo u srcu
maXonja je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2018., 15:41   #5936
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,058
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
AHA! Dakle to je jedan od tih "cryptocurrency fanatics" koje ovaj članak spominje tri (tri!) puta.
https://www.cnbc.com/2018/08/20/afte...investors.html
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2018., 15:49   #5937
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,975
Citiraj:
Autor kopija Pregled postova
AHA! Dakle to je jedan od tih "cryptocurrency fanatics" koje ovaj članak spominje tri (tri!) puta.
https://www.cnbc.com/2018/08/20/afte...investors.html
Može bit, nemam pojma ko je lik. U jednu Telegram grupu je to netko bio stavio.

__________________
Sent from my mobile using Tapatalk
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2018., 01:08   #5938
KeyserSozeMC
Registered User
 
KeyserSozeMC's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5
3 ETF-a su odbijena sto mi je drago.
Ugl. ovdje mozete pratit ETF ubuduce => https://t.me/BitcoinETFAlert
KeyserSozeMC je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2018., 05:05   #5939
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,734
Ocito niko nije pogledo kineza do kraja, kaze link i "you should hire us". Pametnome dovoljno, na latinskom Sapienti sat. Tko god kaže da zna što se događa u kripto trejdingu - laže.
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2018., 09:47   #5940
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
https://www.ccn.com/rejected-again-s...etf-proposals/

Slabo taj telegram radi... Evo jos 9 ih je odbijeno... A u tekstu pise svaki put kad su odbili cijena BTCa je potonula, pa kamo cemo onda sad zaroniti kad su odbili jos 9 njih...
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na