Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Pisači i skeneri
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.05.2007., 16:19   #1
dxer
Premium
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 227
Zamjenski toneri

Kakva je stvarna kvaliteta tih zamjenskih tonera , recimo od tvrtke Majuro sa stranica toner.je.to ?
Meni konkretno treba toner za Lexmark E120 i oni zamjenski imaju za nekih 90 kn jeftiniji od originala (najniza cijena koju sam ja pronasao za original).

Ima li jos negdje mozda jeftinijih , a kvalitetnih zamjenskih tonera za Lexmark za podrucje Zagreba ?
dxer je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2007., 16:44   #2
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
Za lexa ne znam ali sam koristio od njih za epsona, kyoceru, oki i čist ok je. Original prah je bio tako da nije bilo problema. Druga stvar je kada se koristi zamjenski prah, e onda nastaju problemi. No, mislim da nećeš moči ništa pametno zaključiti dok ne riskiraš jedan i ne probaš sam u praksi.
tor je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.05.2007., 16:56   #3
Dodos
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 129
Ja isto imam Lexmark e120, te sam kupio zamjenski toner od Toner.je.to (ili Majur). Ne vidim nikakve razlike u odosu na original, no, pošto nisu imali kazeta od mog Lexmarka da mi dostave narudžbu, morao sam im dati svoju originalnu toner kazetu da ju napune i donesu natrag.

Uglavnom kvaliteta je ista kao i kod originalnih kazeta, a punjene kazete dobiješ čak i u lijepoj ambalaži.
Dodos je offline   Reply With Quote
Staro 14.06.2007., 21:38   #4
Maynard
:)
 
Maynard's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 123
Citiraj:
Autor tor Pregled postova
Za lexa ne znam ali sam koristio od njih za epsona, kyoceru, oki i čist ok je. Original prah je bio tako da nije bilo problema. Druga stvar je kada se koristi zamjenski prah, e onda nastaju problemi. No, mislim da nećeš moči ništa pametno zaključiti dok ne riskiraš jedan i ne probaš sam u praksi.
Oni ne pune kazete sa originalnim prahom kao i nitko drugi osim firmi koje proizvode dotičnu vrstu tonera tj original.. Prahovi koji se koriste u punjenju su 60 do 85% sličnosti sa originalnim.. Tak da ću te morat ispraviti jer ti cijelo vrijeme koristiš zamjenski prah, a to kaj ti oni vele da je originalni to je već druga stvar
Maynard je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2010., 10:09   #5
masterboyhr
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2
toneri

Pogledaj na

Obnova tonera -

cijena za Lexmark 120 ti je 280 kn. Ja uzimam tonere od njih i za sebe i za firmu i do sada sam super zadovoljan. Daju garanciju i još ti besplatno dovezu tonere doma. Jedino im moraš dati stari toner kada ti dopeljaju novi.
masterboyhr je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2010., 10:11   #6
masterboyhr
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2
toneri

evo našao sam i telefon:

01/615-1462 ili web

www.obnova-tonera.com
masterboyhr je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2010., 12:07   #7
karika
Premium
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Županja
Postovi: 67
Nekad prije sam dobio toner za samsunga ml 25xx valjda. Nisam imao takav printer,nisam ga mogao prodat pa ga rasklopio i probao natocit u samsung ml
1610. To naravno nije proslo, samo usvinjio i sebe i kupatilo. Ako se jos netko
usudi s tim zezat dat cu mu prah za jednu pivu , ima negdje oko 0,7 l.
karika je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2010., 15:55   #8
amilo1538
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Solin
Postovi: 44
Zamjenski ti manje traje, al ja ga svejedno koristim, jer je jeftiniji. To je po meni jedina bitna razlika. Ovisno o tome koliko printaš mjesečno, ja osobno svaka 2-3 mjeseca mjenjam toner, prvi mi je najviše traja.
amilo1538 je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2010., 11:02   #9
baya
Premium
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: BelAir
Postovi: 25
Ja u firmi uzimam djelomično zamjenske tonere i bojice(za HP). Cijene su i do 50% manje od originala a kvalitetom ispisa su na nekih 85% originala. Čak s pojedinim zamjenskim imam i više ispisa. Iz iskustva bi rekao da se više isplati kupiti zamjenske boje nego punjene. Konkretno tonere uzimam od Refill-Bar-a.
baya je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2010., 22:08   #10
kmica
inženjering
Moj komp
 
kmica's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 32
Ja u firmi imam te zamjenske tonere (HP 5550) i nemam baš dobra iskustva s njima, nekvalitetniji ispisi, prilikom printanja slika obavezno zablokira i stalno baca neke greške, mislim da se ne isplati za neku ozbiljniju primjenu
kmica je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.09.2010., 23:23   #11
generic
Premium
Moj komp
 
generic's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,053
Koristim već preko godinu dana zamjenske od toner.hr i nema nikakve razlike u ispisu u odnosu na original (doduše, treba napomenuti da je namjena printera malo specifična kao i način korištenja). Printer je canon lbp 2900 (cartridgei CRG303/CRG703/Q2612; zadnji je za HP, ali potpuno su isti i međusobno zamjenjivi).

Btw., nadam se da je ovo mod prebacio u ovu temu

Zadnje izmijenjeno od: generic. 19.09.2010. u 01:09.
generic je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2010., 21:24   #12
Rush xxx
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: zg
Postovi: 41
Ja radim u jednoj firmi koja se bavi obnovom tonera neću je sada reklamirat.Ne koristimo orginal prah i djelove.Od orginal toner kazete ostaje u večini slučajeva samo plastični oklop, ostalo su zamjenski djelovi iz Kine,Japana.To da se sa zamjenskom kazetom napravi manje stranica baš i nije točno, pogotovo kod crno bijelih pisača.Kod obnove kazete točno se za svaku kazetu zna kolko grama tonera ide u nju, razlike u ispisu između orginala i obnovljenog tonera su minimalne.Kod koloraca je malo stvar komplicirana.Sve ovisi od kojeg dobavljaća nabavljaš toner.Zna se dogoditi pogotovo kod magente i cyana da je prah dosta svijetliji od orginala a i kolorca je malo teže za obnovit.
Rush xxx je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2010., 03:56   #13
tskarda
Premium
Moj komp
 
tskarda's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Umag
Postovi: 1,099
Imam nekih korištenih tonera (na 90% su moja procjena) od hp 13A tonera a koristim HP 1005 (CB435A) printer doma, dali ja mogu rastavit i presut prah iz jednog u drugi bez posljedica?
tskarda je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2010., 13:44   #14
[GOW]Nec
Premium
Moj komp
 
[GOW]Nec's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,215
Trebao bi moći, ipak se radi o boji u prahu.
__________________
Udomljujem stare laptope i njihove dijelove.
[GOW]Nec je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2010., 00:07   #15
Svarog1168
Registered User
 
Svarog1168's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Slavonija
Postovi: 7
Evo pitaću ovdje pošto više nisam uspio pronaći temu vezanu za HP zamjenske tonere..

Ovako imam HP Laserjet 4L pisač...Gledao sam malo po netu cijene originalnih i zamjenskih tonera.. i naravno odlucih se za zamjenske..No nisam mogao a da ne primjetim čak i tu razlike u cijeni...

npr:
http://www.magazinrs.hr/artikl.asp?i...A-D&cat=toneri

http://www.refill-bar.hr/hrvatska/mo.../ab92274a.html

http://www.proming-hch.hr/hr/katalog..._artikala-3356

E pa sad me zanima ako može ko da nabaci kakav koristan savijet vezan za ovo....
Svarog1168 je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2010., 23:37   #16
khm
Banned
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Slavonija
Postovi: 1,200
Teško je tu biti pametan, morao bi uzeti sva 3 i testirati ispis.

Ali ja bi na tvom mjestu uzeo najjeftiniji.

Osobno sam kupio za jedan drugi HP laser ovaj ABLE zamjenski i prilično sam zadovoljan, bio je upola jeftiniji od originala, a kvalitetom ispisa mu je tu negdje.
Ono što sam primjetio kod tog zamjenskog je kao da malo štedi pri bacanju praha pa sam morao u postavkama printera pojačati gustoću ispisa, jedino to.
khm je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2010., 01:49   #17
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,102
Citiraj:
Autor Svarog1168 Pregled postova
Ovako imam HP Laserjet 4L pisač...
Jesi li znao da imas nepoderivi tenk koji ce sigurno nadzivjeti svog vlasnika?

PC World je bio sastavio neku komisiju od svih mogucih imena iz IT industrije, da sloze listu 50 najboljih proizvoda svih vremena. HP4L je naravno usao ispred svih printera

Naizgled mali prema 4/5 braci, ali meni je ostao najdrazi. Mac verzije, PC verzija svi su mi prosli i danas su mi ostala 2 komada u punom pogonu. Sto god da je novo od lasera proslo po sobi... 4L uvijek ostaju kod mene. Mozes ih slagati po policama kao da su iglicni a dizajn im je perfekcija!



Citiraj:
Autor Svarog1168 Pregled postova
Gledao sam malo po netu cijene originalnih i zamjenskih tonera.. i naravno odlucih se za zamjenske..No nisam mogao a da ne primjetim čak i tu razlike u cijeni...
Prosli su mi mnogi zamjenski cisto iz znatizelje kroz ruke i uvijek zavrsim na originalu. Evo, tu sam ti vec ponudio i objasnjenje zasto je to tako. U istoj temi su i ljudi ponudili dva imena za koja sam cuo i od drugih da nisu samo "neki" od, vec dosta dobro rade. Ali ne mogu hvaliti osobno jer nisam imao.

Prije koju godinu iz Graza sam uzeo nekoliko ovakvih kutija Pelikana bas za HP4L :



Na papiru sve prsti od kvalitete. Ime, garanacija od dvije godine (bolja od HP originala) i rekoh to ne moze omanuti. A kad tamo, tek osrednji reciklirani prepakiranac. Radi posao, ali ni do koljena originalu po cistoci otiska i bez packe od ruba do ruba.

Prije ljeta sam ponovo iz DE uzeo zadnjih 5 kutija originala koje su imali od HP-a u jednom simpa ducanu. Tako da ce mi tesko ikad trebati za njih vise tonera - posebno sto mi i nisu glavni printeri.

Sve ovo spominjem jer mi u kutiji stoje 3 nova Pelikana reciklirana. Svi mogu biti tvoji i to bez ikakvog troska. Prodaja me ne zanima, bit cu zadovoljan nekom simbolicnom retro sitnicom ako nadjes.

PM-aj me ako te zanima, taman da ih maknem jer mi samo zauzimaju mjesta
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2011., 09:53   #18
azzaman77
Ređistred Juzer
 
azzaman77's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: zg-sb
Postovi: 36
Pozdrav svima,, također pitanje vezano uz zamjenske tonere - koji se proizvođač tih zamjenskih može preporučiti kao "kvalitetan"??
Pri tome mislim na "zadovoljavajuću kvalitetu" ispisa, bez značajnijih nepravilnosti ili mrlja.. Vidim da neki spominju "blokiranje" prilikom ispisa slika, ja ih ne namjeravam printati crno/bijelo što nema smisla, ali imam nekoliko shema/skica/nacrta koji ne zahtijevaju punu ispunu bojom..
Također, toner mi trenutno treba za isprintati nekih 600-tinjak stranica teksta sa slikama (shema/skica/nacrta) diplomski rad i još neki dokumenti.. Nema smisla da nekom plaćam printanje jer mi je to cijena novog tonera..
Radi se o printeru ML 1915, a toner je 1052L sa ispisom od 2500 str. (postoji i model 1052S ali printa 1500 str.) pa me zanima što mi možete preporučiti od tih zamjenskih, jer original znam i sam kupiti ali bih rado uštedio 200-tinjak kuna koliko je otprilike razlika u cijeni između originalnog i ovih koji se nude, npr:

http://www.pc1.hr/Default.aspx?t=art&u=218891

http://www.analogbit.hr/index.php/SA...ypage.tpl.html

http://www.toner.hr/samsung.htm

http://www.skod.hr/artikl.asp?item=t...942&cat=toneri

Kojeg od ovih proizvođača a i trgovaca preporučujete??

Znam da nije jednostavno pitanje,, ali ciljam na odgovor nekog stručnjaka ili onog koji ima iskustva sa istime.. Jer ovako gledano, meni je svaki taj dobar,, kad zbilja nemam nikakvog iskustva sa time..

azzaman77
azzaman77 je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2011., 14:11   #19
Static
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12
Da sad ne tipkam previše, u meni dragoj firmi www.reton.hr taj toner ti ispadne ispod 300 kn.

I radi ovak
Static je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2011., 22:51   #20
palookavile
Registered User
Moj komp
 
palookavile's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 59
Da ne otvaram novo budem ovdje pitao...

Koja je razlika u toneru s čipom i bez njega?
Radi se o razlici od cirka 15kn za jednu boju. Znači za 5 boja bi me ispalo oko 80kn skuplje ak uzmem ove s čipom. Jel se isplati?
palookavile je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2011., 09:51   #21
Adriatix
Banned
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Croatia
Postovi: 430
Citiraj:
Autor palookavile Pregled postova
Da ne otvaram novo budem ovdje pitao...

Koja je razlika u toneru s čipom i bez njega?
Radi se o razlici od cirka 15kn za jednu boju. Znači za 5 boja bi me ispalo oko 80kn skuplje ak uzmem ove s čipom. Jel se isplati?
Razliak je u tome što onda CHIP ove mraš seliti sa originalnih kazeta na zamjenske. I moraš isključiti indikaciju tinte

Za Canon iP 4850 nema zamjenskih sa CHIp ovima
Adriatix je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2011., 17:12   #22
palookavile
Registered User
Moj komp
 
palookavile's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 59
Citiraj:
Autor Adriatix Pregled postova
Razliak je u tome što onda CHIP ove mraš seliti sa originalnih kazeta na zamjenske. I moraš isključiti indikaciju tinte

Za Canon iP 4850 nema zamjenskih sa CHIp ovima
Ma printer je Canon MP550, stari išo kupit vanjski hard pa su mu i printer uvalili , al nekak su brzo boje otišle...
palookavile je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2011., 12:41   #23
wildcard
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2
Bok svima,

ja imam isto Canon iP 4850 pa sam njuskao po netu za zamjensketinte i naletio sam na www.abc-toner.com oni nude tinte sa čipom.
Htjeo sam pitati imali tko iskustva sa tim tintama?

hvala.
wildcard je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2011., 13:16   #24
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Na mojoj Pixmi i4600 savršeno rade Orink tinte s čipovima iz Linksa (CLI-521 serija, 25-29kn). Printer ih očitava i prikazuje nivo tinte kao i kod originala.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2011., 16:36   #25
golfw12
Premium
Moj komp
 
golfw12's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 424
danas sam uzeo u konikomu zamjenski toner za samsung ml1640 od neke firme print-rite po cjeni od 299.99kn, odokativnom metodom su indentični po izgledu osim one ručice s kojim se vadi/gura toner u printer

odprinto sam cca 10 stranica i par sllika tek tolko da vidim jel funkcionira kak treba i mislim da je odprinto dobro tj. kak treba, a možda malo lošije od orginal tonera

dok glavna stvar koja me muči je kao rok trajanja tonera do 12.2011, ako to funkcionira kao kod namirnica, onda se nisam baš usrečio, tj neču se naprintat
__________________



CPU: AMD Ryzen 5 PRO 4650G@3.7GHz@ CM Hyper 212X

MBO: Gigabyte B450 AORUS PRO

RAM: 2 x 8 GB DDR4 3200Mhz CL16 Kingston HyperX Predator RGB

GPU: Radeon Onboard Graphics

SSD: Samsung 1Tb, NVMe

HDD: Seagate 1TB, Sata III

PSU: Corsair RM650X 650W

CASE: Phanteks ECLIPSE P400

MONITOR: AOC 24G2U @ 144HZ

MOUSE: Logitech MX518 Batman Edition

KEYBOARD: Logitech K200

PERIPHERY: RAZER Goliathus Control Alpha

OS: Windows 10 Home x64

PRINTER: HP LaserJet Pro M12w

CONNECT: T-Com VDSL 30/6 Mb Flat




CPU: Intel® Core™ i5-8250U@1.6GHz

RAM: 2 x 8 GB DDR4 2400Mhz

GPU: Intel® UHD Graphics 620

HDD: 256 GB M.2 SSD

PSU: HP 90W

LCD: 1.920 x 1.080 FHD-Display SVA

OS: Windows 10 Home x64

golfw12 je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2011., 16:38   #26
tskarda
Premium
Moj komp
 
tskarda's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Umag
Postovi: 1,099
Nemaš brige oko isteka roka trajanja tonera.
Pazi da ti ne dođe samo sanitarna
tskarda je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2011., 19:05   #27
extacod
Premium
 
extacod's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Milkywhey
Postovi: 201
Dali mi može netko preporučiti čim jeftiniji printer a da ima i također jeftine tonere, trebam dakle samo printer, bez skenera, kopirke i itd
extacod je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2011., 19:14   #28
tihomir
Premium
 
tihomir's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2002
Lokacija: ?
Postovi: 2,274
Samsung ML-16**
tihomir je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2011., 13:39   #29
Prijateljski
ex manki1
Moj komp
 
Prijateljski's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Zwickau
Postovi: 603
Evo došlo vrijeme za punjenje ili zamjenu tonera na C/B laserskom Epsonu 6200.
Vidim da je zamjenski toner nekih 330kn http://www.refill-bar.hr/mono-toner/...n-lp-1400.html
dok je na ebay-u set za punjenje nekih 120kn http://www.ebay.co.uk/itm/3207350434...84.m1438.l2649
Zanima me što preporučate od ove dvije opcije...ili nešto treće?
Trenutno je u pisaču prvi, original toner koji još nije punjen.
Prijateljski je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2011., 16:07   #30
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,543
Citiraj:
Autor Prijateljski Pregled postova
Evo došlo vrijeme za punjenje ili zamjenu tonera na C/B laserskom Epsonu 6200.
Vidim da je zamjenski toner nekih 330kn http://www.refill-bar.hr/mono-toner/...n-lp-1400.html
dok je na ebay-u set za punjenje nekih 120kn http://www.ebay.co.uk/itm/3207350434...84.m1438.l2649
Zanima me što preporučate od ove dvije opcije...ili nešto treće?
Trenutno je u pisaču prvi, original toner koji još nije punjen.
Sad cu zvucati ko torov BFF Jadranko, no nije svaki toner toner. To ne znas dok ne kupis i pustis probne otiske. Takodjer, to je prljav posao, pa sad vagni isplati li se za 200kn zajebavati sa svime time, kada za tu lovu dobijes gotov proizvod (no, i tu opet moras biti oprezan kod koga punis).
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na