Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Diskovi SSD/HDD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.11.2010., 16:53   #1
kill
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Rijeka
Postovi: 533
Spašavanje podataka sa SSD-ova

kad te krene...

Disk je bio jedna sistemska particija, win7.

Dakle, BSOD, restart, particije nema.

Ubacio u drugo računalo, ista stvar.

Bootao drugi PC sa WinXP sa SSDom spojenim, u device manageru se pojavljuje, ali pod disk managerom stoji kao unknown, not initialized.

Se može šta napravit, ili da nosim na garanciju...
kill je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2010., 16:54   #2
snob
Majo
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 186
nosi ga...
snob je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.11.2010., 17:04   #3
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,395
Pa formatiraj ga.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2010., 22:14   #4
kill
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Rijeka
Postovi: 533
htio bih ga probat spasit prvo.

probat ću sa nekim recovery toolsima na drugim racunalima.

sad sam isao pogledat sta se dogadja ako pokrenem win7 instalaciju, disk vidi kao 8MB free/8mb total ako idem novu instalaciju, pod repair ne vidi particiju.

8mb vidim i u biosu.
kill je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2013., 23:13   #5
klokan057
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: H
Postovi: 57
Spašavanje podataka sa SSD-ova

Evo bratiću odapeo nekakvi stari Samsung SSD (vidi se u Biosu i OS-u ali piše da je corrupted i unreadable).
Molim preporuku za neki softver kojim bi mogao pokušati spasiti podatke ili klonirati taj disk na drugi.
klokan057 je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2013., 23:50   #6
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
R-studio
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2013., 23:52   #7
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
Puran
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2014., 05:41   #8
calypso
Premium
Moj komp
 
calypso's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb/Rijeka
Postovi: 1,517
Spašavanje podataka sa SSD-ova

Bok svima,

ajd da vam ispricam pricu koja mi se desila prosli tjedan i koja ce po svemu sudeci jako lijepo zavrsiti...

Dakle, prica pocinje ovako - pred godinu dana sam kupio Crucial M4 128GB mSATA SSD preko eBaya i slozio sam ga u svoj Lenovo T520 kao primarni boot disk... Stvar je letila i sve je to fino radilo do proslog tjedna... Onda odjednom mi se prvo krsi Outlook i komp pocne sa blesiranjem... Sljedece sto je pocelo pucati je Acrobat Reader koji je javio da ima problema sa nekim svojim DLLom... Onda me bilo strah ista uopce pokrenut da mi se komp ne zblesira...

Nista, ne budi lijen, nemam nista bitno na boot disku, pa se idem igrat... chkdsk /r c: i gledam sta radi... Kad ono - za 8 fajlova javlja corrupted (srecom nista posebno)... I nista, reko ja sebi idem ja to rijesit i krenuo ja...

Prvi pregled da utvrdim stanje:
HD Tune - https://dl.dropboxusercontent.com/u/...eenShot402.png

Onda sam prosao sa chkdsk /r c:, pa je malo smanjio, ali je svejedno ostalo dosta toga...
HD Tune - https://dl.dropboxusercontent.com/u/...eenShot403.png
HD Sentinel - https://dl.dropboxusercontent.com/u/...eenShot405.png

E onda sam reko nema vise zafrkancije, ovo se treba rijesiti... Napravio image C: na eksterni disk, uzeo Parted Magic, napravio Secure Erase i DD Zero Fill par puta i vratio natrag image...

HD Tune - https://dl.dropboxusercontent.com/u/...eenShot409.png
HD Sentinel - https://dl.dropboxusercontent.com/u/...eenShot408.png

Usput sam kontaktirao Crucial support i pitao ih sto da radim sa diskom, jel to moze ici pod RMA ili ne i objasnio sto sam sve radio sa diskom (screenshoti, postupak, softvere koje sam koristio, itd)... Javili oni meni da im posaljem informacije o disku pa ce mi provjeriti... Nista, poslo ja njima sve - SN, PN, dokaz kupnje (Paypal uplata), objasnjenje kako se problem manifestira, koji firmware je na njemu, itd itd... Uglavnom, dobijem mejl da mi je pripremljen M500 120GB za slanje i da im posaljem M4 natrag sa RMA brojem tim i tim...

Nist, ne budi lud - pitam ja njih jel mogu oni meni mozda dati M550 128GB... I vele oni prvo da ne moze... Reko ja - dobro, moro sam pitat, sta sad, M550 je 128GB, a moj M4 je 128GB, a ovaj M500 sto mi ocete poslat je manji, a 8GB SSDa je onako, podosta... Uglavnom, rekli oni - da, u pravu ste za manji kapacitet, tako da cemo vam ipak poslati M550 128GB...

Sve u svemu, danas sam im poslao M4 natrag pod RMA i cekam da mi posalju M550 i to UPSom direkt na kucnu adresu... Decko u Posti rekao da nece biti nikakve carine niti icega posto smo u EU (pito sam samo da potvrdim) i dao mi je tracking broj, tako da sam to proslijedio Crucial supportu i eto... Sad cekam i patim se sa 7200rpm diskom...


U svakom slucaju, jako sam zadovoljan sa supportom i definitivno cu i dalje kupovati Crucial i Micron proizvode cisto jer su me ugodno iznenadili (prihvatit ce disk koji sam prakticki popravio pod RMA i dat mi najnoviji)...
__________________

Lenovo ThinkPad P15v Gen3 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 6850H, 4.7GHz 8-core
32GB DDR5-4800 (2x16GB), quad-channel
NVMe1 - 512GB Micron 3400, PCI-E 4.0 x4
NVMe2 - 512GB Samsung PM981, PCI-E 3.0 x4
AMD Rembrandt integrirana grafika (Radeon)
nVidia Quadro T1200 diskretna grafika
15.6" 600nits 4K LCD
Lenovo 170W PSU
Lenovo 40AY docking station + 90W PSU


2x EIZO EV2336WFS3-BK
23" 1920x1080 IPS


Lenovo T14s Gen1 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 4750U, 1.7GHz 8-core
16GB DDR4
512GB NVMe x4 (Micron)
AMD Radeon Vega
14" FullHD IPS



Thinkpad - Nikad ne umiru, samo postanu obsolete... (c)FujiLim
calypso je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2014., 22:05   #9
calypso
Premium
Moj komp
 
calypso's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb/Rijeka
Postovi: 1,517
M550 128GB stigao odavno UPS-om na kucna vrata direkt, radi ko urica, garancija mi vrijedi (preostalo od M4 koji sam vratio)...

Ostajem na Crucialu, jako sam zadovoljan sa supportom...
__________________

Lenovo ThinkPad P15v Gen3 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 6850H, 4.7GHz 8-core
32GB DDR5-4800 (2x16GB), quad-channel
NVMe1 - 512GB Micron 3400, PCI-E 4.0 x4
NVMe2 - 512GB Samsung PM981, PCI-E 3.0 x4
AMD Rembrandt integrirana grafika (Radeon)
nVidia Quadro T1200 diskretna grafika
15.6" 600nits 4K LCD
Lenovo 170W PSU
Lenovo 40AY docking station + 90W PSU


2x EIZO EV2336WFS3-BK
23" 1920x1080 IPS


Lenovo T14s Gen1 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 4750U, 1.7GHz 8-core
16GB DDR4
512GB NVMe x4 (Micron)
AMD Radeon Vega
14" FullHD IPS



Thinkpad - Nikad ne umiru, samo postanu obsolete... (c)FujiLim
calypso je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2014., 09:41   #10
Nick7
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 1,458
Zar ne bi trebao imati frisku garanciju, posto je novi disk?
Nick7 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.08.2014., 14:27   #11
calypso
Premium
Moj komp
 
calypso's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb/Rijeka
Postovi: 1,517
Citiraj:
Autor Nick7 Pregled postova
Zar ne bi trebao imati frisku garanciju, posto je novi disk?
Ne, zato jer je to disk kojim je zamijenjen neispravni disk... Nije vrag da ocekujes da ces dozivotno mijenjat diskove tako da ces ih spalit dan prije isteka garancije...
__________________

Lenovo ThinkPad P15v Gen3 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 6850H, 4.7GHz 8-core
32GB DDR5-4800 (2x16GB), quad-channel
NVMe1 - 512GB Micron 3400, PCI-E 4.0 x4
NVMe2 - 512GB Samsung PM981, PCI-E 3.0 x4
AMD Rembrandt integrirana grafika (Radeon)
nVidia Quadro T1200 diskretna grafika
15.6" 600nits 4K LCD
Lenovo 170W PSU
Lenovo 40AY docking station + 90W PSU


2x EIZO EV2336WFS3-BK
23" 1920x1080 IPS


Lenovo T14s Gen1 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 4750U, 1.7GHz 8-core
16GB DDR4
512GB NVMe x4 (Micron)
AMD Radeon Vega
14" FullHD IPS



Thinkpad - Nikad ne umiru, samo postanu obsolete... (c)FujiLim
calypso je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2014., 14:33   #12
wooden
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: hr
Postovi: 804
Citiraj:
Autor calypso Pregled postova
Nije vrag da ocekujes da ces dozivotno mijenjat diskove tako da ces ih spalit dan prije isteka garancije...
Pa to tako i ide, novi disk novo jamstvo, taman i 20 puta zaredom.

Ali dobro, to su naši zakoni koji vrijede za ovdje kupljene komponente, ti imaš sreće što su ti uopće uvažili garanciju i to je za pohvalu od njih, mogli su te odbiti i reći javi se prodavaču.
wooden je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2014., 14:37   #13
calypso
Premium
Moj komp
 
calypso's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb/Rijeka
Postovi: 1,517
Citiraj:
Autor wooden Pregled postova
Pa to tako i ide, novi disk novo jamstvo, taman i 20 puta zaredom.

Ali dobro, to su naši zakoni koji vrijede za ovdje kupljene komponente, ti imaš sreće što su ti uopće uvažili garanciju i to je za pohvalu od njih, mogli su te odbiti i reći javi se prodavaču.
Ne znam u kojem to svemiru zivis... To ne vrijedi i ne moze vrijediti inace bi svi trgovci propali...

Nova komponenta koja je dobivena kao zamjena unutar garancijskog roka za neispravnu komponentu ima jamstvo od neispravne komponente + produzuje se za onoliko dana koliko je bilo na servisu... Ako je vise od 45 dana, onda mislim da imas zakonsko pravo na novu komponentu koja ima ista ili bolja svojstva...

Prouciti zakone, ili pricekaj da Iggy kaze sto ima za rec... Mozda sam ja u krivu, a ako je tako, onda vise nikada nista necu kupiti nego cu cak i auto novi pokvarit beyond repair pa da mi daju novi pod jamstvo i tako sljedecih 50 godina...
__________________

Lenovo ThinkPad P15v Gen3 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 6850H, 4.7GHz 8-core
32GB DDR5-4800 (2x16GB), quad-channel
NVMe1 - 512GB Micron 3400, PCI-E 4.0 x4
NVMe2 - 512GB Samsung PM981, PCI-E 3.0 x4
AMD Rembrandt integrirana grafika (Radeon)
nVidia Quadro T1200 diskretna grafika
15.6" 600nits 4K LCD
Lenovo 170W PSU
Lenovo 40AY docking station + 90W PSU


2x EIZO EV2336WFS3-BK
23" 1920x1080 IPS


Lenovo T14s Gen1 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 4750U, 1.7GHz 8-core
16GB DDR4
512GB NVMe x4 (Micron)
AMD Radeon Vega
14" FullHD IPS



Thinkpad - Nikad ne umiru, samo postanu obsolete... (c)FujiLim
calypso je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2014., 14:40   #14
wooden
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: hr
Postovi: 804
Zašto pričaš o zakonima i meni govoriš da ih proučim kad ih ti nisi proučio:

Citiraj:
Produljenje jamstvenog roka
Članak 425.
(1) U slučaju manjeg popravka jamstveni rok se produljuje onoliko koliko je kupac bio lišen uporabe stvari.
(2) Međutim, kad je zbog neispravnosti stvari izvršena njezina zamjena ili njezin bitni popravak, jamstveni rok počinje teći ponovno od zamjene, odnosno od vraćanja popravljene stvari.
(3) Ako je zamijenjen ili bitno popravljen samo neki dio stvari, jamstveni rok počinje teći ponovno samo za taj dio.
Eto u kojem svemiru živim.
wooden je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2014., 14:59   #15
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,695
Citiraj:
Autor calypso Pregled postova
Ne znam u kojem to svemiru zivis... To ne vrijedi i ne moze vrijediti inace bi svi trgovci propali...

Nova komponenta koja je dobivena kao zamjena unutar garancijskog roka za neispravnu komponentu ima jamstvo od neispravne komponente + produzuje se za onoliko dana koliko je bilo na servisu... Ako je vise od 45 dana, onda mislim da imas zakonsko pravo na novu komponentu koja ima ista ili bolja svojstva...

Prouciti zakone, ili pricekaj da Iggy kaze sto ima za rec... Mozda sam ja u krivu, a ako je tako, onda vise nikada nista necu kupiti nego cu cak i auto novi pokvarit beyond repair pa da mi daju novi pod jamstvo i tako sljedecih 50 godina...
Daj se malo educiraj ubuduce prije nego sto izvaljujes
Bar je o tome bilo puno govora na forumu.

A gle, ako nisu u stanju napravit/prodat proizvod koji ce izdrzat garantni rok, onda i trebaju propast.

Btw, cuo sam od dosta ljudi koji su znali imat ogromnih problema sa novima autima, koliko znam, nitko nisu zamjenili, tj nitko nije dobio novi auto, pa i to onda malo pročekiraj
__________________

srale7 je online   Reply With Quote
Staro 01.08.2014., 15:42   #16
calypso
Premium
Moj komp
 
calypso's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb/Rijeka
Postovi: 1,517
Majkomoja, kako glupo napisan zakon, ovo je dusu dalo za malverzacije... Dalo bi se to dvojako protumaciti, zavisi jesi li potrosac ili trgovac...

http://potrosac.mingorp.hr/hr/potros...k.php?id=12534

6. U kojem roku je potrebno javiti trgovcu/servisu da postoji kvar/ nedostatak?

Ako je proizvod pod jamstvom tada kupac može zbog neispravnosti stvari zahtijevati od prodavatelja, odnosno od proizvođača popravak ili zamjenu stvari u tijeku jamstvenog roka, bez obzira na to kad se nedostatak pojavio. Kupac ima pravo na naknadu štete koju je pretrpio zbog toga što je bio lišen uporabe stvari od trenutka traženja popravka ili zamjene do njihova izvršenja.

Ako se radi o manjem popravku jamstveni rok se produljuje onoliko koliko je kupac bio lišen uporabe stvari.

Ako se radi o zamjeni proizvoda ili njenom bitnom popravku, jamstveni rok počinje teći ponovno od zamjene, odnosno od vraćanja popravljene stvari.

Ako je zamijenjen ili bitno popravljen samo neki dio stvari, jamstveni rok počinje teći ponovno samo za taj dio.
__________________

Lenovo ThinkPad P15v Gen3 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 6850H, 4.7GHz 8-core
32GB DDR5-4800 (2x16GB), quad-channel
NVMe1 - 512GB Micron 3400, PCI-E 4.0 x4
NVMe2 - 512GB Samsung PM981, PCI-E 3.0 x4
AMD Rembrandt integrirana grafika (Radeon)
nVidia Quadro T1200 diskretna grafika
15.6" 600nits 4K LCD
Lenovo 170W PSU
Lenovo 40AY docking station + 90W PSU


2x EIZO EV2336WFS3-BK
23" 1920x1080 IPS


Lenovo T14s Gen1 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 4750U, 1.7GHz 8-core
16GB DDR4
512GB NVMe x4 (Micron)
AMD Radeon Vega
14" FullHD IPS



Thinkpad - Nikad ne umiru, samo postanu obsolete... (c)FujiLim
calypso je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2014., 16:02   #17
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Naravno da su bile neke liste izasle (RMA) i naravno da je bilo ~2% RMA (u FR cini mi se), tako da mozes zaboravit malverzacije jer je to u malom broju i fala Bogu osigurano je u prodajnoj cijeni.

Racunaj da su oni na 100 prodanih SSDova puno vise zaradili nego sta su izgubili na 2-3-5% (a 10% nisan vidio). Naravno balkaneri uvik probaju izigrat zakon/osiguranje/zdrav razum pa i jesmo tu di jesmo.

I da po zakonu (nasem) ide novo jamstvo na novi uredjaj.
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2014., 20:07   #18
Red Worm
Plasticni kirurg
Moj komp
 
Red Worm's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,187
Spašavanje podataka sa SSD-ova

Podatke koje sam imao na desktopu, sam vjerojatno obrisao bez da su išli u Smeće (zbog velike količine podataka). Nisam gledao što klikam.
I sam koristim GetDataBack Simple, kad idem na Sophistication level, dođe mi do 76 %, neznam gdje zapne.
No, nije bitno. Nego što me zanima je to gdje bih pronašao podatke koji su bili na Destopu?
A mapi Smeće ih nema!
Red Worm je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2014., 20:59   #19
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
ja sad malo sto sam prekopao po kolekciji programa sam nasao dva koja sam koristio:

EASEUS Data Recovery Wizard Professional v5.5.1
EASEUS Partition Master v9.1.0 Professional Edition


koliko se sjecam, potrajalo je jako dugo (cca dan i pol skeniranja, konstantnog rada na cca 500GB), ali su svi podatci bili vraceni. probaj, nista ne gubis.

plus, nemoj nista na taj disk instalirati jer svakim naknadnim upisom na isto mjesto (sto ne odlucujes, ne znas da li uopce to radis) su manje sanse da ce ti sve biti vraceno.
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2014., 21:34   #20
Nick7
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 1,458
Podaci su gotovi ako koristis TRIM na SSD-u (A Win7+ koristi...).
Nick7 je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2014., 10:43   #21
Red Worm
Plasticni kirurg
Moj komp
 
Red Worm's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,187
Uredu. Hvala. Ništa se nije dalo učiniti
Red Worm je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2014., 22:36   #22
NikolaA
Premium
 
NikolaA's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 67
ovo navedeni programi su free ili?
NikolaA je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2015., 23:30   #23
Tachikoma
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 19
(riješeno) SSD zaključan zbog Partition Magica

Pozdrav, imam jedan problem kojem ne znam pristupiti. Dakle, koristim Win 8.1 i trebao sam formatirati jedan hard disk i zaboravih da novi Win već imaju sasvim solidan alat za to. Instalirao sam Partition Magic (mislim da 5, ali iskreno, ne znam točnu verziju) i nekoliko puta su mi iskočila upozorenja. Nisam na njih obraćao pažnju jer su imala neke kodove i iskreno nisam dovoljno dobar sa programom, a ni općenito kao korisnik da razumijem i samo sam kliknuo "Ok". Nisam očekivao da program ima problema sa SSD-om nego sa tim hardom kojeg sam htio formatirati i nisam obraćao pozornost.

Uglavnom, formatirao sam ga, sve super, ugasio laptop i nije se htio upaliti više. Nije pokazivao niti neki error niti ništa i sa USB-a sam pokušavao instalirati Win 8 opet, ali nije išlo. Greškom sam na SSD-u napravio 3 particije kad sam prvi put stavljao Win i ona particija gdje je sistem mi je nedostupna, ali potpuno. Ne mogu formatirati, pristupiti, ništa. Uglavnom, otad je prošlo neko vrijeme jer mi je laptop trebao hitno i nisam se time puno bavio i radio sam sa običnim hardom.

Jednom sam uspio nakratko dobiti error radi kojeg nije išla instalacija Win 8, i proguglao sam mobitelom, ali nije mi u mobitelu ostalo spremljeno i nisam nigdje nažalost napisao. U pretrazi sam vidio da se to već dešavalo i da je error vezan uz Partition Magic (samo sam utipkao error code onakav kakav je bio, nisam spominjao niti SSD niti PM), ali nažalost ništa od toga kad nisam zapisao. Forma errora je bila nešto tipa 0x0000----, probao sam već neke varijacije potražiti, ali ne mogu naći ništa konkretno. Također na forumu nisam uspio pronaći temu vezanu uz to.

Nadam se da netko ovdje razumije o čemu je riječ i voljan je pomoći. Ako treba još podataka, slobodno pitajte.

Puno hvala.
Tachikoma je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2015., 15:22   #24
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Kad pokreneš sa USB.a HBCD, te rwcimo uzmeš live win s njega - kako se vidi i da li se vidi hard iz njih.

Druga opcija/pitanje: jel uspiješ sa USB.a bootat win 8.1 install ? Kako oni vide hdd?

Ili 3 opcija: ako tome hardu pristupaš iz windowsa šta kaže disk menagment?
Forace je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2015., 15:35   #25
Tachikoma
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 19
Citiraj:
Autor Forace Pregled postova
Kad pokreneš sa USB.a HBCD, te rwcimo uzmeš live win s njega - kako se vidi i da li se vidi hard iz njih.

Druga opcija/pitanje: jel uspiješ sa USB.a bootat win 8.1 install ? Kako oni vide hdd?

Ili 3 opcija: ako tome hardu pristupaš iz windowsa šta kaže disk menagment?
Nisam nikad probao bootati live, moram se pozabaviti time malo bolje, a i trenutno nemam USB pa se koristim DVD instalacijom. Nisam niti vidio opciju live win, iskreno, ali obična instalacija je.

Kad spojim hard kao vanjski, druge particije pokazuje normalno i mogu pristupiti sadržaju, čak neke igre rade ako izravno pokrenem. Sve osim C diska. Tih 60-ak GB je registrirano kao unallocated space (ako se ne varam), ali ne mogu ništa s time napraviti. Ne mogu promijeniti drive letter, izbrisati, pristupiti, baš ništa.

Probao sam sve opcije iz instalacije i ovaj put zabilježio što mi sve piše. Nisam napisao cijelu poruku doslovce, samo najbitnije dijelove.

-reset - unable, required drive partition missing
-refresh - unable, unlock drive
-system restore - specify Win installation, ali ne mogu ju specificirati jer nema ničega. Jednom mi se tu pojavio win 8.1, ali nisam zabilježio šifru i eto. Sad sam ovdje, gnjavim sve vas.....
Tachikoma je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2015., 16:02   #26
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Kad spojiš hard kao vanjski što kaže disk managment na njega?

Ajd stavi sliku tog hdd.a iz disk managmenta kad ga spoijš izvana.
Forace je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2015., 22:22   #27
Tachikoma
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 19
http://i.imgur.com/dBBVJgj.png

Ova particija od 67,21 GB. Ovdje sam probao otvoriti Properties za istu. Didn't work. Ostale opcije također ne funkcioniraju i ista poruka dolazi.
Tachikoma je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2015., 23:06   #28
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
To što traži od tebe isto nije pomoglo?
Forace je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2015., 00:07   #29
Talaba
Registered User
Moj komp
 
Talaba's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2014
Lokacija: Serbija
Postovi: 108
Tako je kada radiš ono što ne treba. Taj Partition Magic je star ko Mojsije (Ako je taj na koga mislim). Uvek se koristi najnoviji Menadžer koji je dostupan. Nađi Acronisov Disk Menadžer napravi boot disk pa butuj sa njega pa ćeš videti šta se može ispraviti ili je šteta nepopravljiva...
Talaba je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2015., 13:48   #30
Tachikoma
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 19
Nema Disk Manager, ne mogu naći takav program, našao sam samo Disk Director, instalirao ga, pokrenuo da vidim je li uspjela instalacija i sad mi disk D (1 TB koji koristim kao glavni prijenosni) ne radi.

poruka glasi:

D:\ is not accessible.

The disk structure is corrupted and unreadable.
Tachikoma je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na