Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Pisači i skeneri
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.03.2015., 22:06   #1
Sanjo00
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Rijeka
Postovi: 198
Cannon MP 280-zamjenska boja ne prikazuje nivo

Do sada sam koristio orginal boju za ovaj printer, danas sam uzeo zamjensku crnu boju i sve super radi, ali dok printam mi ne prikazuje nivo boje u onom prozorčiću od Cannona zato jer je valjda ne prepoznaje, može li se to rješit uopće jer bi volio znat koliko mi je još ostalo cca strana do kraja itd...
Sanjo00 je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2015., 22:34   #2
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,602
Koliko para, toliko muzike. Ili nema čip, ili ima čip, ali programiran kako treba...
Postoje čip reseteri, pa kad stavljaš novu tintu, resetiraš čip, skineš ga i staviš na novu tintu.

Nije to sad neka magija i nema unutar tinte nikakav mjerač razine. Jednostavno broji koliko ispisa napravi i javi gotovo.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.03.2015., 23:59   #3
PRINTER Klinika
Banned
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 21
Citiraj:
Autor Sanjo00 Pregled postova
Do sada sam koristio orginal boju za ovaj printer, danas sam uzeo zamjensku crnu boju i sve super radi, ali dok printam mi ne prikazuje nivo boje u onom prozorčiću od Cannona zato jer je valjda ne prepoznaje, može li se to rješit uopće jer bi volio znat koliko mi je još ostalo cca strana do kraja itd...
Budi sretan da ti uopće radi. Mi imao na lageru 5 takvih kazeta koje smo lijepo platili na ne rade. A uvoznik se pravi blesav.

Samo pazi ovu kazetu moraš potrošiti unutar 15 - 30 dana jer ćeš inaće popušiti lovu.
PRINTER Klinika je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2015., 00:55   #4
Sanjo00
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Rijeka
Postovi: 198
Sta ce biti ako ne potrosim unutar tog perioda? Pa ako radi sad oce i nakon tri mj?
Sanjo00 je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2015., 01:53   #5
PRINTER Klinika
Banned
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 21
Citiraj:
Autor Sanjo00 Pregled postova
Sta ce biti ako ne potrosim unutar tog perioda? Pa ako radi sad oce i nakon tri mj?
Javit će da je kazeta neispravna. A ti ćeš stvarno misliti da je kazeta neispravna i više nečeš kupiti novu kazetu od istog tog proizvođača. Zašto? Zato jer je trajala tih 15 - 30 dana. Kupit ćeš je od nekog drugog proizvođača. I opet će nakon 15- 30 dana javiti će da je neispravna. Znači zaključit ćeš da ti je printer neispravan i bacit ćeš ga u kantu za smeće.

A printer je 100% ispraven već je firmver tako narihtan da blokira zamjenske tinte i natjera te da kupiš novi printer od istog proizvođača ,jer si u suštini sa printerom bio više nego zadovoljan i u njemu kupiš novi set origigi tinti koje si platio po ful cijeni.

Tko ti kriv što u startu nisi uzeo origigi tintu. Ušparao bi si jedan printer i dva seta kazeta koja nisi potrošio do kraja.

Što misliš da ćeš možda zaj.. nekoga osim samog sebe.
PRINTER Klinika je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2015., 13:44   #6
Sanjo00
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Rijeka
Postovi: 198
Ako mi se to desi kupit ću opet orginal boju od Canonna i sve super!
Još nisam čuo da se na Cannonu tako nekom desilo da mu nakon određenog perioda više neće prihvatit boju iako je još ima...
Sanjo00 je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2015., 14:01   #7
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,602
Još nisam čuo da neka tinta traje 15-30 dana. Nakon što mi je printer javio da je glava otišla (3 godine korištenja samo s originalnim tintama), ušao sam mu u servisne postavke i resetirao brojače. Nakon toga sam ga koristio još godinu i pol samo sa najjeftinijim zamjenskim tintama, kojima sam stavljao čipove od originalnih tinti i resetirao ih.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2015., 15:59   #8
PRINTER Klinika
Banned
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 21
Citiraj:
Autor Sanjo00 Pregled postova
Ako mi se to desi kupit ću opet orginal boju od Canonna i sve super!
Još nisam čuo da se na Cannonu tako nekom desilo da mu nakon određenog perioda više neće prihvatit boju iako je još ima...
Svašata ti nisi još čuo. Takvi su idealni za uvaliti bofl robu.

Evo ti prilike imamo na lageru imamo super povoljno original Orink Pg 40 Black tinte za Canon NP uređaje 5 komada 50% jeftinije nego bilo gdje drugdje na našem tržištu ili jeftinije od uvozničkog cjenika.

Navali nali narode . Neraspakirane . Sigurno ne rade.

Zašto?

Zato jer i Orink nikad nije čuo za tu Canonovu firmversku foru. I pere ruke. Kaže neispravan vam je printer. ili garancija vam je 30 dana.

I što se čeka. Samo 40 kn za Zamjensku originalnu neraspakiranu Canon PG 40 tintu. Original košta barem 140 kn.

Ukoliko ne vjerujete šaljemo fotku svih 5 kutija.
PRINTER Klinika je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na