Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Diskovi SSD/HDD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.02.2012., 16:03   #181
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,394
Možda hoće, možda neće. Kako misliš da ti odgovorimo, ako ne napišeš nikakav opis opreme? Uglavnom, ovako bi trebalo raditi:

1. napravi image trenutnog stanja
2. uključi RAID kontroler i instaliraj drivere, ništa još ne prespajaj
3. ponovno napravi image
4. počupaj stare diskove i spoji nove
5. napravi RAID 1 polje
6. vrati taj drugi image

Ako ne radi, vrati stare diskove i čačkaj dalje.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2012., 18:15   #182
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Ovisno o ploči koju imaš, moguće je i brže riješenje (ista sigurnost). Ubaciš dodatne diskove i napraviš polje, od samo ta dva diska. Pustiš da se digne sistem i instaliraš raid drivere. Zadnji korak je kloniranje postojećeg diska na polje i vađenje istog. Za vrijeme cijelog procesa, podaci na prvom disku su sigurni i procedura uvijek dovodi do uspješnog ishoda.
Ako te ipak strah, napravi kako ti je kolega domy_os napisao.
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2012., 18:22   #183
doublev
the letter
Moj komp
 
doublev's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: 127.0.0.1
Postovi: 794
Server sa jednim diskom? To je nekakav pisi kojeg ti zoveš server ili?
RAID 1 polje će svakako napraviti mirror tj. zcralnu sliku. Da li će to tebi raditi, to je pitanje. Vjerojatno će ti trebati nekakvi driveri... Sve zavisi o opremi koju imaš. Dakle, jel obični pisi ili je proper server? Ako je proper server, obično se takvi instaliraju sa nekim cedeom (npr HP ima SmartStart) pa on fino poinstalirava sve drivere. U tom slučaju bi trebalo raditi samo kloniranje i imiđiranje...
__________________
Exception up = new Exception("Illegal operation.");
throw up;
doublev je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2012., 19:39   #184
Nacki
Faktor nesreće
Moj komp
 
Nacki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Sesvete, Zagreb
Postovi: 217
Ovdje zbilja fali informacija o serveru.
Koji OS je gore?
Mozda si baksuz kao ja pa ti raid kontroler ne radi sa server 2008 -.-
Nacki je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2012., 20:23   #185
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Joj kad se sjetim gadosti i nekompatibilnosti servera 2003/8 sa raidom (adaptec kontroler) i tape library-a, uh.
Trebao bi stvarno napisati šta imaš, to jest, koji hw.
Ali, kako god bilo, najbolje je napraviti polje, pa winski skuže raid, instaliraš drivere i onda clone. tako ja uvijek radim, najbrže je a ionako imam backup svega bitnog .
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2012., 20:43   #186
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor D1viry Pregled postova
Joj kad se sjetim gadosti i nekompatibilnosti servera 2003/8 sa raidom (adaptec kontroler) i tape library-a, uh.
RAID kontroler i TL?
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2012., 12:18   #187
Dario-HelpDisc
Registered User
 
Dario-HelpDisc's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 36
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Možda hoće, možda neće. Kako misliš da ti odgovorimo, ako ne napišeš nikakav opis opreme? Uglavnom, ovako bi trebalo raditi:

1. napravi image trenutnog stanja
2. uključi RAID kontroler i instaliraj drivere, ništa još ne prespajaj
3. ponovno napravi image
4. počupaj stare diskove i spoji nove
5. napravi RAID 1 polje
6. vrati taj drugi image

Ako ne radi, vrati stare diskove i čačkaj dalje.
Agree


Uglavnom bi trebalo raditi ako ti OS podržava RAID kontroler tj. imaš instalirane drivere koji rade

Zadnje izmijenjeno od: Dario-HelpDisc. 14.02.2012. u 12:26.
Dario-HelpDisc je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2012., 14:44   #188
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
RAID kontroler i TL?
Da. Pa sistem na raid-u, a library na scsi-u. Raid kontroler nismo mogli natjerati da radi u 2008, a scsi kontroler nismo mogli natjerat da radi u 2003. Bilo je milina . Na kraju je ostao sistem na obićnom pata disku na vulgaris kontroleru dok nismo naletili na adaptecovu (ovaj put sa driverima za 2003) scsi karticu. Nakon toga, ponovno sređivanje raid-a i od tada rade ko cageri, svi zajedno na 2003 .
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2012., 14:51   #189
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor D1viry Pregled postova
Da. Pa sistem na raid-u, a library na scsi-u. Raid kontroler nismo mogli natjerati da radi u 2008, a scsi kontroler nismo mogli natjerat da radi u 2003. Bilo je milina . Na kraju je ostao sistem na obićnom pata disku na vulgaris kontroleru dok nismo naletili na adaptecovu (ovaj put sa driverima za 2003) scsi karticu. Nakon toga, ponovno sređivanje raid-a i od tada rade ko cageri, svi zajedno na 2003 .
O j*** te led, pa koji su to kontroleri bili?
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2012., 15:00   #190
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
O j*** te led, pa koji su to kontroleri bili?
Vjerojatno Silicon Image ili Highpoint
Mi u firmi nismo mogli natjerat taj Highpoint na Server 2008 majku mu. i onda se šef isprsio i kupio 3Ware
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2012., 15:47   #191
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
O j*** te led, pa koji su to kontroleri bili?
Iskreno, više se ne sjećam. Samo mi je ostala u pamćenju ta adaptecova scsi kartica, koja je spasila dan .
Prošle godine je priča riješena sa novim G7 proliant-om i sas kontrolerom (za LTO-5 library), ali prije se nije imalo novaca za to. Naravno, ne služi nam taj server samo za backup, da se razumijemo.
Sa starim "serverom" je bilo problema, ali ipak na to iskustvo gledam kao na dobro iskustvo. Da je sve radilo od prve, ne bih ništa novog naučio.
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2012., 18:02   #192
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Vjerojatno Silicon Image ili Highpoint
Mi u firmi nismo mogli natjerat taj Highpoint na Server 2008 majku mu. i onda se šef isprsio i kupio 3Ware
E naš'o si kontroler na kojem ćeš dizati server. Dobro da nisi našao neki ISA adapter.

Citiraj:
Autor D1viry Pregled postova
Iskreno, više se ne sjećam. Samo mi je ostala u pamćenju ta adaptecova scsi kartica, koja je spasila dan .
Prošle godine je priča riješena sa novim G7 proliant-om i sas kontrolerom (za LTO-5 library), ali prije se nije imalo novaca za to. Naravno, ne služi nam taj server samo za backup, da se razumijemo.
Sa starim "serverom" je bilo problema, ali ipak na to iskustvo gledam kao na dobro iskustvo. Da je sve radilo od prve, ne bih ništa novog naučio.
Je, dobro je za skupljanje iskustva. Loše za živce.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2012., 21:18   #193
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
E naš'o si kontroler na kojem ćeš dizati server. Dobro da nisi našao neki ISA adapter.
a jebiga, radiš sa onime što ti firma dade. onda potrošiš pun k prekovremenih sati, živaca, truda i volje i onda se tek odlučuje za moderniziranje opreme
takozvani "štedljivi" model
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2012., 22:24   #194
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
a jebiga, radiš sa onime što ti firma dade. onda potrošiš pun k prekovremenih sati, živaca, truda i volje i onda se tek odlučuje za moderniziranje opreme
takozvani "štedljivi" model
Znam takve štedljive modele koji ispadnu još štedljiviji kad im pošalješ fakturu.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2012., 12:39   #195
Čiovo
Premium
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Čiovo
Postovi: 99
Postovani,

hvala Vam na odgovorima. Problem rijesen sve radi. Princip rada:
ukljucio Raid, sistem ga prepoznao, napravio image, iscupa stari disk, diga image na nove i sve šljaka bez greške.

Hvala Vam
Čiovo je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2013., 14:53   #196
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Imam pitanje, pa da ne otvaram novu temu mislim da će biti ok ovdje, a nov sam sa cijelim pojmom RAID-a.
Naime, složio sam 2 Samsunga F1 u RAID0, i samo me zanima, što se događa ako moram promijenit matičnu ploču? Da li će to nastavit normalno radit ako samo složim raid polje na novoj ploči sa svim podacima?
Hvala! LP
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2013., 15:31   #197
nex
Premium
 
nex's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: .
Postovi: 526
Citiraj:
Autor Sam Fischer Pregled postova
Naime, složio sam 2 Samsunga F1 u RAID0, i samo me zanima, što se događa ako moram promijenit matičnu ploču? Da li će to nastavit normalno radit ako samo složim raid polje na novoj ploči sa svim podacima?
Vjerojatno nece. Ako je u pitanju ploca sa istim RAID kontrolerom mozda hoce.

Bolje pitanje je zasto si uopce napravio RAID 0. Jesi svjestan da tako imas dvostruko vecu sansu za gubitak podataka? Crkne jedan disk gubis sve podatke.
nex je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2013., 15:40   #198
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Citiraj:
Autor nex Pregled postova
Vjerojatno nece. Ako je u pitanju ploca sa istim RAID kontrolerom mozda hoce.

Bolje pitanje je zasto si uopce napravio RAID 0. Jesi svjestan da tako imas dvostruko vecu sansu za gubitak podataka? Crkne jedan disk gubis sve podatke.
Pa naravno da sam bio svjestan rizika.
Jasno je zasto ljudi rade RAID 0, zao mi je sto sam sad na tapatalku pa nemam screenshot od testova. Performance-wise, lijepo to radi.
I naravno da je backup bitnih stvari na eksternom disku, tako da ne znam zasto ne RAID

A za prenosenje polja, znaci lutrija. Tako nesto sam i mislio, citajuci po stranim forumima.
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2013., 18:14   #199
nex
Premium
 
nex's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: .
Postovi: 526
Pa, ako ti trebaju performanse, svjestan si rizika i imas backup ne vidim problema. U tom slucaju ti ionako nije veliki problem ako neces moci prenijeti polje, izgubit ces samo par sati vremena na reinstalaciju programa.
nex je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2013., 11:19   #200
Nick7
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 1,469
Citiraj:
Autor Sam Fischer Pregled postova
Imam pitanje, pa da ne otvaram novu temu mislim da će biti ok ovdje, a nov sam sa cijelim pojmom RAID-a.
Naime, složio sam 2 Samsunga F1 u RAID0, i samo me zanima, što se događa ako moram promijenit matičnu ploču? Da li će to nastavit normalno radit ako samo složim raid polje na novoj ploči sa svim podacima?
Hvala! LP
Vecina ploca ima ICHxR raid kontroler, a s njim ces moci prebaciti diskove na novu maticnu.
Ako mijenjas tip RAID kontrolera, onda ces imati problema.
Nick7 je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2013., 11:44   #201
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
ako ti trebaju performanse, raid 0 nije veselo rješenje jer se u praksi dobiva samo brži read i write, a seek je isti ko da imaš jedan takav disk

ssd je tu bolja solucija, ili ako te baš zanima raid, napravi shortstroke
domis je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2013., 12:37   #202
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Naravno da je SSD majka znanja, ali je još uvijek i osjetno skuplji od dobre stare mehanike
A SSD mi je sistemski disk, ostala su mi ova dva, i pomislih, zašto ne RAID

I hvala na informacijama!
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2013., 16:24   #203
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor domis Pregled postova
ako ti trebaju performanse, raid 0 nije veselo rješenje jer se u praksi dobiva samo brži read i write, a seek je isti ko da imaš jedan takav disk
Netočno, i average seek ide niže. Čisto zato što oba diska istovremeno mogu čitati te kontroler razbija jedan queue na više njih.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2013., 17:09   #204
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Citiraj:
Autor domis Pregled postova
ssd je tu bolja solucija, ili ako te baš zanima raid, napravi shortstroke
Ja sam, iz zezancije, napravio shortstroked 0 polje od 4 diska. Bilo je brzo, ali ni blizu ssd-a. Polje i ssd su bili komparativni u čitanju/pisanju velikih datoteka, ali kod malih datoteka i vremena traženja je ssd neusporedivo brži.
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2013., 17:22   #205
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Netočno, i average seek ide niže. Čisto zato što oba diska istovremeno mogu čitati te kontroler razbija jedan queue na više njih.
ma znam, ali razlika sa 15ms na 12ms je nikakva u usporedbi s novijim SSDom koji ima ispod 1ms RAT sa barem dvostruko većim brzinama.

pričam za intelov kontroler i 2x wd black koje sam imal, za profi opremu nisam kompetentan i neznam kak to radi
domis je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2013., 18:52   #206
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor domis Pregled postova
ma znam, ali razlika sa 15ms na 12ms je nikakva u usporedbi s novijim SSDom koji ima ispod 1ms RAT sa barem dvostruko većim brzinama.
To obično i je omjer, pitanje je i testa i setupa polja. Nikad nećeš dobiti linearno ubrzanje (tipa s 15 na 7,5 ms), ali s više diskova u polju dobit ćeš dosta (zato i je RAID10 najčešće rješenje za takve potrebe).
Usporedba sa SSD-om nema smisla, rade drugačije, ali zato su i skuplji te se zato polja dimenzioniraju prema potrebama.

Citiraj:
Autor domis Pregled postova
pričam za intelov kontroler i 2x wd black koje sam imal, za profi opremu nisam kompetentan i neznam kak to radi
Pa dosta slično, samo su "dodatne opcije" znatno izraženije. Na stranu što "nestaju" klasična fizička RAID polja i standardna logička polja na istima.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2016., 10:49   #207
LuckyTNT
Registered User
Moj komp
 
LuckyTNT's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Split
Postovi: 8
Cloniranje jednog HDD-a na RAID 0

Dakle imam disk od 1TB sa dvije particije i brdom instaliranog softwera koji mi se ne instalira i konfigurira ponovo, plus drugi novi identicni disk (WD Blue oba).

Zanima me da li bi i kako mogao napraviti clone diska koji koristim na prijenostni Transcend disk i podesiti raid0 na dva WD te clonirati nazad sa tog prijenosnog diska sve nazad na raid0. Htjeo bi malo dobiti na brzini bez da kupujem ssd samo ne znam bi li se zajebavao sa tim i hocu li imati kakvih problema sa MBR i vracanjem sustava u pogon?
LuckyTNT je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2016., 11:33   #208
Alister
Premium
Moj komp
 
Alister's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 1,451
Napraviš image diska na externi disk, onda digneš RAID polje i napraviš restore image-a na to RAID polje - s npr. boot verzijom acronisom ili nekim sličnim alatom. Nikakav problem za napraviti
Alister je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2016., 18:42   #209
martyn
Premium
Moj komp
 
martyn's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: ZG Dubrava
Postovi: 120
Citiraj:
Autor Alister Pregled postova
...Nikakav problem za napraviti
samo ako znaš što radiš!

Prije nego radiš image/backup na externi disk trebaš u registry-u (pretpostavljam da se radi o windowsima) omogućiti drivere za raid.

Googlaj "sata to raid", npr:

https://support.microsoft.com/en-us/kb/922976

Od viste na dalje svi potrebni driveri su već prisutni u windowsima, samo ih treba "uključiti".
Ako to ne učiniš prije backup/restore metode dobiti ćeš BSOD!
__________________
.........."640K ought to be enough for anybody".........
Lenovo ThinkPad X260:
i5-6300U / 16 GB DDR4 / 500 GB Samsung EVO 850 / 12,5'' 1366x768 IPS / Windows 10 Pro
ThinkPad Pro Dock: 24'' BenQ
BL2420PT 2560x1440 IPS / daskeyboard prime13 / Logitech RX1000 / Harman Kardon Soundsticks II
Pošteni, dobri i odgovorni trgovci: 1
martyn je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2016., 17:07   #210
LuckyTNT
Registered User
Moj komp
 
LuckyTNT's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Split
Postovi: 8
Zahvaljujem na odgovorima, bio sam zauzet pa evo opet vikend i malo vremena da obavim to prebacivanje na raid.

Druzio sam se malo sa google search ali nisam 100% siguran da sam nasao pravi nacin da aktiviram raid drivere na Windows 10 sustavu.
Nasao sam AMD raid drivere na: Link
ali nisam siguran da je dovoljno to instalirati. U regedit nemam uopce vrijednosti koje bi trebao promjenuti sa linka koji je martyn postao.
Mogu li kako provjeriti da li mi os podrzava raid ili cu dobiti bsod bez da pokrenem raid i nadam se najboljem?

I jos jedno pitanje... Acronis ima mogucnost da disk kloniram ili napravim img. Ne znam da li imam prednosti sa jednom od te dvije opcije ili mi je sasvim svejedno?
LuckyTNT je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na