Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.05.2020., 00:37   #121
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
imaš različitu kvalitetu i gustoću pjene.
kvalitetan proizvođač neće skrivati podatke o svom proizvodu. npr ako odeš na stranicu od ergoaktiva vidjeti ćeš za madrace od pjene sastav i vidjeti ćeš da su ima različitih.
neki proizvođači će samo napisati da je madrac toliko visok i da je od memorijske pjene. po meni je to skrivanje činjenica i ne sviđa mi se kao potrošaču.
tizhu je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2020., 17:55   #122
TomG
®
 
TomG's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Munich
Postovi: 2,203
https://www.ikea.com/de/de/p/fillan-...eiss-30468001/

Ima li netko ovakav madrac? Takodjer me zanima misljenje u s vezi ove sirine od 140. Doma imam 180 i to je stvarno previse, izgubi mi se deka preko noci moram dva skleka napraviti da dodem do druge strane kreveta. Do sad smo cura i ja spavali na nekoj sofi na razvlacenje cca 110 tako da mi se ovo cini super .

Lokacija Munich, svaki savjet dobrodosao!
TomG je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.05.2020., 08:48   #123
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
Cek jel to treba okretat svaki mjesec dana madrac, mislim taj s pjenom. Evo ja imam svoj, skoro ce pola godine kod mene graba teska. Jos malo i propast cu na pod. Sad sam na zeninoj strani i tam se isto stvara graba, nije mi palo napamet da ga okrenem, koliko vidim to ne pomaze kod tebe, ali dali je to pravilo da se ti memorijski pjenasti madraci okrecu svako malo da budu udobni?

Ako si vec nakon 6 mjeseci spavanja dobio grabu, unda ti nikakvo okretanje nece pomoci, nazalost. Jedino garanacija/reklamacija.


Okretaje je dobro za "ravnomjernije trosenje" madraca, ali kad propadne, onda je to pisi kući propalo
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2020., 19:34   #124
elzel
Premium
Moj komp
 
elzel's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: Zlatar Bistrica
Postovi: 747
Pozdrav spavači!

Pao je uži odabir na:

https://medico-home.hr/proizvod/indigo-lux/
https://medico-home.hr/proizvod/indigo-silver/

Čitajući ovu temu i informirajući se o madracima, dvoumim se između gornja dva. Nije mi ugodno "ukopati se" u madrac pa da mi se teže okretat i sl. Zato pikiram džepićastu jezgru na Indigo Lux, a kao kandidat madraca od latexa, Indigo Silver. Imam oko 90kg, supruga oko 45.
Ono što svakako ne želim je da mi se naprave udubine u madracu, kao nekim članovima iz ove teme, zato izbjegavam pjenu. Nisam pametan pa je neki savjet ili komentar svakako dobrodošao. Hvala!
elzel je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2020., 07:21   #125
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Ja sam sad pametniji dok sam probao ovaj pjenaasti bez opruga, tak da bi ja uzeo prvi s oprugama.

@Srale7
A izgleda da cu ga morat reklamirat, sad sam okrenuo madrac i sad je ajmo rec OK. A opet sto kad ga reklamiram, jel to slicno ko s grafickama, posaljes ga na servis pa cekas mjesec dana ili vise da jave u cem je problem. Odnosno gdje cu spavati? Znaci trebao bi imat neki rezervni madarac.

Zato cu vjerojatno jos malo pricekat, ja nemam madrac niti godinu dana. Tak da vjerojatno cu ga morat reklamirat do kraja godine.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2020., 08:39   #126
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,939
Citiraj:
Autor elzel Pregled postova
Pozdrav spavači!

Pao je uži odabir na:

https://medico-home.hr/proizvod/indigo-lux/


Ono što svakako ne želim je da mi se naprave udubine u madracu, kao nekim članovima iz ove teme, zato izbjegavam pjenu. Nisam pametan pa je neki savjet ili komentar svakako dobrodošao. Hvala!
Ja sam prosle godine u 11 mjesecu kupio Indigo-Lux u dimenziji 210*180 (najtvrdju verziju mislim F4 (ili je F2 tvrdji - uvijek zaboravim kako racunaju) i za sad sve super. Prije toga sma imao Hespov neki koji dolazi sa krevetom i polako je vec odustao i bio premekan tako da smo ovaj put gledali d aje tvrdji madrac.

Ovi iz Medica su to rjesili i dostavili (njihov vozac) u roku 15ak dana i oni jedini su nudili "probni" period tj. ako ti ne pashe unutar 3 mjesca (ili cak i vise) vratis nazad i kazes sta navalja pa d ati zamjene/prerade madrac ako treba. Trebalo mi je 3-4 dana da se priviknem u odnosu na stari madrac ali od tada sve ok.
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2020., 08:51   #127
Keyser Söze
Rent-a-maniac
Moj komp
 
Keyser Söze's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Našice / Slavonski Brod
Postovi: 747
ima li tko iskustva sa ovim zracnim madracima s ugrađenim pumpama?
koristio bi se 2-4 dana mjesecno za 2 osobe oko 200kg total mase
cijene vidim svakakve od 400 pa nadalje pretpostvavljam da je i kvaliteta takva.
naravno u ovom slucaju manje je bolje tako da se trazi neki best buy s naginjanjem ka jeftinijem.

hvala
__________________
ubija me ova recesija...jedem pljesnivi sir, pijem neka stara vina i vozim auto bez krova...
Keyser Söze je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2020., 10:27   #128
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,204
Kupis u kauflanda za 50/75 kn i miran
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2020., 15:59   #129
elzel
Premium
Moj komp
 
elzel's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: Zlatar Bistrica
Postovi: 747
Kaj se tiče zračnih, ja sam gledao i proučavao za sličnu namjenu, mislim da se isplati uzeti sa zračnim komorama za bolje podupiranje a mislim da taj ima i ugrađenu pumpu.
@Lewis - hvala, uzimam Lux.

Zadnje izmijenjeno od: elzel. 16.06.2020. u 17:21.
elzel je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2020., 19:55   #130
Keyser Söze
Rent-a-maniac
Moj komp
 
Keyser Söze's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Našice / Slavonski Brod
Postovi: 747
Citiraj:
Autor elzel Pregled postova
Kaj se tiče zračnih, ja sam gledao i proučavao za sličnu namjenu, mislim da se isplati uzeti sa zračnim komorama za bolje podupiranje a mislim da taj ima i ugrađenu pumpu.
@Lewis - hvala, uzimam Lux.


moze neki primjer/link
hvala
__________________
ubija me ova recesija...jedem pljesnivi sir, pijem neka stara vina i vozim auto bez krova...
Keyser Söze je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.06.2020., 05:47   #131
elzel
Premium
Moj komp
 
elzel's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: Zlatar Bistrica
Postovi: 747
Ovako nešto od Intexa:
https://bazzar.hr/p/RMDX3R-intex-mad...m-bijeli-64414
Mislim da ipak pruža više osjećaj kreveta nego luftića.

Zadnje izmijenjeno od: elzel. 17.06.2020. u 05:53.
elzel je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2020., 08:31   #132
Keyser Söze
Rent-a-maniac
Moj komp
 
Keyser Söze's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Našice / Slavonski Brod
Postovi: 747
hvala velka
__________________
ubija me ova recesija...jedem pljesnivi sir, pijem neka stara vina i vozim auto bez krova...
Keyser Söze je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2020., 15:46   #133
elzel
Premium
Moj komp
 
elzel's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: Zlatar Bistrica
Postovi: 747
Np.
Zvao Medico Home, ljubazna gospođa me odgovorila od Indigo Luxa (džep. jezgra, s latexom i HR pjenom, tvrđi) i preporučila Lux (džep. jezgra, s memory i HR pjenom, srednje tvrd) zbog razlike u kilaži između mene i supruge, oko duplo. Rekla je da bi njoj bio pretvrd Indigo Lux. Ja sam ciljao na to da kupim 2 Lux podnice s regulatorom tvrdoće, pa da na njenoj podesim tako da kompenziram tvrdoću, ali gospođa kaže da neće to pomoći baš. Tako da za koplje mekaniji.
...možda pomogne u odabiru parovima sa značajnom razlikom u težini.
elzel je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2020., 21:18   #134
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
Ja sam duplo teži od svoje žene i prošle godine smo uzeli odvojene madrace. Ja obožavam tvrde madrace a ona ultra mekane.

Najbolja odluka u životu. Do sada je bilo da uvijek jedno pati.

Poslano sa mog Mi 9 Lite koristeći Tapatalk
buljaka je online   Reply With Quote
Staro 22.06.2020., 11:19   #135
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Da ne otvaram novu temu, a tematika je slična, može preporuka kreveta?
Gledam da je krevet što viši, tapeciran i s uzglavljem. Dakle pretpostavljam da tražim neki od boxspring kreveta. Gledam da je što čvršči. Ostalo ne znam na što trebam obratit pažnju. Nemam neku granicu cijene, bitno da je kvalitetan. No s druge strane, nije mi bitno električno podešavanje i slične pizdarije koje dižu cijenu u nebesa.
Hvala unaprijed.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2020., 23:23   #136
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,975
Pitanje.
Kupio sam krevet u Emmezete koji ima u sebi već ugrađenu podnicu (jedan od onih kreveta kojima se podnice podižu i ima prostor ispod).

S obzirom da se radi o sastavnom dijelu kreveta kojeg ne mogu mijenjat, letvice su došle s krevetom i samo ih je trebalo ugurati u postojeći željezni okvir, tako da je podnica takva kakva je.

Problem je šta su te letvice udaljene 5.5cm fiksno i to se ne može mijenjati.
Dakle s tim krevetom sam ograničen na samo bonell madrac.

Postoje li možda neki trikovi da se na takvu podnicu omogući staviti i džepićasti madrac?
Možda neki "povezivači" letvica koji bi se stavljali okomito na letvice kao dodatan support ?
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2020., 06:03   #137
elzel
Premium
Moj komp
 
elzel's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: Zlatar Bistrica
Postovi: 747
Mislim da bi džepićasta jezga bila ok i da tih pola cm ne čini tako veliku razliku.

Navod iz Medico Home:
"KOJI MADRAC ODABRATI OBZIROM NA PODNICE?
Podnice dolaze najčešće u tri varijante. Može biti puna podloga (s rupama ili bez), elastične podnice ili letvice koje najčešće dolaze u kompletu sa kupljenim krevetima.

Puna podloga s rupama ili bez pogodna je za sve madrace sa džepićastom jezgrom uz napomenu da će madrac djelovati malo tvrđe nego što zaista jest. Na punu podlogu s rupama ili bez ne mogu se koristiti madraci od pjena jer je njima potrebna dobra ventilacija kako bi se pjena sušila i tako se spriječio razvoj bakterija i plijesni.

Elastične podnice su savršen izbor za madrace od pjene jer se mogu vrlo lako vjetriti. I dalje je potrebno redovno okretanje pjenastog madraca minimalno jednom mjesečno, no na punoj podlozi to je potrebno čak i do jednom tjedno. Najbolji izbor su podnice sa mogućnošću podešavanja osjeta čvrstoće sa sustavom dvostrukih letvica i zatezačima.

Letvice koje najčešće dolaze uz krevete nisu pogodne ni za pjenaste madrace ni za madrace sa džepićastom jezgrom zbog svog prevelikog razmaka između letvica.

Dakle, za madrace od džepićaste jezgre može ići puna podloga ili podnice sa razmakom do 5 centimetara (elastične ili obične letvice), dok za madrace od pjene predlažemo elastične podnice s razmakom do 5 centimetara.

U našoj ponudi imamo dva modela podnica: Plus i Lux."
elzel je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2020., 10:55   #138
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,975
Pola cm čini veliku razliku, propadat će opruge i može se uništit madrac...

Zadnje izmijenjeno od: Neo-ST. 02.07.2020. u 15:12.
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2020., 15:46   #139
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,975
Citiraj:
Autor elzel Pregled postova
Np.
Zvao Medico Home, ljubazna gospođa me odgovorila od Indigo Luxa (džep. jezgra, s latexom i HR pjenom, tvrđi) i preporučila Lux (džep. jezgra, s memory i HR pjenom, srednje tvrd) zbog razlike u kilaži između mene i supruge, oko duplo. Rekla je da bi njoj bio pretvrd Indigo Lux. Ja sam ciljao na to da kupim 2 Lux podnice s regulatorom tvrdoće, pa da na njenoj podesim tako da kompenziram tvrdoću, ali gospođa kaže da neće to pomoći baš. Tako da za koplje mekaniji.
...možda pomogne u odabiru parovima sa značajnom razlikom u težini.
Jel ti stigao Lux i kakav je ?

Ja naručio Indigo Lux

Zadnje izmijenjeno od: Neo-ST. 02.07.2020. u 18:02.
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2020., 14:55   #140
elzel
Premium
Moj komp
 
elzel's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: Zlatar Bistrica
Postovi: 747
Stigao je, ali nisam još isprobao, preuređujemo spavaću... Javim dojmove kad isprobam par noći...
elzel je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2020., 20:21   #141
sokre10
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 405
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Jel ti stigao Lux i kakav je ?

Ja naručio Indigo Lux
Ja imam indigo iz kojih mjesec-dva.
Madrac je ok, očekivao sam da će biti tvrđi, ali i ovo prolazi.
Ako spavaš na marginama kreveta , kao ja (dijete mi se uvuklo u krevet, grozota) 😄, onda je malo problem jer je bočnica malo zaobljenija i tijelo ti po inerciji hoće skliznuti.
Ako spavaš kao normalan čovjek,onda nemaš brige. Za te novce odlična kupovina. 😄

Poslano sa mog VOG-L29 koristeći Tapatalk
sokre10 je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2020., 22:53   #142
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,975
Citiraj:
Autor sokre10 Pregled postova
Ja imam indigo iz kojih mjesec-dva.
Madrac je ok, očekivao sam da će biti tvrđi, ali i ovo prolazi.
Ako spavaš na marginama kreveta , kao ja (dijete mi se uvuklo u krevet, grozota) ��, onda je malo problem jer je bočnica malo zaobljenija i tijelo ti po inerciji hoće skliznuti.
Ako spavaš kao normalan čovjek,onda nemaš brige. Za te novce odlična kupovina. ��

Poslano sa mog VOG-L29 koristeći Tapatalk
Imaš koju sliku Indigo Luxa?
Ova njihova službena slika je samo presjek madraca sa slojevima, nigdje normalne slike...
Ja sam naručio 200x160 za dvoje ljudi, ako su krajevi stvarno zaobljeni onda ne znam wtf, imat ću i ja problem.
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2020., 19:54   #143
nansale
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: zagreb
Postovi: 153
Još jedna preporuka za Indigo Lux.. kupljen 3.5.2019 s svakodnevnim spavanjem ( nas troje, 77 kg, 50 kg i 18 kg) i madrac je odličan!
http://uploads.tapatalk-cdn.com/201...6383f511f1.jpg
nansale je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2020., 08:49   #144
elzel
Premium
Moj komp
 
elzel's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: Zlatar Bistrica
Postovi: 747
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Jel ti stigao Lux i kakav je ?

Ja naručio Indigo Lux
Meni nije mekan, duplo lakšoj suprugi nije pretvrd, oboma nam je super spavati na njemu, preporučam.
elzel je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2020., 09:41   #145
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Sad ste me zainteresirali... Spavam na 11g starom madracu koji iako ke bio kvalitetan i skup, danas to vise nije...

Koliko stvarno taj hladni gel smanjuje znojenje po noci (dosta se znojim)?

U kojim pozama spavate? Ja uglavnom na boku, a na stranici lise da je za trbuh/ledja?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2020., 10:57   #146
elzel
Premium
Moj komp
 
elzel's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: Zlatar Bistrica
Postovi: 747
Prije kupnje sam zvao Medico Home, i dobro da jesam jer su mi ukazali da s obzirom na supruginu težinu rađe uzmem Lux pred Indigo Lux. Pitali su me i kako spavamo, i s obzirom da oboje spavamo uglavnom na boku preporučili Lux.
Što se tiče znojenja, izbjegavaj poliuretansku pjenu jer ona najlošije "diše", a latex je što se toga tiče najbolji, ujedno i najskuplji.
elzel je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2020., 11:48   #147
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Ekipa, sa Lux-om ste još uvijek zadovoljni vi koji ste ga nedavno kupili? Znam da treba period navikavanja, a isto tako ako si imao stari loš madrac, svaki novi će se u početku činiti vrh.

I druga stvar, kako vama "propadnu" madraci... polako ili odjednom? Moj ima nekih 11 godina, i odjednom je stvorio nagib, ulegnuo se... nisam ga do sad primjetio, leđa su me počela boljeti i stalno klizim prema rubu... ne mogu vjerovat da sad nisam osjetio.
Jedino logično objašnjenje je da se to stvaralo malo po malo, ali tek kad je nagib došao do nekog koji me počeo smetat da sam osjetio?
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2020., 13:51   #148
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Ne beri brigu, madrac star 11 god je za zamjenu i zapravo nije uopce toliko ni bitno kako se i kad to dogodilo.


Moram pohvalit Mediko home i vlasnika Davora, uzeo sam Indigo flex madrac, bio mi je malo tvrd, (tvrdoća HR-a 42 kPa) napravili mi meksi koji je bio premekan (32 kPa) i onda za trecu put je nabavljena HR pjena u tvrdoci koju sam trazio (38 kPa) jer je ne koriste u svojoj proizvodnji i sad imam savrsen madrac za 1960 kn u dimeziji 160x200.
Najblize tome (HR 17 cm+5 cm memory pjena) je takav madrac u Harveyu i cijena je oko 3300 kn.
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2020., 16:38   #149
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Naručio Medico Home Lux, najviše zbog cijene, roka dostave, a i vi ih hvalite, tako da vjerujem da se nisam zajebo.
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2020., 09:36   #150
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
Naručio Medico Home Lux, najviše zbog cijene, roka dostave, a i vi ih hvalite, tako da vjerujem da se nisam zajebo.

I da jesi, s njima se mozes dogovorit da ti naprave drugi madrac, tako da ces na kraju vjerojatno biti zadovoljan.
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na