Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.06.2015., 15:40   #15211
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
Ne znam rekoh ne vozim skutere,ne guram se naprijed osim kad mi ekstremno ne žuri,samo bi volio vidjeti da ste u Italiji di je najezda skutera svugdje,onda bi svaki dan traume imali :P
__________________
blava je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2015., 17:45   #15212
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Bojim se da bi traume imali skuteraši. I to u traumatološkoj. Ja vozim po propisu, to što vi mislite da isti propisi ne važe za vas je samo bahaćenje, bezobrazluk i idiotizam.
Prije par godina, stojim na semaforu na križanju Zvonimirove i Harambašićeve u desnoj traci, prvi na semaforu. I bezveze gledam okolo, i vidim u retrovizoru kak lik na skuteru prolazi između dvije trake i lomi retrovizor frajeru iza mene. Samo je na trenutak stao i onda po plinu i skrenuo desno u Harambašićevu. Iako šteta nije bila moja, ja popizdio i po plinu kroz crveno za njim. A bog i bogme i frajer kome je otkinuo retrovizor. Pošto se 50ccm nemre nosit s 1900ccm, brzo sam ga stigao i prepriječio mu se prek ceste, baš kod banke. Uto je došao i frajer s štetom i prepriječio mu se iza da nemre kidnut, izašao iz skutera i izvadio mu ključ i spremio ga kod sebe u džep. Nisam se htio mješat u pičkaranje koje je nastalo iza toga nego sam samo tipu dao svoje podatke ak treba svjedoka. Nije me zvao, dakle sve je valjda riješeno. No to je brijem samo jedan rijedak slučaj gdje je moron koji sjebe retrovizor uhvaćen.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.06.2015., 18:17   #15213
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Kad mi se guraju tako u koloni, samo otvorim vrata. Nitko me još nije udario, a da me udari totalno njegova krivica. Ja nisam dužan pratiti ilegalni promet u koloni koja stoji. Jebeni skuteraši.
Na semaforu startam punom snagom, kad sam na zaustavnoj liniji. Tko je ispred mene, bolje da se makne. Osim hitne, policije i vatrogasaca. Njima opraštam sve i uvijek. Budući da uvijek pratim sve, iako nisam dužan, kad vidim motorista ili skuteraša u mrtvom kutu (pogled preko ramena), radim brake test. Drži razmak pi**a ti ma**rina.

S druge strane, kada vidim motor (ne skuter nego pravi motor) iza sebe sa upaljenim žmigavcem, lagano se pomaknem desno da me prođe. Ima puno kulturnih motorista, ali obićno su to vozači pravih motora, a ne skutera i nekakvih jurilica za stazu. Najnormalniji su vozači Harleya i kopija istih. Oni uživaju u vožnji i ne žuri im se nikuda.
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6

Zadnje izmijenjeno od: D1viry. 07.06.2015. u 18:26.
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2015., 18:19   #15214
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Citiraj:
Autor blava Pregled postova
Nista to ne radim i niti ne odobravam to,samo hoću reci čemu braniti da skuteri j motori dodu i provuku se kroz gužvu prvi na semafor,ionako ne smetaju kad krenu prvi,a ovako provlačenje medu 3 trake i samo tako ga udaris zbog trenutka nepaznje.
Što si brži? Onih 12m kada daš naglo gas i nadaš se da se neće izvrtiti na zebri? Oh please.

Citiraj:
Autor aski Pregled postova
Najgora stvar ikad mi je izlazak iz kruznog kad mi s desne strane uleti skuteras. I jos kad debil nema kacigu....

I onda bi lomili retrovizore.

Nije mi se ovo desilo, ali bih lagano skrenuo desno.


Slažem se, rijetko netko sa pravim motorom radi sranja
X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2015., 18:23   #15215
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
For your info,ne vozim skuter već kako ti kažeš pravi motor i sto se mene tiče lupajte skuterase,oduzimajte prednosti sta god hoćete kad vam stanu na zulj

Srećom pa pola ekipe ne prica na mobitel,ne oduzima prednost i koristi zmigavac.
__________________
blava je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2015., 18:32   #15216
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Citiraj:
Autor blava Pregled postova
For your info,ne vozim skuter već kako ti kažeš pravi motor i sto se mene tiče lupajte skuterase,oduzimajte prednosti sta god hoćete kad vam stanu na zulj

Srećom pa pola ekipe ne prica na mobitel,ne oduzima prednost i koristi zmigavac.
Ovo je vjerojatno bilo namijenjeno meni. Ja ne oduzimam prednost. Skuteraš, koji se gura naprijed, oduzima meni prednost. Ništa mu ne daje pravo da se gura naprijed. Nije interventno vozilo i točka. Da ih se riješava po kratkom postupku, manje bi radili pizdarije.

I, btw, skuter nije motocikl nego moped. Totalno druga klasa i klasifikacija.

Sve si mislim staviti Bull-bar i da vidimo tko je tvrdoglaviji. Pi*da im ma**rina.
Još ću dobiti karton zbog idiota an 2 točka.


I btw, ne pričam na mobitel, ne oduzimam prednost i koristim žmigavac i kada nikoga nema oko mene.

Odnedavno sam se krenuo kretati na 8 točkova (role) i smatram se zadnjom sviralom u prometu. Nikome ne smetam i sve propuštam. Tako bi se trebali ponašati i skuteraši.
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6

Zadnje izmijenjeno od: D1viry. 07.06.2015. u 18:39.
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2015., 20:21   #15217
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Potpisujem sve osim što ja ne dajem žmigavac kad sam sam na cesti.

Citiraj:
Autor blava Pregled postova
For your info,ne vozim skuter već kako ti kažeš pravi motor i sto se mene tiče lupajte skuterase,oduzimajte prednosti sta god hoćete kad vam stanu na zulj

Srećom pa pola ekipe ne prica na mobitel,ne oduzima prednost i koristi zmigavac.
Jel netko ovdje opravdava takve ljude??? Kolko ja znam čitat, ne, jedino ti opravdavaš debilizam vozača skutera.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2015., 20:44   #15218
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,641
Ne znam što je gore, skuteraši koji rade takve gluposti ili ovi s "pravim" motorima.

90% je stvarno skuliranih, normalnih ljudi, ali i on je očito jedan od onih koji voze "prave" motore pa se s harley like motorima od metar i pol širine provlače među autima.

I onda murja čeka bicikliste koji voze krivim smjerom biciklističke staze, a ovakvih mogu stotine dnevno zaustaviti.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je online   Reply With Quote
Staro 07.06.2015., 21:00   #15219
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Ne znam što je gore, skuteraši koji rade takve gluposti ili ovi s "pravim" motorima.

90% je stvarno skuliranih, normalnih ljudi, ali i on je očito jedan od onih koji voze "prave" motore pa se s harley like motorima od metar i pol širine provlače među autima.

I onda murja čeka bicikliste koji voze krivim smjerom biciklističke staze, a ovakvih mogu stotine dnevno zaustaviti.
Sva sreća pa znaš kako vozim,sta vozim i koliko grijesim u prometu.
To sto sam se dotaknuo teme skuterasa očigledno sam divljak u prometu jer eto zamisli skuter se uzima da budeš zadnji na semaforu kao sa automobilom ili da brze/bolje dodes do odredišta i ne plaćaš parking.

Već sam rekao glupo mi se raspravljati,vi ćete svoje tjerati,ja cu svoje i u krug.

Ne branim skuterase niti odobravam taj način ponašanja pogotovo kad se provlače sa +100 kmh medu autima na avenijama,ali ne vidim čemu toliki pain in the ass stvara činjenica da ako ima mjesta da se provuku prvi na semafor.
I ovdje govorim o maxi skuterima +125 ccm i cijelo vrijeme pričam o jačim skuterima,a ne prdilicama 50 ccm
__________________
blava je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2015., 21:08   #15220
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,641
Citiraj:
Autor blava Pregled postova
Sva sreća pa znaš kako vozim,sta vozim i koliko grijesim u prometu.
To sto sam se dotaknuo teme skuterasa očigledno sam divljak u prometu jer eto zamisli skuter se uzima da budeš zadnji na semaforu kao sa automobilom ili da brze/bolje dodes do odredišta i ne plaćaš parking.

Već sam rekao glupo mi se raspravljati,vi ćete svoje tjerati,ja cu svoje i u krug.

Ne branim skuterase niti odobravam taj način ponašanja pogotovo kad se provlače sa +100 kmh medu autima na avenijama,ali ne vidim čemu toliki pain in the ass stvara činjenica da ako ima mjesta da se provuku prvi na semafor.
I ovdje govorim o maxi skuterima +125 ccm i cijelo vrijeme pričam o jačim skuterima,a ne prdilicama 50 ccm
Pa ovo prvo si demonstrirao u prijašnjim postovima...

A i drugo je sasvim logično...ako imaš 13 ili 14 godina i pitali su te što želiš za krizmu. Pogledaj tramvaje, uvijek su prvi na semaforu, ne plaćaju parking i brže dođu do centra grada nego auto.
Za sva motorna vozila vrijede ista pravila. Ponašaj se u skladu s njima.

Ako nisi dosad shvatio, ta provlačenja:

a) nisu po zakonu
b) iritiraju, a i plaše vozače, jer ne očekuješ da ti budala prođe na pol metra od glave
c) opasna su
d) pročitaj prijašnje postove i dodaj ostale razloge...
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.06.2015., 21:10   #15221
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Totalni potpis.
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2015., 21:19   #15222
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
2 potpisa.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2015., 21:24   #15223
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,316
Meni skuteraši obili retrovizor. Drugi put, u leru na semafor. Pobjegli ko ovce.
Jesam li kriv?
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2015., 21:29   #15224
Ati freak
aka Striko
Moj komp
 
Ati freak's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapina
Postovi: 1,674
Citiraj:
Autor blava Pregled postova
Sva sreća pa znaš kako vozim,sta vozim i koliko grijesim u prometu.
To sto sam se dotaknuo teme skuterasa očigledno sam divljak u prometu jer eto zamisli skuter se uzima da budeš zadnji na semaforu kao sa automobilom ili da brze/bolje dodes do odredišta i ne plaćaš parking.

Već sam rekao glupo mi se raspravljati,vi ćete svoje tjerati,ja cu svoje i u krug.

Ne branim skuterase niti odobravam taj način ponašanja pogotovo kad se provlače sa +100 kmh medu autima na avenijama,ali ne vidim čemu toliki pain in the ass stvara činjenica da ako ima mjesta da se provuku prvi na semafor.
I ovdje govorim o maxi skuterima +125 ccm i cijelo vrijeme pričam o jačim skuterima,a ne prdilicama 50 ccm
I dalje kralj dere po svom.

Haha, ja mislim da za skuter važe apsolutno ista pravila ko i za auto.

Ti jedini tu tjeraš neku svoju verziju "normalnog" i zakona...

Ma i da skuter/moped/motor ima i 30000 kubika, šta se ima gurati usred gužve između auta? eto nedugo išao u Varaždin, i tako na jednom od semafora se takva budala progurava između auta i malo dijete imalo otvoren prozor na autu i gurnulo je ruku van... i takav jedan kreten je skoro djetetu strgao ruku, samo primjer, koliko drugih ljudi stavi ruku na prozor, kroz prozor dok cekaju na semaforu, dok puše cigarete ?

Dva auta ispred je bio kombi pun bauštelca i vidjeli su šta se desilo.. pa su izašli lagano van i malo porazgovarali s budalom...
__________________
Pošten trgovac : 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10, 11 , 12 , 13 , 14, 15, 16 .
Ati freak je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2015., 21:30   #15225
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
Citiraj:
Autor Dottore Pregled postova
Meni skuteraši obili retrovizor. Drugi put, u leru na semafor. Pobjegli ko ovce.
Jesam li kriv?

Jesi.


Zato što ih nisi stigao i devastirao im pičiće.
Milentije je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2015., 21:34   #15226
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Lolčina.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2015., 21:37   #15227
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,316
Odmah mi je bilo lakše kad sam izašao iz auta. A ovi bježe u desnu stranu i skoro ih pokupio kamion. Valjda su punili gaće u sebi.
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2015., 21:44   #15228
esc
Lynnfield
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: HR
Postovi: 1,023
Citiraj:
Autor Ati freak Pregled postova
I dalje kralj dere po svom.

Haha, ja mislim da za skuter važe apsolutno ista pravila ko i za auto.

Ti jedini tu tjeraš neku svoju verziju "normalnog" i zakona...

Ma i da skuter/moped/motor ima i 30000 kubika, šta se ima gurati usred gužve između auta? eto nedugo išao u Varaždin, i tako na jednom od semafora se takva budala progurava između auta i malo dijete imalo otvoren prozor na autu i gurnulo je ruku van... i takav jedan kreten je skoro djetetu strgao ruku, samo primjer, koliko drugih ljudi stavi ruku na prozor, kroz prozor dok cekaju na semaforu, dok puše cigarete ?

Dva auta ispred je bio kombi pun bauštelca i vidjeli su šta se desilo.. pa su izašli lagano van i malo porazgovarali s budalom...
...

Zadnje izmijenjeno od: esc. 08.06.2015. u 05:11.
esc je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2015., 22:09   #15229
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,005
Citiraj:
Autor esc Pregled postova
Ili recimo piju pivo u vožnji(na semaforu) pa ga otvore i prvi gut izliju van na cestu,to se nebi smjelo radit,ovo ruka van,cigareta itd.
Da, ili iz šlepera vozač pred tebe baci flašu od coca cole - nasred autoceste na lijevu traku. Dogodilo mi se u Sloveniji. Kako tamo često vozim, katastrofa kakvog smeća od vozača kamiona se tamo može naći.

BTW, di je ono u ZG bilo nekakvo ganjanje skuteraša po semaforima pa su ga na kraju dostigli autom, trknuli i onda stali i iscipelarili? Čitao sam o tom događaju pred neko vrijeme, ali se ne sjećam gdje
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2015., 22:16   #15230
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
Ajme majko mila oderi po skuterasima,gresnici u prometu,a svi cedni i sveti,a malo-malo se zale na kazne u Policija,kazne i zalbe zbog alkohola,prekoracene brzine,telefoniranja.

eh,to je lolcina kad se vec spominje i postivanje zakona.

i,da udaram po svojemu,jer policija ne kaznjava nabijanje pred semafor kad se i sami nabijaju,zasto ja ne bi ako vec mogu ?
kad se moze telefonirati,polukruzno okretati na punoj crti ili zavoju,pusiti dok se vozi i slicno

eto,ispadam kao *eljak,ali srecom 7 godina na motorima,bez kazne ili prometne.
blava je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2015., 22:24   #15231
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,641
Ajd, da ne bude danas sve samo oko genijalaca na 2 kotača, danas sam svjedočio i dvojici na 4 kotača.

Vozim se od Karlovca prema Zagrebu po autocesti. Malo veća gužva nego inače i apsolutno svi su se prebacili u lijevu traku i ne mrdaju iz nje. Brzina se smanjila na 90-100, iako bi se komotno moglo voziti 130, da se promet rasporedi u obje trake. Ovako je više auta bilo u lijevoj nego u desnoj, a voze se istom brzinom.

Ispred mene austrijanac u BMW 7, a ispred njega neki naš brđo sa ženom i djetetom u prastaroj Ibizi i dobrih desetak kilometara mu se ne želi maknuti u desnu traku, iako je bilo brdo šansi za to.

Nakon što je genije iz Ibize iza sebe nakupio kolonu i napokon odlučio preći na desnu stranu, BMW ga pređe, stane ispred njega i napravi mu takav brake check da sam mislio da će mu Ibiza završiti u gepeku.
Moram li spomenuti da se frajer više nije pojavio u lijevoj traci...

Ne opravdavam potez, ali neki očito moraju shvatiti na teži način.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je online   Reply With Quote
Staro 07.06.2015., 22:27   #15232
adaksinjo
Premium
Moj komp
 
adaksinjo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Virje
Postovi: 574
Citiraj:
Autor blava Pregled postova
eto,ispadam kao *eljak,ali srecom 7 godina na motorima,bez kazne ili prometne.
ha ono, mozda se i to promijeni jer sam siguran da preko nekoliko nas koji su procitali ovih par komentara od danas otvaraju vrata dok u retrovizoru ugledaju skuterasa u provlacenju
adaksinjo je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2015., 22:54   #15233
Tomek85
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 103
Citiraj:
Autor blava Pregled postova
Ajme majko mila oderi po skuterasima,gresnici u prometu,a svi cedni i sveti,a malo-malo se zale na kazne u Policija,kazne i zalbe zbog alkohola,prekoracene brzine,telefoniranja.

eh,to je lolcina kad se vec spominje i postivanje zakona.
Slažem se u potpunosti,svako malo od nekog meni poznatog čujem da piše žalbe jer je vozio pijan,da je potegnuo 120 di je ograničenje 60 pa ga uslikali i sl.,pa vozi auto,u jednoj ruci balansira s mobitelom,u drugoj sa sendvičem pa skoro potepe auto pokraj sebe i nikom ništa.

Kad sam u autu nemam nikakav problem pomaknut se u stranu ak prolazi bilo kaj na dva kotača,kad već može,nek ide meni ne smeta nit me peru kompleksi radi toga.

I sam vozim skuter(mrtvo prdekalo ) i svatko ko je vozio bilo kaj na dva kotača se provlači,samo može se to radit i na normalan način bez zaletavanja,a pacijenata u prometu ima na sve načine,na motoru,skuteru,biciklu,autu,pješke,mogu nabrajat do sutra,jedni smetaju drugima,drugi trećima i tak do unedogled jbg.
Tomek85 je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2015., 23:00   #15234
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
Citiraj:
Autor adaksinjo Pregled postova
ha ono, mozda se i to promijeni jer sam siguran da preko nekoliko nas koji su procitali ovih par komentara od danas otvaraju vrata dok u retrovizoru ugledaju skuterasa u provlacenju
Stoti put,nisam skuteras i zalim one koji voze skutere pored motora ( Yamaha TMAX 95 tkn,a toliko dode nades finog polovnog BMW R1200GS - znadem nisu isti svjetovi i neusporedivo,ali opet )



evo npr.ovaj video,provlaci se tj.lane splitta uredno,dolazi prvi na semafor i policija ga ne dira niti vozaci otvaraju vrata ili blokiraju promet,a Engleska je ??
blava je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2015., 23:14   #15235
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Citiraj:
Autor blava Pregled postova
evo npr.ovaj video,provlaci se tj.lane splitta uredno,dolazi prvi na semafor i policija ga ne dira niti vozaci otvaraju vrata ili blokiraju promet,a Engleska je ??
Ni ovog nitko nije dirao, samo je mislio da je on mesija na 2 kotača.
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2015., 23:48   #15236
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Naravno da je brza vožnja kroz kolonu opasna i trebala bi se kažnjavati. Ali ne kužim, što te košta pomaknuti se malo udesno da uredan motociklist može proći naprijed? Pogotovo ako sjediš u koloni.
Ako je nešto ovdje "balkansko" to je onda to otvaranje vrata, guranje i dodavanje gasa iza motociklista. "Ako sam ja zapeo, zapet ćeš i ti" - primitivizam najgore vrste. To ovdje obično radi ista bagra koja dodaje gas kad ih s autom pretičeš.
  Reply With Quote
Staro 08.06.2015., 00:10   #15237
Toorop
Mother Russia
Moj komp
 
Toorop's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 326
Vozim i motor i auto. Kada sam u autu uredno se micem motoru udesno ako vidim zmigavac, ako ne juri kao muha bez glave itd itd. Ako vidim ove skuterase kojih je moj grad pun (samo upisite umag scooter team hahahah) tu samo se drzim svoga i nejebem ih 5%. To pretjece po desnoj strani, te u kruznom ulijecu bez gledanja prometa, voznja bez kaciga. Niti vozacke niti icega, njih ne jebem ni pet posto pa sto god bilo. Na motoru sam slican kao s autom, samo puno oprezniji. Tamo di mogu i di jr cesta prazna rado cu stisnuti, ako imam ljude oko sebe, vozim normalno, dajem zmigavce gledam retovizore, vozim u kolonama, niti se provlacim niti mi pada na pamet se zajebavati s time. Micem se u stranu kada me tko pretice pustam prednost ljudima. Bez zurbe. Dok god je vozac kulturan, civiliziran i zna kulturu prometa sve je super, cim to nestane i prevlada ono nesto "divlje" u tim vozacima mozes ih jebat.
Toorop je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2015., 00:11   #15238
kasko
Premium
Moj komp
 
kasko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Ivanić_Grad
Postovi: 1,943
Citiraj:
Autor blava Pregled postova
i,da udaram po svojemu,jer policija ne kaznjava nabijanje pred semafor kad se i sami nabijaju,zasto ja ne bi ako vec mogu ?
Ja neznam s koje si ti planete, ali ti sebe stavaljas u isti kos s policijom, da li ti znas sto je uopce policija i koji su njihovi poslovi i ovlasti?

Policija moze, a ti nemozes te poslove i ovlasti rabiti, kuzis?
kasko je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2015., 00:18   #15239
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
Naravno da je brza vožnja kroz kolonu opasna i trebala bi se kažnjavati. Ali ne kužim, što te košta pomaknuti se malo udesno da uredan motociklist može proći naprijed? Pogotovo ako sjediš u koloni.
Ako je nešto ovdje "balkansko" to je onda to otvaranje vrata, guranje i dodavanje gasa iza motociklista. "Ako sam ja zapeo, zapet ćeš i ti" - primitivizam najgore vrste. To ovdje obično radi ista bagra koja dodaje gas kad ih s autom pretičeš.
meni osobno ne smetaju toliko, ali hvala bilo cemu, nema ih bas po Sisku. ali isto tako, pustit cu ja tebe naprijed, ali mi nikako nemoj dolaziti iz meni mrtvog kuta ili samo dojuriti.

stajanje na semaforu ponavljam - je ok. ali masa puta ti je bilo skoro sranje (sa generalno motoristom, znaci motocikl - ne skuter, =>250ccm) kada on dolazi i ide desno, ali idem i ja desno, ali je on u svojoj glavi brzi i ima prednost jer je uzi i ide desno - prije mene . ili jos gore sto sam vidjao, kreten na semaforu zaobilazi desno od auta sto stoje........ i mogu krenuti odmah i pokupit kretenoida.

najljepsi slucaj sam imao na Petrinjskoj (tko zna SK, zna koja je cesta, uglavnom nekih km i pol ravne ceste kroz prakticki predgradje Siska prema Petrinji), ja svojim smjerom, stariji covjek (ali ono, 50-55 godina) na skuteru u suprotnom smjeru i on ide prestizat neki auto ispred sebe.

ja mu dolazim u susret. ja idem 60km/h. auto ispred skutera ide takoder nekih 50-60 km/h. kreten na skuteru ide prestizat svejedno.........

i prebaci se kreten meni na traku gas do daske, ali nije to 750ccm motor.... ja se ne micem sa svoje trake ni makac, kreten skuzi da mu se sivi hjundai ne mice, u zadnji tren se vrati nazad u svoju traku.

okrece skuter i stigne me jer je naprijed pjesacki (sada desno od mene gdje je btw biciklisticka staza i jos dodatnih metar i pol tratoara), vozi se pokraj mene, jebe mi sve po spisku da ga hocu zgazit, jesam ja normalan i jos se degenerik sa lijevom nogom kao zalijece da ce mi lupit po mojoj desnoj strani.

ja se tek tada povukao prema njemu, skoro se srusio jer se zasrao. i nastavi dalje za mnom, doceka me kada sam stao, jos nastavi verbali proljevi seljacine koja smatra da je kralj svemira, sjede opet na to prdekalo i ode na brdo s kojeg je sišao.


slazem se da ima ok motorista / skuterista, ali ima i teskih majmuna koji se ponasaju kao da se sve njima mora prilagoditi.

i da, zasto ja nebi otvorio vrata mog prekokrasnog akcenta kada stojim u koloni, na +35°C, bez ikakve klime osim one preko ventilatora koji uvlaci sav tudi vruci zrak iz njihovih kompresora klime? jer moram paziti hoce se provlacit skuter?? to je moje pravo, ako hocem, dignem i haubu .

iako ja uvijek pogledam, cista stvar navike upravo radi biciklista i skutera koji imaju takve obicaje......
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2015., 00:21   #15240
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Službeno vozilo, odnosno policajac bez upaljene rotacije se u prometu mora ponašati kao i svaki drugi sudionik.

Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
i da, zasto ja nebi otvorio vrata mog prekokrasnog akcenta kada stojim u koloni, na +35°C, bez ikakve klime osim one preko ventilatora koji uvlaci sav tudi vruci zrak iz njihovih kompresora klime? jer moram paziti hoce se provlacit skuter?? to je moje pravo, ako hocem, dignem i haubu .
Imaš pravo otvoriti vrata, ali imaš i obavezu otvoriti ih oprezno. Normalno da nije dozvoljeno otvarati vrata dok te netko obilazi ili namjerno otvarati vrata s ciljem izazivanja prometne. Ovo drugo je za zatvor.
A ako ćeš dizat haubu, dolijevat vodu, provjeravat ulje i neznam što sve ne na putu, isto možeš ako baš moraš. Ali mislim da to moraš raditi sa upaljena sva četiri žmigavca i bar 100 metara iza svog vozila moraš staviti trokut.

Citiraj:
Autor D1viry Pregled postova
Ja nisam dužan pratiti ilegalni promet u koloni koja stoji. Jebeni skuteraši.
Ilegalni promet.
Naravno da si dužan pratiti što se događa oko tebe, a pogotovo u koloni. Pretjecanje kolone je zabranjeno, ali prolazak pored kolone koja stoji nije više pretjecanje nego obilaženje, koje je dozvoljeno čak i preko pune linije ako se time ne ugrožava promet iz suprotnog traka. Konkretan primjer: baš sam jutros s autom obišao kolonu kamiona koji na granici čekaju ulazak u RH. Ti bi pretpostavljam čekao 8 sati iza njih? Preko pune linije možeš pretjecati i neka vozila u pokretu, npr. nešto što ide do 30 km/h i ima nazad oznaku sporog vozila. To je kao onaj crveni trokut unutar drugog trokuta s odsječenim vrhovima. Naravno da ga nećeš u zavoju pretjecati, ali ako je cesta pregledna i iz drugog smjera nema nikoga - samo naprijed miško.

Zadnje izmijenjeno od: Nybelung. 08.06.2015. u 02:24.
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na