Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.05.2009., 13:12   #1
LuxZg
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 512
Apple možda kupuje EA Games?!

Nijedna IT vijest u zadnjih.. Zapravo, bilo koja IT vijest IKAD nije me šokirala kao ova:

http://www.xbitlabs.com/news/multime...deo_Games.html

OK, nagađanja, al zadnje vrijeme skoro svako "šuškanje" je na kraju bilo potvrđeno. I IBM+Sun, i MS+Yahoo, i kasnije Oracle+Sun, i još puno njih.. OK, neke firme se nisu uspjele dogovoriti no zanemarimo sad to. Ono što me šokiralo je kad sam pomislio na moguće posljedice takvog poteza.

Da pojednostavimo:
- hoćeš OSX? Kupi Apple hardware
- hoćeš kupit MP3 od Applea? Koristi Apple software
- hoćeš instalirat nešto na iPhone? Kupi to u Apple dućanu
...
- hoćeš igrati EA (Apple igre)? Hmm.. Kupi je u Apple dućanu, preko iTunesa i možeš je igrati samo na Apple Mac OSX za koji ti treba Apple Mac koji opet moraš kupit u Apple dućanu??

Možda pretjerujem, ali ja bi bih radije prestao igrati bilo kakve igre nego da moram napraviti ovo gore opisano. Pogotovo ne po uvijetima i cijenama koje diktira Apple.

Štoviše, mislim da bi 95% gamera radije prešlo na Xbox ili Playstation nego da kupuju Mac. I onda? Kraj PC gaminga?

Ili alternativno.. kraj EA Games i svih franšiza koje posjeduju.. Što bi bila jedina svijetla točka na kraju jako mračnog Apple tunela, jer bi napokon ostali developeri dobili neku šansu na tržištu

Ako idemo na najblažu varijantu cijele priče, možda Apple samo radi svoju konzolu, pa žele osigurati dobre igre za nju.. Što je ok, ne smeta (previše). Jedino što će EA igre još više patiti od "konzolitisa" nego što već pate..

Slobodno me popljujte, al to je moje mišljenje, volio bih čuti nekog sa manje crnim mislima
__________________
Intel Core 2 Duo E4400 @ 320x10 (3200MHz) w/ Scythe Ninja rev.B + 120mm fan | Gigabyte GA-P35-DS3R (Intel P35 + ICH9R) | 4x 1GB Kingmax MARS DDR2 800 CL5 | Sapphire ATi Radeon HD4890 | Seagate 7200.11 250GB+2x WD Black 640GB+Samsung F3 1TB; svi SATA/7200rpm | LG GH20NS15 SuperMulti, SATA | LG W2361V-PF 23", 1920x1080, DVI+HDMI | Aplus CS-188AF case w/ 250mm side fan | onboard 7.1, with Logitech X-540 5.1 speakers | Chieftec 450W /w 120mm fan | Windows 7 64bit Enterprise
LuxZg je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2009., 13:18   #2
Markos
I woke up in Hell
Moj komp
 
Markos's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,054
nedo bog da se ovo desi,po mom mišljenu prije će izumrijet konzole nego pc gaming,da ne spominjemo da je na vrhu svih lista pc po gamingu i svemu ostalom,a ako EA proda svoje igre onda su zbilja glupi ko.....
Markos je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.05.2009., 13:27   #3
danij3l
Premium
 
danij3l's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: NA
Postovi: 2,620
cek problem je ako EA nebude vishe izdavao igre za PC?
hmmm
sto bi mi bez fife, nfs, .....
danij3l je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2009., 13:51   #4
Brown Acid
..dno
Moj komp
 
Brown Acid's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Crikvenica
Postovi: 1,963
1. EA ima trash od igara. (hardverski zahtjevne, nimalo igrive)
2. Kupi li Apple EA, možda proradi štogod na ovom br.1
3. Još jedan razlog za prelazak na napredniji OS-X

@LuxZg - Informiraj se prije nego pišeš gluposti.
Za OS-X ne treba Apple Hardware, za Ipod ne treba Appple software.

"mislim da bi 95% gamera radije prešlo na Xbox ili Playstation nego da kupuju Mac"
Misliti je k* znati. Pogledaj malo promjene u Mac hardwareu..rijeđe su + činjenica da ce posjedovati EA znači jedno - Optimiziranije igre..
Brown Acid je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2009., 13:55   #5
^SuperUnknown^
Prečupavi mod
 
^SuperUnknown^'s Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 8,964
I mozda najbitnije... tko zeli OS X uopce ne mora kupovati Apple hardver, cak stovise puno je isplativije sloziti PC kantu, pogotovo sto se tice gaminga jer imas veci izbor boljih i na koncu jeftinijih kartica od Apple-ovih (i nVidijinih dizajniranih za Mac)
__________________

Member of PCE 100+kg demolition squad


Primary macine:
Apple Mac Pro 5,1
2x Six-Core Intel Xeons X5690@3.46 GHz
64 GB ECC DDR3 800 MHz
Geforce GTX 980 4 GB
Blackmagic Intensity Pro PCI-E HDMI capture/output card
Terratec Cinergy HTC USB XS HD + EyeTV
Kingston 120GB SSD
30 TB HDDs
Sharkoon QuickPort@USB
Optiarc DVD RW AD-7170A
Samsung DVDRAM GE20LU10@USB@Desk
Mac OS X 10.12.3
Apple Alu Keyboard shared via Teleport
Logitech G400 shared via Teleport

Secondary machine:
Apple Mac Pro 2,1
2x Quad-Core Intel Xeons X5365@3 GHz
22 GB DDR2 FB-DIMM 667 MHz
Geforce GTX 970 4 GB
Blackmagic Intensity Pro PCI-E HDMI capture/output card
Terratec Cinergy HTC USB XS HD + EyeTV
OWC Mercury Electra 6G SSD 120GB
Seagate 500GB 7200.10
Hitachi 1000GB 7K1000.B
Seagate 1000GB 7200.11
Hitachi 7K3000 3000GB
Sharkoon QuickPort@USB
Optiarc DVD RW AD-7170A
Samsung DVDRAM GE20LU10@USB@Desk
Mac OS X 10.10.3
Apple Alu Keyboard shared via Teleport
Logitech MX518 shared via Teleport

Work rig:
Apple Mac Pro 1,1@2,1
2x Dual-Core Intel Xeons 5150@2.66 GHz
2x Quad-Core Intel Xeons X5365@3 GHz
13 GB DDR2 FB-DIMM 667 MHz
Geforce GTX 660 2GB
Blackmagic Intensity Pro PCI-E HDMI capture/output card
Corsair Force Series F120 SSD 120GB
Seagate 500GB 7200.12
2xWD Black 1000GB
Hitachi 7K3000 3000GB
2xSeagate 500GB 7200.10@IcyBox
Seagate FreeAgent Xtreme 1500GB@FW 400
WD Elements 2000GB@USB (Time Machine)
2xSharkoon QuickPort@eSATA
2xPioneer DVR-111D (Superdrive)
Mac OS X 10.10.3
2xDell UltraSharp 2405FPW 24" Widescreen TFT@1920x1200
Sony KDL-26U2000 26"@HDMI
Apple Alu Keyboard
Logitech MX518

LAP:
Apple Macbook Pro 3,1
Intel Core 2 Duo 2.53 GHz
4 GB DDR2
Kingson 180 GB SSD
Seagate 320 GB HDD

* Looking in:
2xHP ZR24w 24" Widescreen TFTs@1920x1200
Samsung 243T 24" Widescreen TFT@1920x1200
* Listening to:
iRiver H320 + Sennheiser PX 40
Technics SA-EX320
iPhone 6S 64GB black
iPad 16GB WiFi 4.3.2
* Connected via:
90/90 Mbps Iskon Trio
* "Powered" by:
UPS APC Smart-UPS1500VA
* Playing:
Tama Arstar II
Yamaha DTXPRESS IV Special

Pozz, nezz, ojzz, jbt, owak, onak, inst, bzvz, svst, kuiš, neam, dns, nzm, oc, went, graf, laikam, oču, neču, e ovako, e sad, probo, neče, psmtr, ne beliiwam, ugl probo o5, tkđ neradi, pčkmtrnu, mslm onaak haaalo, reko dbr, stv, dali, jeli, zato jel, jer mi može neko, rispekt, thx......... ...wau, radi, zkn, pozz!?!?11
^SuperUnknown^ je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2009., 13:57   #6
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
ma boli mene kita i za EA i za Apple

sve dok mogu normalno na windowsima igrat css, ja hepi
domis je online   Reply With Quote
Staro 06.05.2009., 13:59   #7
veve
woot!!!
Moj komp
 
veve's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 2,473
Citiraj:
Autor Brown Acid Pregled postova
1. EA ima trash od igara. (hardverski zahtjevne, nimalo igrive)
2. Kupi li Apple EA, možda proradi štogod na ovom br.1
yep s ovim se slazem stvarno su im igre postale koma i stancaju ih na veliko samo da poberu lovu, npr nfs, mali milijun dodataka za simse i spore...
veve je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2009., 14:43   #8
Ammadeus
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 125
Mislim da su se malo zaletili s izjavama.

Samo zato što Apple Computers ima rezerve u iznosu 29 mld$ ne znači da namjeravaju baš kupiti EA Games. Špekulira se i o mnogim drugim poduzećima.

A što se tiče eventualnih promjena koje bi se desile ti (malo vjerojatnim) potezom...

Nekih korjenitih promjena ne bi bilo, sve dok EA Games donosi zaradu. Zašto mijenjati konja koji pobjeđuje?

Što se tiče promjene platforme, imajte u vidu da OSX ima možda 5% računala na svijetu. Prebacivanjem isključivo na OSX izgubilo bi se ogromno tržište.

Osim toga, na Mac računala se uredno mogu instalirati windowsi pa zašto komplicirati stvari?

Sve ovo ide po uvjetom da se preuzimanje zaista dogodi, u što čisto sumnjam...


Ali momci, realno, koliko bi u stvari bila šteta da netko kupi i zatvori EA games? Nije da su posljednjih godina oduševili naslovima.
Ammadeus je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2009., 15:06   #9
pipe
Bill Gates
Moj komp
 
pipe's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Vukovar
Postovi: 1,983
Mda. Meni bi bas bilo drago. Nebi morao igrati EA igre koje su ruku na srce cista govna (kako to zvuci ), a i korisnici OS-X bi bili zadovoljni.
__________________
[Project] Silent Bandwidth Killer [56k Warning!]
I ja imam na ploci.
pipe je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2009., 15:35   #10
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,535
Tko zna što će biti od toga, pričalo se i o mnogim drugim stvarima vezanim uz Apple pa niš od toga.

Prošle godine se pričalo da će Apple kroz godinu dvije izdati verziju OSX-a za PC jer se (uslijed loše prodaje Viste i mnogobrojnih recenzija koje su redom proglašavale OSX najboljim OS-om današnjice) pokazala prilika za ugrabit dio kolača i na tom tržištu. No sumnjam da će se tako nešto dogoditi, Apple ipak puno zarađuje od prodaje Mac hardwarea, a isti se dobro prodaje zahvaljujući OSXu. I plus toga, tko god želi OSX na PC-u, već ga i ima


S druge strane nije nemoguće da Apple puca na tržište konzola, a i da želi poboljšati OSX gaming platformu, a tu ima puno mjesta za napredak. Što se EA tiče, oni u cijeloj priči, ako se ostvari, mogu ići samo na bolje
Teška su vremena, treba ugrabiti profit gdje god se može

Vrijeme će pokazati jesu li to samo špekulacije, Appleovi poslovni potezi su rijetko bili predvidljivi

Za sudbinu PC gaminga mislim da se ne treba bojati, ista priča se pričala uz pojavu nove generacije PS, XBOXa... a PiCek je izdržao sve nalete,sve bitne igre i dalje se rade i za PC. Fali samo GT serijal
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.05.2009., 13:33   #11
Ementaler
Premium
Moj komp
 
Ementaler's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 133
Ljudi često govore kako su EA igre loše, što jedva drži vodu. Jer EA mahom izdaje i radi dobre igre, koje se jako dobro prodaju... uostalom, da radi loše igre ne bi ovako dugo bio jedan od lidera u svom poslu.

I da navodno Apple radi svoju konzolu, priča se to upravo zbog ovog trača i zbog činjenice da su nedavno Appleovci zaposlili neke stručnjake iz ATi-a i Microsofta koji su sudjelovali u izradi Xbox 360 konzole:

http://www.hcl.hr/vijesti.php?TekstID=3209&select=25
__________________
Manuel Calavera: I just locked an open door... strange, yet symbolically compelling.
Ementaler je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2009., 13:48   #12
Red Dwarf
Bajker s AMD-om na dresu
Moj komp
 
Red Dwarf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 959
stvar je u tome da EA ne izdaje lose igre, nego igre koje nemaju dusu nego su kao kurve pa se ista stvar prodaje x puta u drugacijem omotu...igre kao stalker ili mozda cak neke starije tipa diablo, heroji III ili tako vec neke "cuvene" igre su ono sto se smatra dobre igre...

evo za primjer nfs-a [nhf nfs fanovi]
stari nfs-ovi su u svoje vrijeme također bili dobri zato jer su donosili stvarno dobar dozivljaj dok se igralo,uvijek je bilo nesto drugačije i pomaci su bili osjetni...danas nfs-ovi izlaze ko jutarnji list...inovacije su minimalne ili nikakve...prica nije vrijedna spomena, ali naravno zato je tu grafika koja bi te trebala ubiti u pojam kvalitetom...
Red Dwarf je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2009., 19:32   #13
pipe
Bill Gates
Moj komp
 
pipe's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Vukovar
Postovi: 1,983
Citiraj:
Autor Ementaler Pregled postova
Ljudi često govore kako su EA igre loše, što jedva drži vodu. Jer EA mahom izdaje i radi dobre igre, koje se jako dobro prodaju... uostalom, da radi loše igre ne bi ovako dugo bio jedan od lidera u svom poslu.
Osim par dobrih igara. Ostale igre koje izadu za sve moguce konzole i mobitele tipa Harry Potter i Co. EA zivi na staroj slavi i igre dobro prodaje jer ih stanca za sve konzole i sto napravi veliki medijski hype.
__________________
[Project] Silent Bandwidth Killer [56k Warning!]
I ja imam na ploci.
pipe je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2009., 22:01   #14
Chuby
Premium
Moj komp
 
Chuby's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,274
IMHO EA je malcice prevelik i preskup da bi ga se bas samo tako kupilo ko kutiju cigareta usred najgadnije financijske krize u zadnjih 50-ak godina. OK Apple je gadan igrac ali malo mi to nerealno zvuci
Chuby je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2009., 22:34   #15
MAHER
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,581
apple bi to mogao napravit,a da i napravi nebi sigurno nista bilo gore nego sada,mislim da bi cak za ea to bio korak naprijed
MAHER je offline   Reply With Quote
Staro 09.05.2009., 08:42   #16
Beo
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: United Kingdom
Postovi: 512
Citiraj:
Autor Brown Acid Pregled postova
1. EA ima trash od igara. (hardverski zahtjevne, nimalo igrive)
2. Kupi li Apple EA, možda proradi štogod na ovom br.1
3. Još jedan razlog za prelazak na napredniji OS-X

@LuxZg - Informiraj se prije nego pišeš gluposti.
Za OS-X ne treba Apple Hardware, za Ipod ne treba Appple software.

"mislim da bi 95% gamera radije prešlo na Xbox ili Playstation nego da kupuju Mac"
Misliti je k* znati. Pogledaj malo promjene u Mac hardwareu..rijeđe su + činjenica da ce posjedovati EA znači jedno - Optimiziranije igre..
Potpis na sve!
Ja imam jedan Mac i da moram frknut svoj pc ili njega, frknuo bi pc
Beo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na