Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.02.2009., 12:27   #1
imaticx
Default
Moj komp
 
imaticx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,466
Exclamation Konvertiranje mkv u avi

Koji program je najbolji za konvertiranje mkv u avi? Razlog je gledanje na obicnom dvd playeru. Probao sam s nekima, ali zvuk uzasno kasni za slikom
__________________
imaticx je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2009., 12:29   #2
dario_cile
Troll
Moj komp
 
dario_cile's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Doboj
Postovi: 282
jesi probao total video converter????
__________________
Bolje džaba ležati nego džaba raditi
dario_cile je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.02.2009., 12:36   #3
imaticx
Default
Moj komp
 
imaticx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,466
da, s njim mi je i kasnio zvuk

EDIT: Probao sam ponovo, sad i slika onako trza
__________________

Zadnje izmijenjeno od: imaticx. 07.02.2009. u 13:09.
imaticx je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2009., 14:33   #4
herion
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 290
Ja sam nedavno konvertirao 2 mkv-a u DVD sa ConvertXtoDvd. Posao je obavio odlično. Ne znam zašto inzistiraš na pretvaranju u AVI ako ćeš to gledati na DVD playeru. Ovaj program ti odmah napravi pravi DVD. Jedino ako baš želiš izrađivati divxe. U tom slučaju ovo nije program za to.
herion je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2009., 17:51   #5
imaticx
Default
Moj komp
 
imaticx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,466
probao sam i ja maloprije ConvertXtoDVD i radi odlicno. 4.5 gb pretvori u dvd za sat vremena. to je OK za filmove te velicine. i ok je program

meni uglavnom treba ako imam file od 1 ili 2 gb koji je mkv, pa da ne potrosim cijeli dvd za 1 ili 2 gb
__________________
imaticx je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2009., 18:12   #6
A.J.
Premium
Moj komp
 
A.J.'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Rijeka (Umag)
Postovi: 1,197
ja sam isprobao nekoliko programa ukljucujuci ConvertXtoDVD i najbolje mi odgovara VideoFAB Converter jer si mozes namjestit kvalitetu koju pozelis. evo ti "Conversion settings"

Zadnje izmijenjeno od: A.J.. 07.02.2009. u 18:24.
A.J. je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2009., 18:33   #7
herion
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 290
Meni je mkv sinonim za HD kvalitetu pa utomatski računam da su preko 4GB Nedavno sam dobio od prijatelja nekoliko mkv serija veličine 1-1,5GB i sadržaj unutar njih bio je kodiran divx-om, a ne sa h.264. Dovoljno je bilo sa mkvextractom počupati streamove van, a zatim ih ponovo mux-ati u avi. 10-ak minuta posla.
herion je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2009., 18:51   #8
imaticx
Default
Moj komp
 
imaticx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,466
evo probao sam i videofab i cini se OK. samo dugo vremena treba za konverzaciju 4.5 gb = 4 sata)

jos jedno pitanje. npr. film je rezolucije 1280x720. i sad ga konvertiram u avi u istoj rezoluciji. hoce li obicni dvd player moci to vrtiti?

@herion

mozes malo pojasniti postupak?
__________________
imaticx je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2009., 19:19   #9
A.J.
Premium
Moj komp
 
A.J.'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Rijeka (Umag)
Postovi: 1,197
dvd ti moze vrtit video maximalne rezolucije 720x480 i mislim oko cca 2000kbps ovisno o playeru. meni ga izripa u roku 2 sata ovisno o duzini filma. mozes stavit 1pass i 2pass pa vidi kolika je razlika u kvaliteti jer se radi o duplom poslu. ja nisam isao to testirat. ja stavim da mi je rezolucija 720 il manje ovisno koliko mi ponudi i video bitrate 1700kbps
A.J. je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2009., 19:51   #10
herion
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 290
Dakle DVD player može vrtiti maksimalo 720x576 što je PAL rezolucija. Sve što ima veću rezu je HD i potrebno je imati nešto tipa Popcorn, Dvico, PS3 ili PC da bi se to gledalo-dakle posebni hardware. MKV nije codec već konteiner poput AVI-a. Unutar AVI datoteke imamo nekoliko streamova npr: audio engleski, audio hrvatski, video... Oni su kodirani nekim od codeca, a to su npr divix, xvid za sliku i AC3 ili MP3 za zvuk. Kod MKV-a je ista stvar samo što je video najčešće u HD rezoluciji(1280x 720 npr) i komprimiran je h.264 codecom(divx također podržava HD), a zvuk može biti AC3, DTS, TrueHD itd. Međutim unutar njega može biti i standard definition(PAL) sadržaj. Od čega je napravljen MKV najbolje ćeš vidjeti ako koristiš program Mediainfo. Dakle MKV je ustvari file koji se može sastojati od nekoliko fajlova(zvuk,video), titlovi. Ako pokreneš program mkvextract onda možeš izvući te fajlove van i ponovo ujediniti (mux) u AVI konteiner jer DVD playeri sa podrškom za Divx nemaju pojma što je MKV. E sad to drži vodu ako je unutar MKV-a video kodiran divx-om u PAL rezoluciji i AC3 zvuk. Ako je unutra video kodiran sa h.264 ili čak divx-om, a ima veću rezoluciju od PAL-a morat ćeš to reencodirati u Divx manje rezolucije. Koliko sam pratio različite forume teško je naći rješenje koje to radi automatizirano,a brzo i dobro. Dakle ja sam imao sreće pa sam upiknuo mkv koji imao PAL sadržaj.
herion je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.02.2009., 20:06   #11
imaticx
Default
Moj komp
 
imaticx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,466
@A.J.

probao sam sa videofabom konveritrati mkv u 720*400 i oko 10-ak minuta filma zauzme oko 300 mb. trajanje je oko 1 sat i 45 min za cijeli film. preko noci cu pustiti cijeli film da vidim kako ce ispasti

@herion

extractirao sam file i ima audio file i h264 file. tako da onda vjerovatno nista od toga. i probao sam ga opet spojiti u avi i uspio sam velicina filea je ista i sve radi ok. ali ipak cu sa videofabom srediti to da moze raditi na obicnom dvd playeru
__________________
imaticx je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2009., 20:11   #12
A.J.
Premium
Moj komp
 
A.J.'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Rijeka (Umag)
Postovi: 1,197
ako ti velicina igra ulogu,imas u njemu opciju da ti odredis velicinu datoteke pa ti on odredi sam bitrate od video-a.

@herion - u pravu si rezolucija je 720x576 a ne mojih 480. napamet sam isao pa se malo zeznuo. ali kako su svi filmovi danas siroki, visina ce ti biti oko 400 radi odredene sirine od 720
A.J. je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2009., 20:15   #13
herion
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 290
Citiraj:
Autor imatic Pregled postova
@A.J.


extractirao sam file i ima audio file i h264 file. tako da onda vjerovatno nista od toga. i probao sam ga opet spojiti u avi i uspio sam velicina filea je ista i sve radi ok. ali ipak cu sa videofabom srediti to da moze raditi na obicnom dvd playeru
Samo pazi-u AVI kontejneru ti je video kodiran sa h.264. Ti možeš smanjiti rezoluciju ali to opet neće raditi na DVD playeru jer on nema decoder za h.264. Znači moraš ga prekodirati u divx i smanjiti rezoluciju pri tom vodeći računa o max bitrate-u koji tvoj player podržava.
herion je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2009., 20:21   #14
herion
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 290
Citiraj:
Autor A.J. Pregled postova
ako ti velicina igra ulogu,imas u njemu opciju da ti odredis velicinu datoteke pa ti on odredi sam bitrate od video-a.

@herion - u pravu si rezolucija je 720x576 a ne mojih 480. napamet sam isao pa se malo zeznuo. ali kako su svi filmovi danas siroki, visina ce ti biti oko 400 radi odredene sirine od 720
Da isto kao što gotovo ne postoje MKV-u u 1280x720. Taj 2.35:1 me ubi. Nakon što sam istresao gomilu love na TV nije bilo lako objasniti ženi zakaj opet vidimo "crno" gore i dolje.
herion je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2009., 20:50   #15
A.J.
Premium
Moj komp
 
A.J.'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Rijeka (Umag)
Postovi: 1,197
haha... ukljuci da ti se rasiri slika po cijelom tv-u dok ona gleda
jel pocela hrvatska televizija slati siroke formate. ne gledam bas tv dok sam doma. ali znam da su ljudi bili krmasti kad sam kupio plazmu. pa sam moram stalno prebacivat na original (4:3) dok su bile zenske u sceni
A.J. je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2009., 20:58   #16
herion
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 290
Ne gledam baš TV program ali čujem od prijatelja da se zna zalomiti 16:9 sadržaj ali i da to često liči na konverziju iz 4:3 u 16:9. Dakle HTV(RTL) to napravi za nas. Zadnji takav primjer je bio prijenos skijanje sa Sljemena. Ustvari ni danas mi nije jasno što je to bilo.

Zadnje izmijenjeno od: herion. 07.02.2009. u 21:08.
herion je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2009., 10:05   #17
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,691
Citiraj:
Autor herion Pregled postova
Da isto kao što gotovo ne postoje MKV-u u 1280x720. Taj 2.35:1 me ubi. Nakon što sam istresao gomilu love na TV nije bilo lako objasniti ženi zakaj opet vidimo "crno" gore i dolje.
to crno ćeš vidjeti i dalje - osim ak ne želiš da glave glumaca budu ko ragbi lopte kod ispucavanja...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2010., 21:01   #18
mr-titler
VirtualDub je ZAKON!!!
Moj komp
 
mr-titler's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 42
Konvertiranje mkv u avi

VideoFab
moze se prepoloviti vrijeme konvertiranja a to se radi slijedecim postupkom,
AltGr+Ctrl + Ctrl + Delete
Ulazis u task manager
Pod proceses najdi FabCore.exe i postavi na nizak
Pod proceses najdi VideoFab.exe i postavi na nizak

Tako dolazis na obradu od 21fps
To je to!

Zadnje izmijenjeno od: mr-titler. 07.01.2010. u 21:02. Razlog: greska
mr-titler je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2010., 19:45   #19
matetic666
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Hrvacka
Postovi: 1
ConvertXtoDVD ne valja za prebacivanje iz mkv u avi jer slika bude presvijetla u odnosu na originalnu boju filma
matetic666 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na