Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.04.2020., 12:44   #481
Velikus
Premium
Moj komp
 
Velikus's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 428
Citiraj:
Autor G20Titan Pregled postova
Normalno rade svi free kanali s evo modulom.
jel to onda najbezbolnije rjesenje umjesto kupnje posebnog dvb-t2 tunera?
__________________
"Ups, sam neš uprsk'o?"
Velikus je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2020., 13:06   #482
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Kupovao sam zadnjih godina i razne sobne antene, no tu se ne zna tko pije tko plaća. Imaju one razne štajaznam "HD" i "HEVC" natpise na kutiji, ali to je sve isti vrag, marketing, ili hvata ili ne. Problem je što ni trgovci ne znaju kakve su tj. ne mogu ih rangirati, a cijena isto nije neki indikator...
kao kod npr 4g antena, yagica i ostalih tako i kod TV antena najčešće piše za što su: raspon frekvencija, uhf, pojačalo ili bez, ... samo treba čitati jer ako trgovac nije zainteresiran ili obrazovan on samo služi da bi dao antenu kupcu u ruke iz skladišta što je po meni nepojmljivo.
jbt radio sam na benzinskoj nije bilo ulja za koje nisam znao sastav i upotrebu, aditiva, goriva... u hervisu bio ..znao sve o pancama, reketima, penjačkim šuzama, prehrana, bicikli... mene je bilo sram ako me kupac uhvatio da nešto ne znam.
tizhu je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.04.2020., 13:35   #483
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor Velikus Pregled postova
jel to onda najbezbolnije rjesenje umjesto kupnje posebnog dvb-t2 tunera?
Nije, to uopce ne rjesava tvoj problem s tunerom u televizoru.
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2020., 13:52   #484
Velikus
Premium
Moj komp
 
Velikus's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 428
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Nije, to uopce ne rjesava tvoj problem s tunerom u televizoru.
znači motor mu je loš


ok, sad mi jasnija cijela slika,
puno hvala na odgovorima!
__________________
"Ups, sam neš uprsk'o?"
Velikus je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2020., 14:36   #485
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor tiki66 Pregled postova

To HD i HEVC su marketniške fore, antena je antena. Kod sobnih vrijedi ono pravilo ne znaš dok je ne isprobaš, najbolje ih uzeti uz mogućnost povrata...

Ma da, čisti marketing, jasno mi je to...

Izgleda da sam opet pojeo govno sa antenom... Jedino ako misle preseliti te HD kanale (kad samo oni ostanu) na neke druge

Kupovao sam u pevecu i takvim trgovinama jbga... Nisam dogovarao nikakvo vraćanje, a tada nisam ni znao da bi antena mogla biti problem

@tizhu

Ma pišu te specifikacije, sve su manje više tu negdje. Jedan trgovac mi je prije par godina rekao - jednostavno nema pravila. Specifikacije su iste ili slične svima, neke modele im vrate kupci i kažu da su sranje, a nekima su iste te odlične. Onda ti prvi hvale neku drugu antenu, a nekima je ista sranje itd.

Na kraju se možda sve svodi na tvoju lokaciju tj, ćošak gdje se nalazi tj. kakav ti je signal tamo


Ma gledat ćemo kad dođe vrijeme spojit je na ovu glavnu antenu u kući što mi se spušta iz krova, ta hvata sve živo sa visokom jačinom signala. Jebeš sobne antene...
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2020., 22:27   #486
prasak
You'll never walk alone
Moj komp
 
prasak's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 320
EvoTV modul bi zbilja mogao biti rješenje problema nemogućnosti gledanja zemaljske televizije nakon gašenja DVB-T signala u slučaju da tv podržava DVB-T2 s MPEG4. EvoTV za sada ne koristi HEVC nego MPEG4, no lako moguće da kada im postotak korisnika koji imaju noviji prijamnik s HEVC-om naraste, prijeđu na to. Ali to sigurno neće biti preko noći.
__________________
i5 2500k i Ryzen 5 1600
prasak je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2020., 22:47   #487
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor prasak Pregled postova
EvoTV modul bi zbilja mogao biti rješenje problema nemogućnosti gledanja zemaljske televizije nakon gašenja DVB-T signala u slučaju da tv podržava DVB-T2 s MPEG4.
I opet pogresno i opet naravno ne., imam osjecaj da pojedinci uopce ne citaju sta se ovdje pise nego imaju neku svoju teoriju velikog praska.
Modul je samo modul za dekodiranje kodiranih kanala i nista vise.., ja ne kuzim kak to ljudi ne shvacaju ?!? Nakon gasenja DVB-T signala, guranje suhog zlata u CI modul na tv-u nece za rezultat imati mogucnost gledanja zemaljske televizije.
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2020., 22:55   #488
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,539
Nije ti jasno na kojem principu evo tv modul radi - ako gledamo "stari" SD signal programi su podjeljeni u tri muxa, svaki na svojem kanalu - recimo kanal 28, 29 i 53.
Evo tv ima svojih xy programa rasporedjena na dva kanala - recimo 38 i 56.

Ono sto modul radi je kad ti prebacis program na kojem je evo tv on ga odkljuca. Ako prebacis na neki od nacionalnih, free programa na jednom od muxeva - evo tv modul nista ne radi i nista ne dekodira jer nema potrebe. Evo tv nema nacionalne programe u svoja dva kanala, nego ti prikazuje ove "obicne" koje bi uhvatio imao ti evo tv modul ili nemao. Kada ugase stari signal, moci ces nastaviti evo tv programe (ako nabavis modul), ali ne i nove u HD-u ako ti tv ne podrzava HEVC. S time da nisam siguran hoce li i evo tv prebacivati u hevc i kada.
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2020., 23:12   #489
Velikus
Premium
Moj komp
 
Velikus's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 428
Citiraj:
Autor tiki66 Pregled postova
Kada ugase stari signal, moci ces nastaviti evo tv programe (ako nabavis modul)
fer plej


jel moguce napraviti / isprogramirati raspberry pi sa dvb-t2 tunerom koji bi za monitor koristio televizor (hdmi), a preko nekog signala primao komande s daljinskog od tv-a?
__________________
"Ups, sam neš uprsk'o?"
Velikus je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2020., 23:14   #490
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor tiki66 Pregled postova
Nije ti jasno na kojem principu evo tv modul radi
Kome ? Meni ?
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.04.2020., 07:51   #491
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,539