Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > NVIDIA
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.01.2022., 20:39   #5191
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,480
Svako ima svoj cilj. Moj je kupiti 5900X i 6600XT za 4000kn (ukupno, rabljeno).
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2022., 21:01   #5192
emilblomsky
Premium
Moj komp
 
emilblomsky's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: karlovac
Postovi: 2,036
Ma i sa 6600xt se lijepo da igrati. U konačnici, bitno se je igrati!
A za igre i moj 5600x je i više nego dobar!A bolje te 2000kn razlike utući u recimo 3060ti!
__________________
Phil of the future!
emilblomsky je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2022., 23:32   #5193
Crni_007
Premium
Moj komp
 
Crni_007's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 300
....vrlo jednostavno....zakon ponude i potražnje....e ja nebum kupio grafu zato jer to košta 4000kn a ne 2tis kak bi ja htel, jer je suseda bara pred 3 godine kupila po toj cijeni istu grafu....nebu ni moj sused to kupil....nebude kiflu....ak mu treba i ak ima para kupit će, a ti kukaj po forumu milo moje....
Crni_007 je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2022., 05:34   #5194
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,772
Ionako je mining bubble kojem je pitanje vremena kad bu pukel i kad sve grafe odu za bagatelu od mass panic prodavanja... Samo kaj to bu došlo možda tek za nekoliko godina...

https://youtu.be/YQ_xWvX1n9g
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2022., 08:41   #5195
markecSMB
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Cro
Postovi: 945
Citiraj:
Autor Bub0 Pregled postova
Inače ćeš nešto promjeniti ako kukaš, kao i ostatak svijeta. Stanje je takvo kakvo je, ili se protegn i priušti si ono što voliš, ako to voliš, ako ne gotova rasprava. Mjesecima već gledam i slušam konstantno istu stvar, kako je hardver skup, kako je sve skupo. Ja sam i sada spreman potrošiti xy količinu novaca na neku stvar ako mi se sviđa i ako imam mogućnosti potrošiti.
Zašto ne raspravljat? Ak te smeta odlepršaj na drugi topic.

Cijene diktira ponuda i potražnja. Da nema potražnje cijene nebi bile ovakve.

Meni cijena nije problem, kad sam van HR zarađujem 100k+ kn/mj. Ne pišem to da se kurčim već da takvi ko ti shvate da postoje ljudi kojima nije problem dat lovu čak i po ovim smješnim cijenama.

Zašto ja nisam već sad kupio RTX. Imam 1080ti. Nisam kupio RTX2080ti zato jer je bila samo 30% brža, ista količina memorije.

Nisam kupio RTX 3080 kad je izašla jer je imala manje memorije, performanse su bile tu no potrošnja (čitaj buka) je bila katastrofa. Nema teoretske šanse da imam grafičku od više od 250W, jer me iritira buka (imam silent build). Bio sam 50-50 da uzmem, onda su bila ona sranja s napajanjima i frizanjem i ono uzeo bi pa je počelo to s cijenama. Reko sam sebi, odjebite cigani.

Sad zašto ja mislim da će cijene past...i to onako više gledajući to uz popcorn nego da me dira.

1. Na tržištu ima novih grafičkih, onih od majnera, buble puca, nikakav use neće imat kad bude neisplativo. Kad je cijena energije=zaradi.

2. Cijena energije je povijesno visoka, ja se inače bavim energetikom i jadna od domene mi je puštanje u pogon elektrana...
Hep kupuje odovuda https://hupx.hu/en/ za zadnji mjesec je cijena energije bila 200+€/ MWh Čisto usporedba za hrvatikusa simplexa, HEP ODS naplaćuje kućanstvu s PDV 72€/MWh
Implikacija, veliki rast cijene energije (za hrvatsku 1.4...al kog briga za HR), GOTO 1.

3. Ima tona grafičkih starijih generacija koje su dobre za igranje, dakle ponude ima

4.Dolazi novi igrač za neki low end

5. Za manje od god dana će bit nova generacija, stvarno je neko jako entuzijastičan da sada kupi.

IMO ne da će bit crash, nego će crash bit takav da će sjebat duopolu cijenu i nove generacije.
markecSMB je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2022., 09:36   #5196
piydek
Premium
Moj komp
 
piydek's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 355
Citiraj:
Autor Bub0 Pregled postova
Nisam ni rekao da ću otvoriti kesu kao žena pomorca, ali niti ne očekujem da će se nešto promjeniti, stvari su sada takve kakve jesu, PC mi je dovoljno jak i ''moderan'' da mogu igrati sve što me interesira na postavkama i rezoluciji kojima želim. Kada mi dođe vrijeme nadogradnje ili kad mi crkne grafička onda ću razmišljati o tome hoću li se i dalje igrati na PC-u ili na konzoli. I kupit ću si grafičku koja mi bude zadovoljavala performanse koje tražim, nebitno za cijenu. Kupim, otplatim i idem dalje, ne sekiram se previše.
Haha, ovo mi je super kako nenormalno ponašanje potrošača i cijeli jedan strukturalni narativ koji kreira i podržava to ponašanje podržavaju i oni koji "odrješuju kesu" na kredit. Ono, nemojmo razmišljati o strukturi koja stvara nenormalne situacije - ponašaj se kao dobar potrošač. Čak i ako moraš kupovati novcem kojeg nemaš. Kul je razmišljati malo izvan okvira sebe kao potrošača.
piydek je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2022., 09:39   #5197
piydek
Premium
Moj komp
 
piydek's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 355
Citiraj:
Autor Crni_007 Pregled postova
....vrlo jednostavno....zakon ponude i potražnje....e ja nebum kupio grafu zato jer to košta 4000kn a ne 2tis kak bi ja htel, jer je suseda bara pred 3 godine kupila po toj cijeni istu grafu....nebu ni moj sused to kupil....nebude kiflu....ak mu treba i ak ima para kupit će, a ti kukaj po forumu milo moje....
A zakon ponude i potražnje baš super funkcionira kad su ljudi očito voljni prodat dupe banci da bi kupili grafičku. Uopće ne vodi u čudnu egzistenciju.
piydek je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2022., 10:55   #5198
Crni_007
Premium
Moj komp
 
Crni_007's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 300
Cijene su takve kakve jesu, trenutačno sulude (a kak izgleda, tako će i ostati još neko vrijeme). Ako nekome zaista treba x y graficka, kupit će ju pa makar digao kredit...sve dok ima dovoljan broj kupaca koji će kupiti po toj cijeni, cijene neće padati...kome ne odgovara cijena, trenutno može samo čekati (a možda i u nedogled).
Crni_007 je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2022., 11:19   #5199
Bub0
Premium
Moj komp
 
Bub0's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Rijeka
Postovi: 499
Citiraj:
Autor piydek Pregled postova
Haha, ovo mi je super kako nenormalno ponašanje potrošača i cijeli jedan strukturalni narativ koji kreira i podržava to ponašanje podržavaju i oni koji "odrješuju kesu" na kredit. Ono, nemojmo razmišljati o strukturi koja stvara nenormalne situacije - ponašaj se kao dobar potrošač. Čak i ako moraš kupovati novcem kojeg nemaš. Kul je razmišljati malo izvan okvira sebe kao potrošača.
Ček malo, onda gasite doma i grijanje pošto je sada poskupila struja, dajte molim vas. Sve je pitanje pogleda na situacijam, moj pogled je takav da ako to želim odem i da, dignem kredit kao što i netko ode i kupi mobitel na pretplatu i plaća ga tako dvije godine. To je nečiji gušt, i netko na to želi potrošiti lovu. Ne zalazim u ničiji džep i ne interesira me tuđi način života i trošenja novaca.
Kao što sam gore rekao, to želim to si i priuštim, nađem načina.
Bub0 je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2022., 12:55   #5200
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
hoće tko naručiti: https://www.alibaba.com/product-deta...7bfbywTvywTvj8

pa javi rezulate ?
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2022., 13:22   #5201
estugarda
"Samo vodu ne!"
 
estugarda's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: ZG istok > Legrad
Postovi: 1,717