Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.09.2020., 23:18   #601
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,938
Citiraj:
Autor mann Pregled postova
Pa ajmo reci isto kao i Samsung tv. Trenutno stabilno hvatamo sa sobnom antenon. Uzeo sam i ja bio strong 8550, ali onaj gui, onaj epg, užas. Zapeli su u 90-ima.

Strong sam dao staroj, sebi ovog zadržavam. Tko zna kako izgledaju Samsung tv menu ovo je identičan kao i na TV-u, samo sto je još razinu brzi i doradjenini. Dobar receiver, ja sam fakat zadovoljan. Doduše meni Samsung već odavno leži tako da...

P. S uredjaj možeš direktno u hr naručiti i tada dodje 26+11eur posta. Ja sam preko mailboxde. Tada je uredjaj 23eur (manji pdv je tamo). Ako imaš nekoga da ima mailbox pa da podijelite postarinu od 10ak eura to bi ti bio vrh.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Jel ima iptv, da se moze naloadat m3u lista?
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2020., 08:58   #602
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,151
Citiraj:
Autor Cuky Pregled postova
Jel ima iptv, da se moze naloadat m3u lista?
Ne bih rekao, mada pravi odgovor je nemam pojma. Na samsung TV -u imam app store i app koje sluze bas tome. Tu nema stora pa mislim da nema neki smisletni iptv support.
mann je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2020., 09:52   #603
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Hauppauge WinTV-dualHD

https://hauppauge.com/pages/products/data_dualhd.html

Fenomenalan proizvod, radi pouzdano i stabilno, ponekad ne pokupi dobro EPG ali ima mogućnost ažuriranja popisa emisija. Sučelje je dosta jednostavno, pregledno i funkcionalno, lako se isprogramira snimanje. Sučelje je inače jedno od najboljih koje sam vidio uz neku TV karticu, usporedivo je s Terratecovim. Samo snimanje radi odlično, imam SSD i uredno snimam i po dvije emisije s dva različita kanala bez framedropova.
Daljinski upravljač je upotrebljiv, nije neka minijatura da se ne može pogoditi pojedini gumb, radi i unutar raznih mediaplayera i komande funkcioniraju pa si možete kontrolirati recimo muziku unutar MS Groove.
Kad se instalira softver, obavezno treba provjeriti ima li update jer meni s inicijalnom instalacijom nije radio H.265 već tek s updateom, malo sam nagnjavio njihov support koji radi i on-line preko chata ali je pozitivno da se lik odmah javio i dao upute, zbog toga bih preporučio ovaj TV tuner prije svih ostalih.

Zadnje izmijenjeno od: Sinac. 18.09.2020. u 11:39.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2020., 11:59   #604
Mljac
Premium
 
Mljac's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zaprešić/Laduč
Postovi: 457
Citiraj:
Autor Sinac Pregled postova
Hauppauge WinTV-dualHD

https://hauppauge.com/pages/products/data_dualhd.html

Fenomenalan proizvod, radi pouzdano i stabilno, ponekad ne pokupi dobro EPG ali ima mogućnost ažuriranja popisa emisija. Sučelje je dosta jednostavno, pregledno i funkcionalno, lako se isprogramira snimanje. Sučelje je inače jedno od najboljih koje sam vidio uz neku TV karticu, usporedivo je s Terratecovim. Samo snimanje radi odlično, imam SSD i uredno snimam i po dvije emisije s dva različita kanala bez framedropova.
Daljinski upravljač je upotrebljiv, nije neka minijatura da se ne može pogoditi pojedini gumb, radi i unutar raznih mediaplayera i komande funkcioniraju pa si možete kontrolirati recimo muziku unutar MS Groove.
Kad se instalira softver, obavezno treba provjeriti ima li update jer meni s inicijalnom instalacijom nije radio H.265 već tek s updateom, malo sam nagnjavio njihov support koji radi i on-line preko chata ali je pozitivno da se lik odmah javio i dao upute, zbog toga bih preporučio ovaj TV tuner prije svih ostalih.

Bravo majstore, to sam tražio

Nabavio si na Hauppauge web shopu?
Ako da, koliko te ispala poštarina?
__________________
Member of PCE 100+kg demolition squad
Mljac je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2020., 13:02   #605
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor Mljac Pregled postova
Bravo majstore, to sam tražio

Nabavio si na Hauppauge web shopu?
Ako da, koliko te ispala poštarina?


Uzeo u Linksu prošle godine dok su imali u ponudi. Bila neka akcija pa me ispalo negdje oko 660 kn (ako se dobro sjećam). Imao sam inače Hauppauge analognu TV karticu davnih dana, ispala jedna od boljih koja je bila na tržištu, morao sam upogoniti svoj monitor kao TV jer nije bilo mjesta u sobi za pravi TV aparat. Ovaj USB stick je ispao odlična investicija, dual receiver je odlična stvar ako treba nešto snimiti na dva različita programa, sebi snimim film, klincu crtić.
Isprobao sam Avermedia, NotOnlyTV, Teratec i Hauppauge, po kvaliteti, upotrebljivosti i jednostavnosti softvera Terratec i Hauppauge su par godina ispred ostalih. Ovaj WinTV dual stick me koštao više nego što sam planirao uložiti u receiver za računalo ali mi sada kad je u upotrebi nije ni najmanje žao.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2020., 13:11   #606
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,008
Nema veze što za taj adapter piše da je ATSC?
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2020., 13:21   #607
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Nema veze što za taj adapter piše da je ATSC?
Sorry, link je na sjevernoameričku stranicu, tu je German:

https://www.hauppauge.de/site/products/data_dualhd.html

i UK:

https://www.hauppauge.co.uk/site/pro...ta_dualhd.html

Kupovinom u Europi dobiješ ionako europsku verziju uređaja. Ja sam zato i kupio u Linksu, bila je OK cijena i imam jamstvo u RH.

Zadnje izmijenjeno od: Sinac. 18.09.2020. u 13:27.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2020., 14:56   #608
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,008
Da li je dual tuner uopće bitan?
U mojoj regiji svi T2 kanali su u istom muxu i mogu se paralelno gledati/snimati.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2020., 14:57   #609
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
Citiraj:
Autor Sinac Pregled postova
Hauppauge WinTV-dualHD

https://hauppauge.com/pages/products/data_dualhd.html

Fenomenalan proizvod, radi pouzdano i stabilno, ponekad ne pokupi dobro EPG ali ima mogućnost ažuriranja popisa emisija. Sučelje je dosta jednostavno, pregledno i funkcionalno, lako se isprogramira snimanje. Sučelje je inače jedno od najboljih koje sam vidio uz neku TV karticu, usporedivo je s Terratecovim. Samo snimanje radi odlično, imam SSD i uredno snimam i po dvije emisije s dva različita kanala bez framedropova.
Daljinski upravljač je upotrebljiv, nije neka minijatura da se ne može pogoditi pojedini gumb, radi i unutar raznih mediaplayera i komande funkcioniraju pa si možete kontrolirati recimo muziku unutar MS Groove.
Kad se instalira softver, obavezno treba provjeriti ima li update jer meni s inicijalnom instalacijom nije radio H.265 već tek s updateom, malo sam nagnjavio njihov support koji radi i on-line preko chata ali je pozitivno da se lik odmah javio i dao upute, zbog toga bih preporučio ovaj TV tuner prije svih ostalih.
Ne znam koji software koristiš, ali WinTV 10 je smeće nad smećem. Svakih par dana ne skuži tuner pa treba restartati servis. Sporo prebacuje programe, bilo analogne, bilo digitalne. Kad uključiš snimanje, nema opcije da se nakon x vremena isključi kao što sam imao na Leadteku. Ako si slučajno ostavio uključenu aplikaciju i namjestio snimanje da se uključi u određeno vrijeme, snimanje se neće uključiti, piše recording, ali ne snima. Uglavnom, jedno veliko s*anje, a support od nikakve koristi.

Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Da li je dual tuner uopće bitan?
U mojoj regiji svi T2 kanali su u istom muxu i mogu se paralelno gledati/snimati.
Ne mogu jer glupi software to ne podržava, dobro da si me podsjetio jer sam na to zaboravio.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2020., 18:36   #610
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Ne znam koji software koristiš, ali WinTV 10 je smeće nad smećem. Svakih par dana ne skuži tuner pa treba restartati servis. Sporo prebacuje programe, bilo analogne, bilo digitalne. Kad uključiš snimanje, nema opcije da se nakon x vremena isključi kao što sam imao na Leadteku. Ako si slučajno ostavio uključenu aplikaciju i namjestio snimanje da se uključi u određeno vrijeme, snimanje se neće uključiti, piše recording, ali ne snima. Uglavnom, jedno veliko s*anje, a support od nikakve koristi.
Imaš stariju verziju kartice i starije drajvere jer ova moja nema analogni TV tuner. Ova DVB-T2 verzija radi bez greške, Windows 10 Pro 64bit, zato i napominjem da je Hauppaugeov softver jako dobar. Imao sam slične probleme s Avermediom i ovo je sad stvarno preporod.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2020., 21:44   #611
hellblade
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2019
Lokacija: Rijeka
Postovi: 13
Koji od jeftinijih DVB-T receivera ima Youtube? To bi mi baš bilo zgodno. Ne mogu nigdje naći konkretnu informaciju.
hellblade je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2020., 01:05   #612
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,734
Citiraj:
Autor hellblade Pregled postova
Koji od jeftinijih DVB-T receivera ima Youtube? To bi mi baš bilo zgodno. Ne mogu nigdje naći konkretnu informaciju.
Napisao sam ti par postova iznad, Redline WS8500 ima i radi dobro nakon sto se firmware updejta. Cca 300 kn s postarinom.
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2020., 16:30   #613
hellblade
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2019
Lokacija: Rijeka
Postovi: 13
Citiraj:
Autor dakky Pregled postova
Napisao sam ti par postova iznad, Redline WS8500 ima i radi dobro nakon sto se firmware updejta. Cca 300 kn s postarinom.

Vidim da i on i ovaj satelitski imaju Youtube. E kad bi ga imao i ovaj T20, to bi bilo lijepo.
https://www.nabava.net/digitalni-prijemnici?q=redline
hellblade je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2020., 17:20   #614
KR-DI
Premium
Moj komp
 
KR-DI's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zabok
Postovi: 361
Kako će se uskoro lokalni kanali ukinuti trebam preporuku za resiver da ima osim klasičnog gledanja lokalnih kanala i mogućnost gledanja iptv-a (ubacivanja lista) i da također ima po mogućnosti wifi (problem mi je doći sa kablom do resivera), naravno i da se čim lakše upravlja njime, ne treba biti android...

thx..
__________________

KR-DI je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2020., 17:38   #615