Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.09.2008., 13:28   #1
Kimi
Premium
Moj komp
 
Kimi's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 652
N73-problem

Probelm je dosta čudan;naime nemogu nazvati sa svoje nokie jedan određeni 099 broj(ja sam 098) jer mi uvijek govori da je nedostupan,mada znam da nije.Sve ostale brojeve zovem bez problema,a u sim kartici nije problem jer kad ju stavim u drugi mob zovem bez beda.Gledao sam da nema možda neku zaštitu,al mislim da takvu niti nemože imati.dali itko znam što je posrijedi?
Kimi je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2008., 18:43   #2
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,510
Ovo je pravi fantomski problem , moram priznati . Dakle , kad svoju karticu 98 stavis u drugi mobitel uvijek mozes nazvati taj 99 broj , a sa svog ne - jako neobično ... Da nije slučajno taj 99 broj naveden u n73 u nekoj zabrani odlaznog poziva ? jer stvarno nema smisla zašto bi javljao da je broj nedostupan a nije , osim da je u mobitelu blacklisted ...
Router je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.09.2008., 20:28   #3
danc00
Why so serious
Moj komp
 
danc00's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapinske Toplice / Zagreb
Postovi: 3,415
Citiraj:
Autor Kimi Pregled postova
Probelm je dosta čudan;naime nemogu nazvati sa svoje nokie jedan određeni 099 broj(ja sam 098) jer mi uvijek govori da je nedostupan,mada znam da nije.Sve ostale brojeve zovem bez problema,a u sim kartici nije problem jer kad ju stavim u drugi mob zovem bez beda.Gledao sam da nema možda neku zaštitu,al mislim da takvu niti nemože imati.dali itko znam što je posrijedi?
Stavi novi software sa Nokia stranice i sve 5, mora radit!
danc00 je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2008., 21:10   #4
Kimi
Premium
Moj komp
 
Kimi's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 652
Router:da,čim stavim svoju karticu u jedan samsung,bez beda nazovem taj 099 i sve radi,probat ću danas stavit jednu drugu karticu u svoj mob pa probat nazvat,javim rezultate
Danco00:sw na mobu je potpuno nov,mobitel je bio na popravku zbog joysticka pa su mi i usput stavili novi sw

Teta kaže:broj koji ste birali,trenutačno nije dostupan.

edit:sestru koja je isto 99 zovem bez problema,znači nije do toga
Kimi je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2008., 21:24   #5
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,510
Probaj sa drugom karticom , ako ce zvati - onda je do tvoje kartice ( što baš i nema smisla) a ako neće - onda je do moba ( a to još manje ima smisla ) ...
Router je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2008., 21:38   #6
Kimi
Premium
Moj komp
 
Kimi's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 652
Citiraj:
Autor Router Pregled postova
Probaj sa drugom karticom , ako ce zvati - onda je do tvoje kartice ( što baš i nema smisla) a ako neće - onda je do moba ( a to još manje ima smisla ) ...
Probam veceras,javim rezultate
Kimi je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2008., 21:45   #7
Dawar
OMG, thats the funky shit
Moj komp
 
Dawar's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: in The Republic of Peščenica
Postovi: 1,220
Ja imam N73 i moram ti reći da taj mobitel često zna imati neke fantomske probleme, tipa meni se nekad zna desit da uopće neće nikoga zvat, kliknem pozivanje i ništa ko da nema tipke, te moram restartat mob da bi proradilo. A znalo mi se događat kad bi nekog išao zvat dok sam u roamingu mob bi se restartao.
__________________
Dawar je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2008., 22:59   #8
Kimi
Premium
Moj komp
 
Kimi's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 652
Ima n73 svojih mušica
Nah,problem je u mobu,valjda će otić kak je došlo...nadam se

Probelm riješen tako da sam stavio jednu drugu karticu u n73,nazvao taj broj,te nakon toga vratio svoju karticu i sad mogu sve nomralno zvati.Eh,kakav problem,takvo riješenje

Zadnje izmijenjeno od: Router. 23.09.2008. u 08:16.
Kimi je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2008., 17:53   #9
siroki1987
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: siroki brijeg
Postovi: 2
N73

Imam nokiu n73 ali nemam u njemu hrvatski jezik, pa me zanima mogu li istalirati hrvatski software sa nokijine stranice? Oce li biti ikakvih problema prilikom update-a?
siroki1987 je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2008., 19:32   #10
dino73n
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Gracanica/BiH
Postovi: 95
Citiraj:
Autor siroki1987 Pregled postova
Imam nokiu n73 ali nemam u njemu hrvatski jezik, pa me zanima mogu li istalirati hrvatski software sa nokijine stranice? Oce li biti ikakvih problema prilikom update-a?
Trebas prvo sa "Nemesis software service" da promjenis product code i da ubacis odgovarajuci za balkanske zemlje(ne znam koji je al progooglaj malo i naci ces) i onda uradi update sa nokia-ine stranice i dobices domaci jezik!

Operacija ce proci bez problema ne brini,jedino ako ti nestane struje u pola posla moraces da je nosis i servis na ozivljavanje!
dino73n je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na