Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.09.2013., 14:36   #1
d0magoj_OS
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Internet
Postovi: 782
Fujitsu Lifebook AH532 CPU problem

Ovako,primjetio sam da navedeni laptop stalno smanjuje procesor ( nekad mi zna raditi na 800Mhz nekad na 2.4Ghz ) i to me izluđuje pogotovo kada igram igru i u jednom trenutku imam 60fps u drugome 15 - 30. Gledao sam preko speecy ili aida 64 malo malo procesor se smanjuje ili pojačava ovisno koliko koji program zahtjeva.Kada uđem u bios od laptopa nemam gotovo nikakve opcije,ništa oko procesora,štednje i sličnoga,stavio sam 2.09 zadnji bios i stvar je ista,preko deskupdate sam stavio sve zadnje drivere što postoje,win 7 x64 je friška instalacija i bilo koji test koji sam napavio prođe kako treba.Kopao sam po CP ali nigdje nema opcije da namjestim kada je spojen na punjač da radi uvijek na 100%.Ako ima netko ideju kako ovo riješiti molim lijepo zato što me ovo izluđuje i laptop radi ove glupost šteka za poluditi.ako možda ima nekakv drugi bios koji će mi dati mogućnost namještanja,ovaj bios iako zadnja verzija jedino ima za podesiti vrijeme,datum,boot opcije i to je sve što se može u njemu -_-

http://www.pohrani.com/f/3h/wq/HkM9cLI/capture.jpg

pod opcijama je sve namješteno za max ali kao da te opcije ne želi prihvatiti

http://www.pohrani.com/f/2/iT/4gYPfWF4/capture.jpg

tj sve opcije koje postoje da proc radi na max sam upalio i dalje stvar je ista :
http://www.pohrani.com/f/1q/Kd/1Ik5Hb1v/capture.jpg

Zadnje izmijenjeno od: d0magoj_OS. 01.09.2013. u 14:46.
d0magoj_OS je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2013., 15:18   #2
VoodooRain
Premium
Moj komp
 
VoodooRain's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 705
to ti je nvjr do temperature procesora tako je meni bilo smanji na trenutak da ga ohladi onda poveca kada se ohladi onda radi malo dobro onda opet se ugrije pa opet padne frek
probaj naci nekakav program da sam biras koja ce ti biti konsantra frek proca samo sto ce ti se onda i temp pojacat
ja sam svoj problem rijesio mjenjanjem paste i ciscenjem hladnjaka
VoodooRain je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.09.2013., 00:22   #3
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
EIST. nista vise, nista manje. postoji od tamo negdje pentiuma M, pojma nemam, recimo 2005-e.......... nisam vidio da ljudima smeta jer se ne smanjuje takt sa temperaturom, nego se smanjuje po opterecenju. tj, nece takt dolje ako sama aplikacija(e) trose i trebaju takt samog procesora za svoj rad.

sad, to sto igra steka, koja tocno? koja je graficka unutra? kakve su temperature toga? steka kad tocno igra? driveri su koji tocno?

u svakom slucaju, osobno nebi rekao da je do procesora. lako to nakuris, uzmi Aidu 64, test stabilnosti sistema i pusti nekih sat vremena. cist' sumnjam da ce takt pasti ispod maksimalnog, ocito, 2.4 GHz .
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2013., 15:34   #4
d0magoj_OS
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Internet
Postovi: 782
http://forum.pcekspert.com/showthrea...06#post2454106

ovdje smo nastavili priču čovjek ima sličan problem,..pokušao sam sve moguće i nemoguće ali to i je glavni problem ( nije samo igra i ostale aplikacije koje koristim ) da mi u sred rada pod max poterećenjem vrati se na 800Mhz kao što sma pisao nemoguće je isključiti to u biosu pošto je bios..pa bolje da nije...idem sad van pa ću baš pustiti da aida radi svoje

edit: aida64 nakon 10 minuta ( ostaviti ću ga da radi i više ) na 100% poterećenost svega procesor radi kako treba,...i evo sada problema...zašto onda u programima i igrama u sred korištenja padne na 800Mhz,..kao da sama aplikacija prestane koristiti toliko procesor on oslabi ali onda za 5 10 sekundi se sjeti da ipak treba 2.4 pa ga vrati i tako stalno,..ta promjena za vrijeme rada u programima ili igranja me ubija zato što onda sve šteka,sve padne,sve propadne...i nerazumijem zašto kao koristnik laptopa ne mogu staviti da kad je na punjaču procesor stalno radi 100% -_- temperature su oko 64 - 67 °C .

Nije mi jasno,...

edit:




3 sata bez problema na 2.3Ghz,..... 2 minute u igri ili photoshop 800Mhz

vjerovatno ću prodati laptop radi ovoga....

Zadnje izmijenjeno od: d0magoj_OS. 03.09.2013. u 18:30.
d0magoj_OS je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na