Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Diskovi SSD/HDD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.06.2002., 18:12   #1
Aeron
Premium
 
Aeron's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 295
Low level format

Što je to, kako (se) radi i radi li na svim diskovima? Može li doći do oštećenja harda prilikom istoga i kakvih? Objašnjenja i iskustva...
Hvala.
Aeron je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2002., 18:43   #2
soda
Premium
 
soda's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Vukovar
Postovi: 438
Koliko ja znam lowlevel format je upisivanje staza i sektora na disk. Radi se na svakom disku fabricki i onda nakon toga korisniku samo ostaje da formatira disk format naredbom u neki od file systema. Sto se tice lowlevel formatiranja diska u "kucnoj radinosti", cuo sam da takvi programi postoje, ali ne znam koji su i gde se nabavljaju. Sto se tice opasnosti, mislim da opasnosti nema, ali ne znam zasto bi to radio.

Pozdrav.
soda je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.06.2002., 20:59   #3
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Lo-lovel format ti sluzi kako bi u potpunosti izbrisao (obiljezio za nekoristenje) bad sektore. Istovremeno vracas povrsinu diska kakva je bila prije prvog formatiranja. Na svojim stranicama ga nudi svaki proizvodjac diskova (cesto u sklopu dijagnostickih alata za diskove), ali postoje i nezavisni koji rade na svim diskovima (i veliki su nekoliko kB).

Iako kazu da s Lo-level formatom brises sve s diska (sto bi trebala biti apsolutna istina) osobno mi je nakon jednog Lo-level formata disk bio savrseno citljiv minus bad sektori, ali to se desilo samo jednom.

Najvise trebas paziti na kolicinu vremena koliko je potrebno da Lo-level format odradi svoje, jer radi otprilike 1MB u sekundi (zapravo maaalo manje od 1MB/sec). Kada sam radio Lo-level format na svojem 46.1GB IBMu, trajalo je oko 14-16 sati (ne sjecam se vise tocno).
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2002., 21:10   #4
Aeron
Premium
 
Aeron's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 295
THX.
Aeron je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2002., 19:12   #5
dr.z
Premium
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 106
Isto tako kad ti je disk totalno u komi sakriješ greške(prije nego ga nekom uvališ/ budalama iz oglasnika) hahahaha.
dr.z je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2002., 23:21   #6
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Citiraj:
Originally posted by dr.z
Isto tako kad ti je disk totalno u komi sakriješ greške(prije nego ga nekom uvališ/ budalama iz oglasnika) hahahaha.
A onda te ta budala (ovaj put sa sjekirom u ruci) pronadje jer mu je disk riknuo...
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2002., 00:21   #7
darius
....?
 
darius's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2002
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 297
Citiraj:
Originally posted by dr.z

Isto tako kad ti je disk totalno u komi sakriješ greške(prije nego ga nekom uvališ/ budalama iz oglasnika) hahahaha.
dah .. super ... ja sam dobio savjet od jedne osobe da zasto nes kad trebam ne trazim u plavom oglasniku ....
tocno sam mu to govorio .. sje.. uvalis budali ... netko ce naletit uvijek ...

a eto sad sam dobio i potvrdu .. da je to istina...
darius je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2002., 09:21   #8
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
ma kad kupujes nesto polovno najbolje je vijati da kupis od osobe koju, ili osobno znas, ili stalno vidjas na netu recimo na forumima tako da mu vec znas i JMBG

iako je i tako svejedno rizicno opet je sigurnije nego iz oglasnika.....
greg SE je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na