Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.06.2008., 15:35   #241
Lihto
The Dark Side of Moon
Moj komp
 
Lihto's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,945
Citiraj:
Autor crn Pregled postova
- mislim da bi uskoro trebao ubacit novu grafičku... neka preporuka ?
a čuj osobno bi ti preporučio neku Ati grafu,prvenstveno zbog HD tipa HD3870 ili X2 ili bolje sačekat novu seriju.A ako će bit nvidia onda imaš 8800GT ili 9800GTX,samo opet zavisi koliko će to dobro moći gurat 3800+X2...Znam da si ga još prije klokao za SLI,svakako pogledaj testove po netu pa vidi jel ti se isplati sa SLI-a preći na jednu grafu ili čak dvije samo nekako imam dojam da će procesor bit usko područje
__________________
Macbook M1+ LG32UQ85R
iPad 5 White 32gb Wifi
iPhone XR 128gb
Synology DS214Play(WD 2x4Tb RED)
Marantz SR5010B receiver+Jamo E680(5.0)+ Nvidia Shield TV Panasonic 42PV80
Lihto je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2008., 15:51   #242
yoke
Premium
 
yoke's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Split
Postovi: 440
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
a dačitaš postove ne bi te bog?
ma di ? hebat ga...kad sam buljio u slike ;-( pa nisam vidio
( + rumblepad 2) + meedio (H1 + girder)
yoke je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.06.2008., 15:51   #243
kalixius
...carpe diem...
 
kalixius's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb - okolica
Postovi: 1,363
Citiraj:
Autor crn Pregled postova
37" Toshiba regza + HTPC ( + rumblepad 2) + meedio (H1 + girder)

- detalji u sigu
Jako lijepo moram priznati.

HTPC možda i složim,ali takav LCD mi je i dalje preskup.
kalixius je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2008., 16:56   #244
SilentException
Premium
Moj komp
 
SilentException's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: RI-KR
Postovi: 789
Citiraj:
Autor Danijel1803 Pregled postova
Ovaj Lcd imam ja piši što te zanima !
eto, ja jos uvjek razmisljam da li samsung m87 ili 30% skuplji sony

ako bi mogao napisati malo dojmove o sony-ju, kakav je kod gledanja filmova, kakav kod igranja, kakav za SD, dvb-t?

na netu sam negdje vidio da ima mpeg4, negdje da ne pa me zanima jos da li mozes gledati hrt2 hd (euro08) "out of the box"?

i jos jedno bizarno pitanje za kraj: sta pise na njemu (ili kutiji): made in xxx? (to me zanima zato jer bi kupio vani)

thx!
SilentException je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2008., 19:12   #245
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Citiraj:
Autor yoke Pregled postova
...ali opet se zacudim kako netko ignorira da razlika ipak postoji, i kako netko non stop govori da je on nepotreban...
Razlika postoji, al tek od 42" na više. I dalje odgovorno tvrdim da će samo izvježbano oko, dakle neko ko je stalno u tome, vidjeti razliku na 37" displayu između HD ready i full HD. Neki dan S.W.A.T. u bluerayu spojen na gomilu displaya.. Jedan pored drugog 37 "lcd 1366x768, 37" lcd 1920x1080 i 42" panasonic plazma 1024x768. Nikakve razlike.
Citiraj:
Autor yoke Pregled postova
...usporedjujuci HD materijale/filmove, jer takav tv prvenstveno kupujem radi gledanja takvih sadrzaja, primjetio sam razliku izmedju onih HD readi,HD i Full HD televizora...
Svaka čast na oku sokolovom. Da u vojsci dužiš snajper, tebi vjerojatno ni optika na pušci nebi trebala.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2008., 20:18   #246
kalixius
...carpe diem...
 
kalixius's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb - okolica
Postovi: 1,363
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Razlika postoji, al tek od 42" na više. I dalje odgovorno tvrdim da će samo izvježbano oko, dakle neko ko je stalno u tome, vidjeti razliku na 37" displayu između HD ready i full HD. Neki dan S.W.A.T. u bluerayu spojen na gomilu displaya.. Jedan pored drugog 37 "lcd 1366x768, 37" lcd 1920x1080 i 42" panasonic plazma 1024x768. Nikakve razlike.
Onda k tome da zaključimo kako je sada "običnom" korisniku najisplativije uzeti 32'' LCD(HD ready) sa što više HDMI konektora i relativno povoljnom cijenom. (do 5000kn)

Ali barem sam se danas dobro nasmijao u Ve-milu kada mi je prodavač tvrdio kako su HD ready i FullHD ista stvar.
kalixius je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2008., 20:54   #247
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
tako meni došlo smiješno kad sam prodavača u Sony centru pitao: Da li znate gdje bih u blizini mogao kupiti Sennheiser slušalice?

a tip: Kaj je to neka marka?
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2008., 08:02   #248
yoke
Premium
 
yoke's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Split
Postovi: 440
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova

Svaka čast na oku sokolovom. Da u vojsci dužiš snajper, tebi vjerojatno ni optika na pušci nebi trebala.

hihihihihihihi


ja nosim cvikere...pa je mozda do toga...obicno oko vise ne sluzi kako treba pa eto...mere da je u tome stos ...sad vidim predobro



Citiraj:
Autor kalixius Pregled postova

Ali barem sam se danas dobro nasmijao u Ve-milu kada mi je prodavač tvrdio kako su HD ready i FullHD ista stvar.
A mene je jednom prilikom tip u ducanu uvjeravao da 1080 ne znaci rezoluciju,broj piksela nego da to oznacava brzinu osvjezavanja ekrana...
al dobro
yoke je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2008., 08:10   #249
yoke
Premium
 
yoke's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Split
Postovi: 440
Nego ajd kad vec razglabamo o telkacima...

ja se vec dugo vremena ludim s tim i sad zadnje nekako se dvoumim izmedju sony40W4000 kojeg nisam vidio u zivo (i cekam na to, za krajnju odluku) i panasonica 42xx85

Dali je netko od vas usporedjivao, gledao panasonic plazme i primjetio da crna nije crna vec naka blijedo crna/siva s zelenim tonom ?

gledao u par ducana...LCDi u usporedbi s kurom imaju crnu ( kolko/tolko ) ali kod panasonica to ima zelenu nijansu...uopce nije crna, ka ajd je crna ali to nije crno,svaki lcd ima bolju crnu...

a i sad citam da ce nas koji trosimo vise struje derat 20% ekstra za kaznu...hihihihihii...mere bit da nece bit nista od plazme...( kao moci cu potrositi svega 5kW dnevno ??? do 8 je 10% a nakon toga 20% )
yoke je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2008., 19:04   #250
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Citiraj:
Autor yoke Pregled postova

Dali je netko od vas usporedjivao, gledao panasonic plazme i primjetio da crna nije crna vec naka blijedo crna/siva s zelenim tonom ?
Frend neki dan uzeo panasonic 42pv8. Nemre bit crnja nego što je. Ajd, možda na nekom bijesnom pioneeru može.

Citiraj:
Autor yoke Pregled postova
...uopce nije crna, ka ajd je crna ali to nije crno,svaki lcd ima bolju crnu...
Nakon ove izjave, smatram da ti je ipak vrijeme da ponovno posjetiš okulista.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.06.2008., 19:53   #251
yoke
Premium
 
yoke's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Split
Postovi: 440
noup
ili je posebno stelio tv, jer u ducanu se ljepo vidi kako to ima nijansu zelene...

jedino sto mi pada na pamet je mogucnost da panasonic tvornicki nije namjesten kako treba...

to se najbolje vidi kad ti pokaze nekakvu scenu s povecom crnom pozadinom...ako imate priliku pogledajte kako to izgleda na referentnom panasonic bd disku na sceni s par ljudova i crnom pozadinom...hmmm...bar pretpostavljam da bi trebala biti crna...hihiihihihihi

...u technomaxu su bili izlozeni modeli 85 i 80 jedan kraj drugog i 80je imao cak bolju crnu od 85...zato je moguce da nije bilo sve posteljeno na 85 kako treba...
yoke je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2008., 20:07   #252
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
No comment... Pogotovo na izjavu da lcd daje bolju crnu od plazme...
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2008., 20:34   #253
yoke
Premium
 
yoke's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Split
Postovi: 440
ajd/ajd ne moras biti tako iskljuciv

ljepo sam pitao za komentar i iskustvo

jer svi znamo da vecina televizora po razno raznim ducanima nije namjestena optimalno pa gledajuci takve televizore mozes dobiti krivi dojam

zato sam i pitao za komentar i napisao ono sto sam ja vidio

ne zato da se pravim pametan i razbijam nekakave stereo tipove
yoke je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2008., 21:08   #254
kalixius
...carpe diem...
 
kalixius's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb - okolica
Postovi: 1,363
A da se ne "svađate" oko toga ko bolje prikazuje crnu boju,imam za vas malo dvojbu...

-Full HD TV za 6500 kn (Prijedlog 1) ili HD ready TV za nekih cca 4500kn (Prijedlog 1 , Prijedlog 2)
kalixius je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2008., 22:21   #255
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
pa daj odi vidi te telke ffs ako već nemreš nać 1000 rivjuova na netu i stvorit neko mišljenje.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2008., 23:31   #256
kalixius
...carpe diem...
 
kalixius's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb - okolica
Postovi: 1,363
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
pa daj odi vidi te telke ffs ako već nemreš nać 1000 rivjuova na netu i stvorit neko mišljenje.
Joj šta ljudi postaju "mrzovoljni" u zadnje vrijeme... ()

Dođem neki dan u Ve-mil i odoh na sektor za televizore.Malo gledam,ono što mi se sviđa slikom i veličinom prelazi cijenu od 6000kn što mi je stvarno previše...a ono što me dodatno potakne da ovdje upitam jest "stručnost" njihovih zaposlenika koja me uvijek može dobro nasmijati...
Zato gdje ćeš bolja mjesta za preporuku i mišljenje nego na PCEkspert forumu gdje su ljudi sa ipak daleko iskrenijim i stručnijim znanjem nego u Ve-milu gdje ti žele uvaliti samo što skuplji TV.

kalixius je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2008., 23:39   #257
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ne, nego ti treba ve-mil (ili pevec ili bilo koji treš) + daljinski dotične telke + bilo kakav kalibracijski dvd ili neka snimka koju znaš u dušu... neće ti pce pomoći ni približno toliko

pa ja prije neg što sam kupio telku sam znao servisni meni, ~6500 postavke, dimenzije kako će mi stat u prostor, pro, cons... uglavnom whole nine yards. naravno mogao sam ići po dućanima i terorizirat razne đurđice na šalterima, ali snašao sam se i preko male bakrene parice
syss je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2008., 23:52   #258
kalixius
...carpe diem...
 
kalixius's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb - okolica
Postovi: 1,363
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
ne, nego ti treba ve-mil (ili pevec ili bilo koji treš) + daljinski dotične telke + bilo kakav kalibracijski dvd ili neka snimka koju znaš u dušu... neće ti pce pomoći ni približno toliko
Nije mi baš ni Ve-mil pomogao,ali možda bude u 3. pokušaju.
PCE uvijek odlično pomogne pa će tako sada i u ovom slučaju.
kalixius je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2008., 00:05   #259
MP950
64VT klon
Moj komp
 
MP950's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: ZGž
Postovi: 464
Citiraj:
Autor crn Pregled postova
37" Toshiba regza + HTPC ( + rumblepad 2) + meedio (H1 + girder)

- detalji u sigu
Može neki link za sve potrebno da mi tak bude ko i tebi, to na ekranu, taj ko neki media center?
MP950 je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2008., 00:10   #260
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,392
Čemu služi tražilica na ovom forumu? Nekima izgleda samo za ukras...

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=49795

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=95217
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2008., 00:41   #261
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor MP950 Pregled postova
Može neki link za sve potrebno da mi tak bude ko i tebi, to na ekranu, taj ko neki media center?

moš odmah odustati... nije to tako jednostavno kako izgleda.

a što se tiče izjave da svaki LCD ima bolju crnu od plazme, netko ima ozbiljnih problema sa vidom.

neću se više uopće upuštat u raspravu.

a ti kalixius, hebem mu, pa uštedi onda oš mjesec dva dana ili uzmi na dvije rate više pa kupi hebeni PRAVI TV a ne neko smeće od 32" LCD-a za 4000kn. dosadan si.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2008., 00:48   #262
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,392
Po meni je jako glupo sad uzimati bilo kakvu bolju plazmu ili bolji LCD TV jer treba još malo vremena dok se svi standardi ne zaključe. Ako ti baš hitno treba TV, uzmi nešto do 3000-4000 kn, a kasnije kad se sve iskristalizira, uzmi pravu stvar.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2008., 01:08   #263
kalixius
...carpe diem...
 
kalixius's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb - okolica
Postovi: 1,363
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
a ti kalixius, hebem mu, pa uštedi onda oš mjesec dva dana ili uzmi na dvije rate više pa kupi hebeni PRAVI TV a ne neko smeće od 32" LCD-a za 4000kn. dosadan si.
Biti temeljit ne znači biti dosadan,kolega...isto što bi ja mogao reći za tvoje odgovore. (no hard feelings )
no da ne bi sada otišli OT...

@domy_os - imaš pravo što se tiče zaključivanja standarda...sada će i neki LCD od 4000kn biti i više nego dovoljan,a kasnije gledati i uzeti neku pravu stvar.

No ovo što i crni kaže ima svoju stranu... (zaključujem svoju potragu na svoju i gabrinu radost... )

Citiraj:
Autor crn Pregled postova
- trenutno se ne isplati jer osim original BR diskova nema drugog full HD izvora
- SD signal, DVD, Divx, 720p ripovi (mkv) će biti lošiji na full HD displayu zbog većeg skaliranja
- igre daleko zahtjevnije na 1920x1080 nego na 1360x768

... a za 5 godina tko živ tko mrtav
kalixius je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2008., 02:18   #264
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Po meni je jako glupo sad uzimati bilo kakvu bolju plazmu ili bolji LCD TV jer treba još malo vremena dok se svi standardi ne zaključe. Ako ti baš hitno treba TV, uzmi nešto do 3000-4000 kn, a kasnije kad se sve iskristalizira, uzmi pravu stvar.

o kakvoj božjoj kristalizaciji ti pričaš? zaključivanju kakvih standarda? sve je zaključeno.


Citiraj:
Autor kalixius Pregled postova
Biti temeljit ne znači biti dosadan,kolega...isto što bi ja mogao reći za tvoje odgovore. (no hard feelings )
no da ne bi sada otišli OT...
NHF, no ti bi i ovce i novce, no jedno s drugim ne ide.

Vjeruj mi, najveću grešku ćeš napravit ako sad kupiš neki jeftinjak LCD 32" za 4000kn.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2008., 02:28   #265
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,392
Prvenstveno mislim na DVB-T i HD prijem. Ako ti nije jasno, prekopaj malo po netu, a možeš i onu HRT HD temu.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2008., 08:03   #266
yoke
Premium
 
yoke's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Split
Postovi: 440
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
a što se tiče izjave da svaki LCD ima bolju crnu od plazme, netko ima ozbiljnih problema sa vidom.

neću se više uopće upuštat u raspravu.
Izvlacite van koteksta.

komentar je bio na izlozene TVove u usporedbi s panasonic 42xx85.
Pretjerao sam da je svaki imao bolju crnu ali za 12k kn nisam ocekivao da crna baca na sivu s zelenim tonom...
kazem mere bit da postavke nisu kako trebaju zato i pitam ovdje...

ali vidim da nikakve koristi od vas...bice da su oko vas sve profesionalni prodavaci, ljudi od struke, koji ipak postele izlozene modele a ne kao u exportdrvo i technomax u splitu...inace se mozete tjesiti da sam ja taj koji ima problema s vidiom

yoke je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2008., 12:06   #267
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
ali nemoj onda govoriti "ovo, ono" na temelju viđenih milion ekrana u nekom exportdrvu.. kužiš? ljudi odmah dobiju krivi dojam. Razumiješ?

domy, a što bi to trebalo čekat? Ekrani su odavno "standardizirani,

a DVB-T i slične receivere možeš uvijek promijeniti i uzeti kad se "iskristaliziraju" standardi
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2008., 12:48   #268
yoke
Premium
 
yoke's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Split
Postovi: 440
a na osnovu čega netko može govoriti osim na osnovu viđenog na nekom mijestu ?

ovo za strucne trgovce je bilo s velikom dozom ironije jer od njih 100 samo se jedan udostoi poigrati s aparatom koji prodaje

osobno bi se smatrao kretenom kad bi dao 12k kn za nesto sto sam vidio uzivo i djelovalo mi je lose bez obzira na recenzije po netu koje su taj isti uredjaj ishvalili

zato i piskaram na forumu i trazim potvrdu onoga sto sam vidio na tom i tom mijestu i kako mi je to izgledalo...i svaki put sam ostavio mogucnost da to nije dobro nasteljeno...
nadao sam se da je jos netko primjetio taj isti problem i da zna rjesenje za njega...
koliko vidim na ovom forumu to nitko nije primjetio i ne zna ni razlog ni rjesenje za problem koji izgleda jedino ja ovdje vidim ;-) (ali to me ne brine jer ipak imam svoje reference i bar boje/i njene nijanse znam razlikovati )

mozda odem ovih dana do panasonica i zamolim daljinski i poigram se s postavkama jer vidim da ovo nema smisla...hihihiihiihihihihihihihihihihihihiiihih...

nego, ovdje govorimo u uredjajima koje vecina nas moze samo viditi po ducanima, koliko vidim jako mali broj ljudi te uredjaje ima doma...pogotovo ove iz vise klase...

mislim da vecina nas govori na temelju vidjenog po ducanima a ne onoga sta ima doma...i to mi je normalno
yoke je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2008., 13:23   #269
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
neće ti ni daljinski pomoći ako su ti ekrani spojeni svi preko jedne antene... ili jenog izvora slike koi je onda podijeljen na 20 ekrana..

kužiš?

recenzije na netu su u 99% slučajeva točne, ako od njih 10, 9 kaže da je ekran suepr, te ako malo pratiš iskustva ljudi po forumima koji su kupili takav eran, može se ako doći do zaključka kakav je..

razumiš.. ove trgovine su ZADNJE mjesto gdje bih tražio kakvu sliku ima neki ekran..

jedino ako ti dopuste da staviš svoj DVD i dadu ti daljinski..

meni su nudili da donesem svoj dvd player i psojim na plazmu i probam, ali se ne sjećam u kojoj trgovini.. ako nije čak i u vemilu bilo...

malo ljubaznosti sa prodavačima i sve se može...

slažem se da nije pametno dati 12k kn za ekran na blef... no zato se prije toga jako dobro informiraš, a napamet daju novce babe i tetke i ekipa kojoj je samo bitno da je velik ekran i da može kasnije reć, "platio sam ga 15k kn to je vrhunski ekran"..
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2008., 14:11   #270
Matijac
Premium
Moj komp
 
Matijac's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 755
Može mi neko proporučiti dobar LCD TV do 4000kn. Sad neznam kolko su dimenzije točno, ali ne mora biti preveliki, sad imam 55 cm i okej mi je, malu sobu imam. Dali mi je onda bolje 66 cm ili kolko vec, ali da je kvalitetan ili 82, ali onak.
Ne razumijem se baš previše, gledal ova 3 modela:

http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?prika...&Sifra=4020271
http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?sifra=4020282
http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?prika...&Sifra=4020228

i ovaj je 66:

http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?prika...&Sifra=4020291

Koji je od tih najbolji? I ima mozda neki bolji još u toj cijeni?
__________________

Matijac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na