Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.01.2015., 21:18   #511
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Citiraj:
Autor MeanBoss Pregled postova
Meni dosle patike...al mi nabilo 60kn nekakvog troska koji moram platit kod preuzimanja u posti? Pa do doliko novaca posiljke prolaze bez carine i ostalih pizdarija?
160kn. Prema EU zakonu 22€, što je tih odokativnih 160kn.
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2015., 21:29   #512
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Citiraj:
Autor Princ288 Pregled postova
To si pretpostavljam od kineza narucio pa su dosle fejk? Ja od obuce i odjece samo usa i uk i do sad niakvih problema
Ma samo sportsdirect i amen. I to iskljucivo sebi narucujem, ako i syebem, sam sam si kriv.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.01.2015., 21:32   #513
Princ288
Premium
Moj komp
 
Princ288's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 848
@xulos , da naravno, imaju super akcije al im je ponuda odredenih brendova nekad slabija pa uskoci usa sa vec provjerenim sellerima.
Princ288 je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2015., 21:49   #514
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Ja sam pojeo govno jer sam za kolegu narucio ralph lauren tenisice i jedne adidas. Oboje naravno fejk iako stranica navodi svugdje da su "100% genuine". Dobio 2 plave kuverte od kojih me oblio znoj u kojima pise da ce tenisice bit unistene a trosak unistavanja snosi odvjetnicko drustvo koje zastupa tu marku ( u mom slucaj RL i adidas). Iako je malo nejasno napisano oblio me znoj jer ja sam prvobitno skontao da cu ja to morat platiti sto te izadje cca 3000 kn po paru, i od onda ni sv petru ne narucujem tenisice. Dobro si prosao. Mozes se izvuci jedino na caku tipa nisam ja narucio brat, sestra je s mog acca narucila za decka/zarucnika/curu/zenu itd itd

Nevjerujem da su te nagovorili da to naručiš. Ja sam sestru obrazovo da se nezajebava s tim + prijava starcima pa joj ubrzo više starke više nisu bile tak privlačne


Koji status ide na trackingu kad paket prođe carinu, odnosno kad ni neide na carinu već direkt u distribuciju? Čekam neke pakete koji su danas ušli u HR pa da znam šta da očekujem
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2015., 21:57   #515
MeanBoss
|CTS|MeanBoss|
Moj komp
 
MeanBoss's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Sinj
Postovi: 1,004
U mene je drugacija situacija...jer kinez ih reklamira kao drugu marku,koja je izgledom slicna Salomonkama...mudro je on to izveo!
MeanBoss je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2015., 02:00   #516
lord051
Premium
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 442
u jbt, dugo nisam narucivao robu iz EU, cija vrijednost ide preko 160kn... uglavnom, narucio bi tenisice, iz UK, pouzdana stranica, original roba, cijena ce bit oko 700kn. sad me zanima, sta jos placam na to? PDV? Carina( kolko zna ne placa se)?

A sta je s onim, s onom prevarom, od neke firme koja na carini preuzima robu, glumeci(tj nastavljajuci DHL-ov shipping) DHL, pa je dostave tebi na prag i naravno jos ti dodatno naplate, iako si ti vec platio shipping!!?? Sa ove stranice shipping obavlja DHL, dodje 15funti, pa pitam da me nebi opet sjebali, kao sta sam vec jednom platio te dodatne troskove, prevare...
lord051 je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2015., 10:46   #517
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Citiraj:
Autor lord051 Pregled postova
u jbt, dugo nisam narucivao robu iz EU, cija vrijednost ide preko 160kn... uglavnom, narucio bi tenisice, iz UK, pouzdana stranica, original roba, cijena ce bit oko 700kn. sad me zanima, sta jos placam na to? PDV? Carina( kolko zna ne placa se)?
Znači do tebe još nije stigla informacija da smo ušli u EU?
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2015., 11:14   #518
lord051
Premium
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 442
Citiraj:
Autor partwish Pregled postova
Znači do tebe još nije stigla informacija da smo ušli u EU?
Haha

A jbg, kazem, nisam 100g narucio nesto preko onih 160kn, tako da sam zaboravio sta podlijeze carini i PDV-u... sinoc gledao na str carine, da se znaci carina ne placa u mom slucaju al PDV se placa, ugl, neznam jbg, zato i jesam pitao
lord051 je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2015., 11:18   #519
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Ako je roba iz zemalja EU nema nikakvih nameta.To ti je kao da saljes nesto iz Zagreba u Dubrovnik.
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2015., 11:19   #520
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Citiraj:
Autor lord051 Pregled postova
Haha

A jbg, kazem, nisam 100g narucio nesto preko onih 160kn, tako da sam zaboravio sta podlijeze carini i PDV-u... sinoc gledao na str carine, da se znaci carina ne placa u mom slucaju al PDV se placa, ugl, neznam jbg, zato i jesam pitao
Ne placas ni PDV za posiljke iz EU jer mi smo clanica EU. Platis PDV u zemlji u kojoj kupujes (obicno cjena koja ti je izrazena uz proizvod) i to je to. Paket ti postar direktno nosi kuci, a ne na carinu.
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.01.2015., 12:01   #521
lord051
Premium
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 442
Citiraj:
Autor RAUL Pregled postova
Ako je roba iz zemalja EU nema nikakvih nameta.To ti je kao da saljes nesto iz Zagreba u Dubrovnik.
Citiraj:
Autor partwish Pregled postova
Ne placas ni PDV za posiljke iz EU jer mi smo clanica EU. Platis PDV u zemlji u kojoj kupujes (obicno cjena koja ti je izrazena uz proizvod) i to je to. Paket ti postar direktno nosi kuci, a ne na carinu.
e to me zanimalo, jbg, nisam kupovao, nisam bio siguran!! ugl thx!!!
lord051 je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2015., 15:34   #522
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
Citiraj:
Autor partwish Pregled postova
Ne placas ni PDV za posiljke iz EU jer mi smo clanica EU. Platis PDV u zemlji u kojoj kupujes (obicno cjena koja ti je izrazena uz proizvod) i to je to. Paket ti postar direktno nosi kuci, a ne na carinu.
Ovo je nedavno bilo govora da EU mijenja. Neznam s kojim datumom pocinje, ali ce se VAT placat u drzavi iz koje je kupac. Citao sam neke prosvjede malih kupaca koji ce sad morat racunat VAT na 40 nacina pa se bune. Valjda 2 kriterija moraju bit zadovoljena da se zna odakle je (adresa, billing kartice, ip, itd itd) i onda ti po tome racuna VAT.
To valjda znaci da se online cijene moraju ispisat bez VAT-a, al nekako imam osjecaj da ce oni ostavit trenutne cijene i nadodat ti VAT za tvoju drzavu
sandokan111 je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2015., 16:06   #523
lit
Premium
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: hr
Postovi: 972
Ako putujem u USA i kupim si tamo: laptop, mobitel(3x), tablet(2x), jel će me naša carina gnjaviti radi toga?
lit je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2015., 16:13   #524
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Citiraj:
Autor sandokan111 Pregled postova
Ovo je nedavno bilo govora da EU mijenja. Neznam s kojim datumom pocinje, ali ce se VAT placat u drzavi iz koje je kupac. Citao sam neke prosvjede malih kupaca koji ce sad morat racunat VAT na 40 nacina pa se bune. Valjda 2 kriterija moraju bit zadovoljena da se zna odakle je (adresa, billing kartice, ip, itd itd) i onda ti po tome racuna VAT.
To valjda znaci da se online cijene moraju ispisat bez VAT-a, al nekako imam osjecaj da ce oni ostavit trenutne cijene i nadodat ti VAT za tvoju drzavu
Amazon to već radi, makne UK VAT i stavi naš PDV. Platiš onu cifru koju vidiš na ekranu i to je to, nema dodatnih troškova. Isto radi i Kinguin koji prodaje igrice, kada "vidi" da si iz HR doda 25% na cjenu i to je to, znači nema dodatnih plačanja nikakvih. Nije da moraš ispuniti obrazac i nositi u poreznu ili da će ti uz mobitel koji si platio stići dodatni račun.

Tvrtke koje izvoze valjda preko 30 000€ u drugu državu (negdje sam vidio i da se spominje 270 000kn) moraju naplačivati PDV države u koju robu isporučuju, s time da ako je UK VAT 20%, a HR 25%, tebi kao kupcu naplate 25%, 20 ide UK, a 5% HR.

Ovo o čemu svi pričaju je krenulo 1.1. i to se odnosi na digitalne usluge, telefonija, brodcasting, npr. igrice i to... Plačat ćeš porez svojoj državi, ali to se ne odnosi na klasičnu robu, nego samo ovo što sam naveo.

@lit Neće, poklonit će ti šunku i karte za kino.
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2015., 18:30   #525
lit
Premium
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: hr
Postovi: 972
Citiraj:
Autor partwish Pregled postova
@lit Neće, poklonit će ti šunku i karte za kino.
Daj sad ozbiljno odgovori da znam konkretno. tnx
lit je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2015., 18:39   #526
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,074
Na neozbiljno pitanje, čovjek tako i odgovorio.
Tko će ti to znati reći? Ako se provučeš, super, ako ne, lupit će ti porez.
Da se vraćaš sa jednim mobitelom, možeš se izvlačiti da je tvoj, tj. nebi te nitko ništa niti pitao vjerovatno. Ovako ti je APP.
Mikeyy je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2015., 20:42   #527
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
Citiraj:
Autor partwish Pregled postova
Ovo o čemu svi pričaju je krenulo 1.1. i to se odnosi na digitalne usluge, telefonija, brodcasting, npr. igrice i to... Plačat ćeš porez svojoj državi, ali to se ne odnosi na klasičnu robu, nego samo ovo što sam naveo.
Znaci ne odnosi se na predmete tipa tenisice, odjeca itd?
sandokan111 je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2015., 21:46   #528
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Citiraj:
Autor sandokan111 Pregled postova
Znaci ne odnosi se na predmete tipa tenisice, odjeca itd?
Tako je. Ovaj zakon koji je na snazi od 01.01.2015. se odnosi na "Telecommunications, broadcasting & electronic services". KLIK!

Ako ti se da baš u detalje čitati, izvoli!
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2015., 09:23   #529
Tulio
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Crikvenica
Postovi: 49
Citiraj:
Autor partwish Pregled postova

Tvrtke koje izvoze valjda preko 30 000€ u drugu državu (negdje sam vidio i da se spominje 270 000kn) moraju naplačivati PDV države u koju robu isporučuju, s time da ako je UK VAT 20%, a HR 25%, tebi kao kupcu naplate 25%, 20 ide UK, a 5% HR.
A ako je PDV u UK 20%, a u nekoj drugoj clanici 18%, onda ce sta? UK se odrec razlike u dobrotvorne svrhe?

Ako se PDV placa u zemlji kupnje, placas ga tamo u nigdje i nikada vise.
Ako se PDV placa u zemlji domicila, vani placas netto cijenu (bez PDV-a), a na tu netto cijenu placas jos nasih 25%. Jedino u sto nisam siguran je nacin kako ce se tih 25 posto naplacivat. Pretpostavljam odmah u webshopu, pa ce se kasnije drzave namjrit medjusobnim uskladjivanjem.

Valjda smo toliko napredovali, samo jos fale pisma i uplatnice od carine.
Tulio je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2015., 11:27   #530
lord051
Premium
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 442
Citiraj:
Autor lord051 Pregled postova

A sta je s onim, s onom prevarom, od neke firme koja na carini preuzima robu, glumeci(tj nastavljajuci DHL-ov shipping) DHL, pa je dostave tebi na prag i naravno jos ti dodatno naplate, iako si ti vec platio shipping!!?? Sa ove stranice shipping obavlja DHL, dodje 15funti, pa pitam da me nebi opet sjebali, kao sta sam vec jednom platio te dodatne troskove, prevare...
A sta je s tim? Imo tko problema? Jednom sam narucio robu sa Hoolistera, pisalo je da salju sa DHLom, online sam platio robu i shiping, a doma mi je dosla neka levatska firma, koja je tu moju posiljku preuzela na carini, i dalje se "brinula" o mom paketu i dostavila mi ga, naplatili su mi mislim oko 8% (oni kao suradjuju s DHLom, jbm zaboravio sam kako se zovu)... al kako sad moj paket nece ni ic na carinu pretpostavljam da se ovo ne moze desit...
lord051 je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2015., 11:41   #531
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Ukoliko narucujes robu iz EU preko DHL-a nema nikakvih dodatnih davanja, jer robe ne prolazi carinski pregled.Ukoliko roba nije iz EU moras imati EROI (Economic Operators Registration and Identification System ) broj i placas DHL-u uslugu sto za tebe radi carinski pregled.
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2015., 14:20   #532
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,395
Recimo, Computeruniverse je već prilagodio webshop novom obračunu pdv-a, ali iz nepoznatog razloga, Hr još nije "na spisku".

Vidi se razlika u cijeni ako se odabere Slovenija npr.

Njemačke cijene:




Cijene za Sloveniju (3% veći pdv)

__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2015., 22:55   #533
lord051
Premium
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 442
Citiraj:
Autor RAUL Pregled postova
Ukoliko narucujes robu iz EU preko DHL-a nema nikakvih dodatnih davanja, jer robe ne prolazi carinski pregled.Ukoliko roba nije iz EU moras imati EROI (Economic Operators Registration and Identification System ) broj i placas DHL-u uslugu sto za tebe radi carinski pregled.
OK, ima smisla... al kako su me tad naguzili
lord051 je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2015., 16:23   #534
Bodisson
Premium
Moj komp
 
Bodisson's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 236
Jučer podigao 2 majce (kratki rukavi, tisak) naručene iz USA.

128 kn carine....
PCP oznaka je počinjala s 51 (valjda tjedan pristignuća u HR?)
Bodisson je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2015., 16:32   #535
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,730
Pa koliko su kostale majice da su te tolko odrali?
rendula je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2015., 18:41   #536
Željac
sto da napisem ?!
 
Željac's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zg
Postovi: 880
nije tjedan pristignuća, moj pcp je bio 172.
a, došlo danas. uglavnom, zadovoljan kako sam prošao sa narudžbom, ali ne i sa danima koji trebaju našoj miloj carini da podijeli dva broja.

Željac je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2015., 20:24   #537
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,014
koja je situacija sa kineskom robom (elektronika, dijelovi raznorazni... )? tu ste rekli da ste platili neki dodatni iznos na fake patike... hoće li oni zaračunavati nešto i za sitne tehnikalije (ono vrijednosti do 10 dolara)? imam neke DIY projekte koji se 100% baziraju da robu iz kine, plus me čeka narudžba led ugradbenih lampi u vrijednosti 200njak dolara, iako sam to mislio preko dx-a naručit.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2015., 20:52   #538
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,014
i već kad smo kod toga, koji je k EORI broj, i treba li to meni? u 2015. nisam još ništa naručio s ebaya, ali od kad smo ušli u EU jesam, i nitko me ništa nije pitao niti mi se išta carinilo. osim šta su pošiljke iz kine kasnile po mjesec dana
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2015., 21:04   #539
Princ288
Premium
Moj komp
 
Princ288's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 848
Sto puta receno
iz kine do 22€ ništa, od 22 do 150€ pdv, preko i pdv i carina
na elektroniku nema carine uopce.
Princ288 je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2015., 20:18   #540
trpi
Guest
 
Postovi: n/a
eori broj, znaci papir zahtjev za aktivacijom i preslika osobne je sve sto treba?
jel ga otvarao netko nedavno, moze li se obaviti na carini kod velesajma ili se mora u slavonsku ili jankomir?
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na