Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.07.2014., 19:04   #841
tutom
Registered User
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: KR
Postovi: 408
Fleshao Novi ROM te se izgubio Imei... imam ga zapisanog jel netko zna kako ga unesti?
tutom je online   Reply With Quote
Staro 23.07.2014., 19:15   #842
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Citiraj:
Autor tutom Pregled postova
Fleshao Novi ROM te se izgubio Imei... imam ga zapisanog jel netko zna kako ga unesti?
Ako se ne varam, trebao si napraviti backup s aplikacijom kao što je npr. 5irom.
partwish je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.07.2014., 19:18   #843
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Citiraj:
Autor tutom Pregled postova
Fleshao Novi ROM te se izgubio Imei... imam ga zapisanog jel netko zna kako ga unesti?
Koji mobitel? Ako si naveo ranije,nisam pratio
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2014., 19:18   #844
tutom
Registered User
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: KR
Postovi: 408
Newman n2
tutom je online   Reply With Quote
Staro 24.07.2014., 11:40   #845
.:WEST:.
Premium
 
.:WEST:.'s Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Novska
Postovi: 46
pozz !
Imam problem, na samsung galaxy s3 se srusio software i nekako na kraju sam ga uspio oživit ali nažalost EFS particija bila oštećena (izgubio je podatke o IMEI broju) pa ne mogu nista dalje, jedin riješenje je ako netko zna da ima Octopus elektronicki uređaj koji može flashati IMEI u telefon.
Kamera radi wi fi radi pali normalno ,ali kada ides obaviti poziv pise not registerd on network.
Nisam znao gdje da postam ovo pa se nadam da je ovo pravo mjesto

LP
__________________
.:WEST:. je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2014., 13:06   #846
schetz
Premium
 
schetz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,554
Koji rom je bio na njemu?neki rade automatski efs backup.koji rom je bio prije?
schetz je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2014., 17:43   #847
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,340
Postoji li neka dobra stranica koja opisuje postupak izrade backupa postojećeg ROM-a i aplikacija prije instalacija novog ROM-a?

Instalirao sam Titanium backup, ali nisam siguran koji backup trebam učiniti (shvatio sam da system data ne bih smio backupirati ako idem na novi ROM). Ono što meni treba je da nakon stavljanja novog ROM-a imam kontakte (dobro to radi google automatski) te postavke za aplikacije i mail. Volio bih da se mogu vratiti na stari ROM sa svim podacima ako mi se novi ROM ne sviđa.
Buger je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2014., 17:47   #848
qLimAxzU19
Registered User
Moj komp
 
qLimAxzU19's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2012
Lokacija: Doma
Postovi: 73
Pozdrav ekipa,

stavili smo frendu na Galaxy S3 kitkat gummy i nakon njega kitkat cyanogenov 4.4.4 oboje

i sve super mob se upalio ali google play app nema i preostale aplikacije tj njih par se ruše svakim ulaskom... lupio bi vam print screen medutim ni on ne radi hahah...
ovo nam je obojici prvo rootanje ja opcenito jednom sam imo android nikad nisam ni cito ni radio ovakve stvari jer me nisu zanimale a ni trebali al eto on nije bio zadovoljan jelly beanom pa reko idemo vidjet... sad ukoliko jos nesto vam mogu napisat sto vam moze nesto znacit pomoc samo recite..
qLimAxzU19 je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2014., 17:53   #849
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,536
Citiraj:
Autor Buger Pregled postova
Postoji li neka dobra stranica koja opisuje postupak izrade backupa postojećeg ROM-a i aplikacija prije instalacija novog ROM-a?

Instalirao sam Titanium backup, ali nisam siguran koji backup trebam učiniti (shvatio sam da system data ne bih smio backupirati ako idem na novi ROM). Ono što meni treba je da nakon stavljanja novog ROM-a imam kontakte (dobro to radi google automatski) te postavke za aplikacije i mail. Volio bih da se mogu vratiti na stari ROM sa svim podacima ako mi se novi ROM ne sviđa.
Titaniumom možeš napraviti backup samo aplikacija koje ti trebaju. Backup kompletnog roma radiš u custom recoveryu.
Citiraj:
Autor qLimAxzU19 Pregled postova
Pozdrav ekipa,

stavili smo frendu na Galaxy S3 kitkat gummy i nakon njega kitkat cyanogenov 4.4.4 oboje

i sve super mob se upalio ali google play app nema i preostale aplikacije tj njih par se ruše svakim ulaskom... lupio bi vam print screen medutim ni on ne radi hahah...
ovo nam je obojici prvo rootanje ja opcenito jednom sam imo android nikad nisam ni cito ni radio ovakve stvari jer me nisu zanimale a ni trebali al eto on nije bio zadovoljan jelly beanom pa reko idemo vidjet... sad ukoliko jos nesto vam mogu napisat sto vam moze nesto znacit pomoc samo recite..
Prvo što mi pada na pamet da ste stavili krive gappse.
Skini prave tu:
http://wiki.cyanogenmod.org/w/Google_Apps
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2014., 17:55   #850
qLimAxzU19
Registered User
Moj komp
 
qLimAxzU19's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2012
Lokacija: Doma
Postovi: 73
Prvo što mi pada na pamet da ste stavili krive gappse.
Skini prave tu:
http://wiki.cyanogenmod.org/w/Google_Apps[/QUOTE]

hahah da to sam zaboravio.. o tome sam cijelo vrijeme razmisljao na kraju nismo ni skinuli.. instaliro ima nekih problema al sad znam di smo fulali... hvala

Zadnje izmijenjeno od: qLimAxzU19. 25.07.2014. u 18:12.
qLimAxzU19 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.07.2014., 17:49   #851
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,166
Jeste možda imali problema sa S3 mini? Mob se sam restarta a nekad se i ne upali već samo stoji onaj natpis Samsung galaxy S3 mini i kao da se opet upalio,tj nestane sve i opet dođe natpis? Frendov mob se počeo ponašat tako da se sam restarta više puta dnevno pa mi ga je donio. Opalio sam mu svjež stock rom s sammobile stranice s time da sam stavio Bosanski a ne naš jer naš zeza (bar sam tako mislio). I s Bosanskim *ebe. Onda sam stavio CM11. Same shit... Restarta se i briga njega... Kopam po netu ali ako znate šta,tu sam.
smuchac je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2014., 11:01   #852
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,615
To se meni isto desava na S3. Promijenio 2-3 ROMa i isto.

Samo sta sam ja skuzio da mi je power tipka dosta osjetljiva. Samo ju malo taknem i vec reagira.
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2014., 11:47   #853
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,166
Izmedu ostaloga,citao sam da je tipka sama po sebi u qurcu. S druge strane,malo mi glupo da se mob restarta ako se tipka sama stisne. Danas cu ga bas rastaviti i tipku s alkoholom i cetkom za zube kao i cijelu plocu ocistit i ispuhat kompresorom. Ovo se znalo na masu HTC-ova desavat samo bi se volume tipka "zalijepila" i onda bi kad ga palis usao u recovery i sl...
smuchac je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2014., 12:01   #854
qLimAxzU19
Registered User
Moj komp
 
qLimAxzU19's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2012
Lokacija: Doma
Postovi: 73
To ti je do power tipke S3/mini opcenito imaju problem s njom i koliko sam citako ekipa se zali da nakon god, god i pol koristenja mob se pocne gasit, palit.. Sve zbog power tipke.. Mada mi ona od prvog dana djeluje krhko, buraz ki ima S3 par mj zasad hvala bogu nema problema, al frend kaj smo mu stavljali novi rom osjetim bome pod rukom da je tipa razradena... Frendu kaj ima S3 mini se neki dan javio problem mob se konstantno resetiro on kaze da mu se napuhnula baterija jer poklopac ne zeli sjest do kraja.. Ono baterija 90% mob se resetira i onda javi da je baterija prazna, stavis ga na punjac najednom pise 94%...
Kod njega ne vjerujem da je power tipka problem zasad, al eto probaj si narucit prek ebaya ili to kaj si reko ocistit pa javi kak je proslo...
qLimAxzU19 je offline   Reply With Quote
Staro 30.07.2014., 19:06   #855
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,166
Lik kojem to radim baš i nije zainteresiran previše za mob,čak je kupio neki drugi jer je ovaj kao crko tako da mi nije previše bitan. Ja sam ga danas rastavio. Svi vijci su bili skoro do pola odšarafljeni. Počupao sam sve kablove s ploče,skinuo zvučnik i kameru i sve ostalo,alkoholom počistio sve,ispuhao i sastavio. Nakon toga je stajao s onim logom i nije se micao. Sad ne želi ni u recovery niti u download mode. Još jučer sam primjetio ali nisam napisao, baterija se je napuhala,tj. takva mi je donešena. Sutra ću mu ga dat da proba s baterijom od kolege s posla. Tipka sad stoji ko grom kada sam sve očistio i sve zašarafio kako treba... Updates soon.
smuchac je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2014., 13:48   #856
NNPP
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 11
Pozdrav.
Jel ima tko da mi pošalje direktan link sa tutorijalom i root alatom za HTC One m7?
Čitam na xda pa valjda nisam našao il vidio...
Mob je na Vipu,sw 4.4.2,sense 6.
Ako ima netko link da pošalje bilo bi super.
Htio bi samo root i custom recovery CWM al nisam siguran koje fajlove da uzmem.
TNX!!!!!
NNPP je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2014., 19:16   #857
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Pozdrav,
pitanje za android stručnjake, trebam li imati na svom mobu neki cache cleaner ili to nema smisla niti svrhe?
Hvala
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2014., 02:24   #858
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,166
Eventualno clean master i to je to...
smuchac je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2014., 10:21   #859
qLimAxzU19
Registered User
Moj komp
 
qLimAxzU19's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2012
Lokacija: Doma
Postovi: 73
@smuchac

Imas preporuku za neki ROM i GApps za S3-ojku ovaj CM11 kaj sam frendu stavio sad mi kaze da

mu ni podatkovni promet ne radi, a i neke aplikacije sat, pretrazivac, kamere nema uopce...
qLimAxzU19 je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2014., 19:00   #860
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,166
Na S3 nisam puno radio. Stavljao sam Bosanski ROM (originalni) samo da ne stavljam naš iz T-mobilea jer je frendu zapinjao. I s njime je zapinjalo pa sam i ja metnuo CM11 i onako bez SIM kartice mi se nije činio loš. Kako je mob bio sam po sebi u qurcu i više neće da se upali,više ga nisam čačkao. Ako mi ga opet donese s ispravnom baterijom,javim ti još za koji ROM.
smuchac je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2014., 14:15   #861
TheEmpress
Premium
Moj komp
 
TheEmpress's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 24
Jel netko flashao kakav rom na Xperiu E? Ne uspjevam ga ni rootat, kamoli flashat nekaj gore. Te xperie su posebne po svemu očito. -.-
__________________
“I think we can put our differences behind us. For science. You monster.”
TheEmpress je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2014., 14:17   #862
Valley7
Banned
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: qsd
Postovi: 567
Citiraj:
Autor panasonic Pregled postova
Pozdrav,
pitanje za android stručnjake, trebam li imati na svom mobu neki cache cleaner ili to nema smisla niti svrhe?
Hvala
SD maid, trebao bi zakonski biti obavezan na svim mobitelima.

Uklanja smeće, trupla nakon deinstalacije aplikacija i još svašta...
Valley7 je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2014., 17:34   #863
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Ne treba ti nikakav cleaner...
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2014., 17:42   #864
bg_4_l
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 541
Citiraj:
Autor TheEmpress Pregled postova
Jel netko flashao kakav rom na Xperiu E? Ne uspjevam ga ni rootat, kamoli flashat nekaj gore. Te xperie su posebne po svemu očito. -.-
http://forum.xda-developers.com/xper...-cm10-t1997251

Kod Xperia je kako ti kažeš "posebno" to što imaju unlocked i locked verzija bootloadera. Da bi napravila neke od promjena koje želiš moraš unlockati bootloader(jako česta pojava danas). Slijedi link za unlockanje s ovog threada. FreeXperia project je službeno odobren od strane Sonya pa ti je to vjerojatno najbolji izbor. Koliko vidim KK romovi su još uvijek nestabilni i loš izbor za nekog tko želi da sve radi. Za root isto imaš jednostavan guide na xda. Pro tip, kad trebaš rootati/promijeniti rom na nekom mobitelu prvo odi na xda. Ako nema tamo tek tad traži dalje po netu.
bg_4_l je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2014., 19:16   #865
TheEmpress
Premium
Moj komp
 
TheEmpress's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 24
Sve uvijek tražim na XDA forumu, al eto, ovo mi je zadalo posla. Nakon 4 sata zajebavanja uspjela sam promjenit rom, flashala Cynogenmod 10 i ne radi sim kartica. Vratila sam baskup starog roma i sad mi se desilo to da mi wireless na mobitelu ne radi. Ne mogu ga ni uključit, cijelo vrijeme samo piše "Turning on wi-fi" i tak stoji i stoji i stoji. Sve radi normalno, apsolutno sve, ali zakaj se ovo dogodilo, nemam pojma. Zasad ću ga ostavit tak, nadam se da će na Cynogenmodu 11 uskoro riješit bugove s kamerom koja ne radi, pa ću njega flashat.
__________________
“I think we can put our differences behind us. For science. You monster.”
TheEmpress je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2014., 13:40   #866
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,080
Prvi puta se susrećem s Androidom pa me zanima sljedeće: želio bih uz sim karticu Bonbon, spojiti Samsung mobitel s laptopom za pristup netu ( surfanje na moru ).
Treba li neki dodatni softver skinuti ?
Može mali naputak za nevježu.
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2014., 13:43   #867
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,166
Napravi hotspot,lakse je. Znaci: postavke-vise mreza i dijeljenje i mobilna pristupna tocka. Dalje ces znati i sam. Kasnije se nakaci s laptopom na novu bezicnu mrezu s moba.
smuchac je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2014., 13:45   #868
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Ne trebaš. Na mobitelu kreiraš HotSpot, tj. WiFi hotspot. Imaš to u postavkama o mreži. Naravno, mora ti biti uključen wifi i podatkovna veza na mobu.
Prilikom kreiranja postaviš password, broj konekcija i to. Budeš vidio.

I onda se wifijem sa laptopa nakačiš na mob i to je to.

Jednostavno i traje 2 minute
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2014., 21:28   #869
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Imam Huawei G300 i cyanogen 9. Kada pokušam instalirati neke aplikacije sa marketa, dobijem grešku koja u opisu ima da se app ne može instalirati na USB ili vanjsku pohranu. Stvar je u tome da je po defaultu namješteno da se instalira na sam uređaj, a istu grešku dobijem čak i kada isključim SD karticu. Zna netko kako riješiti to?
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2014., 12:38   #870
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Najsigurniji Android mobitel na svijetu, Blackphone rootan u manje od 5 min
http://crackberry.com/blackphone-no-...thin-5-minutes
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na