Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 31.12.2017., 10:48   #21601
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Citiraj:
Autor glista Pregled postova
Film je imao isključivu svrhu mladim generacijama Britanaca objasniti da niti ovu bežaniju (brexit) od Nijemaca ne treba gledati kao poraz, te da će to u perspektivi biti dobar potez.

Baš kao i tada, Britanci skupljaju prnje i bježe glavom bez obzira. Posramljeni, vraćaju se u domovinu, shvaćaju da ih vlastiti ipak ne dočekuju kao kukavice. Svi znamo kako je tada priča završila, a sada film jasno evocira te uspomene (u trenucima kada se u Britaniji među mladima sve glasnije počelo pričati o svrsi bijega iz EU).

Jeftina propaganda, niti prvi niti zadnji takav film...
Film je zamišljen sredinom devedesetih, brexit teorije su proizašle od analitičara koji žive od pisanja gluposti

https://en.wikipedia.org/wiki/Dunkirk_(2017_film)

"Director Christopher Nolan conceived the film in the mid-1990s,[19] when he and producer Emma Thomas sailed across the English Channel, following the path of many small boats in the Dunkirk evacuation."
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2017., 11:07   #21602
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Citiraj:
Autor glista Pregled postova
Film je imao isključivu svrhu mladim generacijama Britanaca objasniti...
:facepalm:
Našao si te blesave članke po internetu i sad ih ovdje prenosiš...
Je, evo mladi britanci odlaze u kino gledati taj film i prvo što im prolazi kroz glavu gledajući taj fim je - brexit.
Toliko je jasna poveznica između filma i brexita da je potrebno guglati i tražiti po netu da li je to propagadni film i što on zapravo propagira, čestitam, uspjeo si to izguglati.
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2017., 14:44   #21603
glista
crni pas
Moj komp
 
glista's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 785
Deco, vama niti žganci ne pomažu...
glista je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2017., 14:54   #21604
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Super ti argument, lol. Si jel kad poštene bijele žgance zalivene domaćim vrhnjem, zagrijanim na prženom češnjaku na svinjskoj masti? E ti su dobri.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2017., 15:00   #21605
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Citiraj:
Autor glista Pregled postova
Deco, vama niti žganci ne pomažu...
Pa činjenica je da se sramotiš.
Dunkirk se počeo snimati u svibnju 2016., a britanci su imali referendum o brexitu 23. lipnja 2016.
Citiraj:
Filming began in May 2016 in Dunkirk and ended that September in Los Angeles, when post-production began.
Tako da je ta blesava teorija već 100 puta ismijana na internetu.
A i ovo što je ranije Mladenxy napisao, kad je film uopće zamišljen...

Postoje pojedinci koj moraju u svemu tražiti teoriju zavjere i gurati politiku u ama baš svaki događaj, ali ne moraš nam te budalaštine servirati ovdje, pogotovo što se nisi ni najmanje informirao.
Ovo je običan povijesni film koji opisuje stvarne događaje i nema nikakve veze s bilo kakvom propagandom.
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2017., 15:25   #21606
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,363
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri - filmčina, rekao bi čak da mi je ovo najbolji film koji je snimljen ove godine. Ne pada mi neki drugi trenutno na pamet. Svaka preporuka
Čak je i na Rottenu dobio 93%
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2017., 17:22   #21607
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor panasonic Pregled postova
Pa činjenica je da se sramotiš.
Dunkirk se počeo snimati u svibnju 2016., a britanci su imali referendum o brexitu 23. lipnja 2016.


Tako da je ta blesava teorija već 100 puta ismijana na internetu.
A i ovo što je ranije Mladenxy napisao, kad je film uopće zamišljen...

Postoje pojedinci koj moraju u svemu tražiti teoriju zavjere i gurati politiku u ama baš svaki događaj, ali ne moraš nam te budalaštine servirati ovdje, pogotovo što se nisi ni najmanje informirao.
Ovo je običan povijesni film koji opisuje stvarne događaje i nema nikakve veze s bilo kakvom propagandom.
Stvarno me fascinira do koje granice se ide danas da bi se omalovažavao nečiji rad.
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Vidim isto je i na Rottenu

https://www.rottentomatoes.com/m/dunkirk_2017

Kritika 92% , publika 81%

Zanimljivo i ovdje isto
http://www.metacritic.com/movie/dunkirk

94% kritika, 8.4 publika

Ja npr. sam ga gledao dva puta, dajem mu 8/10 a nisam glasao nigdje
Sto ti znaš, vidiš da forumsko pučanstvo tvrdi drugačije. A nitko nije potrošio 20min da se malo informira o tom povijesnom događaju i koliko je film to prenio na platno.
Film nije flashy, pun CGI-a, blesavih dijaloga, itd
Pobogu, za one zračne borbe su koristili prave Spitfire, radili čistom nosače za Imax kamere, scena pada u vodu je snimljena sa pravim avionom i kamera se potopila, jer je avion potonuo puno brže nego su stigli skinuti kameru, pa su hitno avionom asa kamerom još potopljenom u vodi slali u specijalni studio za spašavanje mokrog filma...

Ima tih detalja masu, ali eto pce kritičari su svoje rekli
Citiraj:
Autor glista Pregled postova
Film je imao isključivu svrhu mladim generacijama Britanaca objasniti da niti ovu bežaniju (brexit) od Nijemaca ne treba gledati kao poraz, te da će to u perspektivi biti dobar potez.

Baš kao i tada, Britanci skupljaju prnje i bježe glavom bez obzira. Posramljeni, vraćaju se u domovinu, shvaćaju da ih vlastiti ipak ne dočekuju kao kukavice. Svi znamo kako je tada priča završila, a sada film jasno evocira te uspomene (u trenucima kada se u Britaniji među mladima sve glasnije počelo pričati o svrsi bijega iz EU).

Jeftina propaganda, niti prvi niti zadnji takav film...
daj se ne sramoti ovakvim glupostima, to tvoje je propaganda a ne film koji je zamišljen davno davno, a da si malo pogledao koji interview itd bi ti bilo jasnije
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2017., 17:28   #21608
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,465
meni je Dunkirk dobar bio, čak štoviše, čekam ga još doma u 4K pogledat

po vašim postovima, mislim da niste skroz skužili film na način koji je nolan htio

totalno je nezanimljiv ako očekujete nešto spektakularno, a ubiti je samo momenat, atmosfera, trenuci kroz koje su određeni ljudi prošli
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2017., 17:37   #21609
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
Stvarno me fascinira do koje granice se ide danas da bi se omalovažavao nečiji rad.Sto ti znaš, vidiš da forumsko pučanstvo tvrdi drugačije. A nitko nije potrošio 20min da se malo informira o tom povijesnom događaju i koliko je film to prenio na platno.
Film nije flashy, pun CGI-a, blesavih dijaloga, itd
Pobogu, za one zračne borbe su koristili prave Spitfire, radili čistom nosače za Imax kamere, scena pada u vodu je snimljena sa pravim avionom i kamera se potopila, jer je avion potonuo puno brže nego su stigli skinuti kameru, pa su hitno avionom asa kamerom još potopljenom u vodi slali u specijalni studio za spašavanje mokrog filma...

Ima tih detalja masu, ali eto pce kritičari su svoje rekli
daj se ne sramoti ovakvim glupostima, to tvoje je propaganda a ne film koji je zamišljen davno davno, a da si malo pogledao koji interview itd bi ti bilo jasnije
Pa čuj, što to meni kao gledaocu treba značit korištenje pravih aviona, custom nosača, spašavanje mokrog filma? Ja gledam film kao gotov proizvod, ako želim pogledati kako se snimao film, pronaći ću to na netu. I ja sam skroz dobro informiran o događaju pošto volim ratnu povjesnu tematiku tako da sam poprililčno načitan po pitanju toga. No ostavi i meni na pravo da mi se film svidi ili ne svidi. Meni je film lagano dosadan i nakon gledanja me ostavio skroz praznim. I kaj sad? Isto tako je zadnji SW TLJ meni odličan no vidim da isto tako masi ljudi nije. I opet dobro, kaj bi se živcirao zbog toga, nismo svi isti.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2017., 17:38   #21610
glista
crni pas
Moj komp
 
glista's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 785
Dojmovi, komentari, preporuke filmova

Lol, uopće vas ne namjeravam razuvjeravati u vašim vjerovanjima, ali naivni ste ko školarke...topovsko meso...
glista je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2017., 17:53   #21611
Flood
Into my head it goes
Moj komp
 
Flood's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: space de luxe
Postovi: 776
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Pa čuj, što to meni kao gledaocu treba značit korištenje pravih aviona, custom nosača, spašavanje mokrog filma? Ja gledam film kao gotov proizvod, ako želim pogledati kako se snimao film, pronaći ću to na netu. I ja sam skroz dobro informiran o događaju pošto volim ratnu povjesnu tematiku tako da sam poprililčno načitan po pitanju toga. No ostavi i meni na pravo da mi se film svidi ili ne svidi. Meni je film lagano dosadan i nakon gledanja me ostavio skroz praznim. I kaj sad? Isto tako je zadnji SW TLJ meni odličan no vidim da isto tako masi ljudi nije. I opet dobro, kaj bi se živcirao zbog toga, nismo svi isti.
Ne kuži dramaturg šta mu pišeš,djabe se mučiš
__________________
...help me understand the best I can...
Flood je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2017., 17:56   #21612
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
meni je Dunkirk dobar bio, čak štoviše, čekam ga još doma u 4K pogledat

po vašim postovima, mislim da niste skroz skužili film na način koji je nolan htio

totalno je nezanimljiv ako očekujete nešto spektakularno, a ubiti je samo momenat, atmosfera, trenuci kroz koje su određeni ljudi prošli
Upravo to, atmosfera, audio vizualni masterpiece, ne sjećam se kada me je neki film tako impresionirao u IMAX-u. Film nije tipična ratna "Pearl harbor" akcija, već pokušaj dramatizacije jednog dana, straha i drame koja se odvijala na obali i na vodi

Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Pa čuj, što to meni kao gledaocu treba značit korištenje pravih aviona, custom nosača, spašavanje mokrog filma? Ja gledam film kao gotov proizvod, ako želim pogledati kako se snimao film, pronaći ću to na netu. I ja sam skroz dobro informiran o događaju pošto volim ratnu povjesnu tematiku tako da sam poprililčno načitan po pitanju toga. No ostavi i meni na pravo da mi se film svidi ili ne svidi. Meni je film lagano dosadan i nakon gledanja me ostavio skroz praznim. I kaj sad? Isto tako je zadnji SW TLJ meni odličan no vidim da isto tako masi ljudi nije. I opet dobro, kaj bi se živcirao zbog toga, nismo svi isti.
Nema tog star warsa koji me je ovako impresionirao u kinu. Blade runner je drugi film ove godine koji mi je stvorio takvu atmosferu kroz film.
Ostalo je sve flashy hollywoodsko smeće

Gledati dunkirk doma na 2 zvučnika i telki je FAIL
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2017., 18:04   #21613
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Citiraj:
Autor glista Pregled postova
Lol, uopće vas ne namjeravam razuvjeravati u vašim vjerovanjima, ali naivni ste ko školarke...topovsko meso...
Za sve su krivi iluminati.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2017., 18:14   #21614
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
Blade runner je drugi film ove godine koji mi je stvorio takvu atmosferu kroz film.


Gledati dunkirk doma na 2 zvučnika i telki je FAIL
Za Blade runnera se slažem u potpunosti, masterpiece. Al isto tako se puno gubi od filma gledajući ga doma na 55". Barem meni. To mi je baš film za IMAX.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2017., 18:47   #21615
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Apsolutno, zato sam oba u IMAX-u gledao.
Kada u dunkirk krene dogfight, pa kad u jednom trenutku grunu orgulje ili koji je ono instrument, doslovno se smrznes i uhvati te grč u želucu

Doma imam setup koji se ne boji nijednog kina, ali Bog ograničenja susjeda i djece, ne mogu raspaliti na referentni level glasnoće.. zato dunkirk sjedi na disku i čeka pravi trenutak da ga ponovno pogledam

A u IMAX-u to osjetiš u kostima
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2017., 18:51   #21616
windfucker
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Pa čuj, što to meni kao gledaocu treba značit korištenje pravih aviona, custom nosača, spašavanje mokrog filma? Ja gledam film kao gotov proizvod, ako želim pogledati kako se snimao film, pronaći ću to na netu. I ja sam skroz dobro informiran o događaju pošto volim ratnu povjesnu tematiku tako da sam poprililčno načitan po pitanju toga. No ostavi i meni na pravo da mi se film svidi ili ne svidi. Meni je film lagano dosadan i nakon gledanja me ostavio skroz praznim...
Potpis ko kuća.
Jedino što priznajem da su dobro prenijeli jeste "ljubavna" poruku između tri "savezničke" nacije, to im je poprilično uspjelo.
Ostalo je u sferi SF-a
....

Jednostavno...neuvjerljivo.
I to je možda fraza koja i najbolje opisuje ovaj film koji je htio biti i akcijski, i povijesni, i drama, i...na kraju nije ispao ništa od toga.
  Reply With Quote
Staro 31.12.2017., 19:45   #21617
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Akcije je bilo baš koliko treba, sve one zračne borbe bacam pod akciju.
Povijset je uvijek diskutabilna, pišu je pobjednici a istina je uvijek negdje u sredini. Ali film se nije bavio politikom, popratio je povkačenje ili bežaniju kako to tko već gleda.
Drame je bilo iakk ne u klasičnom smislu, nema neke upečatljive glavne uloge koju pratiš kroz film...to je nekako i najrealnije, hrpa ljudi samo gleda kako da se izvuče i to im je jedina briga uz ponekog civilnog heroja koji dolazi po njih i pilotskog asa koji izvodi nemoguće.
Pričamo o filmu, ne o dokumentarcu. I to pričamo o blockbuster filmu a ne nikobudžetnoj drami. Treba vratiti uloženo i neke stvari napraviti napetijim, prilagoditi se ukusu masovnije publike. To je posao u kojem moraš biti uspješan.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2017., 21:41   #21618
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Na stranu kako je koja scena snimljena i razne teorije zavjere - meni je najveća zamjerka Dunkirka to što nije uspio dočarati koliko je to velik pothvat bio. Masu ljudi i raznih strojeva, što brodova do aviona koji su se tamo našli. Ima drugih filmova koji su to puno bolje odradili na temu istog događaja.

Kod scena vezanih uz avijaciju sam subjektivan. I iako je naspram CGI smeća zvanog Red Tails Dunkirk remek djelo iz druge galaksije, u nekim stvarima ostavlja puno toga za poželjeti u korist umjetničkog dojma.

Sve u svemu, dosadan ili ne, jedan od boljih ratnih filmova zadnje vrijeme. Bez ikakve sumnje.

Nikako da uhvatim vremena za Blade Runnera.
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends

Zadnje izmijenjeno od: T}{OR. 31.12.2017. u 21:51.
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2017., 21:43   #21619
emilblomsky
Premium
Moj komp
 
emilblomsky's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: karlovac
Postovi: 2,036
Novogodišnji film iznenađenja na hbo!
Čuvari galaksije II!
__________________
Phil of the future!
emilblomsky je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2017., 21:50   #21620
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 8,000
Citiraj:
Autor emilblomsky Pregled postova
Novogodišnji film iznenađenja na hbo!
Čuvari galaksije II!
Jedinicu mogu uvijek pogledat, a ni dvojka nije daleko.

Citiraj:
Autor T}{OR Pregled postova
Nikako da uhvatim vremena za Blade Runnera.

Poslano sa mog TF300T koristeći Tapatalk
Fakat za BR treba bit odmoran, nevredi ni počimat umoran gledat. Em dugo traje, em je radnja spora i wtf u nekim momentima
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2018., 08:14   #21621
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,080
Za sve one koji vole II WW tematiku vezanu uz legendarne bitke/sukobe/poraze a razočarani su Dunkirkom preporučio bih nešto stariji ali solidan film s odličnom glumačkom postavom, bez animacija i hightech efekata.

"Bitka u Ardenima" http://www.imdb.com/title/tt0058947/

Za filmofila Gabreta koji voli filmove snimljene po istinitim događajima preporučio bih također nešto stariji film, snimljen po životnoj priči kapetana korvete rođenog u Zadru krajem pretprošlog stoljeća.

http://www.imdb.com/title/tt0059742/
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2018., 11:58   #21622
hooligan.no1
matori
Moj komp
 
hooligan.no1's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: ZADAR
Postovi: 141
The Foreigner dobra akcija matorih glumaca bez prevelikih cgi bum tres krašš kš k buum efekata.
hooligan.no1 je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2018., 13:07   #21623
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,706
Dunkirk = Pearl Harbor 2 - ljubav

da i ima skrivenu poruku glede brexita,toliko je loša da bi trebali britanci trčat nazad u EU ko antilope
trouble je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2018., 15:59   #21624
ODO
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Split
Postovi: 573
Ajmo još malo spama o Dunkirku jednih te istih likova, ne dao Bog da u 2018. bude išta drugačije nego u 2017.
ODO je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2018., 18:26   #21625
aski
Je suis Schumi
Moj komp
 
aski's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,510
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Devils Rejects... izrazito glup i naporan film te sasma predvidljiv. Općenito ti Rob Zombijevi filmovi/remakeovi su zaqrac.

Sent from Mobara
Isti vrag ti je i House of 1000 corpses. Ista ekipa.
Devil Rejects je zapravo nastavak toga...

Pogledao ovih dana The Girl Who Played with Fire i The Girl Who Kicked the Hornets' Nest. Jako dobre švedske verzije krimi romana Stiega Larssona.

The Girl with the Dragon Tattoo sam gledao već prije. I švedsku verziju i američku s Danielom Craigom. Pogledat ću opet da se malo podsjetim radnje.

Moja preporuka za prethodna dva, za ljubitelje ovakvog tipa filmova. Nema usiljene radnje kao kod Amerikanaca, koja je često neizostavni dio svake vrste filma kojeg snime...
__________________
Di sam stao?
-Stalji smo onda kad je *ebem Šćepanović

Intel Core 2 Duo E8500 @ 5516 MHz
aski je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2018., 19:13   #21626
dart_tom
Premium
Moj komp
 
dart_tom's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 427
Citiraj:
Autor aski Pregled postova
Isti vrag ti je i House of 1000 corpses. Ista ekipa.
Devil Rejects je zapravo nastavak toga...

Pogledao ovih dana The Girl Who Played with Fire i The Girl Who Kicked the Hornets' Nest. Jako dobre švedske verzije krimi romana Stiega Larssona.

The Girl with the Dragon Tattoo sam gledao već prije. I švedsku verziju i američku s Danielom Craigom. Pogledat ću opet da se malo podsjetim radnje.

Moja preporuka za prethodna dva, za ljubitelje ovakvog tipa filmova. Nema usiljene radnje kao kod Amerikanaca, koja je često neizostavni dio svake vrste filma kojeg snime...
ja sam pogledao prije par godina sva tri i filmovi su mi odlicni,ova americka verzija mi nije losa ali svedska je jednostavno nenaddjebiva
dart_tom je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2018., 19:53   #21627
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,338
Thor Ragnarok - odrončina i pol. Žalosno je da je svaki novi film o nekom superjunaku veći odron u odnosu na prethodnika (koji je također bio odron).
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2018., 20:38   #21628
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,682
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Thor Ragnarok - odrončina i pol. Žalosno je da je svaki novi film o nekom superjunaku veći odron u odnosu na prethodnika (koji je također bio odron).
Sto fali Thoru? Film je zabavan, pun akcije i humora. Druga je stvar ako ti jednostavno ne volis takav zanr, tada jednostavno zaobidjes takve filmove.
No reci da je film odron i pol - i to neargumentirano... NHF, ali meni to nije jasno. Znam da danasnji superhero filmovi nisu ni priblizno pokazatelj
vrhunske kinematografije, no ne treba ni traziti neku kvalitetu likova i sl. u takvim filmovima - IMO.
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2018., 23:00   #21629
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,465
Jumanji - vggggggg
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2018., 00:47   #21630
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,112
Citiraj:
Autor Ivo_Strojnica Pregled postova
molio bih za jednu apsolutno preodličnu komediju

JUMANJI

Vrištao sam od smijeha na trenutke, a i pola kino publike samnom.
Preporuka
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na