Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.01.2016., 15:19   #1351
Sphere
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,254
AMD najvise zeza sta oni nemaju prostora za menvar, oni moraju svaku odluku odvagati vise puta jer im je voda do grla, Intel moze manipulirati kako hoce jer si to moze dozvoliti.
Sphere je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2016., 15:53   #1352
Hawker
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,972
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
A što je to nego gatanje iz graha... Vidiš da ni u AMD-u ne znaju još ništa tj. ne izlaze sa informacijama van.
Vec sam pisao o tome zasto ocekujem da ce Zen biti fail

Citiraj:
Zato se i javljam jerbo pratim, pa mi se tvoje izjave čine oprečne.
U prepisci sa Sphereom iznio sam hipotetski scenarij u kojem bi Zen bio bolji os sadasnje Intelove ponude. Taj scenarij je SF.

Citiraj:
Jasno, svatko tko je na Intelu je fanatik. To se isto vidi iz skoro pa svakog drugog posta...
Jasno da nije niti sam ja to rekao. Govorio sam o intel fanaticima iz P4 ere.
Ako se dobro sjecam P4 se prodavao bolje od A64.

Citiraj:
Jasno, 10 godina je nedavno od njegova nestanka. I 15 godina kaj je prošlo od njegova ugledavanja svjetla dana... Agonija je trajala koliko... 5 godina? Nakon toga, 10 godina dominacije.

Bulldozer je izašao 2011... agonija još uvijek traje, već 5 godina. A nekako sumnjam da će oni sa Zenom preći u 10 godina dominacije. Bit će svi sretni i zadovoljni ako se samo smanji zaostatak.
Smanjenje zaostatka ce svakoko doci,ali samo smanjenje nije dovoljno.
Sto se agonije tice,danasnji FX procevi su daleko od neke agonije.

Citiraj:
Ne znam samo gdje su osnove za taj sveti rat protiv Intela, upiranje prstom i po čemu to točno?
Upiranje prstom u sto tocno?

Citiraj:
I što hoćeš time reći? Moj ciklus procesora je išao ovako PIII - Barton 2500+ - Athlon64 3700+ - Opteron165 - E6750 - E8400 - i7 875K - i7 2600K.
Javi gdje vidiš P4 i gdje su ga NORMALNI korisnici koristili i imali u main rig
Ne znam zasto si se osjetio prozvan. Sam si poceo o 10000 AMD fanatika na sto sam ti ja povukao paralelu sa Intel fanaticima (P4)

Citiraj:
Oni koji su kupovali P4 su se zajebali sami. Kao i svi koji su kupili prve Bulldozere. Fanbojizam je zajebana stvar, kao što i sam valjda primjećuješ.
Naravno.


Edit: najoptimisticniji izračuni kažu da će Zen imati skoro 80% veći IPC os Buldozera.

Zadnje izmijenjeno od: Hawker. 23.01.2016. u 16:36.
Hawker je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2016., 17:13   #1353
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Citiraj:
Autor Hawker Pregled postova
Ja vec nadu polazem u zen apu 2017 sa hbm. Hbm će eliminirati sadasnji problem apu,a to je memory bandwidth.
U konacnici cemo imati apu koji će eliminirati potrebu za low- midrange diskretnim grafama.
ovo ako bude dobro ce biti i "meni" interesantno
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2016., 17:26   #1354
Sphere
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,254
Ako to ispadne kako treba bit ce jako popularno na trzistu u ovim jeftinijim konfama, prakticki grafe nemoras ni gledat, samo ubacis APU, neki SSD i peglaš.
Naravno sve to ovisi i o cijeni tih APU-a.
Sphere je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2016., 17:39   #1355
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
Mene zanima oce bit 16 jezgreni procesori, znaci ne 8+8ht nego cistih 16
Neka IPC bude u rangu sandya il malo bolji, kupujem odmah, mozez dignit bar 8-12 windows virtualki u isto vrime
webstartm je online   Reply With Quote
Staro 23.01.2016., 17:45   #1356
Sphere
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,254
Vjerojatno ce ponudit neka serverska rijesenja od 16 jezgri, sumnjam da bu to pristupacno
Sphere je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2016., 17:50   #1357
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor Sphere Pregled postova
Ako to ispadne kako treba bit ce jako popularno na trzistu u ovim jeftinijim konfama, prakticki grafe nemoras ni gledat, samo ubacis APU, neki SSD i peglaš.
Naravno sve to ovisi i o cijeni tih APU-a.
je, poznato je da su integruše vjekovno uništavale low-mid i mid segment dediciranih grafi... to se bacalo po 100fps na high postavkama po aktualnim naslovima

dajte ne fantazirajte o takvim glupostima, pa neće industrija sama sebi skakat u usta.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2016., 17:51   #1358
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
Ako su mogli čistih 8 prije 5 godina dok nitko nije imao 8, bar ne za obične usere, mogu sad i 16
webstartm je online   Reply With Quote
Staro 23.01.2016., 17:53   #1359
Hawker
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,972
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
je, poznato je da su integruše vjekovno uništavale low-mid i mid segment dediciranih grafi... to se bacalo po 100fps na high postavkama po aktualnim naslovima

dajte ne fantazirajte o takvim glupostima, pa neće industrija sama sebi skakat u usta.
Jedino sto trenutacno ometa taj napredak je memory bandwith.
HBM ce to rjesit.
Hawker je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2016., 17:56   #1360
Sphere
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,254
Citiraj:
Autor webstartm Pregled postova
Ako su mogli čistih 8 prije 5 godina dok nitko nije imao 8, bar ne za obične usere, mogu sad i 16
Ma oni se sada fokusiraju na jacu jezgru, od 16 jezgri nemas koristi jer ih malogdje mozes adekvatno koristiti.
Sphere je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2016., 17:57   #1361
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
hoće, hoće... i onda je došla ati i nvidija i povukli sve svoje diskretne grafe do ~100€ sa tržišta.

daj jebote jeste vi vidjeli ako ne napredak samog informatičkog tržišta, onda int. gpu tržišta ono ikada u životu?!
syss je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2016., 17:59   #1362
Sphere
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,254
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
je, poznato je da su integruše vjekovno uništavale low-mid i mid segment dediciranih grafi... to se bacalo po 100fps na high postavkama po aktualnim naslovima

dajte ne fantazirajte o takvim glupostima, pa neće industrija sama sebi skakat u usta.
Pa pogledaj recimo Broadwell, imaju fest jaku integrusu u razini gtx 750 al ih jebe cijena, AMD bi sa HBM trebao imati jos osjetno jacu IGPU, koja ako bude negdje u razini gtx 750ti bi mogla vrlo lako postati najbolji i najjednostavniji izbor u buđet segmentu.
Sphere je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2016., 18:03   #1363
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
int. = 750 (ako ti tako kažeš) = govno na šibici što se snage tiče.

kakav mrtvi buđet segment? tko uopće hoće imati takvo govno u kompu i namjeravati se imalo ozbiljnije igrati?
syss je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2016., 18:07   #1364
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
Iskreno ja nebih imao ništa protiv integruše u rangu 750-750ti , ionako igram samo WoWS, WoT i slične igre, i to dosta rijetko
A masu efekata tipa dim, vatra, shadows i slično samo ometa u igri, ionako smanjujem takve detalje
Na ovoj gtx570 ,sa upaljenim vsyncom (60Hz) sve leti, lockano na 60

Mnogo ljudi igra takve igre, dodaj jos LoL i eto ga

Tako bih izbacio ovu grijalicu od stare 570,koja trosi previše W za ono što radi
webstartm je online   Reply With Quote
Staro 23.01.2016., 18:12   #1365
Sphere
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,254
syss

Pa onaj ko hoce ozbiljnije gejmati sigurno nebude isao na APU, al kazem ekipa koja kupuje kompove od 3-3.5k kn bi ovo bio pun pogodak ako ispadne kako se ocekuje.

Ako nisi znao jako puno ekipe na grafama tipa gtx 750 i slabijima prelazi sve nove igre, a normalno da bi ovaj zen apu trebao imati jos jacu igpu od gtx 750, odnosno osjetno jacu od Broadwellove, nesto u razini gtx 750ti i nevidim zasto se na tome nebi moglo dobro igrati... normalno nece se derat max postavke al za medium i smenjene filtere bi bila cist dobra, u konfama od 3-3.5k kn nitko i ne trazi vise...
Sphere je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2016., 19:17   #1366
Overclock_freak
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Rijeka-Zagreb
Postovi: 1,206
Citiraj:
Autor Hawker Pregled postova
Vec sam pisao o tome zasto ocekujem da ce Zen biti fail



U prepisci sa Sphereom iznio sam hipotetski scenarij u kojem bi Zen bio bolji os sadasnje Intelove ponude. Taj scenarij je SF.

Hmm.. jesi čita