Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.01.2010., 17:40   #1
finn
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3
WD My Book - ne radi nakon nekoliko ištekavanja bez safely remove opcije

desilo mi se nešto s My Bookom, nadam se da ga nisam sj… tim više što ga imam tek od jučer.
(koristim Mac, ali mislim da u ovom slučaju to nije presudno.)

dakle, ovakav je bio redosljed događaja:

nakon što sam ga ukopčao u struju i utaknuo u usb, otišao sam na Disc utility i formatirao ga u FAT32 da ga mogu koristiti za filmove i muziku na tv-u/liniji.

kad sam ga formatirao, išao sam prebacit jedan folder od 8 GB da ga priključim na tv i provjerim jel radi sve.
tijekom kopiranja tog foldera upalio se (Time Machine) backup i nakon nekog vremena primijetio sam da je kopiranje stalo na 4.5 MB i ne miče se, a i backup se vrtio dugo bez naznake da će se izvršiti do kraja. zato sam stopirao backup i isključio TM misleći da je on omeo kopiranje.

pošto se i dugo nakon toga kopiranje nije nastavilo pokušao sam stopirati kopiranje (klikom na mali "x" znak za stopiranje kopiranja).
nakon 15-ak min. što se vrtilo "copy stopping…" i ništa se opet nije dešavalo stisnuo sam cmd+alt+esc (= alt+ctrl+del) misleći da ću moći nekako prkinut to kopiranje sa forse quit (= end task) opcijom, ali mi je dao samo opciju "relaunch" za finder (= win explorer).

nakon što sam kliknuo taj "relaunch" svi dokumenti na desktopu su mi nestali, a nakon nekog vremena mi je nestao i menu bar, a finder se nije ponovo upalio.

pošto nisam mogao ejectat externi niti išta drugo učinit, nakon narednih 15 min. samo sam fizički izvukao drive iz usb-a.
u tom trenutku sve se ponovo pojavilo, cijeli desktop i finder. kada sam ponovo utaknuo externi prepoznao ga je. na njemu je bio taj neprekopirani folder, ali ga se nije moglo "dirati", bio je onako zasivljen. pokušao sam ga izbrisati, ali nije išlo, reklo je da se ne može izbrisati jer je "still in use".

potom sam otišao u Disc utility (= Disc management) i htio izbrisat sve sa diska ili ga formatirati. kad sam odabrao opciju "partition" izbacilo je "error: unable to unmount disk", a kad sam išao na "erase" reklo je "cannot alocate memory".
kada sam nakon toga otišao na eject reklo mi je da ne može ejectati jer ne može alocirati memoriju, ako se ne varam. doduše, ponudilo je opciju "force quit" koju sam odabrao i ejectao ga je.

kad sam ga nakon toga ponovo ukopčao, više ga nije htjelo prepoznati, ni u Disc utilityju.
prenio sam ga potom na PC, u nadi da će ga on prepoznati, pa da ću ga tamo formatirati, ali ni PC ga ne može detektirati (Control Panel->Admistrative tools->Computer Management->Disc Management). Skinuo sam i WD-ov Data Lifeguard Diagnostic, ali ga ni on ne može detektirati, jednostavno ga komp ne prepoznaje.

kolika je mogućnost da se onim iskopčavanjem iz usb-a bez ejectanja spržio disk?
ukoliko nije spržen, kako bih ga ponovo mogao dobiti na kompu i srediti ga?
finn je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2010., 17:33   #2
Rodijak
Senior Member
Moj komp
 
Rodijak's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: River Una
Postovi: 57
Imaš na Western Digital web stranici tool za formatiranje hard diskova. Moraš ga formatirati u NTFS kako bi mogao spremati fajlove veće od 2 GB.
__________________
Moj komp
Rodijak je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.01.2010., 13:27   #3
Arhangel
Premium
 
Arhangel's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 103
NTFS na MAC-u? Wtf?
Arhangel je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na