Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.10.2023., 08:25   #721
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Sjetit će se nečega već.
Kao što kod banki pa čak i nekih nebitnih stvari životnonepotrebnih, moraš ostaviti otisak prsta, sliku sebe, osobne s obje strane, tak i jod kupnje uređaja koji prima audiovizuelni sadržaj, morat ćeš dati podatke, ko nekada davno, da te ovi cijepe s pretplatom
__________________
Lowrider
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2023., 10:29   #722
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
u njemačkoj je već valjda 30 godina kad kupiš tv u dućanu odmah idu podaci za pretplatu.
samo ... što je problem kod tih pretplata? nije visoka cijena nego to što se u hrtu ništa ne događa i imaju 50 posto previše zaposlenih koji služe da bi primali plaću i ništa ne radili, a količina proizvedenih emisija je skoro na nuli. autorskih emisija korisnog kvalitetnog sadržaja gotovo da i nema.
onda si misliš za koji kurac daješ tih 10 eura.
švabo plati koliko god treba, ali dobije natrag sadraj. i to odličan sadržaj.
tizhu je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2023., 13:50   #723
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,365
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Kao što kod banki pa čak i nekih nebitnih stvari životnonepotrebnih, moraš ostaviti otisak prsta, sliku sebe, osobne s obje strane, tak i jod kupnje uređaja koji prima audiovizuelni sadržaj, morat ćeš dati podatke, ko nekada davno, da te ovi cijepe s pretplatom
A šta ako sam taj TV kupio babi koja već plaća pretplatu? Ili ako će se koristiti kao deseti TV na istoj lokaciji?
Sama kupovina nije dokaz ničega i jedini način da natjeraju cijelu državu da plaća je naplata preko računa "za struju" kako to rade u nekim državama, a za to bi morali mijenjati zakon što očito nisu u stanju ili trenutno ne planiraju.
franzD je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2023., 14:04   #724
Lika091
Premium
Moj komp
 
Lika091's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb - Brinje
Postovi: 785
.... ak imaš struju, neznaci da imaš prijemnik, ak kupuješ prijemnik neznaci da kupuješ sebi prijemnik...
Lika091 je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2023., 14:22   #725
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,365
Citiraj:
Autor Lika091 Pregled postova
.... ak imaš struju, neznaci da imaš prijemnik, ak kupuješ prijemnik neznaci da kupuješ sebi prijemnik...
Da, ali ako zakonski definiraju da su vlasnici strujnih priključaka obveznici plaćanja televizijske pristojbe (a ne vlasnici 'prijemnika'), sve je čisto i provedivo. To što je zakon nedorečen, kao i u većini drugih slučajeva, drugi je par opanaka.
franzD je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2023., 14:24   #726
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Znaju da bi uvođenjem neke pretplate ala netflix, izgubili 90% korisnika
__________________
Lowrider
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2023., 15:34   #727
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,934
Citiraj:
Autor franzD Pregled postova
Da, ali ako zakonski definiraju da su vlasnici strujnih priključaka obveznici plaćanja televizijske pristojbe
Sere mi se od svakog zakona koji me "definira" samo zato što se usuđujem živjeti pa mi treba struja, voda ili što ja znam. Te usluge koristim, trebaju mi i plaćam ih uredno i to gotovo proporcionalno onome koliko potrošim. Ako mi je račun prevelik, moram smanjiti potrošnju. Ako mi usluga ne treba, moram ugasiti priključak. Tu sve štima.

Kod HRT i komunalaca dužan si im samo zato što postojiš. Zajebi tu priču. Oni te stave u svoju proizvoljnu kategoriju, deklariraju te "korisnikom" i dužan si im dok dišeš. Isključiti ne možeš, čitava premisa počiva na "moglo bi".

Dok ovakve budalaštine ne krenu ljudima masovno ići na živce ne bude se ništa promijenilo.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2023., 14:17   #728
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,988
Citiraj:
Autor tizhu Pregled postova
u njemačkoj je već valjda 30 godina kad kupiš tv u dućanu odmah idu podaci za pretplatu.
samo ... što je problem kod tih pretplata? nije visoka cijena nego to što se u hrtu ništa ne događa i imaju 50 posto previše zaposlenih koji služe da bi primali plaću i ništa ne radili, a količina proizvedenih emisija je skoro na nuli. autorskih emisija korisnog kvalitetnog sadržaja gotovo da i nema.
onda si misliš za koji kurac daješ tih 10 eura.
švabo plati koliko god treba, ali dobije natrag sadraj. i to odličan sadržaj.

Pa i to je izvedivo, u sloveniju po TV pa sta onda…
__________________
Thinkpad T430 running Manjaro
rodriguez je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2023., 13:37   #729
pci_e3x
Premium spammer
Moj komp
 
pci_e3x's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: D.Zagora
Postovi: 766
Nope, to s njemackom i kupnjom tv-a je netocno. Zvuci kao prica koja kruzi facebookom. Kupio sam jednom novi tv u trgovini i nitko ništa ne pita niti se uzimaju ikakvu podaci.

U njemackoj placas Rundfunkbeitrag, nekad se zvao GEZ. Funkcionira na nacin da cim prijavis boraviste u njemackoj, ti u roku par tjedana dolazi prvi racun za Runfunkbeitrag. Ako se za taj stan ili kucu vec placa naknada, onda samo posaljes potvrdu tko vec placa. Uostalom moras platit. Bez obzira imao ti TV, PC, samo paletu na kojoj spavas ili Volksempfänger.

I da, sadrzaj na tv i radiu im je puno bolji nego kod nas. Iako moram pohvalit HR2 koji mi ima top emisije, kao npr. Povratak u budućnost (cetvrtkom navecer), U drugom filmu (cetvrtak ujutro), Andromeda (utorak navecer), mala skola rock and rolla (zaboravio sam termin), s mjerom (svakodnevno, traje 2-3 min), govorimo hrvatski (ali na HR1), hrvatski nas svagdasnji (radio sljeme) [svejedno sam i dalje nepismen ]. Samo je zalosno da se i na HR2 previse tema i dogadaja koji se ticu isključivo ZG-a spominju. To bi trebalo prebacit na HR Sljeme. Vise mi ide na zivce kad cujem na nacionalnim vijestima nesto o ZG
pci_e3x je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na