Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Rezultati ankete: Konzola ili Pc
Pc 219 84.23%
Konzola 41 15.77%
Glasači: 260. Ne možete glasati na ovoj anketi

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.11.2010., 21:34   #181
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,536
Nepotrebno je raspravljati u vs. stilu, nek se igra tko na ćemu hoće, sve ima svoje prednosti i mane koje su već više puta naglašene. Bolje bi bilo da svtako tko ima konzolu napiše par riječi o tome kako je zadovoljan s njom i kakva mu je. Na taj način bi i ja imao koristi za odgovor na dolje navedena pitanja

S obzirom da planiram nabavit koznolu molim vas za savjet.

Kupio bih konzolu na kojoj bi se igralo i ozbiljnije igre, a
li i igre s nekim motion joystickom za klince. Prva pomisao je, naravno, bila Wii, ali za njega nema baš ozbiljnijih igara koje bi i ja mogao zaigrati, pa sam ga otpisao, i ostalo je PS2, PS3 ili XBOX 360.

1. Najjeftiniji bi mi bio PS2, no ima li uopće za njega neki motion kontroler da valja (da je u rangu Wii kontrolera)?

2. Ako toga nema na PS2, što mi je onda bolje PS3 ili XBOX? Koji od njih dva ima bolji motion kontroler, a koji jeftiniji?

Nekako mi vuče na XBOX, vidim po netu da ga mnogi preporučaju više nego PS3 kao konzolu, no opet, budući da se igram i na PC-u, nije li mi onda logičnije gledati prema PS3?
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2010., 21:39   #182
snob
Majo
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 186
PS3 je jednostavno way to go,pogotovo sada zbog mogucnosti cipiranja,stavis veci hdd,pravi media centar,po meni ima puno boljih igara nego za XBOX,kad skoro sve na XBOXu mozes igrat na PCu.
snob je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2010., 21:42   #183
CyCl0p$
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor khm Pregled postova
Kako volim kad netko drugome preko interneta govori da je premlad iako ne zna da li dotični ima 15-25-35 godina.
Kakve veze uopće ima kakav je bio PC gaming npr. 1993.? Po čemu je to bitan podatak?

nisam na tebe mislio ali si se izgleda sam nasao u mom postu.
i bitan je podatak kakve su igre bile jer je evo primjerice prvi doom bio kompliciraniji od najnovijeg coda.
konkretno sam pisajuci post mislio na half life i quake, prvi kao ideal fps singleplaya, a drugi kao ideal fps multiplaya, naslovi koji su postavili visoke standarde.
  Reply With Quote
Staro 14.11.2010., 22:00   #184
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,536
Citiraj:
Autor snob Pregled postova
PS3 je jednostavno way to go,pogotovo sada zbog mogucnosti cipiranja,stavis veci hdd,pravi media centar,po meni ima puno boljih igara nego za XBOX,kad skoro sve na XBOXu mozes igrat na PCu.
A kakav motion kontroler ima za PS3? Ima li toga na PS2?
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2010., 22:22   #185
SilentException
Premium
Moj komp
 
SilentException's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: RI-KR
Postovi: 789
Citiraj:
Autor Roberto Pregled postova
A kakav motion kontroler ima za PS3? Ima li toga na PS2?
http://us.playstation.com/ps3/playstation-move/

Super je. Bolno tocan

Za PS2, ne..
__________________

| Dell XPS m1530 Red | 15,4'' UltraSharp WSXGA+ (1680x1050) | Intel Core2Duo T7500 2.2GHz 4MB | 3GB RAM (1x2GB + 1x1GB) | nVidia GeForce 8600M GT 256MB DDR3 | Seagate 200GB 7200RPM | Slot Loading Dual-Layer DVD+/-RW | 6-cell (2.5 sati) & 9-cell (4.5 sati) batteries | Media Remote Control IR | Intel 4965AGN Wireless (2.4GHz & 5GHz Radio), Bluetooth, Fingerprint Reader, 8in1 Card Reader, 2 MegaPixel WebCam, LAN, HDMI 1080p connector, 3xUSB, Firewire, S-Video, VGA, ExpressCard slot | Windows Vista Home Premium | Logitech VX Nano Cordless Mouse | Logitech Alto Cordless Notebook Stand & Keyboard | Logitech AudioHub Notebook Speakers |


| TBA |


| Silverstone GD01B-MXR | Corsair HX620 620W Modular PSU | ASUS P5W DH Deluxe | Intel Core2Duo E6600 2.4GHz (3.0GHz) | nVidia GeForce 8800GTX 768MB DDR3 | AverMedia AverTV Hybrid Duo PCI-E | Creative Labs X-Fi Elite Pro | 200GB Seagate Barracuda 7200.8 7200RPM | BenQ DW1650 | Scythe Ninja Mini & Sharkoon Silent Eagle 92mm | 2x Sharkoon Silent Eagle 80mm | Case separated in two termal zones (CPU, HDD, DVDRW, TV Card & PSU, GPU, Sound Card) | AZiO BTD603-132 USB 2.0 Bluetooth Adapter | Logitech MX Revolution Cordless Laser Mouse | Logitech diNovo Edge Keyboard |


| D-Link DNS-323 A1 v1.05 fun_plug-ed + many mods | 2 x 320GB Seagate Barracuda 7200.10 7200RPM RAID0 | Cat6 Gigabit Network | 9k Jumbo Frames | Average (WRITE): 19,32 MB/sec | Average (READ): 28,60 MB/sec |


| D-Link DNS-323 B1 v1.05 fun_plug-ed + many mods | 2 x 1TB Samsung HD103UJ F1 7200RPM | Cat6 Gigabit Network | 9k Jumbo Frames | Average (WRITE): XX,XX MB/sec | Average (READ): XX,XX MB/sec |


| TBA (work in progress ) |

SilentException je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2010., 22:25   #186
chare
Happy hippo
Moj komp
 
chare's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Cakovec ( vz,zg )
Postovi: 555
Mislim da je rasprava izmedu xboxa vs ps3 slicna onoj intel vs amd. =/ A odgovor na pitanje mozes malo poguglat =)
http://us.playstation.com/ps3/playstation-move/
nemozes pogrijesit bilo sta da uzmes. mozda ps3 jer mi se cini da je xbox ipak vise za americko trziste nego za nase al neznam. =/
chare je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2010., 23:15   #187
velorien
Premium
Moj komp
 
velorien's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 347
@Neo-ST
Da, govorim da nema dobrih FPS igara odavno.

@Ostali
Ne znam, kako može bit minus nemogućnost upgradea konzole? jel vi baš želite svako malo dati novce kako biste mogli uopće pokrenuti igru :? I da, jel nije dosta dati jednom 2000 kn i igrati se 5-6 godina i ne brinuti se o tome hoćeš li morati smanjivati detalje te hoće li raditi normalno? Bit konzola je ta da ih kupiš jednom i rade kako treba.

Evo ja imam PS3 i meni su motion gluposti pizdarije teške, ali čujem da Move nije loš, a Kinect od Xboxa je još bolji. Na kraju se sve svodi na naslove koji to podržavaju, zasad su debilni na obe platforme, Wii je imho užas općenito s debilnim igrama.

Što se mog iskustva s PS3 tiče, nemam čip i to, al nije mi bed dat tih cca 200 kn za novu igru pa ih imam desetak već i uživam. Da ih imam milijun ne bi mi se dalo ništa igrat.

Ok ajmo dalje, danas su me rejpali u Demon's Soulsu i tak, malo sam sredio nekog zmaja jeftinom taktikom i s puno strpljenja i veoma sam zadovoljan s kvalitetom igara. Nije mi bilo bed sjesti dva-tri sata i igrat (na kompu mi zna ići naquratz grafa koja se baci u zrakoplovni mlažnjak mod kod novijih igara te cvile zavojnice).

Na kontroler sam se navikao u prvih 10 minuta nakon kupovine PS3 jer nisam idiot i tako to. Da na PS3u postoje samo FPSovi ne bih ga sigurno kupio, no pošto se svijet ne vrti oko FPSova tu se mogu naći odlične avanture, TPSovi, RPGi i još hrpa igara koji pružaju jednak, ako ne i veći izazov nego na PCu (Demon's Souls je odličan primjer).

I tako, ne znam zašto bi uspoređivao konzolu i PC u vs. stilu, što se mene tiče imao bih i Xbox 360 i lijepo kompletirao zbirku igara, a ne tu cvilio.
velorien je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2010., 23:22   #188
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,536
Citiraj:
Autor chare Pregled postova
Mislim da je rasprava izmedu xboxa vs ps3 slicna onoj intel vs amd. =/ A odgovor na pitanje mozes malo poguglat =)
http://us.playstation.com/ps3/playstation-move/
nemozes pogrijesit bilo sta da uzmes. mozda ps3 jer mi se cini da je xbox ipak vise za americko trziste nego za nase al neznam. =/
Malo sam krivo formulirao pitanja jer cijene znam od prije.

Zgogolao sam neke osnovne stvari, više sam htio čuti mišljenja korisnika.

I ja sam nekako za PS3, no malo me zagolicao Kinect. ali ipak je je preskup...
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2010., 23:29   #189
khm
Banned
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Slavonija
Postovi: 1,200
@velorien:

Jako lijepo sročen text, bez greške.
Posebno ovaj odlomak:
Citiraj:
Autor velorien Pregled postova
Na kontroler sam se navikao u prvih 10 minuta nakon kupovine PS3 jer nisam idiot i tako to. Da na PS3u postoje samo FPSovi ne bih ga sigurno kupio, no pošto se svijet ne vrti oko FPSova tu se mogu naći odlične avanture, TPSovi, RPGi i još hrpa igara koji pružaju jednak, ako ne i veći izazov nego na PCu (Demon's Souls je odličan primjer).
A boldano je
khm je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2010., 00:23   #190
suedamA obmaR
Game, PC ,motobikes, bike
Moj komp
 
suedamA obmaR's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Sibenik
Postovi: 776
ja na primjer imam 28 godina i na pcu sam jos od 286, a xbox imam negdi oko godinu dana i stvarno neman sta rec protiv konzola. Vidm da se neki vamo razbacuju imenima poput dooma, quakea, dukea kao neke igre koje su postavile standarde, jesu u ono vrime ali majke ti mile ajde sad igraj to kad su ti te igre tako dobre pa je usporedi sa nekom danasnjom.
Evo ti kvejk, pa to je smece samo takvo za danasnji standard iako je meni bila pre jebena kad je izasla
suedamA obmaR je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2010., 00:38   #191
chare
Happy hippo
Moj komp
 
chare's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Cakovec ( vz,zg )
Postovi: 555
Stari moj o cemu ti pricas !"?!? kakvo smece od quakea !?!? Neinformirani si prijatelju totalno. Te sve tvoje igre na koje mislis dodu i odu. Jbt pa ko jos prica o cysisu a dok je izlazio je cijeli svijet znao za njega ? Quake 1 ( spominjem doticnog jer si se potrudio poslat video da svi koji neznaju vide igru , gj ) se i dan dans igra na turnirima. Prosli WCG ( ako neznas kaj je to uopce se ne trudi odgovorit ) pogledaj. a na kojem se to tocno turniru igrala neka tvoja igra na koju mislis 10 godina posle nego je izasla. nemoj vise molim te govorit takve gluposti a pogotove ne za quake .
chare je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2010., 00:48   #192
suedamA obmaR
Game, PC ,motobikes, bike
Moj komp
 
suedamA obmaR's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Sibenik
Postovi: 776
Citiraj:
Autor chare Pregled postova
Stari moj o cemu ti pricas !"?!? kakvo smece od quakea !?!? Neinformirani si prijatelju totalno. Te sve tvoje igre na koje mislis dodu i odu. Jbt pa ko jos prica o cysisu a dok je izlazio je cijeli svijet znao za njega ? Quake 1 ( spominjem doticnog jer si se potrudio poslat video da svi koji neznaju vide igru , gj ) se i dan dans igra na turnirima. Prosli WCG ( ako neznas kaj je to uopce se ne trudi odgovorit ) pogledaj. a na kojem se to tocno turniru igrala neka tvoja igra na koju mislis 10 godina posle nego je izasla. nemoj vise molim te govorit takve gluposti a pogotove ne za quake .
Ja bi da da mi odrizu penis da me qouta neko ko bar malo razumi sta ocu rec. Stari moj ja sam igra doom kad se ti vjerovatno nisi ni rodija.
suedamA obmaR je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2010., 01:01   #193
chare
Happy hippo
Moj komp
 
chare's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Cakovec ( vz,zg )
Postovi: 555
Citiraj:
Autor suedamA obmaR Pregled postova
majke ti mile ajde sad igraj to kad su ti te igre tako dobre pa je usporedi sa nekom danasnjom.

jeli ti jasnije sada? te igre se igraju i u danasnje doba i ne samo doma vec i na turnirima. Danasnje igre su za svaki uzrast ( klinac od 10 godina koji jedva drzi mis u ruci je u stanju proci najnoviji cod npr ). Stvar je u tome da su prije igre bile kvalitetnija a da si procitao prijasne postove bi znao o cemu se radi. A druga stvar je da skrecemo s teme koja je Pc vs konzole
chare je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2010., 01:04   #194
suedamA obmaR
Game, PC ,motobikes, bike
Moj komp
 
suedamA obmaR's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Sibenik
Postovi: 776
A jel ti igras jos kvejk?
suedamA obmaR je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2010., 01:15   #195
chare
Happy hippo
Moj komp
 
chare's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Cakovec ( vz,zg )
Postovi: 555
Igrao sam. No spam

Zadnje izmijenjeno od: chare. 15.11.2010. u 01:25. Razlog: No spam
chare je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2010., 01:31   #