Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Overclocking > Hlađenje
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.10.2007., 22:17   #211
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Citiraj:
Autor Lihto Pregled postova
istina je da nije ništ to za grafe,ali sa većom temperaturom grafe pogotovo ako je u 80-90°C rastu i temperature ostalih komponenti,znam kad sam imao 8800GTS u kompu bilo je negdje idle procesora negdje oko 43-44°C dok je sad sa x1950gt nekih 33-34°C tak da ipak treba pazit do koje granice ići
Grafa disipira onoliko topline koliko disipira(a to je u skladu sa onim koliko ona trosi), jedino je stvar cooler-a kako ce dobro odvest toplinu sa graficke.

Ovo ne vrijedi samo za graficke koje imaju ispuh zraka, poput 8800 serije ili X1900/1950XT ili XTX kartica.

Dobro nije bas da je kod mene 80 ili 90C, uglavnom je to 70-75C
SRV je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2007., 23:38   #212
dmr
Premium
Moj komp
 
dmr's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Tuzla
Postovi: 1,267
A cuj stvar je kulera koliko ce brzo tu toplotu ohladiti, tj. ako imas ventilator hladniji ce vazduh biti predat unutrasnjosti kucista.
I zasto to ne vrijedi za kartice koje imaju ispuh??? To vrijedi za sve kartice.
dmr je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2007., 23:59   #213
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Citiraj:
Autor dmr Pregled postova
A cuj stvar je kulera koliko ce brzo tu toplotu ohladiti, tj. ako imas ventilator hladniji ce vazduh biti predat unutrasnjosti kucista.
I zasto to ne vrijedi za kartice koje imaju ispuh??? To vrijedi za sve kartice.
U slucaju kartica koje izbacuju zrak van, sto je bolje hladjenje, vise ce se topline izbacit iz kucista, pa ce komponente biti hladnije.

Primjera radi, kad vent na 8800GTS radi na 40% i kad radi na 70%, karikiram. Ovih 70% se zasigurno rezultirati nizim temperaturama u kucistu opcenito. Proc, chipset, stagod. Grafa ce biti hladnija, naravno, ali pravi razlog zasto su temperature komponenti nize je sto vreli () zrak disipiran sa coolera graficke ide van iz kucista. To je velika prednost.
SRV je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2007., 06:47   #214
Lihto
The Dark Side of Moon
Moj komp
 
Lihto's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,945
Citiraj:
Autor SRV Pregled postova
U slucaju kartica koje izbacuju zrak van, sto je bolje hladjenje, vise ce se topline izbacit iz kucista, pa ce komponente biti hladnije.

Primjera radi, kad vent na 8800GTS radi na 40% i kad radi na 70%, karikiram. Ovih 70% se zasigurno rezultirati nizim temperaturama u kucistu opcenito. Proc, chipset, stagod. Grafa ce biti hladnija, naravno, ali pravi razlog zasto su temperature komponenti nize je sto vreli () zrak disipiran sa coolera graficke ide van iz kucista. To je velika prednost.

da ali sa S1 baš i ne ide van ako je pasivan,osim ako nemaš dobar ispuh i da si zatvorio sve rupe na kućištu.Da je hladnjak za 8800GTS napravljen u krivom smijeru ko na x1950gt nebi htio ni pomislit kakve bi bile temperature
__________________
Macbook M1+ LG32UQ85R
iPad 5 White 32gb Wifi
iPhone XR 128gb
Synology DS214Play(WD 2x4Tb RED)
Marantz SR5010B receiver+Jamo E680(5.0)+ Nvidia Shield TV Panasonic 42PV80
Lihto je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2007., 11:20   #215
dmr
Premium
Moj komp
 
dmr's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Tuzla
Postovi: 1,267
Citiraj:
Autor SRV Pregled postova
U slucaju kartica koje izbacuju zrak van, sto je bolje hladjenje, vise ce se topline izbacit iz kucista, pa ce komponente biti hladnije.

Primjera radi, kad vent na 8800GTS radi na 40% i kad radi na 70%, karikiram. Ovih 70% se zasigurno rezultirati nizim temperaturama u kucistu opcenito. Proc, chipset, stagod. Grafa ce biti hladnija, naravno, ali pravi razlog zasto su temperature komponenti nize je sto vreli () zrak disipiran sa coolera graficke ide van iz kucista. To je velika prednost.
Ma da ali kao si rekao u onom postu ispalo je da disipacija toplote ne vrijedi za kartice koje imaju kuler koji izbacuje vazduh.
dmr je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2007., 11:26   #216
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Citiraj:
Autor dmr Pregled postova
Ma da ali kao si rekao u onom postu ispalo je da disipacija toplote ne vrijedi za kartice koje imaju kuler koji izbacuje vazduh.
Mozda sam se krivo izrazio, ocito sam mislio na to da takve kartice pomazu hladjenju kompletnog racunara izbacujuci topao zrak van.

Otisli smo u OT.
SRV je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2007., 08:04   #217
tr@yche
Premium
Moj komp
 
tr@yche's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 238
Moram priznati da sam ostao iznenađen mogućnostima hladnjaka. 7900GS, OC 620/900, hladi pasivno bez problema. Jest da je u blizini 120mm vent koji puše po hladnjaku.
Temp:
idle 36-38
load max 51-53, još nikada nije prešla 53 stupnja

Hladnjak vrijedi svake kune
tr@yche je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2007., 18:48   #218
pc user
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 77
evo kupio i ja s1, pa prije nego nešto krivo napravm jedno pitanje za provjeru. Imam gecube radeon1950pro i ne vidim da imam gdje staviti vrm hetasink . Da li ga onda ne trebam niti stavljati?
pc user je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2007., 19:39   #219
maX
Banned
Moj komp
 
maX's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: tu negdi uku Varaždina
Postovi: 7,323
ja imam x1950pro i imam kud stavit
maX je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2007., 12:17   #220
shoki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: STUBIČKE TOPLICE
Postovi: 605
HELP!
dakle, kupio rabljeni S1. dakle ježevi nemaju ljepila.
Eh sad: što da radim?
Koiliko su mi ti ježevi protrbni? KOliko su dobri? Da kupim zamjenske (netko je spominjao neke ježiće koje je kupio posebno)? Ili da ih probam zalijepiti (imam s Arctic Silver Ceramique, koja je gusta, možda se zadrži...)?
Hvala i pozz

P.S. grafa je 7900GS KO, tvornički kloknuta.
__________________
Q: sta ce ti mis sa "kuglicom" kad vec pa cijeni od 50-ak kuna mozes kupiti opticki mis koji je duplo prakticniji i bolje radi od tog tvog sa "kuglicom"...
A: Treba mi miš sa kuglicom jer troši manje struje. I za navigaciju po windozama je odličan tj. neizrecivo bolji od dirke.

Zadnje izmijenjeno od: shoki. 27.10.2007. u 12:38.
shoki je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2007., 12:38   #221
shoki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: STUBIČKE TOPLICE
Postovi: 605
bah, zalijepit ću ih samo pastom, pa tek ako otpadnu, razmišljat ću što s njima
__________________
Q: sta ce ti mis sa "kuglicom" kad vec pa cijeni od 50-ak kuna mozes kupiti opticki mis koji je duplo prakticniji i bolje radi od tog tvog sa "kuglicom"...
A: Treba mi miš sa kuglicom jer troši manje struje. I za navigaciju po windozama je odličan tj. neizrecivo bolji od dirke.
shoki je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2007., 13:00   #222
maX
Banned
Moj komp
 
maX's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: tu negdi uku Varaždina
Postovi: 7,323
i na mojoj su samo sa pastom zalijepljeni jer ono sto dolazi s njima qurca drzi

kaj se tice jezica, a neznam, cuo sam da vise odmazu nego pomazu
maX je offline   Reply With Quote