Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Overclocking > Hlađenje
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.03.2012., 12:19   #211
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Kristijan_7 Pregled postova
Update: Javili se odmah na mail ovi iz Thermalrighta, šalju 1156 BTK za 15 USD ukupno... Brko,
nema frke, samo BTK ti nije samo 1156, nego je 775/1155/1156/1366 u jednom vidjet ćeš da ima pomične rupe za šerafiće
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2012., 12:21   #212
bixsy the king
Premium
Moj komp
 
bixsy the king's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hercegovac
Postovi: 958
Bemu rižu meni još nije stigo BTK...a naručio prije 40 dana !
bixsy the king je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.03.2012., 12:48   #213
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor bixsy the king Pregled postova
Bemu rižu meni još nije stigo BTK...a naručio prije 40 dana !
dogodilo se isto 2010. kad sam ga ja naručio. nije bilo nigdje niti jednog na lageru. zato sam i naručio tada Venomousa po skoro pa smiješnoj cijeni, a i dolar je bio smiješan tako da me koštalo skoro pola iznosa koliko je bio u Linksu.
Ako nekima ne prođe preko Thermalrighta, rezervna opcija vam je Frozen CPU. oni imaju na lageru, ali deru na poštarini ako se uzme samo jedan komad. Bilo je to malo jeftinije, ali očito su se i oni okuražili.

LINK
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2012., 15:54   #214
Overhaul
Premium
Moj komp
 
Overhaul's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: zg
Postovi: 517
Da opet ja smetam: ja bih naručio također BTK (a vidim još i kolega Halos?), međutim nemam paypal, niti ikakve plastike osim one electron gluparije od običnog tekućeg kunskog računa. Postoji li još netko da će naručivati pa da mu uplatim na račun i dogovorimo se oko toga?
__________________




Overhaul je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2012., 19:45   #215
bixsy the king
Premium
Moj komp
 
bixsy the king's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hercegovac
Postovi: 958
Hvala bogu stigao moj BTK !
Pošiljku iz Taiwana sam čekao nekih 50-ak dana...sporo...sporo...sporo...
Cijena 17 USD !
Koliko vidim taj mount ima 3 različita razmaka rupa ? Za koje je sve sockete kompatibilan ?
bixsy the king je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2012., 19:46   #216
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,998
775/1155(56)/1366

EDIT:

Citiraj:
Autor bixsy the king Pregled postova
EDIT...ah i ja sam glupko...od uzbuđenja mi nije palo napamet pročitat na kutijici !
Strpljen, spašen.
__________________
Sent from AS/400.

Zadnje izmijenjeno od: Pupo. 16.03.2012. u 20:01.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2012., 19:49   #217
bixsy the king
Premium
Moj komp
 
bixsy the king's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hercegovac
Postovi: 958
Hm...zar nije razmak rupa za 1155 i 1366 isti ?

EDIT...ah i ja sam glupko...od uzbuđenja mi nije palo napamet pročitat na kutijici !
bixsy the king je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2012., 11:04   #218
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,748
da li se ovaj kit može nabaviti u HRV ili još uvijek samo direkt kod proizvođača?
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2012., 11:27   #219
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
samo vani kako smo opisali, nažalost.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2012., 00:13   #220
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
I ja sam prije 5 dana postao ponosni vlasnik jednog Venomous X, doduše moj nije crna, ja sam rasista.
Ono što me iznenadilo kada sam došao u prodavnicu da ga kupim je bilo pakovanje u kojem su se nalazila dva ventilatora. Kada sam detaljnije pogledao vidio sam da se radi o Thermalright Venomous X Silent Edition hladnjaku (tako je navedeno na deklaraciji i cijeni u prodavnici). Na stranicama TR-a nema ništa takvo, bar za sada.
Cijena 5999 din. (52,51 € po kursu na dan 5.9.2012. ).

Evo i par slika.


Ovo je zadržaj paketa. U srednjoj, i najvećoj kutiji, se nalazi sam hladnjak sa popratnim dijelovima. U ove dvije manje kutije sa strane se nalaze 2 ventilatora TR-FDB-12-600. U četvrtoj kutiji se nalaze plastični nosači za ventilatore.


Evo šta se nalazi u glavnoj kutiji osim hladnjaga. 4 savijene žičice za pričvršćivanje ventilatora na hladnjak, kit za montažu na Intelove platforme, kit za montažu na AMD-ove platforme, 4 gumene trake koje služe kao amortizeri vibracija (stavljaju se između ventilatora i tijela hladnjaka), namjenski ključić za dotezanje šarafa i mala tuba termalne paste Chill Factor III (samo 2 g ).


Na lijevoj slici su dva ranije pomenuta plastična nosača ventilatora. Ja ih nisam koristio jer izgledaju strašno ružno (subjektivan dojam). U njih se ubace ventilatori pa se pomoću ovih kukica sa strane sve zajedno montira na hladnjak. Na desnoj slici su ventilatori. Iz samog naziva se može vidjeti da se radi o "Fluid dynamic bearing" ventilatorima.


Na lijevoj slici se vide podaci navedeni na poleđini kutije ventilatora. Na desnoj slici se vidi većina tih podataka na naljepnici na ventilatoru.


Baza hladnjaka ima "mirror finish" s tim da sama baza nije idealno ravna. Kada hladnjak postavim na sto, staklo ili neku drugu površinu klacka se, što će reći da je baza malo konveksna (ima ispupčenje). Otisak paste na CPU-u nisam gledao jer sam kasno stavio to sve u kućište pa mi je bilo mrsko da ponovo skidam hladnjak samo zbog toga.


Pokušaj umjetničkog fotografisanja sa idiotom.


Evo kako sjedi na R3E.


I evo kako sam to sve spakovao u starog Chiefteca.

Promjene temperature mog 980X pod Venomousom mogu uporediti samo sa starim Thermaltakeovim Sonic Towerom koji je dosad bio montiran. Testirao sam ih na stock frekvenciji i naponu 1.177 V, i na 4 GHz i naponu od 1.3 V. U oba slučaja HT je bio upaljen. CPU je opterećen Primeom, a temperature su očitavane pomoću RealTempa. Temperature u loadu su mjerene nakon sat vremena Primea, a idle 5 minuta poslije gašenja Primea. Kao rezultat sam uzeo prosječnu vrijednost temperature svih 6 jezgri. Svekomponente su bile u otvorenom kućištu.
Na ST-u je bio montiran jedan Xilence RedWing između tornjeva, vrtio se brzinom od 1100 RPM. Na Venomousu su bila 2 ventilatora u push-pull konfiguraciji i vrtili su se na 600 RPM.



Dok je CPU na stock naponu i frekvenciji ST se još nekako i drži. Razlika u idleu je oko 4 stepena, dok je pod punim opterećenjem razlika, ne baš malih, 10 stepeni. Sonic Tower totalno gubi dah kada se procesor overclockuje. Prilikom overclcoka razlika u idleu je i dalje oko 4 stepena. Kada se overclockovan procesor potpuno optereti Sonic jednostavno umire. Za manje od minut i po temperatura je pod Sonicom dostigla 100 stepeni zbog čega sam zaustavio Prime (zbog toga u tabeli sa overclockovanim procesorom nema rezultata za Sonic pod opterećenjem, 0). Sa Venomousom, što je sasvim i očekivano, je sasvim druga priča. Nakon sat vremena pod opterećenjem temperatura je bila 76,2°C.
Dalje nisam dizao frekvenciju jer nisam imao vremena, to planiram uraditi jedan od narednih dana.
__________________
Lenovo ThinkPad W530 - Core i7 3840QM, 32 GB RAM, SSD Samsung 512 GB, nVidia Quadro K1000M 2 GB, 15.6" 1920x1080 IPS, baterija 9 ćelija
Milentije je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.09.2012., 06:45   #221
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,314
Dobar review. Jedino ST nema sto traziti pored TrV zbog tezine materijala. Jedino sto Tr previse uzivali u slavi a stedjeli na kvalitetu bolt-thru kit ( to odnosi na zadnju seriju). To mogu ja i Razer potvrditi a vjerujem da neki imaju problema.
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2012., 12:42   #222
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
Sumnjam da bi boltthru sistem kačenja ovako teškog hladnjak bila dobra ideja. Kit za montažu koji dolazi uz TRVX ipak na nkei način rasporedi opterećenje pa se ploča ne uvija toliko pod hladnjakom.
__________________
Lenovo ThinkPad W530 - Core i7 3840QM, 32 GB RAM, SSD Samsung 512 GB, nVidia Quadro K1000M 2 GB, 15.6" 1920x1080 IPS, baterija 9 ćelija
Milentije je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2012., 12:58   #223
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,998
Citiraj:
Autor Dottore Pregled postova
Dobar review. Jedino ST nema sto traziti pored TrV zbog tezine materijala. Jedino sto Tr previse uzivali u slavi a stedjeli na kvalitetu bolt-thru kit ( to odnosi na zadnju seriju). To mogu ja i Razer potvrditi a vjerujem da neki imaju problema.


Stvar je samo što 99% korisnika istog neće nikad osjetiti tu "lošu" kvalitetu jer će ga jednom il dvaput stavit i zaboravit na njega. Pogotovo ako će koristiti onaj ključ pri montaži a ne križni.


@Mile

Čestitke, cijena je i više nego povoljna s obzirom na sve što dolazi u paketu, a još uvijek se radi o vrhunskom hladnjaku, bez obzira kad je izašao.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2012., 13:05   #224
hammer_of_thor
its slightly turbocharged
Moj komp
 
hammer_of_thor's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 5,426
Dobro odrađeno.

Uživaj u novom kuleru, moj je evo i dan danas besprijekoran, a i baza mu je kao prvog dana.
__________________
blaa
hammer_of_thor je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2012., 15:48   #225
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,314
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Stvar je samo što 99% korisnika istog neće nikad osjetiti tu "lošu" kvalitetu jer će ga jednom il dvaput stavit i zaboravit na njega. Pogotovo ako će koristiti onaj ključ pri montaži a ne križni.
Pročitaj me
Kad promjeniš pastu 2 puta godišnje ili svakodnevno skidanje kao Razer onda znaš kakav problem.
Zadnja slika lagano oglodan šaraf. Poslao sam upit i nikakva reklamacija Sad pa vidi.

@Miletnje.
Ako nije problem, možeš li poslikati trenutni bolt-thru? Možda je druga verzija..

edit. sad vidim da imamo isti. Tri put hura.
Hladnjak je dobar ali bolt-thru je smeće i drugorazredna kvaliteta
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2012., 15:57   #226
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
Pupo je uvjeren da je krivo zatezati sa šarafcigerom; ne znam zašto su onda gore takve glave Nadalje, čak i dok se koristi taj ključ, kad tad će se rubovi izglodati (meni su načeti), što se vidi na fotki koju je Dottore stavio. Zato sam naručio drugi BTK, a ovaj otišao u pemziju na LGA1366

Koliko vidim krajem 10. mjeseca 2010. je otvorena tema, što znači dvije godine koliko ga imam. Prošao je sito i rešeto, skidan nebrojeno puta. Iako baza više nije kao ogledalce, i dalje me vjerno služi. Čak sam ga uspio namontirati na LGA2011 pomoću stare montaže i M4 šarafa
Razer je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2012., 16:07   #227
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,998
Pročitaj ti mene dottore Napisah 99% korisnika, u kojima niste ti a pogotovo ne Razer.

S neadekvatnim šarafcigerom je svakako krivo, pogotovo kad se priteže "do kraja" di je bolje koristit ključ. Nisu bezveze neki šarafi za šarafcigere a drugi za ključeve jel.

EDIT:
Citiraj:
Autor Dottore Pregled postova

edit. sad vidim da imamo isti. Tri put hura.
Hladnjak je dobar ali bolt-thru je smeće i drugorazredna kvaliteta
Previše si to uzimaš k srcu, jedna je stvar što bi ti il mi željeli dobit, a druga što se njima više isplati. A kad već spominješ taj luft na ključiću, možda je isti tamo s razlogom, tj. da možeš lakše ubosti ključ kad je hladnjak u kućištu jer pošto ima lufta, vile ključa nemoraju dolazit vodoravno na rub šarafa. Jbg, sve je stvar njihovog gledišta ako me razumiješ

EDIT 2:
Citiraj:
edit.
Pupo, sve pet ali nisam zadnja budala koji koristi neadekvativan alat.. Završio sam elektrotekniku i prvi put vidim NEkvalitetan materijal. Prouči malo. Prvi put Venomous imao je spiralnu maticui kada je pojavila nestašica onda su izdali nekalitetan sa golom maticom.. Pogledaj sliku i stvarno stanje.

Omg, pa di ti vidiš da ja tebe prozivam? De oladi malo, pričamo, konstruktivno. To što sto si ti završio elektrotehniku neznači automatski da znaš kakav šarafciger treba koristiti. Aj da si za nekog majstora išao, onda već može!

Neznam, jesi siguran da je bila nestašica tih spiralnih, možda su bez spirale verzije za balkan? Jesi možda o tome razmišljao? Il o nekoj drugoj uroti? Mene samo fascinira tvoje jadikovanje, a ni sam neznaš točno čemu je služila ta spirala i dali je uopće bila tamo potrebna. Il zašto ima lufta na ključiću za dotezanje.

Što se tiče habanja, da moguće je da je loš materijal. No isto tako je moguće da krivo koristimo isti. Možda je namjenjeno sam za priterat šaraf, a onda dotezanje ide sa ključem. Možda si s krivim šarafcigerom dotezao pa ti se iskliznio iz ležišta pa si napravio dar mar. Više je mogućih razloga. Kako god, tvoje, moje il naše plakanje neće promjenit ništa. Iako bi mogao poslat mail TRu pa ih pitat zašto je došlo do promjena u BTK-u, pa da znamo sa sigurnošću, da ovakve rasprave budu suvišne.
EOD
__________________
Sent from AS/400.

Zadnje izmijenjeno od: Pupo. 11.09.2012. u 16:31.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2012., 16:11   #228
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,314
Zadnji put bio PCekspert štand kod Velesajma, gdin Razer pokazao da su skoro oglodani još puno više nego moje ( hvala što si mi pokazao uživo i finom dobrom razgovoru ). Meni su počele oglodati prvi put i zato sam stavio sliku.

Moj Truljo ( TRUE 120) još neće u penziju ali očito da ću morati nabaviti dva primjeraka bolt-thru


edit.
Pupo, sve pet ali nisam zadnja budala koji koristi neadekvativan alat.. Završio sam elektrotekniku i prvi put vidim NEkvalitetan materijal. Prouči malo. Prvi put Venomous imao je spiralnu maticui kada je pojavila nestašica onda su izdali nekalitetan sa golom maticom.. Pogledaj sliku i stvarno stanje.

edit.
Joj , Pupo, krivo si me shvatio. Nisam bio prozvani ništa jer ja sam tvoje samo protumačio na drugi način. Naravno, svatko ima svoje mišljenje.
Prvo sam krenuo križnim lagano i preniježno ali nakon samo jednog okreta išlo loše. Htio sam ključem zategnuti do kraja jer nije nasjedao. Međutim , ključem koju sam dobio NE može zategnuti zbog lufta a svjestan sam toga da ću napraviti urez po matici. Zato sam uzeo svoj ključ po svih veličina i lagano je došao i bez oštećenja.
Samo je jedna matica oštećena s križnim, ali ipak nije jako. Drugu nisam htio križnm zategnuti ni u ludilu.

Pri kraju sam ove rasprave. Mislim da matica je samo mjed presvučena niklom??
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2




Zadnje izmijenjeno od: Dottore. 11.09.2012. u 17:00.
Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2012., 16:53   #229
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Ja mogu potvrditi ono što kažu gospoda Dottore i Razer. Moj Venomous X je do sada bio 3 puta montiran. prva dva puta u upotrebi je bio i7 875K i tada sam skidao samo cooler, a ne BTK. sada, kad sam mjenjao ploču, BTK sam morao skinuti, i sve one plastične podloške su se raspale kad sam odšerafio matice. A prvi puta sam ih zašerafio jedva dok nisu zagrizle da se ne okreću.

2. stvar je da ja koristim orginalni BTK. I na njemu su ove matice kakve ima Dottore, tako da sam ja to dobio sa Venomousom. Rezevrni BTK koji imam u ladici, ima identične matice a i kad sam ga pred par dana malo usporedio, vidi se da je orginalni Venomousov BTK bolje izrađen i finiširan nego ovaj koji sam kupio zasebno. Nije sada da je razlika dan i noć, ali vidi se da je BTK rezervni malo manje kvalitete, što se tiče finalne izrade.

Srednji vijak je malo već ohrdan, a samo sam 3 puta lagano pritezao da bolje prione na CPU. No kao što rekoh, Venomous X je odličan hladnjak. Bio je super za i7 875K, sada je još bolje za i7 2600K jer se ovaj manje hajca, ali očito je da BTK nije spreman za učestalu montažu i demontažu. Zato i imam jedan BTK u pričuvi i još 2 na putu, pa neka se nađe
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2012., 17:50   #230
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
2 na putu? Odakle nabavljaš i da li bi mi prodao jedan od ta dva što su ti u dolasku? I naravno, po kojoj cijeni?

Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
@Mile

Čestitke, cijena je i više nego povoljna s obzirom na sve što dolazi u paketu, a još uvijek se radi o vrhunskom hladnjaku, bez obzira kad je izašao.
Citiraj:
Autor hammer_of_thor Pregled postova
Dobro odrađeno.

Uživaj u novom kuleru, moj je evo i dan danas besprijekoran, a i baza mu je kao prvog dana.
Zahvaljujem! Nažalost, babine su prošle, a sa njima i kolači tako da nemam više čime da vas počastim.
__________________
Lenovo ThinkPad W530 - Core i7 3840QM, 32 GB RAM, SSD Samsung 512 GB, nVidia Quadro K1000M 2 GB, 15.6" 1920x1080 IPS, baterija 9 ćelija

Zadnje izmijenjeno od: Milentije. 11.09.2012. u 22:47.
Milentije je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2012., 17:53   #231
baban
Premium
Moj komp
 
baban's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: DE
Postovi: 591
evo ima ovdje 'original' btk http://www.performance-pcs.com/catal...ducts_id=31250
original je barem po slikama, trebalo bi provjeriti
baban je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2012., 18:32   #232
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Milentije Pregled postova
2 na putu? Odakle nabavljaš i da li bi mi prodao jedan od ta dva što su ti u dolasku? I naravno, po kojoj cijeni?
Direktno od Thermalrighta. 14 dolara po komadu. Već sam ih naručio nekoliko komada. Prvi puta su koštali 12 USD čini mi se. Ali, sad za ova zadnja dva, javili kako nema problema, da će mi poslati kamo da uplatim jer da ne uplaćujem na adresu kao zadnji put, da će mi poslati novu (PayPal)... i sad to čekam već 5 dana
Ako mi se jave, a valjda budu, prodat ću ti jedan komplet. A uglavnom, uvijek uzimam po 2 jer anulira poštarinu, a opet izbjegnem PDV. za 3 je već diskutabilno, pa se neću zezat.
Ali u zadnje vrijeme Thermalright nešto šteka. zadnji paket sam čekao 32 dana, a i na mailove slabo odgovaraju.

na ovom linku je isto 14 dolara, ali poštarina za 2 komada je 40+
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2013., 08:29   #233
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Jel tko naručivao ili pokušao naručiti u zadnje vrijeme ove Venomous BTK-ove? Meni ne odgovaraju na e-mail već jedno mjesec i pol dana, tražio sam još 2 komada za frendove, ali ništa.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2013., 15:17   #234
bixsy the king
Premium
Moj komp
 
bixsy the king's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hercegovac
Postovi: 958
Koliko je ustvari venomus x jači od svog brata tuextreme-a ? Naravno u istim uvjetima i s istim ventovima...
bixsy the king je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2013., 15:23   #235
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Re: Thermalright Venomous X Black

sa venomous x btk-om, razlike su jako male. imam mux120 sa vx btk-om i čuda radi
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2013., 15:26   #236
bixsy the king
Premium
Moj komp
 
bixsy the king's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hercegovac
Postovi: 958
Hočeš reći da je mux jači i od venomusa ?
bixsy the king je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2013., 15:32   #237
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Citiraj:
Autor bixsy the king Pregled postova
Koliko je ustvari venomus x jači od svog brata tuextreme-a ? Naravno u istim uvjetima i s istim ventovima...

4-5 stupnjeva na i7 950, 4.2ghz.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2013., 16:42   #238
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,314
Citiraj:
Autor MAGARAC Pregled postova
4-5 stupnjeva na i7 950, 4.2ghz.
Veći materijal i bolji heatpipe.
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2013., 17:09   #239
bixsy the king
Premium
Moj komp
 
bixsy the king's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hercegovac
Postovi: 958
Napraviti ću upgrade na Venomusa...nadam se da će bit neki pomak jer idu i bolji hladnjaci s većim protokom zraka. U svakom slučaju okačit ću ovdje reze!
bixsy the king je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2013., 17:14   #240
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Re: Thermalright Venomous X Black

Citiraj:
Autor bixsy the king Pregled postova
Hočeš reći da je mux jači i od venomusa ?

ne, nego malo slabiji. mux i truljo su tu negdje, malo slabiji od vx-a, sa istim ventom i istim btk-om.




Citiraj:
Autor bixsy the king Pregled postova
Napraviti ću upgrade na Venomusa...nadam se da će bit neki pomak jer idu i bolji hladnjaci s većim protokom zraka. U svakom slučaju okačit ću ovdje reze!
misliš bolji ventovi ? pa ako upgrade nije skup, isplati se. ako je recimo 300+ kuna, onda bas ine, naravno ukoliko imaš vx btk na true.
Brko je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na