Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Overclocking > Hlađenje
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.03.2018., 16:27   #1111
Charles_Bronson
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Du
Postovi: 120
došao je LC-CC-95.
odlično, desetak stupnjeva niže temperature i ne čujem ga.
Sve preporuke.
Charles_Bronson je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2018., 10:45   #1112
Baks
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 16
Citiraj:
Autor nick praskaton Pregled postova
95c nije normalno, pogotovo po ovoj zimi... iako stock cooler je njesra, nebi trebao tolko visoko s temp ic, moguce je da ti nije dobro nasjeo, ili previse ili premalo paste...

no, s obzuirom da je to ne overklokabilni proc, sve preko 200-250 kn je bacanje novaca za novi kuler,

preporuka je Cooler Master Hyper 212 Evo, be quiet! Pure Rock ili jeftnijiji LC POWER LC-CC-120
Citiraj:
Autor Rogue92 Pregled postova
Slažem se s kolegom iznad, skini hladnjak, promjeni pastu i pazi da sve klikne kako treba kad budeš stavljao hladnjak natrag. Ako baš hoćeš neki drugi koji je puno bolji, a jeftin (100kn), LC-CC-95 je dobar, ali mana mu je što je ružan.

Kupio sam CM Hyper 212X (Evo nije bio u ponudi), promijenio pastu, nakeljio ga te sad ne prelazi 70 za isto opterećenje.

Hvala obojici.
Baks je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2018., 11:03   #1113
Smartic
Premium
Moj komp
 
Smartic's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Varaždin
Postovi: 2,704
To je još uvijek malo previsoko, čudno. Moj se 8600K na 4.6GHz pri opterećenju kreće između 66 i 70 s tu i tamo kojim spikeom preko toga, a imam hladnjak koji je ista klasa. Pogledaj koliki napon mu ploča daje pri maksimalnom turbu, vjerojatno možeš undervolt napraviti.
Smartic je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2018., 15:28   #1114
Baks
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 16
Citiraj:
Autor Smartic Pregled postova
To je još uvijek malo previsoko, čudno. Moj se 8600K na 4.6GHz pri opterećenju kreće između 66 i 70 s tu i tamo kojim spikeom preko toga, a imam hladnjak koji je ista klasa. Pogledaj koliki napon mu ploča daje pri maksimalnom turbu, vjerojatno možeš undervolt napraviti.

Gdje to mogu vidjeti i napraviti? sry, njub sam.
Baks je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2018., 00:32   #1115
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,725
Ekipa, pukla mi plastika sto je drzala Arctic Freezer 13 Pro, dobro da hladnjak nije pao na grafu... odvojio se od CPU i ostao visiti... i to iz čista mira... pukla plastika na 3 dijela, nitko je nije taknuo... nevjerojatno je da je i5-4690K (nije OC) ostao raditi punih sat vremena nakon sto se to desilo, dok nisam ustanovio di je greska... (samo je takt pao na 300-500 MHz i sve je uzasno radilo)...

Uglavnom, kao prvu pomoc uletio u Links i uzeo LC-CC-94 (60 kuna), ali kako je to hladnjak dizajniran za do 80W TDP, tako i CPU nece preko 3.68GHz, dodje do 69-71 stupanj u full loadu i tu stoji.

Pa sad gledam taj LC-CC-95, vjerojatno bi pasao na nosač od ovog 94 modela.

Ali. Može i nešto bolje i skuplje, samo da ne moram stavljati backplate jer je Chieftec kuciste staro i nemam rupu otraga već bi sve morao vaditi. Dakle nešto na klik kao što je bio ovaj Arctic. Eto, preporuke dobrodosle!

(opcija 2: novo kuciste i novi hladnjak s backplateom, ali onda zbilja razmisljam o upgradeu na noviju plocu i noviji CPU pa ajmo tu opciju za sad izostaviti)

Zadnje izmijenjeno od: dakky. 08.03.2018. u 01:18.
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2018., 12:19   #1116
Rogue92
Premium
Moj komp
 
Rogue92's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: Našice
Postovi: 275
Ghetto riješenje, kako smontirati ryzenov hladnjak na intelovu ploču.

https://www.youtube.com/watch?v=Ot3HbYg7uHc
Rogue92 je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2018., 00:55   #1117
PR3DA70R
Premium
Moj komp
 
PR3DA70R's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Yautja Prime
Postovi: 1,103
Citiraj:
Autor nick praskaton Pregled postova
ARCTIC COOLING Liquid Freezer 240

za ispod 700 kn je prilicno respektabilno aio vodeno, ako nisi picajzla sto se tice rgb osvjetljenja i mozda malo relativno cujnije pumpe, performanse su odlicne
Stane li ovo čudo u CM 690 II? Jel tko probao?

Edit:

Kupio na kraju. Stalo je, jedva. Ali samo sa 3 venta xD, 4. ne mogu zbog radne memorije. Ploča je previsoko, dobro pa sam mogao gornja dva venta montirati iznad lima.
Malo stišće na CPU power konektor.
Niš, sljedeće novi case. Ovaj mi je ionako već dojadio.

Zadnje izmijenjeno od: PR3DA70R. 27.04.2018. u 12:44.
PR3DA70R je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2018., 22:50   #1118
bixsy the king
Premium
Moj komp
 
bixsy the king's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hercegovac
Postovi: 956
Brzinska potvrda...LGA1156, LGA 1155, LGA1150 ,LGA1151...sve je isti razmak rupa za mounting hladnjaka ?
bixsy the king je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2018., 23:08   #1119
vedranzeman
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Kloštar Podravski
Postovi: 1,019
Da, isti razmak.
__________________
Tko nije skršio Socket A procesor na bilo koji način, neka prvi baci kamen!
vedranzeman je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2018., 18:19   #1120
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,178
Imam I5 7500, znači nema clocka, sa stock coolerom koji je sad kad je zatoplilo postao jako iritantan, ima ko koju preporuku hladnjaka, da ne para uši

Možda ovo?
http://www.coolermaster.com/cooling/...hyper-tx3-evo/

Ili gore preporučeno LC-CC-95

ili nešto sa 120mm fanom da bude tiše? Kućište je Zalman Z3+, tako da svašta stane ja mislim
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2018., 19:43   #1121
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,032
Spire Coolgate 2.0 za 167kn, ako te ne smeta nedostatak AM4 podrške za budućnost
http://www.supernet.hr/hladnjaci-za-kucista-i-procesore

Vidi samo visinu dal paše u Zalmana i da se ne pokolje s tvojom memorijom (ako imaš memu s visokim hladnjacima)...
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2018., 20:16   #1122
trpi
Guest
 
Postovi: n/a
kakve su ti temperature? moguce da je krivulja nepotrebno stroga odnosno ventilator brzo dize okretaje vec na 50-60c , olabavi ju u biosu ili nekim softverom, do 60c mozes drzati na minimalnim mogucim okretajima, tada penjanje 70c 1000rpm, 75c 1500rpm, 80c 2000rpm
  Reply With Quote
Staro 10.06.2018., 02:28   #1123
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,178
Ma vent cijuče na 50% već, tako da ga držim na 40% do 55 supnjeva i onda skok na 90%, ali živcira svejedno.
Nije mi problem kupit bolji hladnjak za mir u kuci.
Imao sam celerona prije i on je bio super sa stock hladnjakom, a mislio sam da ce i5 doći sa malo većim/boljim hladnjakom.

Uzet ću špiru, AM4 me (trenutno) ne zanima a i nije sad neka pretjerana investicija
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2018., 11:13   #1124
Igi385
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 319
Dolaze vrući i sparni dani pa da pitam ima li smisla zamjeniti stock hladnjak od i5 6402 sa npr LC CC 95? Koliko bi stupnjeva manje temeprature mogao očekivati s njim i koliko bi dobio na tišini?
I drugo pitanje, ima li smisla u kučište Zalman Z3 koje imam ugraditi npr. još jedan vent tipa artctic cooling F12 pa ih onda imao ukupno 4 u kompu? I ako da, na koju poziciju staviti taj 4. da bude najbolji protok zraka? Trenutno je jedan iza, jedan naprijed i jedan gore.
Igi385 je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2018., 23:40   #1125
Charles_Bronson
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Du
Postovi: 120
ja imam na i5 8400 LC CC 95, ne znam, cca 10 stupnjeva niže od stocka i neusporedivo tiši, isplati se.
Charles_Bronson je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2018., 14:45   #1126
lateralus_eye
Premium
Moj komp
 
lateralus_eye's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 597
Jel ima koji dobar low profile cooler za cpu? Nisam dugo čitao nikakve recenzije!

Hvala
lateralus_eye je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2018., 17:34   #1127
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,032
U nedostatku pametnijih odgovora....

1. ID-Cooling IS-50 158kn + dostava (iz mrskog dućana, ali ne radi se o finoj "letrici")

https://edigital.hr/univerzalni-inte...ilator-p411974

Link:
http://www.idcooling.com/Product/det.../20/name/IS-50

Testis (relativno noviji kuler pa ih baš nema puno):
https://www.eteknix.com/id-cooling-5...oler-review/6/
https://lanoc.org/review/cooling/763...owall=&start=8



2. SCYTHE Big Shuriken 2 (SCBSK-2100) 274,55kn

https://www.links.hr/hr/cooler-scyth...m_medium=click

Link:
http://www.scythe-eu.com/en/products...n-2-rev-b.html

Testis - (budući da se radi o starom kuleru virujem da ćeš se sam snać + bilo je pce ekipe s tim hladnjakom)

Napomena: ne dolazi s AM4 podrškom


3. malo egzotike za prckanje (jer nisi naveja cifru do koje ideš, max visinu hladnjaka, imaš li memoriju sa visokim hladnjacima, koja MBO/CPU je u pitanju, oću gay instalaciju kulera s push pinovima ili oću muški priklat matičnu kacavidom...)

CRYORIG C7 za 209kn (92mm vent pffffff)
https://www.uzishop.hr/hladnjaci-za-...m_medium=click

Cooltek Jonsbo HP-625 Blue za 301kn (pussy magnet dometa 4-5 metara)
https://www.uzishop.hr/hladnjaci-za-...m_medium=click

Thermalright AXP-100/AXP-200 Muscle za 289/329kn (Thermalright je to brajo, nema tu greške ka ni kod njemačkog Merc/BMW/Audi svetog trojstva...sarcasm off)
https://www.mikronis.hr/hladnjak-the...m_medium=click
https://www.mikronis.hr/hladnjak-the...m_medium=click



Opservacije (samo za strpljive):
- prvoga kupuješ zdravim razum, jer čak ako se i zajebeš, zayebo si se za 158 razloga (bez dostave), ima AM4 podršku out of the box, standardni tanki PWM hidraulični vent od 12x12cm kojeg moš zaminit ka iz pice ako ti ne paše, idealne je duljine - pardon visine do 57mm, ali ne očekuj čuda jer je tijelo hladnjaka dosta manje od venta, ima 5x6mm pajpove i laganicu od 385g. težine, te HDT izvedbu baze koja nekad zna bit problem ako je drljav primjerak, ili se u tvornici/skladištu/dostavi/dućanu ekipa navlažila na CR7 slobodnjak i pokušala istoga kopirati sa ambalažom i zaštitnim postolama..

- drugoga kupuješ jer je već bija poprilično prodavan i na tržištu on je već relikt (prošlosti), bez AM4 podrške ali BTK - jer ćeš ga vjerojatno mećat na Intela a mrski Ryzen nećeš ni razmatrat čak ni u njegovoj daljoj 2. gen budućnosti, PWM vent mu je sleeve sranje ali je bar standardnih dimenzija 12x12x1,2cm, i kao utjeha ostaje činjenica da Scythe svoje smeće relativno odmah povlači s tržišta (npr. prva verzija Setsugena za grafe), a ovaj se jako dugo proizvodi pa ne može bit loš (valjda)

- ostatak društva je žešća nepoznanica pa ću malo gnjojit teoretski

CR7 ups Cryorig C7 , malo ali (pre)potentno
samo 47mm visine, 4x6mm pajpova, 92mm vent do 2500 okretaja (ovjes nisu napisali), 295g. težine.... mačak u vreći jer može bit solidan s obzirom na Cryorig nivo kvalitete, ali nekad maluse (dimenzija, težina..) ni najbolje osiguranje ne pokriva, za utjehu se bar ne bahate ka "Noktija" sa cijenama (NH-L9 im je najjeftiniji u ponudi s 300kn)

Cooltek Jonsbo HP-625 (oću drugu boju), veliko (77mm), teško (735gr. s ventom), sve standardno i po PS-u (dimenzije PWM venta koji nije slim verzija, poniklovana baza...), budući da je relativno nepoznata firma (bar meni i u hr.) dodjeljujem mu titulu:
Jack of all trades, master of none

Thermalright - ikona od proizvođača (ali ne nužno i od ovih AXP-100/AXP-200 modela)
No further comment da ne navučem bijes, paljbu, oganj svih bivših vlasnika Trulje, Shamana, IFX-14...


PS Ugodno čitanje
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2018., 20:41   #1128
iggi
Premium
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: qǝɹƃɐz
Postovi: 434
Citiraj:
Autor lateralus_eye Pregled postova
Jel ima koji dobar low profile cooler za cpu? Nisam dugo čitao nikakve recenzije!

Hvala
Da bi mogao dobiti neki smisleni odgovor trebaš navesti za koji socket ti je potrebit.

Citiraj:
Autor Drvoje Pregled postova

Cooltek Jonsbo HP-625 (oću drugu boju), veliko (77mm), teško (735gr. s ventom), sve standardno i po PS-u (dimenzije PWM venta koji nije slim verzija, poniklovana baza...), budući da je relativno nepoznata firma (bar meni i u hr.) dodjeljujem mu titulu:
Jack of all trades, master of none
S ovim se baš ne bih složio. Čitajući po netu našao sam da je hladnjak malo slabiji od SilverStone SST-NT06-PRO-V2, ali sa ventom manjeg rpm-a.

Kako mi po dimenzijama savršeno odgovara uzeo sam ga u Uziju i mogu ga pohvaliti.
Kvaliteta izrade samog coolera je pola stepenice viša od Thermalrighta, mogu čak reći u rangu Noctue.
Vent je svakako lošiji od noctue, ali ako netko voli light show može proći.
Na minimalnom rpmu (600 RPM) je nečujan. Na maksimalnom ga nisam niti isprobavao, ali ako nekog zanima mogu probati...
Kako ja ne volim bljeskalice u kućištu odmah je zamijenjen drugim.
Montaža nije savršena jer cooler ne posjeduje backplate. Uspoređujući ga na primjer sa Zipang 2 na Intel socketu i push pinovima svakako je bolji, a po kvaliteti hlađenja su podjednaki.
Mogu reći da cooler daje poprilično za svoju cijenu i normalno specifičnu namjenu.
iggi je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2018., 12:22   #1129
lateralus_eye
Premium
Moj komp
 
lateralus_eye's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 597
Citiraj:
Autor iggi Pregled postova
Da bi mogao dobiti neki smisleni odgovor trebaš navesti za koji socket ti je potrebit.



S ovim se baš ne bih složio. Čitajući po netu našao sam da je hladnjak malo slabiji od SilverStone SST-NT06-PRO-V2, ali sa ventom manjeg rpm-a.

Kako mi po dimenzijama savršeno odgovara uzeo sam ga u Uziju i mogu ga pohvaliti.
Kvaliteta izrade samog coolera je pola stepenice viša od Thermalrighta, mogu čak reći u rangu Noctue.
Vent je svakako lošiji od noctue, ali ako netko voli light show može proći.
Na minimalnom rpmu (600 RPM) je nečujan. Na maksimalnom ga nisam niti isprobavao, ali ako nekog zanima mogu probati...
Kako ja ne volim bljeskalice u kućištu odmah je zamijenjen drugim.
Montaža nije savršena jer cooler ne posjeduje backplate. Uspoređujući ga na primjer sa Zipang 2 na Intel socketu i push pinovima svakako je bolji, a po kvaliteti hlađenja su podjednaki.
Mogu reći da cooler daje poprilično za svoju cijenu i normalno specifičnu namjenu.

Uh sorry... na brzinu pisao to pa zaboravio... my bad1

Ugl!

Socket je 1150. Proc je i5 4690K, bio je clockan na 4,5 al sam ga vratio na default. Sada trenutno imam Noctua D14. Valjda među boljima. ALI, imam ga već 5 godina i toliko me počeo nervirati što se tiče veličine i neimanja prostora na gornjem djelu matične da je to strašno! E sad low profile cooleri su većinom za nekakve manja kućišta, konfe koje ne služe za gejmanje itd. Koliko je zapravo pametno to? Ma da pristajem i na klasični cooler normalne veličine ali da ne bude k'o ovo đubre veliko!
lateralus_eye je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2018., 12:33   #1130
iggi
Premium
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: qǝɹƃɐz
Postovi: 434
Za to ti nije potreban low profile cooler.
Sumljam da ćeš s njime biti zadovoljan.
Ono što ti tražiš je neki single tower cooler tipa LC-CC-120.
iggi je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2018., 13:06   #1131
lateralus_eye
Premium
Moj komp
 
lateralus_eye's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 597
Citiraj:
Autor iggi Pregled postova
Za to ti nije potreban low profile cooler.
Sumljam da ćeš s njime biti zadovoljan.
Ono što ti tražiš je neki single tower cooler tipa LC-CC-120.
tražim neki cooler koji neće zauzet pol ploče. a i da hladi kako spada!
lateralus_eye je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2018., 14:53   #1132
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,032
LC-CC-120 se ponovo vratio u dućane po normalnoj cijeni (170-180kn)

Dakle potpis na gornji post kolege, batali ove top down kulere ako baš ne moraš.

Visina mu je 152mm, a nije mrcinast da ti se pokolje sa memorijom.
Već kupovan i korišten tu na forumu.

Citiraj:
Autor iggi Pregled postova
..S ovim se baš ne bih složio. Čitajući po netu našao sam da je hladnjak malo slabiji od SilverStone SST-NT06-PRO-V2, ali sa ventom manjeg rpm-a..
Ono nije bila opaska, jer je i napisano da je sve po PS-u s njim (ali kako ga nisam koristija ne mogu ga dignit u nebesa).

Dobro je uvik čut iz prve ruke mišljenje usera, doduše nisi naveja na kojem ga procu koristiš, OC ili ne....
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2018., 15:08   #1133
lateralus_eye
Premium
Moj komp
 
lateralus_eye's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 597
Citiraj:
Autor Drvoje Pregled postova
LC-CC-120 se ponovo vratio u dućane po normalnoj cijeni (170-180kn)

Dakle potpis na gornji post kolege, batali ove top down kulere ako baš ne moraš.

Visina mu je 152mm, a nije mrcinast da ti se pokolje sa memorijom.
Već kupovan i korišten tu na forumu.

Ono nije bila opaska, jer je i napisano da je sve po PS-u s njim (ali kako ga nisam koristija ne mogu ga dignit u nebesa).

Dobro je uvik čut iz prve ruke mišljenje usera, doduše nisi naveja na kojem ga procu koristiš, OC ili ne....

hvala! njegov default vent radi svoj posao ili da posegnem za nekim boljim?
lateralus_eye je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2018., 16:32   #1134
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,032
Korisnici ga nisu pipali.

Ako ti bude šljam staviš nf-p12 s Noktije, a nju prodaš s nf-p14, dakle WIN WIN
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2018., 16:33   #1135
iggi
Premium
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: qǝɹƃɐz
Postovi: 434
Citiraj:
Autor Drvoje Pregled postova
Ono nije bila opaska, jer je i napisano da je sve po PS-u s njim (ali kako ga nisam koristija ne mogu ga dignit u nebesa).

Dobro je uvik čut iz prve ruke mišljenje usera, doduše nisi naveja na kojem ga procu koristiš, OC ili ne....
Koristi se na R3 2200G.
Za taj proc, 65W ovaj cooler je overkill pošto je njegov max TDP 150 Watt.
Međutim Kako se koristi u vrlo skučenom prostoru, Jonsbo C2 Cooltek i bit svega je maksimalna tišina odlično odrađuje svoj posao. Vent na njemu je NF-S12B redux-1200 PWM.
Na njegom mjestu je prije bio Scythe Big shuriken sa identičnim ventom i nisam bio zadovoljan bukom koju je stvarao.

Citiraj:
Autor lateralus_eye Pregled postova
hvala! njegov default vent radi svoj posao ili da posegnem za nekim boljim?
Vent koji dolazi s njime je više nego OK.
iggi je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2018., 00:40   #1136
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,178
Spire CoolGate 2.0 mini review:

U kratko, užas ne kupujte.

Mounting:
Nakaradno.
Vide s kojima se prićvršćuje backplate(s kojim se satareš da pogodiš rupe) nemaju gumice na sebi, tako da sam poderao malo bakra sa matične, srećom nije bilo štete jer sam skužio na vrijeme da grebe. Morao sam posegnuti za O-ringovima sa tipkovnice da bi sam napravio izolaciju, i spasio možebitnu kritičnu štetu matične.

Dalje support bracket je užasan, hladnjak na sebi ima jednu "vidu" koju moraš gađat sa dva odvojena bracketa i nije baš toliko jednostavno jer rupe na bracketu nisu dovoljno velike, no to nije problem ko što je problem što se ta vida ne zateže, tako da hladnjak klizi po procu i kad je sve najjače zategnuto.... dakle takneš ga dok vadiš memoriju on klizi po procu...
Fan se montira nekim metalnim žicama, ne drži čvrsto al aj okej je, lagano je za stavit

Dizajn: 3-4 cm je širi nego što je potrebno al je plići nego što bi valjalo. Fan ima neku ružnjikavu plavu gumu al whatever bar ne vibrira, veći je problem to što je površina koja se prislanja na proc manja nego površina procesora, sa strana strši, sredina preuska.

Glasnoća:
Jedina stvar koja je OK, na 100% je skroz prihvatljivo, čuje se al tiho jako

Performanse,
Prime95 i5-7500 100% FanSpeed
Intel Stock 71°C
Spire CoolGate 2.0 63°C

Idle 30°C, ambient 24°C

Fan je jedina stvar koju cu pohvalit, on je dobar, tih, ne vibrira. Performanse, pošto nije OC meni su osobno prihvatljive, za OC necu garantirat, al imam osjecaj da nece na dobro , mounting užaš

Zadnje izmijenjeno od: OuttaControl. 28.06.2018. u 00:50.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2018., 16:00   #1137
Filip98
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 50
trebala bi mi pomoc oko odabira cpu coolera za intel core i7 6700k. nebi uzimo vodeno hladenje jer je prijatelj imo neugodno iskustvo kad je procurilo. proc bi sigurno overclocko na 4.5ghz pa bi trebo neki jaci cooler a neznam koji.
Filip98 je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2018., 22:44   #1138
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,032
Može info tipa - koji kejs trenutno koristiš (radi visine kulera), oćeš novo ili može rabljeno, i do koliko love?

Za većinu ovih boljih hladnjaka triba vadit matičnu ako nemaš otvor iza i montiraju se bez push pinova - dakle šarafcigerom, neki se pokolju s hladnjakom od memorije (ako su visoki) pa bi bilo dobro i okačit točan link te tvoje Kingstonove...

BTW koji trenutno koristiš kuler, Intelov stock ili....?
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2018., 12:54   #1139
Filip98
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 50
Sve je u kucist fractal desing meshify c tg white, moze novo i rabljeno, cca 600kn.
link za memoriju https://www.kingston.com/dataSheets/...16FB2K2_16.pdf
do sad je bio cm hyper 212x
Filip98 je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2018., 23:08   #1140
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,032
Prima 172mm kulere...

Dakle kad je 600kn bal, onda Cryorig R1 novi maskenbal

https://www.uzishop.hr/hladnjaci-za-...m_medium=click

ili "Noktija" NH-D15 rabljena (teško)

Sutra dodam još kojeg, ako imaš doma pri ruci kvalitetne 120/140mm ventove tipa TT Frio Xtreme ili Thermalright Le Grand Macho (cca 400kn kategorija)
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na