Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Optički uređaji
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.01.2007., 11:22   #1
rega
Premium
Moj komp
 
rega's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: BiH/RS Doboj
Postovi: 63
Asus DRW-1604P cita sve a nece da reze

Evo vec dva dana navedeni disc nece da reze a cita sve kao i dosad,tako isto i drugi DVD uredjaji se ponasaju na mojoj confi.Ploca je Asus P5B Dx.

Kad ubacim prazan disc pojavi se jos jedan virtuelni disc gdje nebi trebalo


Ovu poruku izbaci kad pokrenem drajv na kome je prazan medij


A ovu poruku kad aktiviram da snima
rega je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2007., 23:56   #2
igorba
Moderator
Moj komp
 
igorba's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Đakovo
Postovi: 1,816
Kažeš da se i drugi optički pogoni tako ponašaju? Ovaj virtualni disk koji se pojavi ima istu slovnu oznaku kao i tvoj DVD snimač (E:/), pa je možda u tome problem. Probaj onemogućiti softver za generiranje virtualnih diskova, ako imaš nešto takvo. Ako svi CD/DVD uređaji koje ubaciš imaju isti problem, onda po mom mišljenju nije stvar u njima već u nekom softverskom konfliktu.
__________________



KANTA: Fractal Design Core 3000 - AMD Ryzen 5 5600 (w. ID Cooling SE-224-W) - Asus TUF Gaming B550 Plus - Sapphire RX570 ITX 4GB - 2×16GB Corsair Vengeance LPX DDR4@3733 CL16 - Corsair TX550M - Samsung 980 Pro M2 1 TB - Samsung 970 EVO Plus M2 2 TB - 2*WD Red Plus 4TB (WD40EFZX) - Monitor Dell S2721DGFA - Logitech G602 miš + Logitech Media 600 tipkovnica - Altec Lansing 221 zvučnici

igorba je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.01.2007., 09:58   #3
rega
Premium
Moj komp
 
rega's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: BiH/RS Doboj
Postovi: 63
Izbrisao sam roxia i neru nabacio sad se nepojavljuje virtualni disc.Malo mi je cudno za roxia kroz tri god koriscenja nikad to nije radio.Na neri drugi opticaneri snimaju kako treba sem mog asusa (snima CD a nece DVD medije).
Skinuo sam novi frimware mozda to pomogne,jos smo da potrazim kako se on flesha ili da mi neko to kroz par rijeci objasni.
rega je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2007., 11:45   #4
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,326
Obzirom da Asus ima isti chipset kao i moji Pioneeri, pretpostavljam da će se na isti način flashati. Skineš novi firmware i samo dupli klik na njega. Tokom flashanja ništa ne diraj i nemoj slučajno da ostaneš bez napajanja (nestanak struje, gašenje kompa,...) u tom trenutku!
Iskreno, bojim se da ni novim firmware-om nećeš omogućiti snimanje dvd-a jer je crko laser, ali te ništa ne košta da probaš.
Koliko vidim, zadnji firmware je 1.18 od 26.03.2005.
http://support.asus.com/download/Dow...Language=en-us
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2007., 13:59   #5
igorba
Moderator
Moj komp
 
igorba's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Đakovo
Postovi: 1,816
Asus 1604P jest Pioneer (DVR-108), pa se može čak i flashati firmware-om od Pioneera (zadnji je 1.20). No, kako reče Coconut, sumnjam da će to flashanje pomoći. Kako si prvo bio napisao, ja uvjeren softverski konflikt. Međutim, ako ostali uređaji normalno prže (u istom računalu, naravno), onda nije softverski problem, već problem s ovom pržom. Čarobna riječ: čišćenje. Ako to ne pomogne, možeš probati i update firmware-a, ali vjerojatno je otišao DVD laser.
__________________



KANTA: Fractal Design Core 3000 - AMD Ryzen 5 5600 (w. ID Cooling SE-224-W) - Asus TUF Gaming B550 Plus - Sapphire RX570 ITX 4GB - 2×16GB Corsair Vengeance LPX DDR4@3733 CL16 - Corsair TX550M - Samsung 980 Pro M2 1 TB - Samsung 970 EVO Plus M2 2 TB - 2*WD Red Plus 4TB (WD40EFZX) - Monitor Dell S2721DGFA - Logitech G602 miš + Logitech Media 600 tipkovnica - Altec Lansing 221 zvučnici

igorba je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na