Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Optički uređaji
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.10.2006., 14:34   #1
bero rakun
Premium
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 55
Unhappy Benq DW1655

Kupujem svoju prvu dvd przilicu. Na temelju procitanih komentara na forumu prvo sam se zakacio za LG H20LBB (ili LRBB ili nesto trece slicno, kako gdje - cijena identicna, cca 315kn), ali sam se zbog nesposobnih budala u ducanima koji mi tjedan dana nakon narudzbe (a receno je 3-5 dana) kazu da nisu dobili tu (naravno na moj poziv, inace me ne bi ni kontaktirali) ali su za svaki slucaj narucili neki drugi model (od istog proizvodjaca), te koji mi na telefon kazu da imaju, a nakon sto se kroz guzvu probijem do ducana na drugom kraju grada ispadne da nemaju - malo ohladio...

Sad u novom Vidi-ju vidim da uvelike hvale Benq DW1655, ali nesto ne stima s cijenom. Tamo na dva mjesta lijepo pise cijena 255,00 kuna s pdv-om, a na internetu (npr. nabava.net) ju nalazim samo za 400 kuna. S tim da je u HG-srotu (gdje je prema Vidi-ju 255) niti nema. ??????? Naime, 255 kuna mi je prihvatljivo, ali 400 ne dam i gotovo.

I jos nesto.....sto je to dvd-ram?

Hvala
bero rakun je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2006., 14:42   #2
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
DVD-RAM

Ak si najobičniji korisnik (znači ne neki zahtjevni) koji će samo pržit pomalo, onda ti je svejedno koju kupiš. Što niža cijena sa što dužom garancijom - a pošto je garancija na 90% marki 2 godine, onda gledaš samo cijenu. Naravno, ako preferiraš neku marku (jer imaš pozitivno iskustvo), onda je druga priča.

Ako krepa nakon 2 godine, nije bed, kad si ju platio npr. 230kn!

Ali ako baš oš najbolje, onda traži 1655, mada nisam znao da je ona toliko skuplja od ostalih : stoopid
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.10.2006., 14:42   #3
undo
You'll Never Walk Alone
 
undo's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,282
http://www.optimum-online.hr/shop/vi...roduct=A904113

evo ovdje imas benq 1655 przu za kupiti,istina je stvarno je odlicna prza,a sto se tice cijene to su oni zabrijali valjda tako da ipak brijem da je cijena 400 kn ona prava,jer da je bar 255 kn
__________________

Member of PCE 100+kg demolition squad





undo je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2006., 19:21   #4
Veky.VGW
Premium
Moj komp
 
Veky.VGW's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 330
A sta ova prza ima da kosta 400Kn a ostale nemaju? I ova prza je kao nesto novo sto je izaslo a ATA konektor? Tako je slaba ponuda sata snimaca ; (
__________________
O meni u temi "Posteni, dobri i odgovorni trgovci": 1 2 3 4 5
Veky.VGW je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2006., 21:46   #5
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Potvrdjujem da je prza fantasticna. Jednostavno rula.
SRV je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2006., 22:21   #6
bero rakun
Premium
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 55
Citiraj:
Autor Vucko Pregled postova
DVD-RAM

Ak si najobičniji korisnik (znači ne neki zahtjevni) koji će samo pržit pomalo, onda ti je svejedno koju kupiš. Što niža cijena sa što dužom garancijom - a pošto je garancija na 90% marki 2 godine, onda gledaš samo cijenu. Naravno, ako preferiraš neku marku (jer imaš pozitivno iskustvo), onda je druga priča.

Jesam najobičniji korisnik, ali ne mijenjam često komponente pa bi htio nešto pošteno. Sad imam TEAC-ovu CD pržilicu koja se već duže vrijeme vrlo loše slaže s Nerom tako da ju više gotovo i ne koristim, te relativno novi Lite-on DVD-rom koji više ne čita neke dvd-e koje je prije čitao bez problema. Tako da bi to oboje povadio i stavio samo novu DVD pržilicu koja bi onda služila i za snimanje i za gledanje filmova.
Pitanja:
1) Za LG H20LBB sam se prvo odlučio jer sam na par mjesta pročitao da je, između ostalog, vrlo tiha pri gledanju dvd-a, no onda vidjeh da se pomoću nekog Nero dodatka svaka može stišati smanjenjem brzine - jel to točno ili su neke ipak tiše?
2) Jel velika prednost imati 2 optička pogona, npr. za direktno presnimavanje dvd-a s jednog na drugi?
3) dvd-ram??
bero rakun je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2006., 22:30   #7
BrunoZG
Junior Member
 
BrunoZG's Avatar
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,205
Citiraj:
2) Jel velika prednost imati 2 optička pogona, npr. za direktno presnimavanje dvd-a s jednog na drugi?
Ja bez toga ne bi mogao biti, a do sad si mogao vec uvidjet dal je i tebi to prednost i dali ti nedostaje.

Kopiram rijetko, al ocu on the fly kad ocu.

3)DVD ram, meni osobno je nepotreban, za ono za sto bi ga mogao koristit koristim DVD +RW, ali i to bas ne koristim pre cesto, uglavnom kod su neke probe u pitanju...
__________________




AMD 3800+x2@2500, 1,375V
MB-ASROCK DUAL SATA(bios 2.2) 2+ENERMAX485W
2x512 Supertalent CL2
HDD-Hitachi 160GB, WD 800JB
ELSA 7600GT
Leadtek-2000XP expert
DVDROM-LITEON-167T ,DVDRW BENQ 1650,DVDRW NEC ND2500A@2510_fw205C
Monitor: Samsung 997MB (19')
Terratec Sky 5.1,EPSON-C42








BrunoZG je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2006., 15:52   #8
yeti
Premium
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 212
Kao i osoba u nekom drugom topicu pokusavam nac Benq dw1655, al je nigdje nema - osim u Optimum racunala gdje su joj nabili cijenu 100(crni) i 150(bijeli) kuna vecu nego sto je bila u HgSpotu kad su ju testirali ovaj mjesec u Vidiju. Ispalo je da je u HgSpotu cijena stvarno bila 255 kuna (crni 300), al da je razgrabljena u roku od par sati (nakon izlaska Vidija??). Trebali su ih opet dobit, al danas mi tip kaze da ipak ne budu (da mu u kompu za njih pise "end of life"). U Optimu iz principa ne idem, a 2. izbor mi je takodjer bila LG H20L koju pak imaju samo u Vemilu i to bijelu.... Ima li nesto 3. podjednako kvalitetno s LightScribe-om??
A sad idem na nabava.net provjerit jel stoji sve ovo sto rekoh jer nekoliko dana nisam uopce gledao cjenike (osim od HgSrota)
yeti je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2006., 12:56   #9
Mailman
Premium
 
Mailman's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,606
Citiraj:
Autor yeti Pregled postova
Ispalo je da je u HgSpotu cijena stvarno bila 255 kuna (crni 300), al da je razgrabljena u roku od par sati (nakon izlaska Vidija??).
cijena JE bila 255kn u Hgspotu (kupio sam ju po toj cijeni ali ne zbog preporuke Vidija ) te quotam SRV-a:
Citiraj:
Potvrdjujem da je prza fantasticna. Jednostavno rula.
Mailman je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2006., 13:52   #10
yeti
Premium
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 212
A hebiga sad.......na nekom topicu je neko reko da ih vise nece bit jer je Benq prestao proizvodit za europsko trziste...

Ima Philips identican samo s razlicitom maskom (tako kazu u Vidiju, ako nekog zanima), ali mislim da je malo skuplja, a i ima ih samo u Euronics-u, a to je ako se ne varam u ovom novom "City centar" centru (il kak se vec zove), a ne da mi se bas ic do tamo guzvat kroz nasu odlicno rijesenu prometnu mrezu...
yeti je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.11.2006., 16:03   #11
maxxp
Premium
 
maxxp's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 323
dali je Philips=Benq?
Philipsa ima na cijeniku Autronica, sa cijenom oko 270kn,pa me to buni...
maxxp je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2006., 16:23   #12
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Je, ovaj philips 1660B na cjeniku od Autronica je isto što i Benq 1650. Crossflešanje uređaja s Benq firmwerom je koliko sam našao na netu moguće. Trebalo bi se raspitat ako misle nabavljat 1668B, koji je identičan sa benq 1655...
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2006., 17:43   #13
Jerry
Premium
Moj komp
 
Jerry's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,816
Inace prica s Benq 1655 je da jest bila u HGspotu 255kn prije jedno 3 tjedna i tada sam si uzeo jednu nakon nekoliko dana surfanja po forumu od CD Freaksa gdje sam cuso sve najbolje o 1655 i 1650. Nedugo zatim je izasao novi broj VIDI s testom prza gdje je ona dobila nagradu za Grand Prix ili tako nesto. Prze su nestale iz HGspota na 2 dana a zatim osvanule dva dana kasnije opet na cjeniku ali 100kn skuplje!!!
Mislim da je tako bilo i s drugim PC shopovima kada je ova prza u pitanju.
__________________
Stupid is as stupid does
Jerry je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2006., 17:47   #14
undo
You'll Never Walk Alone
 
undo's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,282
istina tako su i u optimumu digli cijenu na 400 kn znaci za 150 kn vise...i opet su nastale u roku 2 sata...i navodno ih vise nece narucivati.A svi ih hvale po netu da su definitivno pojele konkurenciju zasad.

evo i link kolko je dosla poslije reviewa u casopisima:

http://www.optimum-online.hr/shop/vi...roduct=A904113

Izgleda da nista i od LG H20L,rekli su da ih nece tako skoro nejvjerojatnije narucivati u ve-milu...makar pise na stranici vec 15 dana da odlazi za 1-2 dana..
__________________

Member of PCE 100+kg demolition squad






Zadnje izmijenjeno od: undo. 07.11.2006. u 18:03.
undo je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2006., 15:16   #15
yeti
Premium
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 212
Philips PBDV1688B = Benq DW1655

A mene za LG H20L ili H22L u Ve-milu svakih par dana veslaju da bi trebali dobit kroz nekoliko dana pa da opet zovem. A petnjakovici iz Kvarka su danas ocito odlucili da se niti ne javljaju na telefon. Inače najbolji su mi u jednom kvartovskom dućanu kad provjeravaju dal je dobavljivo nesto sto nemaju na lageru pa vidim da otvaraju stranicu Ve-mila
yeti je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2006., 10:38   #16
yeti
Premium
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 212
E pa vise bome nema ni LG-a, tj. ovih zanimljivijih modela (H20LBB ili H22L) jer vec "kupujem" mjesec dana i lagano mi dopiz.... Sad mi cak ni ne kazu da ce ih dobit nego samo da ne znaju.......a debili iz Kvarka se i dalje ne javljaju na tel.
Jel zna neko gdje je to novootvoreno predstavništvo LG-a u Zagrebu zbog povecane potraznje za njihovim proizvodima? Na par mjesta procitao vijest, ali od adrese ni "a".
yeti je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2006., 11:57   #17
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
tu sam negdje pročitao da BENQ ukida proizvodnju pržilica, i neće ih uopće više biti... tako da, tko je kupio kupio, a drugi se snalazite s nečim drugim...

ja sebi kupio LiteOn 165HS, lightscribe, dvdram, i radi ko avion
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2006., 13:42   #18
BrunoZG
Junior Member
 
BrunoZG's Avatar
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,205
Nije, bas mi je visage poslao bio link nove benq przilice (link je nestao kad sam morao praznit PMs) sa opet svim goodies kao 1650, jedino kaj je 18x cini mi se.

Ocito je to jedan od razloga zasto nema vise 1650/55.
__________________




AMD 3800+x2@2500, 1,375V
MB-ASROCK DUAL SATA(bios 2.2) 2+ENERMAX485W
2x512 Supertalent CL2
HDD-Hitachi 160GB, WD 800JB
ELSA 7600GT
Leadtek-2000XP expert
DVDROM-LITEON-167T ,DVDRW BENQ 1650,DVDRW NEC ND2500A@2510_fw205C
Monitor: Samsung 997MB (19')
Terratec Sky 5.1,EPSON-C42









Zadnje izmijenjeno od: BrunoZG. 11.11.2006. u 16:50.
BrunoZG je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2006., 15:49   #19
undo
You'll Never Walk Alone
 
undo's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,282
Ma benq navodno vise za europsko trziste nece proizvoditi przilice,ovih modela 1655 nece najvjerojatnije vise biti nigdje isto kao ni LG h20 tak su rekli da ih nece narucivati vise,a cini mi se da ovaj lg h22 ima taj riplock i nema smisla odmah zgubiti garanciju i staviti nesluzbeni firmver na njega,tak sam i ja cekao mjesec dana i na kraju otisao i ubo si samsung przu...
__________________

Member of PCE 100+kg demolition squad





undo je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2006., 11:22   #20
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Steta Bas mi je super ovaj 1655...jedino kaj mu fali je sto nema podrske za DVD-RAM, a to svejedno imam na LG...
SRV je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2006., 19:00   #21
yeti
Premium
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 212
Citiraj:
Autor undo Pregled postova
Ma benq navodno vise za europsko trziste nece proizvoditi przilice,ovih modela 1655 nece najvjerojatnije vise biti nigdje isto kao ni LG h20 tak su rekli da ih nece narucivati vise,a cini mi se da ovaj lg h22 ima taj riplock i nema smisla odmah zgubiti garanciju i staviti nesluzbeni firmver na njega,tak sam i ja cekao mjesec dana i na kraju otisao i ubo si samsung przu...
Sta znaci da h22 ima taj riplock?
Zasto bi na novu przu uopce stavljao novi firmware ak radi kak treba, a i zasto bi zbog besmisla stavljanja tog nesluzbenog firmware-a odustao od doticne przilice - sta fali originalnom firmware-u?

Btw, koji Samsung za koju cijenu i kakav je glede citanja, snimanja i glasnoce pri CITANJU?
yeti je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2006., 21:30   #22
Morpheous
Premium
Moj komp
 
Morpheous's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zg
Postovi: 1,028
Citiraj:
Autor yeti Pregled postova
Sta znaci da h22 ima taj riplock?
Zasto bi na novu przu uopce stavljao novi firmware ak radi kak treba, a i zasto bi zbog besmisla stavljanja tog nesluzbenog firmware-a odustao od doticne przilice - sta fali originalnom firmware-u?

Btw, koji Samsung za koju cijenu i kakav je glede citanja, snimanja i glasnoce pri CITANJU?

Da prvi firmware radi posao kako treba, onda ne bi izlazilo još 5 novih verzija... dolazi bolja podrška za čitanje, pouzdanije pisanje, te za nove medije koji se pojavljuju na tržištu. Riplock je "osobina" koja te želi natjerati da se više nikada u životu ne usudiš ripati filmove, jer ćeš ostarjeti od čekanja. Naravno, čekanje 20 minuta ili sat vremena nije velika razlika.
Morpheous je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2006., 22:33   #23
igorba
Moderator
Moj komp
 
igorba's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Đakovo
Postovi: 1,816
S obzirom da i sami proizvođači u slučaju DVD snimača preporučuju nadogradnju novijeg firmware-a, mislim da nadogradnja originalnim firmware-om ne poništava garanciju (možda griješim). Eh, sad, ja imam LG GSA-H10N koji je došao s originalnim fw JL10, a nadogradio sam ga prvo na verziju JL11 koja je dosta bolja, a nakon malo čitanja i istraživanja stavio sam fw JJ11. Riječ je o Hitachi-jevoj verziji firmware (LG snimači su zapravo zajednički proizvod Hitachija i LG-ja tj. njihove zajedničke tvrtke Hitachi-LG Data Storage) koja je identična verziji JL11 glede podrške za medije, ali ima 3 bitne razlike:

1) UDMA4 sučelje umjesto UDMA2 (veća teoretska propusnost, jedna vidljiva razlika je i to što LED-ica za aktivnost diska na kućištu blinka kada LG čita ili snima - nema veze s performansama, ali eto...)
2) automatski bitsetting - nije potrebno u software-u odabrati mijenjanje booktype-a za DVD+R diskove, firmware to vrši automatski
3) riplock za DVD-Video diskove je ublažen - umjesto 5x kod JL10/JL11 riplock je 10x (single layer) odnosno 8x (dual layer)

Moguće je programom MCSE riplock potpuno ukloniti tako da se izmijeni firmware prije flashanja, ali ovo je već za iskusnije korisnike.

*Flashanjem snimača H10N (ili crossflashanjem modela H10A - i to je moguće) neslužbenim firmware-om gubite garanciju, ali je moguće flashati natrag na originalni firmware (samo ne na početnu verziju JL10 jer ona nigdje nije objavljena na netu) pa bi garancija trebala ostati (ispravite me ako griješim)
**Gore navedene informacije iznosim čisto teoretski i ni na koji način ne smatram se odgovornim ako nešto pođe krivo - flashanjem neoriginalnim firmware-om sami preuzimate odgovornost za moguće neželjene posljedice :-)
__________________



KANTA: Fractal Design Core 3000 - AMD Ryzen 5 5600 (w. ID Cooling SE-224-W) - Asus TUF Gaming B550 Plus - Sapphire RX570 ITX 4GB - 2×16GB Corsair Vengeance LPX DDR4@3733 CL16 - Corsair TX550M - Samsung 980 Pro M2 1 TB - Samsung 970 EVO Plus M2 2 TB - 2*WD Red Plus 4TB (WD40EFZX) - Monitor Dell S2721DGFA - Logitech G602 miš + Logitech Media 600 tipkovnica - Altec Lansing 221 zvučnici

igorba je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2006., 02:56   #24
undo
You'll Never Walk Alone
 
undo's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,282
Citiraj:
Autor yeti Pregled postova
Sta znaci da h22 ima taj riplock?
Zasto bi na novu przu uopce stavljao novi firmware ak radi kak treba, a i zasto bi zbog besmisla stavljanja tog nesluzbenog firmware-a odustao od doticne przilice - sta fali originalnom firmware-u?

Btw, koji Samsung za koju cijenu i kakav je glede citanja, snimanja i glasnoce pri CITANJU?
eto na onaj prvi dio pitanja je odgovorio pajdo ispod tebe,a sto se tice ovoga drugoga pitanja evo link o kojoj se samsung przilici radi:

http://www.links.hr/index.php?option...kl=052.112.100

Zadovoljan sam skroz,jako je tiha,odlicno cita medije sve sta sam ubacio unutra je procitala bez beda i to bas svakakvih dvd-a,brzina citanja je odlicna.Podrzava dvd-ram,eto ispod u liniku ti pisu i ostale sitnice vezano uz nju.Jedina mana je sto dvd-R medije przi s 4x max to je apsolutno jedina mana na toj przilici ali navodno bi se slijedecim firmverom to trebalo rijesiti.Citao sam dosta reviewa o toj przi i dosta su je nahvalili i odlucio se na nju i zasad sam prezadovoljan...
__________________

Member of PCE 100+kg demolition squad





undo je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2006., 23:57   #25
yeti
Premium
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 212
Citiraj:
Autor undo Pregled postova
eto na onaj prvi dio pitanja je odgovorio pajdo ispod tebe,a sto se tice ovoga drugoga pitanja evo link o kojoj se samsung przilici radi:

http://www.links.hr/index.php?option...kl=052.112.100

Zadovoljan sam skroz,jako je tiha,odlicno cita medije sve sta sam ubacio unutra je procitala bez beda i to bas svakakvih dvd-a,brzina citanja je odlicna.Podrzava dvd-ram,eto ispod u liniku ti pisu i ostale sitnice vezano uz nju.Jedina mana je sto dvd-R medije przi s 4x max to je apsolutno jedina mana na toj przilici ali navodno bi se slijedecim firmverom to trebalo rijesiti.Citao sam dosta reviewa o toj przi i dosta su je nahvalili i odlucio se na nju i zasad sam prezadovoljan...
Na zalost cini se da nema LightScribe, a trazim neku koja ima.
yeti je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na