Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Overclocking
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.03.2014., 12:18   #91
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Ne koristim inače HWMonitor, ali što nije to ta temperatura soketa?
A CPU Core mu je na 50, što je ok?
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2014., 13:39   #92
Flood
Into my head it goes
Moj komp
 
Flood's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: space de luxe
Postovi: 776
Citiraj:
Autor Sam Fischer Pregled postova
Ne koristim inače HWMonitor, ali što nije to ta temperatura soketa?
A CPU Core mu je na 50, što je ok?
Mudro i točno zboriš.
Socket se grije dosta pod Prime-om,budem stavio na vrh kućišta po sredini jedan 140mm vent za ispuh pa možda spusti temp.
__________________
...help me understand the best I can...
Flood je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2014., 13:54   #93
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Citiraj:
Autor Flood Pregled postova
Mudro i točno zboriš.
Socket se grije dosta pod Prime-om,budem stavio na vrh kućišta po sredini jedan 140mm vent za ispuh pa možda spusti temp.
Ma za soket te boli pipa
Bitno da ovaj core temp ne prelazi tih 62 *C (makar se po ulicama priča da se može tolerirati čak i 65-68 *C)

Meni je već na ovih 1,35V na rubu, i pod stress testingom zna mrvicu i preletit tih 62 *C pod H50, ali realno, u svakodnevnom korištenju i gejmanju ne dođe ni blizu.

Zadesio me dobar primjerak, ali za jači OC bih ga ipak trebao ugurat pod H110 ili slično nešto.

I BTW, dosta će pripimoći vent za ispuh, pogotovo gore. Griju se i VRMovi na ploči, pa sve to oko proca postane toplotna zona i puno pomaže da se taj vrući zrak izbaci van.

Samo za primjer, ja sam gore na ispuhu imao Schyte Slipstream 140, ali koji se vrtio na max 500 rpma (jebiga, volim tišinu kad mi je taj komp za sve, i glazbu - spojen na Hi-fi pojačalo i filmove - Lcd TV i gejmanje), i realno tih 500RPM-a nije baš imalo neki airflow. I onda kad sam ubacio FX-a u komp se podosta sve to ugrijalo, jel
Zamijenio sam ga onda sa Corsairom AirFlow series 140W (koji idla na nekih 600-650rpma a kad je load potegne 1150-1200Rpm) i spustile su se temperature čak 4-5 stupnjeva, samo zbog jačeg ispuha.

Tako da će ti svakako pomoći taj vent gore.

Zadnje izmijenjeno od: Sam Fischer. 07.03.2014. u 14:05.
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2014., 14:30   #94
Flood
Into my head it goes
Moj komp
 
Flood's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: space de luxe
Postovi: 776
Vjerujem da će pomoć.Skinuo sam gore poklopce sa otvora i pod rukama se osjeća kako izlazi topli zrak.Kad ga vent povuče biti će to prva liga.
Meni isto smeta buka,tako da kad vent od themisa počne puhat na full pod primeom,nije dobro.
Sva 3 venta od kućišta (Fractal SilentSeries 140mm R2) sam stavio na 7V,tako ću i ovoga gore i to bi trebalo biti ok za svakodnevnu upotrebu,jer fulku samo prime izvlači i kod mene.
Jel taj Corsair vent sa ledicama ili bez?Mislio sam ga uzeti,ali svagdje LED izdanja prodaju.Na kraju sam naručio Fractal ko i ova 3 šta imam.
__________________
...help me understand the best I can...

Zadnje izmijenjeno od: Flood. 07.03.2014. u 14:45.
Flood je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2014., 14:49   #95
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Bez ledica verzija.
Ima one gumene podloske i kvalitetniji lezaj od verzije sa ledicama.

LED verzija je i jeftinija...
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2014., 19:18   #96
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Mislim da sam na baš dobar primjerak naletio.
Išao sam se nakratko poigrat i stavio 1,425V i 4900Mhz.
Vrti lijepo bencheve bez ikakvih problema, Prime sam odvrdio 15-ak min, ali sam prekinuo jer mi se ne sviđa kad mi Core temp dođe preko 62 *C (67 u mom slučaju :/ )

Dakle, ako želim probijat rekorde i 5Ghz moram neki H110 nabavit


Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2014., 14:01   #97
ECHO
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: CROATIA-Vukovar
Postovi: 2,354
Evo i mene u AMD vodama opet sa X6 6300 dao sam otkaz Intelu.
Nisam ništa clockenjisao jer mi sve radi i ovako više nego dobro, a najbitnije je da igre rade ostalo manje bitno, cpu hladan ispod Jing-a i neoznoji se uopće.
Pogubio sam se u opcijama MBO-a jer sam naviko na Asrock već zadnje 3 mbo samo njihove koristim.A zadnje 2god sam bio na Intelu a prije na AMD X6 6100
te mi je ovo za igre i više nego dovoljno
ECHO je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2014., 14:27   #98
Smartic
Premium
Moj komp
 
Smartic's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Varaždin
Postovi: 2,705
Uf, M5A97 EVO i Jing, moraš se poigrati s tim
Smartic je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2014., 11:22   #99
mpetr01
Registered User
Moj komp
 
mpetr01's Avatar
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: Wohlen,Aargau,Switzerland
Postovi: 7
pozdrav svima!

koristim AMD FX 8350 sa trenutnim TURBO ukljucenim na 4.30GHz, naime volio bih klokat processor bar na 4.50 ili mal vise, koristim Alpenföhn K2 CPU cooler. probavao sam par puta da ga klokujem i uvjek kad upalim prime mi se komp ugasi. a nemoguce da moj CPU cooler ne moze ni jedan klok podnijet. ipak sam ga dosta platio i izgleda dosta kvalitetno. u kucistu imam takodjer jos 2 velika 140mm i jedan manji ventilator + 800w PSU, kuciste koje koristim je Corsair 600T White. Uz procesor je GTX 770 MSI TwinFrozr + 16GB DDR3 1600MHz 4x4GB Kingstone hyperx grey series. maticna je asus sabertooth fx990 2.0
jednom prilikom sam klokao processor na 4.80 mislim, nisam siguran i igrao sam metro last light na najboljoj grafici sto naravno mogu i na stock-u al opce nisam nikakvih problema imao sa temp ili slicno. u idlu mi je pisalo 47-8'C te dok sam igrao bilo je tu do 53'C najvise 55'C eh sad mnogi mi govore da je to nemoguce, ja ne znam koristim AIDU64 i tako pise.
zamolio bih vas ako netko se bas dobro razumije u overclock nek mi pomogne zasto da ga drzim na stocku kad imam vec dobar komp nek izvuce maksimum iz tog prcessora

Hvala -LP.
mpetr01 je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2014., 16:02   #100
Albert Wesker
Premium
Moj komp
 
Albert Wesker's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 525
jesi li dizao napon uopce?preporucio bih ti da pogasis sve opcije za stednju energije skupa sa TURBOM jer to ti moze samo donijeti nestabilnost.
__________________
Albert Wesker je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2014., 17:17   #101
dadosbcro
Premium
Moj komp
 
dadosbcro's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: SB
Postovi: 620
Slažem se sa Albertom, u BIOSU obavezno isključi turbo opciju i opcije za štednju energije, postavi voltažu na manualno, za početak recimo 1.35v i LCC na high i testiraj stabilnost sa primeom95....ako je sve OK, multy diži u malim koracima, po 1, ako ti se izbaci BSOD to ti je znak da smanjiš multy ili da podižeš voltažu...sa voltažom nemoj pretjerivati...svakako skini jedan od programa za pracenje temperature...
dadosbcro je offline   Reply With Quote