Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.05.2009., 21:09   #1
Zli-deda
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: zg
Postovi: 81
(riješeno) Wireless problem

Imam jedan zanimljiv problem s canyon WF511 karticom. Naime do jučer sam imao tp-linkovu karticu u kompu i vukla je pri signalu od 60%-70% do 350KB/sec. Danas sam stavio ovu canyon karticu unutra i hladan tuš. Pri signalu od 60%strength i 60%link quality vuće bijednih 50KB/sec.
Ta ista kartica kod kolege od koga sam ju uzeo vuće 400KB/sec pri 65-70% signalu. Dali postoji neki limiter brzine koji moram ugasiti ili se kolju driveri ili nešto treće? Hvala unaprijed na odgovoru.
Kartica je nova i stavio sam originalne drivere od nje. Router t-scumov zyxel.
Zli-deda je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2009., 22:54   #2
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,579
Nadam se da si najprije deinstalirao drivers / software od stare + Reboot prije stavljanja nove.
Inaće sam negdje vidio da najnovije WF-511 imaju skroz drugčiji chipset od starih i kako to obično biva, nove su navodno lošije od starih.
Zašto mjenjaš kartice uopće?
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.05.2009., 00:41   #3
Zli-deda
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: zg
Postovi: 81
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Nadam se da si najprije deinstalirao drivers / software od stare + Reboot prije stavljanja nove.
Inaće sam negdje vidio da najnovije WF-511 imaju skroz drugčiji chipset od starih i kako to obično biva, nove su navodno lošije od starih.
Zašto mjenjaš kartice uopće?
Deinstalirao sam drivere, samo mi je poslao poruku da ne može kopletno maknut drivere od prošle kartice jer nije u kompu(uninstaliravao sam za vrijeme dok je nova bila u kompu). Mijenjao sam zato što mi stara baš i nije radila kak spada na visti(nisam mogo origigi drivere instalirat). Inaće radim na xp-u ali se mislim prebacit na vistu pa sam zamijenio za ovu. Budem probao kak radi na visti, ali za sad je preloše.. Uspio jedva ugrabit 1mbit kad signal ode na 70%.
Zli-deda je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2009., 20:16   #4
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
Probaj instalirati nove drivere, sjećam se da sam ja s njima imao dosta kvalitetniju i bržu vezu...

http://www.ralinktech.com.tw/data/dr...0.1.0_Free.exe
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2009., 14:50   #5
Zli-deda
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: zg
Postovi: 81
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Probaj instalirati nove drivere, sjećam se da sam ja s njima imao dosta kvalitetniju i bržu vezu...

http://www.ralinktech.com.tw/data/dr...0.1.0_Free.exe


S tim driverima mi uopće ne prepoznajue karticu kao niti s drugim driverima koje sam skinuo s neta. Samo radi s originalnim. Bubnuo sam gore omnicu od 10db i sad je signal const između 60%-80% i brzina se povečala na 200KB/sec ali to je 2mbit-a(odnosno malo manje) a ne 4mbit-a koliko bi trebala biti. Odlučio sam uzeti novu karticu, jer je očito problem u njoj a ne u signalu. Postoji li neka solidna mrežna koja nema fixnu antenu da mogu ovu omnicu montirat gore. Btw hvala na pomoći.
Zli-deda je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2009., 17:46   #6
Espirite2007
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Labin,Zagreb
Postovi: 11
ja isto imam problema s tom karticom u visti i nemam blage sta da radim,pa ako moze malo pomoci bio bih jako zahvalan.problem je u tome sto kada instaliram drivere sve uredno prepozna spoji se na net cak i google pretrazivanje radi i onda blokira tj nece vise otvorit niti jednu stranicu.igrao sam se s firewallom,iskljucio sve sta mislim da bi moglo imat veze ali nista,uvijek isto.dok na xp-u ne instaliram nista,jednostavno odmah nade mrezu,spojim se i sve super radi.nije to i neki problem mogu ja i ostat na xp,ali s obzirom da sam jucer nadogradio malo komp htio bi stavit vistu (64 bitnu zbog rama).
Espirite2007 je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2009., 20:32   #7
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,579
Utvrdi točnu reviziju tj. na kojem chipsetu je bazirana pa po tome traži zadnju ver drajvera. Po opisu prvo je on sumljiv, slijedeće probaj podesit fiksne IP postavke.
Nisi naveo jel koristiš p2p programe jer i zbog njih dobiješ isti rezultat ako ih nisi dobro podesio (ograničenje max br konekcija i max bandwith).
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2009., 20:51   #8
Espirite2007
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Labin,Zagreb
Postovi: 11
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Utvrdi točnu reviziju tj. na kojem chipsetu je bazirana pa po tome traži zadnju ver drajvera. Po opisu prvo je on sumljiv, slijedeće probaj podesit fiksne IP postavke.
Nisi naveo jel koristiš p2p programe jer i zbog njih dobiješ isti rezultat ako ih nisi dobro podesio (ograničenje max br konekcija i max bandwith).
Nisu p2p programi zato jer je bila cisto instalirana vista i driveri + ie i firefox,i nista drugo.Nisam se niti sjetio torrente probavat prije nego mi proradi net,a kada sam skuzio da net ne radi,odustao i nakon 2 sata stavio ponovo xp (koji se vuce ko krepana macka jer je neka blesava verzija s torrenta,ali nazalost jedina koju sam imao pri ruci).stavit cu sutra ponovo vistu i probat to s driverima,ali opet mi nije jasno kako to da u xp-u ne moram instalirat nista (radi mi net prije nego instaliram drivere za graficku ) a u visti nece pa nece (jer ja mislim da je problem samo s driverima od kartice,tako je bilo i na xp-u kada sam ih instalirao,a kada sam skuzio da mi ne trebaju odmah sam ih obrisao i sve 5, e sada kada bi tako nesto uspijelo namjestit u visti)
Espirite2007 je offline   Reply With Quote
Staro 09.05.2009., 13:19   #9
Zli-deda
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: zg
Postovi: 81
Uf evo novi problem. Nakon cca pola sata komp se zamrzne na 2sec i kaže da je mrežna kartica disabled(u donjem lijevom kutu se pokaže realtekova ikonica ) . Valjda ju je automatski disableo iz neznam kojeg razloga. I sad ide period od 10sec normalnog rada pa 2sec zamrznutog ekrana i tako u nedogled. I tako svaki put kad upalim komp nakon cca 30min. Provjerio sam s kasperskym komp od virusa ali izgleda da nije virus...help. Btw za sad je brzina 200KB/sec(mjereno na brzina.info) na 80% signala, a trebala bi biti dupla.
Zli-deda je offline   Reply With Quote
Staro 09.05.2009., 15:46   #10
Rain Man
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: x
Postovi: 1,447
2 Ralinka (wf511) koja ja imam doma su s 2561 chipovima. Normalno rade sa svime osim sa Vistom. Rusi mi se komp kad se torrenti skidaju. Probaj karticu u nekom drugom kompu, mozda otisla u meduvremenu. I o kakvoj ti to brzini govoris? Brzini tvojeg spajanja na internet ili brzini prijenosa preko kartice sa drugog racunala? Jer ako si mjeris brzinu sa neta, onda kartica nema prevelike veze sa time.
Rain Man je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.05.2009., 19:08   #11
Zli-deda
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: zg
Postovi: 81
Citiraj:
Autor Rain Man Pregled postova
2 Ralinka (wf511) koja ja imam doma su s 2561 chipovima. Normalno rade sa svime osim sa Vistom. Rusi mi se komp kad se torrenti skidaju. Probaj karticu u nekom drugom kompu, mozda otisla u meduvremenu. I o kakvoj ti to brzini govoris? Brzini tvojeg spajanja na internet ili brzini prijenosa preko kartice sa drugog racunala? Jer ako si mjeris brzinu sa neta, onda kartica nema prevelike veze sa time.
Na xp-u sam vistu još nisam isprobavao. Brzina neta, ne brzina s drugog kompa. Problem je što mi je brzina s prijašnjom karticom bila 350KB/sec a sad nemre preć 230KB/sec s 80% signalom. I sad baš mjerim signal 60% brzina.info kaže 30kb/sec, a ništa ne skidam wtf??? Sam sam na mreži osigurana je wep ključem.

Evo sad mi je lupio i bsod nakon što se zbrejko. Jeli moguće da je kartica rikla?

Zadnje izmijenjeno od: Zli-deda. 09.05.2009. u 20:25.
Zli-deda je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2009., 23:56   #12
Rain Man
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: x
Postovi: 1,447
Na kojem si operateru? t-com jos nije stabilizirao svoje veze nakon ova 2 mjeseca dizanja brzina.

Moguce je i da je kartica riknula? Probaj ju na drugom kompu. Vista nije najbolji izbor. Dosta ljudi se javlja po forumima s problemima oko kombinacije Viste i ralinka.

Probaj na cistom sistemu s XP-om ili na necijem drugom kompu. Meni je wf511 i sa 35% (low) signala radila ok. Sa 60% mora ici full brzina.
Rain Man je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2009., 10:51   #13
Zli-deda
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: zg
Postovi: 81
Citiraj:
Autor Rain Man Pregled postova
Na kojem si operateru? t-com jos nije stabilizirao svoje veze nakon ova 2 mjeseca dizanja brzina.

Moguce je i da je kartica riknula? Probaj ju na drugom kompu. Vista nije najbolji izbor. Dosta ljudi se javlja po forumima s problemima oko kombinacije Viste i ralinka.

Probaj na cistom sistemu s XP-om ili na necijem drugom kompu. Meni je wf511 i sa 35% (low) signala radila ok. Sa 60% mora ici full brzina.
I problem je bio...naravno t-hitler. Čovjek je došo i zamjenio zyxelov router(jer mi maxtv nije radio kak spada) i reko je da je možda on koristio moj user name kod drugih korisnika vjerojatno za provjeru??WTF!!!??? Za sad vuće 360KB/sec pri 60%..to mi je dost. Hvala svima na pomoći.
Zli-deda je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2009., 14:40   #14
thopok
Guest
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Splity
Postovi: 3,003
Onda je čudno kako je uopće radilo…
thopok je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na