Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.02.2016., 21:46   #181
brandon
azriel
 
brandon's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: kavez
Postovi: 246
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Viš dobra ideja, idemo vidjet kakav je LG kaj se supporta tiče
Javi sta ti odgovore da znam dal da svog nosim na popravak ili ne
__________________
Chasing shadows, all your life
brandon je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2016., 21:55   #182
android-split
Premium
 
android-split's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2015
Lokacija: Split
Postovi: 985
Citiraj:
Autor SRV Pregled postova
Vratise mi danas uredjaj neservisiran. I to ponistili garanciju jer "softver nije zvanicno izasao na nasem trzistu". I ja sam budala sto sam im dao povoda, trebao sam vratit na 5.0 ili cak 4.4 jer neandertalci su to.
Pretpostavljam agram?
android-split je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.02.2016., 21:57   #183
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Ovo je u BiH, LG Stanic servis. Mada i kod nas ima Agram, no on je za druge brandove.
SRV je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2016., 22:00   #184
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Zašto je LG Optimus G Flex 2 tako jeftin? 250 eura izvana, kod nas 2500 kn nov u trgovini?
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2016., 22:06   #185
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Jebg, moje misljenje je da je to zbog 810ke i onog famoznog "pregrijavanja" i sad ga ljudi ne kupuju pa su spustili cijenu da ode budzasto.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2016., 23:57   #186
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,673
I to i zbog opcenito lose prodaje flex modela... Da ne spominjem kako je sa ranim verzijama firmwarea mob toliko steka da je to bilo sramota za jedan flagship.
No sada sa novim firmwareom jako dobro radi, pa kome ne smeta "banana" izgled ...
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2016., 08:49   #187
goran1985
Ili jesi ili nisi
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: vrgorac
Postovi: 704
Gdje je 250€ g flex 2?
Osim za pregrijavanje ali zar taj 810 nije i veliki potrošač baterije? Par mobitela koje sam pratio prije pola godine, Z5c i 1+2, imali su dosta manje trajanje baterije od njihovih prethodnika unatoč većoj bateriji. To je zbog SD810?
goran1985 je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2016., 08:58   #188
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,673
Ukratko da...
Za cijenu ne znam.
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2016., 10:05   #189
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Citiraj:
Autor goran1985 Pregled postova
Gdje je 250€ g flex 2?
https://www.computeruniverse.net/en/...g-g-flex-2.asp
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2016., 10:02   #190
bail
Premium
Moj komp
 
bail's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Novigrad
Postovi: 129
Citiraj:
Autor Sn4k3 Pregled postova
Kolegi takodjer danas dosa v20d update (G4 H815 open Eu), tezak nekih ~90 i par Mb...
Ja sam ga sebi rucno instalira ima tjedan dana i iskreno ne vidim neke ocite promjene, mozda bi ipak triba napraviti factory reset...
Updejto prije par dana i meni moj radi bolje, na v20a sam imao 150-250mb rama free sada imam u oko 700+! Baterija je isti k... No što me najviše živcirati je to što poslje MM sd nema nikakvu svrhu više, nemogu niti aplikacije niti bilo šta drugo prebaciti na nju, mislim da je vrijeme za root
bail je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.02.2016., 10:24   #191
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor bail Pregled postova
Updejto prije par dana i meni moj radi bolje, na v20a sam imao 150-250mb rama free sada imam u oko 700+! Baterija je isti k... No što me najviše živcirati je to što poslje MM sd nema nikakvu svrhu više, nemogu niti aplikacije niti bilo šta drugo prebaciti na nju, mislim da je vrijeme za root

Zasto bi aplikacije prebacivao na sd karticu?
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2016., 10:47   #192
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,673
Citiraj:
Autor bail Pregled postova
Updejto prije par dana i meni moj radi bolje, na v20a sam imao 150-250mb rama free sada imam u oko 700+! Baterija je isti k... No što me najviše živcirati je to što poslje MM sd nema nikakvu svrhu više, nemogu niti aplikacije niti bilo šta drugo prebaciti na nju, mislim da je vrijeme za root
Hmm, meni je free ram vecinom oko 700-1000Mb nebitno na kojoj verziji MM-a se radi, iako me to ne brine previse. Imam naviku svajpati neke aplikacije iz rama (jos iz dana starih androida )
dok neke uvik drzim u pozadini. Sto se tice msd-a, ja drzim sve svoje slike, videa, muziku na kartici - a aplikacije sve na mobu posto ima dovoljno prostora. Neke mozes prebaciti na sd, neke ne...
Ja zasada jos izbjegavam root, sve dok ekipa s xda ne uspije nesluzbeno otkljucati bootloader, jednostavno ne zelim gubiti garanciju radi toga ...

Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Zasto bi aplikacije prebacivao na sd karticu?
I ja se pitam... Zar nije dovoljno ovih 20 i kusur Gb dostupnih na mobu?
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2016., 11:14   #193
bail
Premium
Moj komp
 
bail's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Novigrad
Postovi: 129
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Zasto bi aplikacije prebacivao na sd karticu?
Citiraj:
Autor Sn4k3 Pregled postova
Hmm, meni je free ram vecinom oko 700-1000Mb nebitno na kojoj verziji MM-a se radi, iako me to ne brine previse. Imam naviku svajpati neke aplikacije iz rama (jos iz dana starih androida )
dok neke uvik drzim u pozadini. Sto se tice msd-a, ja drzim sve svoje slike, videa, muziku na kartici - a aplikacije sve na mobu posto ima dovoljno prostora. Neke mozes prebaciti na sd, neke ne...
Ja zasada jos izbjegavam root, sve dok ekipa s xda ne uspije nesluzbeno otkljucati bootloader, jednostavno ne zelim gubiti garanciju radi toga ...



I ja se pitam... Zar nije dovoljno ovih 20 i kusur Gb dostupnih na mobu?
Izgleda da meni nije dovoljno, zato sam i uzeo karticu od 64Gb! Ma meni je samo bed napraviti root radi onog bootloop fijaska jer imam Rev 1, čak sam i razmišljao da napravim downgrade
bail je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2016., 11:24   #194
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,673
Isto imam msd od 64Gb, ali kao sto rekoh koristim je iskljucivo za multimediju... Velike igre ne koristim, samo par manjih za povremenu zabavu.
Nema ti druge nego rootati i prebaciti (velike) aplikacije na sd, samo pripazi zbog tog bootloopa... Mislim da garancija to pokriva,
pa nebi bilo lose ni prvo reklamirati mob i dobit novi, prije nego se upustis u otkljucavanje bootloadera
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Sn4k3. 03.02.2016. u 12:47.
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2016., 11:30   #195
bail
Premium
Moj komp
 
bail's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Novigrad
Postovi: 129
Citiraj:
Autor Sn4k3 Pregled postova
Isto imam msd od 64Gb, ali kao sto rekoh koristim je iskljucivo za multimediu... Velike igre ne koristim, samo par manjih za povremenu zabavu.
Nema ti druge nego rootati i prebaciti (velike) aplikacije na sd, samo pripazi zbog tog bootloopa... Mislim da garancija to pokriva,
pa nebi bilo lose ni prvo reklamirati mob pa dobit novi, prije nego se upustis u otkljucavanje bootloadera
Za to bi trebalo prvo da ode u bootloop i nadam se da ce da dobije novi mob
bail je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2016., 20:23   #196
mitra
Premium
 
mitra's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 665
Poz Kolege,

Prije nekoliko dana u svoj G3 stavio sam novu tele2 karticu potrenu za 4G internet. Kada sam na 4G internet je super, cijelo vrijeme mi je dostupan (u opcijama je automatski izbor mreze LTE/WCDMA/GSM). Problem nastaje kada se spojim na svoj kucni WiFi, tad mi nestane totalno tele2 signal. Ako u mobu stavimo automatski mrezu na WCDMA/GSM i kada se ponovo spojim na WiFi...nema nikakvih problema.
Da li se je netko susreo s ovim problemom?
__________________
Uploading...
mitra je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2016., 01:12   #197
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,057
Mislim da to nije problem, nego normalno ponasanje. Na LTE imas samo Data vezu, a ne i Voice. Pri pozivu se veza spusta na 3G/2G.
Ako imas ukljuceno samo LTE, onda kad WiFi preuzme data promet, nemas vise 4G veze, jer nije ni potrebna.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2016., 08:08   #198
mitra
Premium
 
mitra's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 665
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Mislim da to nije problem, nego normalno ponasanje. Na LTE imas samo Data vezu, a ne i Voice. Pri pozivu se veza spusta na 3G/2G.
Ako imas ukljuceno samo LTE, onda kad WiFi preuzme data promet, nemas vise 4G veze, jer nije ni potrebna.
Ali ja uopće nemam signala na mobitelu i ljudi me ne mogu dobiti kada me zovu. Samo mi kasnije dodje SMS o propuštenom pozivu. Isključio sam VoLTE opciju (glasovni pozivi na LTE mreži) ali i dalje isti problem imam.
__________________
Uploading...
mitra je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2016., 08:21   #199
android-split
Premium
 
android-split's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2015
Lokacija: Split
Postovi: 985
Citiraj:
Autor Sn4k3 Pregled postova
Ja zasada jos izbjegavam root, sve dok ekipa s xda ne uspije nesluzbeno otkljucati bootloader, jednostavno ne zelim gubiti garanciju radi toga
Rootat se može i bez otkljucavanja. I maknit root bez problema
android-split je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2016., 09:45   #200
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,673
Citiraj:
Autor android-split Pregled postova
Rootat se može i bez otkljucavanja. I maknit root bez problema
Da, moze na G2/G3 ali ja govorim za G4... Naravno ako imas kakav link slobodno proslijedi
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2016., 11:16   #201
android-split
Premium
 
android-split's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2015
Lokacija: Split
Postovi: 985
Pa g4. Ja sam ga roota. I maknuo root
http://forum.xda-developers.com/show....php?t=3180586
android-split je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2016., 12:33   #202
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,673
Citiraj:
Autor android-split Pregled postova
Pa g4. Ja sam ga roota. I maknuo root
http://forum.xda-developers.com/show....php?t=3180586
Sinko pricamo o MM-u
Vidim ja da mi je tu nesto cudno, NHF al nismo se razumili. I moj mob je nekad bija rootan, al na LP-u, dok na MM-u postoji
samo jedan nacin (zasad), a to je sluzbeni unlock bootloadera. Time se automatski odrices garancije,
iako postoje neke debate oko toga na xda. Neki tvrde da, iako rootan, mob i dalje ima garanciju ali samo za EU korisnike.
Ako se to pokaze tocno, odmah cu rootati. Ali do tad cekam na nesluzbeni unlock...
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2016., 12:55   #203
android-split
Premium
 
android-split's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2015
Lokacija: Split
Postovi: 985
Da sinko
Ja nigdje nisam procitao o kojoj verziji androida prica
Nego o g4
G4 se moze rootat
Kome je do roota i nema MM jer je sranje
android-split je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2016., 13:53   #204
gil
Member
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Kutina
Postovi: 979
Trebam pomoć, LG G2 razbio se ekran, naručio s ebaya i ugradio ekran i tad nastaje problem. Mobitel se resetira kad se ekran automatski ugasi nakon 11 sekundi mirovanja s crnim ekranom. Ako ga se probudi prije tih 11 sekundi mobitel normalno radi, normalno radi i dok je ekran upaljen, normalno radi i dok je ekran ugašen ali u pozadini nešto svira, normalno radi dok je na punjaču ali kad je u mirovanju i ekran se nakon 30 sekundi namještenih ugasi i nakon 11 sekundi mobitel se neda uključiti nego se nakon nekog vremena restarta. Poduzeo sve u mojoj mogućnosti, nadogradio softwar, hard reset, postavke razno razne no tu završavaju moje mogućnosti i tražim pomoć.
gil je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2016., 14:54   #205
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,057
Citiraj:
Autor mitra Pregled postova
Ali ja uopće nemam signala na mobitelu i ljudi me ne mogu dobiti kada me zovu. Samo mi kasnije dodje SMS o propuštenom pozivu. Isključio sam VoLTE opciju (glasovni pozivi na LTE mreži) ali i dalje isti problem imam.
Imas ti sigurno signala, samo se u slucaju "4G only" mobitel odspoji sa mreze kad se prebaci data promet na wifi mrezu. Tako je bilo meni, doduse ne na tom mobu i ne u Hrvatskoj, dok nisam stavio da bira automatski 2/3/4G. Vjerojatno tvoj mob ne radi taj "fallback" pa ostane na 4G.
Inace, kaj se dogodi u tom slucaju, kad je kako kazes bez signala, kad iskljucis wifi; jel i dalje nema mrezu, ili se spoji natrag na 4G?
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2016., 15:21   #206
mitra
Premium
 
mitra's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 665
Hvala na odgovoru.

Evo probao sam se nazvati s drugog moba u trenutku kada mi prikazuje da nemam mreže i kaze mi da nisam dostupan. Potvrdjujem da mi je opcija postavljena na automatsko 2/3/4g. Kada se odspojim s wifi uredno mi se vrati signal te se spoji na 4g.
Ako u opcijama stavi automatsko 2/3g taj problem nemam, konstantno imam signal mreze dok sam spojen na wifi.
Zvao sam tele2, i rekli da ocekujem poziv od njihove tehnicke sluzbe u sl 5 dana....
__________________
Uploading...
mitra je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2016., 15:38   #207
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,057
Ocito da tvoj mob ne radi automatski fallback sa 4G. Ne znam kaj bi "tehnicari" tu mogli rijesit...

Probao sam konkretni slucaj s mojim mobom (L830) i taj uredno radi, tj ne odspoji se od mreze, nego se vrati na 3G cim dobijem poziv sa ukljucenim wifi-om

Zadnje izmijenjeno od: Prezime. 07.02.2016. u 15:43.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2016., 15:46   #208
mitra
Premium
 
mitra's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 665
Proba sam na nekoliko custom romova tesitrati i na svakom mi je isto, mozda je pitanju sim kartica...
Ugl dok cekam njihojv poziv trazim moguci uzrok/rješenje na netu.
__________________
Uploading...
mitra je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2016., 17:51   #209
KruLe
Premium
 
KruLe's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Križevci
Postovi: 170
promjeni operatera, već sam od nekoliko ljudi koji koriste Tele2 čuo da im se gubi signal, postavke za mrežu itd itd
KruLe je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2016., 18:33   #210
android-split
Premium
 
android-split's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2015
Lokacija: Split
Postovi: 985
Ja nemam takvih problema.
G4-Tele2
android-split je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na