Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.08.2010., 21:24   #361
Frung
Premium
Moj komp
 
Frung's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: zg westside
Postovi: 598
Zadnje iskustvo baš i nije bilo stelarno, dodjem po termalnu pastu u Links, na webu na statusu zelena, mislim što ću zvat unaprijed, imaju to ziher, i dođem na pult, nema Ceramique. I nema Silver 5. Nema niš osim one za frikin 76 kn. A niš neću sad uzet onda, nije ionako hitno, kao kad će doć -> za 2 tjedna. Waauu. Okej niš. Drugi dan gledam web status, još uvijek zeleno. Ne samo ta pasta nego sveeee paste koje imaju preko weba u ZG navodno dostupne. Ok, niš ovaj put šaljem mail, ima li Ceramique u ZG, nakon 2 minute, svaka čast, reply -> ima paste kolko hoćeš. Super, ajmo natrag pedalirat do Linksa po drugi put za frikin 26kn tubu paste. I niš, odem do DRUGOG prodavača, normalno kod njega ima SVIIIH pasti na cjeniku, kupim i amen. Not kewl.
__________________
~Fury of the dwarves runs deep.

Zadnje izmijenjeno od: Frung. 12.08.2010. u 21:33. Razlog: Ublažio ton ;)
Frung je online   Reply With Quote
Staro 17.08.2010., 12:02   #362
assasin82
Premium
Moj komp
 
assasin82's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 56
Tko zna kako redovito ažuriraju web cjenike. Ne govorim samo o njima nego i ostalim trgovinama. Ja nikad nisam lijen pa uz to što provjerim dostupnost na web cjeniku i telefonskim provjerim i za svaki slučaj još rezerviram. A čak sam ih i par puta zamolio da ako neka komponenta nije bila dostupna da mi jave na mail i to su svaki put napravili.
assasin82 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.08.2010., 12:27   #363
njoka.
Registered User
Moj komp
 
njoka.'s Avatar
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 111
U subotu sam narucio Steelseries 4H,sve sam uredno narucio preko weba i poslao mail sa upitom kad ce doc,rekli su da ce doc u utorak(danas) ili u srijedu(sutra).Hitno su mi potrebne slusalice tako da ih sa nestrpljenjem ocekujem.Zanima me vase misljenje i ako mi mozete odgovorit po vasim iskustvima da li ce doc danas ili sutra?
__________________

njoka. je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2010., 12:29   #364
ONeill
Premium
 
ONeill's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 335
Meni su zasad stvari uvijek dolazile drugi dan nakon narudžbe. Ali pazio sam da naručujem prije 13h preko weba.
ONeill je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2010., 13:06   #365
hammer_of_thor
its slightly turbocharged
Moj komp
 
hammer_of_thor's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 5,426
Citiraj:
Autor ONeill Pregled postova
Meni su zasad stvari uvijek dolazile drugi dan nakon narudžbe. Ali pazio sam da naručujem prije 13h preko weba.

Također.

Ako se naruči u jutranjim satima onda paket zna stići sutradan.
Links je po tom pitanju fantastičan.
__________________
blaa
hammer_of_thor je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2010., 09:46   #366
njoka.
Registered User
Moj komp
 
njoka.'s Avatar
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 111
Losa iskustva s hrv. firmama se nastavljaju.Jucer sam ih trazio broj prijevoznice i poslali su mi ga,danas ujutro lijepo provjerim gdje se nalazi paket kad ono poslali su ga u Pulu.Provjerio sam tri puta da li sam dobro napisao adresu i sve je u redu sto se moje strane tice.Umjesto da ga posalju u Vukovar debili su ga poslali u Pulu.Katastrofa,gdje god da narucim moram naletit na nekog nesposobnog lika
__________________

njoka. je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2010., 09:55   #367
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Links bome postaje smrad ala vemulj.

Vec prije sam primjetio da nedaju pune garancije nego kroje da imaju sto manje odgovornosti. Samo cekam dan kad ce graficke imati 1 g kao u vemulju. A bome su blizu toga.

Zadnje sam od jednog frenda uzeo WDTV Live kupljen u linksu sa 1 god gare, ali upadne mi u oko negdje 2 years limited waranty i brz pogled na Msan listic otkriva 24 mj...

Nije mi bas po volji da placam premium cijene, a onda salji u msan kad crkne...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2010., 09:56   #368
foggykt
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 32
Ja nisam imao loša iskustva, valjda imaš sreće Uzimao sam neke sitne stvarčice ali eto problema nije bilo i dolazilo je uredno sve.
foggykt je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2010., 10:07   #369
idzakovic
Premium
 
idzakovic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 50
Evo jedno dobro iskustvo s njima.
Kupio sam par perifernih stvarcica kao poklon jednom frendu.
Frend je u medjuvremenu sam kupio isto to sto je dobio pa je odlucio otici na zamjenu.
Inace je rok za zamjenu kupljene robe 8 dana, ali njemu su uz razgovor s managerom odobrili zamjenu cca 20 dana nakon kupnje. Prije toga nije bio u ZG pa nije stigao. Dakle, moze se
__________________
idzakovic je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2010., 10:08   #370
njoka.
Registered User
Moj komp
 
njoka.'s Avatar
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 111
Ne razumijem kako si firma poput linksa moze dopustit ovakve debilne pogrjeske.Sad tko zna kad cu dobit paket jer neki lik nije znao prepisat dva podatka

EDIT:Sad su me kontaktirali ljudi iz linksa i kaze lik da je server napravio krivu prekomandu,tako da ce mi paket doc tek u petak.A dobro,barem su se udostojili nazvat za razliku od protisa koji ni to nije u stanju...
__________________


Zadnje izmijenjeno od: njoka.. 18.08.2010. u 10:41.
njoka. je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.08.2010., 10:42   #371
Rebbit
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 651
inace ne kupujem u linksu jer uvijek kupujem s kešovinom pa me drugdje ispadne jeftinije...
medjutim, ima i dosta stvari iz linksa koje sam kupio, ali ne za sebe, nego za druge... i kad god sam imao neku reklamaciju ili nesto sve je bilo rijeseno u nekom normalnom roku od par dana...
znao sam iz izhebat sa nekim svojim zahjetvima kod zamjena, ovo ono, sve je proslo, nisu mi odmah odobrili nekad (zato jer sam dolazio popodne, a onaj njihov šefić sto im daje dopustenja ne radi u to vrijeme), ali sutra su me nazvali i rekli da moze..
uglavnom, koju god robu da kupujem a da znam da je rizicna, bez problema u links, isplati se dat tih 5-10% vise od cijene nego negdje drugdje, jer su decki stvarno ok i nikad se ne prave mutavi i slicno kad dodjes reklamirat i sve bude u roku....
__________________
nek sam isti kao on, ma nek sam isti ko stari moj, dok zivot juri, ja cu lagano....


Lenovo Thinkpad T14
Logitech MX Master 2S
Logitech MX Keys

Galaxy S23+

Rebbit je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2010., 12:12   #372
ezz
Premium
Moj komp
 
ezz's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: zagreb
Postovi: 297
sve 5, uvijek uslužni
__________________
ezz je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2010., 02:24   #373
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,936
evo u zadnje vrijeme sam u par navrata kupovao u linksu. stvarno bi ih pohvalio, pogotovo onog celavog (yebga, neznam kako se covjek zove ) momka u maloprodaji. kaj god treba taj ti otvori i pokaze.

danas sam isao kupiti mis, stari a4 tech je pred mirovinu. na moju molbu da isprobam sharkoon fireglider-a i logija g500 covjek je odmah skocio i otvorio. stvarno rijetko za vidjet. pametan, usluzan, stvarno za 5.

btw, na kraju sam se odlucio za g500

EDIT: iz tog razloga mi nije problem dati 50kn vise iako sam mogao proci jeftinije

Zadnje izmijenjeno od: Cuky. 19.08.2010. u 12:41.
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2010., 03:40   #374
skill69
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 51
da da sve pohvale za taj links,kod njih sam potrosio mnoge tisuce kuna placao svim zivim i nezivim i nikad niti jedan problem se nije stvorio
skill69 je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2010., 07:59   #375
Visitor Q
Premium
Moj komp
 
Visitor Q's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Bangladesh
Postovi: 271
aj' da i ja ostavim svoja dva zrna soli..

Kao i prethodni kolega, ostavio sam u Linksu "mnoge 'iljade kuna", i nikad nisam pozalio ! Sve reklamacije su uredno prosle, telefonske korespodencije bijahu ugodne, a svidja mi se i boja

Opcenito najbolje iskustvo - generalno tijekom kupovine - za mog' merkantilistickog vijeka je bilo telefonski sa jednom gospodicnom/gospodjom? iz Links: Rijeka.. koja je bila toliko susretljiva i srdacna da sam se skoro zaljubio skoro.. Ne sjecam se vise detalja, ali to samo ide u prilog mojoj kasnijoj teoriji da sam zapravo stupio u kontakt sa Izvanzemaljskom rasom, a ne sa osobljem Links d.o.o
__________________
I'm all alone, I smoke my friends down to the filter, but I feel much cleaner after it rains..
Visitor Q je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2010., 08:35   #376
Rimac
Cigan.
 
Rimac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Underground
Postovi: 62
ja sam imao 2 neugodna iskustva sa linksom, radilo se o artiklima koji su bili na akciji i isli su po snizenim cijenama. znaci ja dodjem danas i narucim dio po jednoj cijeni, dio stigne za 3-4 dana i cijena je druga. naravno da dijelove nisam htio uzeti zato sto to smatram nepostenim trgovanjem.. ali sve ostalo je ok bilo. ali naravno da na podrucju osijeka ima neka jaca trgovina takvog tipa, nakon ova 2 iskustva koja su bila zaredom, svoje transakcije bi preselio kod konkurencije
__________________
Kriminalom protiv gladi.
Rimac je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2010., 18:41   #377
njoka.
Registered User
Moj komp
 
njoka.'s Avatar
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 111
Danas su mi dosle slusalice.Sa slusalicama sam zadovoljan i svidja mi se kako su ih upakirali.Napravili su jednu cudnu pogrjesku,racun su krivo napisali.Na racunu pise ime nekog drugog covjeka(ne pise moje ime),sad ne znam hoce li to stvarat problem ako mi se slusalice pokidaju pa ih reklamiram?
__________________

njoka. je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2010., 19:19   #378
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor njoka. Pregled postova
Danas su mi dosle slusalice.Sa slusalicama sam zadovoljan i svidja mi se kako su ih upakirali.Napravili su jednu cudnu pogrjesku,racun su krivo napisali.Na racunu pise ime nekog drugog covjeka(ne pise moje ime),sad ne znam hoce li to stvarat problem ako mi se slusalice pokidaju pa ih reklamiram?
Nece osim ako ti ne zatrebaju usluge DI.
Tada ce se oni sretno na to pozvati....
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2010., 19:24   #379
njoka.
Registered User
Moj komp
 
njoka.'s Avatar
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 111
Citiraj:
Autor Alfa_R Pregled postova
Nece osim ako ti ne zatrebaju usluge DI.
Tada ce se oni sretno na to pozvati....
Kakve su to DI usluge?
__________________

njoka. je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2010., 19:31   #380
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor njoka. Pregled postova
Kakve su to DI usluge?
Drzavni inspektorat. To oni koji idu kad ti servis javi da si ti fizicki sjebao zicu koja ide u sluske

Salim se, no bilo je da se netko zalio da su negativno odgovorili na prigovor jer na racunu nije njegovo ime...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2010., 21:34   #381
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,312
Sa linksom (Zagreb) imam samo dobra iskustva bio par puta na servisu i čak su mi jednom odma u servisu dali novu komponentu s tim da sam došao taman kad su zatvarali servis valjda je i to imalo veze,al i inače su stvarno ok.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2010., 00:24   #382
Tomtam
Magnum P.I.
Moj komp
 
Tomtam's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Belišće
Postovi: 751
Citiraj:
Autor Frung Pregled postova
Zadnje iskustvo baš i nije bilo stelarno, dodjem po termalnu pastu u Links, na webu na statusu zelena, mislim što ću zvat unaprijed, imaju to ziher, i dođem na pult, nema Ceramique. I nema Silver 5. Nema niš osim one za frikin 76 kn. A niš neću sad uzet onda, nije ionako hitno, kao kad će doć -> za 2 tjedna. Waauu. Okej niš. Drugi dan gledam web status, još uvijek zeleno. Ne samo ta pasta nego sveeee paste koje imaju preko weba u ZG navodno dostupne. Ok, niš ovaj put šaljem mail, ima li Ceramique u ZG, nakon 2 minute, svaka čast, reply -> ima paste kolko hoćeš. Super, ajmo natrag pedalirat do Linksa po drugi put za frikin 26kn tubu paste. I niš, odem do DRUGOG prodavača, normalno kod njega ima SVIIIH pasti na cjeniku, kupim i amen. Not kewl.
Čitam malo starije postove, pa sam se sjetio svog slučaja... WD BLACK 500GB kupujem, vidim links ga jedini ima (na web shopu Osijek označen zeleno), ajd dobro, 50kn tamo vamo, još nazovem pitat ima li diska za svaki slučaj. Nazovem: ''Jel ima WD black 500GB?''. Links: ''Jel piše na webu da ima?'' Ja: ''Piše da ima, al jel možete provjerit'',Links: ''Ne mogu, ako piše na webu da ima onda ima'', ja uporan: ''Ajd pliz provjerite da ne dolazim bzvz''. Kaže tip: ''Ajde Ajde'', u pozadini se čuje WD... WD.... WD.... 500GB, pfffffff, da vidimo.... NEMA! Ja: ''ok hvala Bok!'', links: ''Doviđenja''

Samo uporan bit, inače su momci OK.
Tomtam je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2010., 00:32   #383
Rebbit
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 651
Citiraj:
Autor Tomtam Pregled postova
Čitam malo starije postove, pa sam se sjetio svog slučaja... WD BLACK 500GB kupujem, vidim links ga jedini ima (na web shopu Osijek označen zeleno), ajd dobro, 50kn tamo vamo, još nazovem pitat ima li diska za svaki slučaj. Nazovem: ''Jel ima WD black 500GB?''. Links: ''Jel piše na webu da ima?'' Ja: ''Piše da ima, al jel možete provjerit'',Links: ''Ne mogu, ako piše na webu da ima onda ima'', ja uporan: ''Ajd pliz provjerite da ne dolazim bzvz''. Kaže tip: ''Ajde Ajde'', u pozadini se čuje WD... WD.... WD.... 500GB, pfffffff, da vidimo.... NEMA! Ja: ''ok hvala Bok!'', links: ''Doviđenja''

Samo uporan bit, inače su momci OK.
a ti odma u miha elektroniku i naručuj diska
__________________
nek sam isti kao on, ma nek sam isti ko stari moj, dok zivot juri, ja cu lagano....


Lenovo Thinkpad T14
Logitech MX Master 2S
Logitech MX Keys

Galaxy S23+

Rebbit je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2010., 00:53   #384
Tomtam
Magnum P.I.
Moj komp
 
Tomtam's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Belišće
Postovi: 751
hehehehehehe, naravno (moš mislit), ma miha car, kad mi pofali kojekakvih kabela, skočim do njega on rado izvadi iz bundlea neke ploče i proda mi za 10kn hehehehehehehehehe
A jednom se zeznio u nekom računanju, bio kod njega za neko malo napajanje (nepitaj), i pitam ga kolko košta ovaj asus triton cooler, kaže on ček da vidim, uzme digitron i neš računa, i kaže on 120kn... ja gledam, hmmm, ma reko dajte i cooler, on da cooler ja pare, dođem doma vidit šta sam kupio ono cooler takav, najjeftiniji u diskontu24 230kn. Miha car...

BTW: diskač je došao iz protisa sljedeći tjedan

Zadnje izmijenjeno od: Tomtam. 20.08.2010. u 01:03.
Tomtam je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2010., 16:28   #385
ONeill
Premium
 
ONeill's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 335
Citiraj:
Autor njoka. Pregled postova
Napravili su jednu cudnu pogrjesku,racun su krivo napisali.Na racunu pise ime nekog drugog covjeka(ne pise moje ime),sad ne znam hoce li to stvarat problem ako mi se slusalice pokidaju pa ih reklamiram?
Kontaktiraj ih odmah za to, jer ako nije tvoje ima na računu, ako bi u budućnosti došlo do kakvih problema s robom, kako ćeš dokazati da je to tvoje
ONeill je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2010., 09:14   #386
UneeK
Premium
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Gospic-Zagreb
Postovi: 25
Ja sam jako zadovoljan sa trgovinom u Zagrebu.
Kupujem 99% toga preko weba od njih jer nisam u Zg i imam samo rijeci pohvale za njih.
Sa reklamacijama takodjer nikad nikakvih problema.
Za sada eto sve 5!
UneeK je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2010., 10:09   #387
Mogy
Hala Madrid!
Moj komp
 
Mogy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Negdje iza brda i dolina :)
Postovi: 1,315
ja sam kupio dosta proizvoda u linksu i mogu reći da su super ekipa

mx 518, 2 razera deataddera (jednog sam zakuco u zid,idiot )
plantronics gamecom 367, onde one karma(tako neš) 120mm ventilatore, većinu toga sam naručio preko webshopa iz zg-a da pošalju u poslovnicu u rijeci, sve stvari bi došle uredno nakon dan-dva i još bi me oni nazvali i rekli da je proizvod stigao, ima masu tih trgovina koje kažu da ćete nazvat pa kita labudova, nakraju ti njih nakon 10dana nazoveš i kažu ti da je proizvod stigao ccc

napomena: utorkom i četvrtkom im dolazi roba ako se nevaram (u Rijeku)
Mogy je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2010., 10:21   #388
trancer
Premium
Moj komp
 
trancer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 182
Imam iskustva s Linksom i u Zagrebu i u Splitu i nevjerovatno je koliko se razlikuje od poslovnice do poslovnice. U Zagrebu je sve super, dečki koji tamo rade su uslužni i imaju opušten pristup prema kupcima no Split je totalna suprotnost. Tamo je ekipa skroz nabrijana ko da rade za šaku riže, a lager im je duplo manji nego onaj u Zagrebu. Poslovnica u Zagrebu ima moju preporuku no zbog cijena tek kada je nešto samo tamo dobavljivo.
trancer je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2010., 10:25   #389
Mogy
Hala Madrid!
Moj komp
 
Mogy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Negdje iza brda i dolina :)
Postovi: 1,315
Citiraj:
Autor Alfa_R Pregled postova
Salim se, no bilo je da se netko zalio da su negativno odgovorili na prigovor jer na racunu nije njegovo ime...
ja sam sada nazvao links i pitao dali je bitno to ime koje je na računu napisano, reko mi je lik da to nije uopće bitno, glavno da piše broj računa i to je to
Mogy je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2010., 11:31   #390
Verbum
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 679
Citiraj:
Autor Dujo Pregled postova
ja sam sada nazvao links i pitao dali je bitno to ime koje je na računu napisano, reko mi je lik da to nije uopće bitno, glavno da piše broj računa i to je to
Naravno da nije bitno ime na računu, ti možeš i odbiti dati svoje ime kada ti se ispostavlja račun jer te nemaju pravo legitimirati.

Osim toga ako prodaš recimo hard disk nekom drugome naravno daješ mu i račun (radi ostvarivanja garancije), te je automatski došlo do prijenosa vlasništva na drugu osobu bez obzira na ime koje je navedeno na računu.

Dajte se malo i informirajte i čitajte zakone prije nego što bubate napamet na temelju "mislim da sam čuo negdje".
Verbum je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na