Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.03.2016., 12:33   #61
Srdan
Premium
Moj komp
 
Srdan's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,208
Da li taj jad i čemer radi? Zovem ih na broj naveden na njihovoj i Toshibinoj stranici i dobivam poruku da se broj ne korisiti.

Postoji li neki drugi ovlašteni servis za Toshibu? Imam laptop kojem je izgleda prošao disk u jamstvenom roku pa bi ga prije reklamacije trebao izvadit i napraviti backup, a samo se RAM da mijenjati na jedan šerafić - trebam info da li gubim jamstvo ako skinem cijeli zadnji poklopac koji ima gumene čepiće preko šerafa.
__________________
Jel' ima šta ženskih starih
što vole strance da
nas vozaju u autu
i kupuju skupe lance

Srdan je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2016., 12:38   #62
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Ne gubiš garanciju ako ga otvoriš zbog diska/rama, ali zašto kad imaš pravo da ti to oni naprave badave.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2016., 12:43   #63
Srdan
Premium
Moj komp
 
Srdan's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,208
Radi se o direktorovom laptopu pa ne želim ništa prepuštati slučaju.
__________________
Jel' ima šta ženskih starih
što vole strance da
nas vozaju u autu
i kupuju skupe lance

Srdan je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2016., 22:24   #64
Srdan
Premium
Moj komp
 
Srdan's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,208
__________________
Jel' ima šta ženskih starih
što vole strance da
nas vozaju u autu
i kupuju skupe lance

Srdan je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2016., 22:24   #65
vlovrec
Premium
Moj komp
 
vlovrec's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 377
Jel im tko slao asus mob? Konkretno zenfone? Imam neki problema s njim. Pitam dal servisiraju i mobitele, velim da imam mob nadam se pod garancijom(jer nije kupljen u hr). Pitaju me za serijski broj, posaljem serijski ga i vele da posaljem mob. A nece mi reci dal vrijedi garancija te dal microusb konektor ulazi u garanciju ili ne... A na daljnji mail ne odgovaraju. Ne salje mi ga se tamo ako budem morao platiti (mada nije ni polomljen, ni namocen ni nis slicno) a gubi se kontakt prilikom punjenja. Jos bi to slozio kod lokalnog servisa kad bi bio siguran da je do konektora. Jer se mob puni uglavnom samo dok je ugašen. Dok je upaljen nece ni cuti...

edit:dobio ih, mob je u garanciji, mada nije kupljen u HR, šaljem na njihov trošak... zasad odlično
__________________
ANKETA o kineskim mobitelima i REZULTATI ankete

Zadnje izmijenjeno od: vlovrec. 15.03.2016. u 16:14.
vlovrec je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2016., 11:45   #66
Chronosus_n1
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2
Evo i mojeg iskustva.
Katastrofa je sve što mogu reći. Servis koji mi nakon 2 tjedna tek na moj poziv kaže da mogu preuzeti disk koji nije popravljen i da ga odnesem ili u dućan ili kod distributera da ga zamjene jer je navodno netko kod distributera upoznat s tim. Na upit tko je distributer ne zna se odgovor... Zašto oni ne razmjene disk s distributerom, ništa. Oni se ne bave internim diskovima... Iako Protis tvrdi drugačije, iako su ga uredno primili. Šećer na kraju, sad sam preuzeo disk i primku i na njoj ne piše apsolutno ništa - da li je uređaj dijagnosticiran, da li je kontaktiran distributer... Kolko ja vidim ,taj disk je mogao tamo stajati 2 tjedna bez da ga je itko pogledao ili išta napravio u pogledu njega. 2 tjedna izgubljena, jedno 10ak poziva i mailova i živciranja. Izbjegavati u širokom luku. A isto vrijedi za Toshibine diskove.
Chronosus_n1 je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2016., 13:28   #67
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,395
Zato si fino to sve preko Protisa mogao napraviti, pa nek se oni zezaju.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2016., 13:51   #68
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,353
Upravo to. Unutar garantnog roka koji daje prodavatelj (u ovom slučaju Protis) te ne zanimaju odnosi između distributera, uvoznika, proizvođača i servisa.

Predaš stvar onome od koga si kupio, a ako on ima s tim problem, samo spomeni Zakon o obveznim odnosima.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2016., 01:40   #69
Deda Mraz
Registered User
Moj komp
 
Deda Mraz's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 36
Evo i jos jedno divno iskustvo sa S1 i ASUSom:
Djevojka je kupila ASUS laptop. Instaliram Win 8.1 - nema zvuka. Stavim Ubuntu - nema zvuka. Stavim Win7 - nema zvuka. Odnesemo laptop na mjesto gdje je kupljen i objasnim u čemu je kvar. Pošalje se laptop na System1, i naravno, kontaktirati će nas u roku 15 dana. Vrati se laptop "popravljen", kvar: neispravna matična. Izgleda da je njima sve neispravna matična. Na njihovom papiru piše: ogrebotina na ekranu, ogrebotina na kućištu, oštećen adapter (laptop je izvađen iz kutije i stajao na stolu tokom instalacije 3 OSa, dakle - seru). Djevojka sva sretna što je napokon laptop došao sa servisa, stavim Win 8.1 - nema zvuka. Ubuntu - nema zvuka. Tko je tu lud? I naravno, HDD wiped kompletno.
Sad više ni nemaju istaknut mail na webu; tako da sam poslao ljubavno pismo mjestu kupnje da želim isključivo novi uređaj, a ako niš od toga onda odoh u udrugu potrošač da vidim kako dalje sa time. Platiš uređaj preko 2-3 tisuće kn, i onda ti ga novog vucaraju po serivisima? E ne bude!
__________________
O.o
Deda Mraz je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2016., 06:51   #70
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Teško da ćeš dobiti novi. Pogotovo ako nisi fotkao laptop prije predaje da možeš dokazati da na njemu nije bilo nikakvih ogrebotina. Promijeniti će matičnu i to je popravak u skladu sa procedurom i propisima.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2016., 09:14   #71
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Citiraj:
Autor Deda Mraz Pregled postova
Evo i jos jedno divno iskustvo sa S1 i ASUSom:
Djevojka je kupila ASUS laptop. Instaliram Win 8.1 - nema zvuka. Stavim Ubuntu - nema zvuka. Stavim Win7 - nema zvuka. Odnesemo laptop na mjesto gdje je kupljen i objasnim u čemu je kvar. Pošalje se laptop na System1, i naravno, kontaktirati će nas u roku 15 dana. Vrati se laptop "popravljen", kvar: neispravna matična. Izgleda da je njima sve neispravna matična. Na njihovom papiru piše: ogrebotina na ekranu, ogrebotina na kućištu, oštećen adapter (laptop je izvađen iz kutije i stajao na stolu tokom instalacije 3 OSa, dakle - seru). Djevojka sva sretna što je napokon laptop došao sa servisa, stavim Win 8.1 - nema zvuka. Ubuntu - nema zvuka. Tko je tu lud? I naravno, HDD wiped kompletno.
Sad više ni nemaju istaknut mail na webu; tako da sam poslao ljubavno pismo mjestu kupnje da želim isključivo novi uređaj, a ako niš od toga onda odoh u udrugu potrošač da vidim kako dalje sa time. Platiš uređaj preko 2-3 tisuće kn, i onda ti ga novog vucaraju po serivisima? E ne bude!
Gdje si kupio laptop ?
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2016., 10:15   #72
Princ288
Premium
Moj komp
 
Princ288's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 848
Evo ja sad u linksu ostavio acer laptop s identicnim problemom i isto od djevojke, neznam tko je ovlasteni servis. Ali na papiru nije napisala nikakva ostecenja (jer ih i nema), rekla je probat danas to sredit.
Zasto nisi nista rekao kad si vidio na papiru da su napisali ostecenja? Ili na tome nista nije pisalo?
Princ288 je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2016., 10:55   #73
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Citiraj:
Autor Deda Mraz Pregled postova
Evo i jos jedno divno iskustvo sa S1 i ASUSom:
Djevojka je kupila ASUS laptop. Instaliram Win 8.1 - nema zvuka. Stavim Ubuntu - nema zvuka. Stavim Win7 - nema zvuka. Odnesemo laptop na mjesto gdje je kupljen i objasnim u čemu je kvar. Pošalje se laptop na System1, i naravno, kontaktirati će nas u roku 15 dana. Vrati se laptop "popravljen", kvar: neispravna matična. Izgleda da je njima sve neispravna matična. Na njihovom papiru piše: ogrebotina na ekranu, ogrebotina na kućištu, oštećen adapter (laptop je izvađen iz kutije i stajao na stolu tokom instalacije 3 OSa, dakle - seru). Djevojka sva sretna što je napokon laptop došao sa servisa, stavim Win 8.1 - nema zvuka. Ubuntu - nema zvuka. Tko je tu lud? I naravno, HDD wiped kompletno.
Sad više ni nemaju istaknut mail na webu; tako da sam poslao ljubavno pismo mjestu kupnje da želim isključivo novi uređaj, a ako niš od toga onda odoh u udrugu potrošač da vidim kako dalje sa time. Platiš uređaj preko 2-3 tisuće kn, i onda ti ga novog vucaraju po serivisima? E ne bude!
Unutar 7 dana od kupnje, se uređaj treba tretirati kao DOA... odneses na servis, oni utvrde da je DOA i dobivaš novi laptop...nikakvi popravci itd...

I to sve radiš preko trgovine di si kupio, jer bi oni trebali to malo pogurati i urigirati na to...

Ja se nadam da si i reklamirao unutar 7 dana od kupnje...ako nisi, jbga, laptop se mora popravljati i tu ne možeš ništa već opet slati nazad na servis. Ako jesi, traži novi laptop.
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2016., 10:59   #74
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
ako se utvrdi kvar unutar 6 mjeseci od kupnje, od strane servisa, kupac vise ne mora pristati na popravljeno, moze trazit lovu nazad..

Ps
moje iskustvo da kad je 7ica u pitanju je da puno toga nece raditi na novom laptopu.. cak ni usb neki put.. jednostavno trazi 8icu ili desetku.. iako zvucna nikad nije bila problem tako da ..
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2016., 11:20   #75
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Ako zvuk ne radi na Ubuntuu, onda neće ni na winsima. Problem je čisto hardverski. Treba samo vidjeti da li zvuk radi na sluškama jer u tom slučaju problem može biti u zvučnicima, a ne zvučnoj kartici.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2016., 17:12   #76
Deda Mraz
Registered User
Moj komp
 
Deda Mraz's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 36
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Gdje si kupio laptop ?
Cura ga je kupila u Emmezeti.

Citiraj:
Autor Princ288 Pregled postova
Zasto nisi nista rekao kad si vidio na papiru da su napisali ostecenja? Ili na tome nista nije pisalo?
Kako ne? Pitao sam ih otkud oštećenja kod njih ako je na originalnom vraćanju i zapisniku u Emmezeti pisalo da je sve neoštećeno. O tome se nisu očitovali.

Citiraj:
Autor FRipper Pregled postova
Ja se nadam da si i reklamirao unutar 7 dana od kupnje...ako nisi, jbga, laptop se mora popravljati i tu ne možeš ništa već opet slati nazad na servis. Ako jesi, traži novi laptop.
Nažalost nije vraćen u roku 7 dana jer nismo bili doma da ga odmah instaliramo i to je nas propust. Ne radi ni zvucnik ni slusalice.
Ne radi zvuk ni na Win7, Win 8.1, Win 10, Ubuntu 14.04, Ubuntu 16.04.

Citiraj:
Autor Eladio Pregled postova
ako se utvrdi kvar unutar 6 mjeseci od kupnje, od strane servisa, kupac vise ne mora pristati na popravljeno, moze trazit lovu nazad..
Ovdje sam našao neš korisno pod stavkom 3. http://potrosac.mingo.hr/hr/potrosac...k.php?id=12494 što isto potvrđuje to što si naveo, točno.

Danas sam na telefonu i mailu amo - tamo.
Emmezeta ne moze zamijeniti uređaj, servis mora to odobriti.
Servis ne odobrava zamjenu, oni samo servisiraju i redirektaju na Emmezetu.
Emmezeta dalje redirekta na njih.

Mislim da će to lagano na društvo za zaštitu potrošača pa neka se oni tamo međusobno pravdaju jer nemam zivaca. 2 tjedna bez laptopa da se vrati jednako neispravan. Užas.
__________________
O.o
Deda Mraz je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2016., 17:16   #77
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
I ti tu nemožeš ništa, više manje sve je odrađeno po PS-u i ovisiš o tumačenju inspektora. Jer je cijeli taj zakon napisan nikako i ovisi o tumačenju. DOA kao takva ne postoji kod nas u zakonu i to možete objesit mačku o rep. Poslao si na reklamaciju, zamjenili su ti ploču i zamjenit će ti ponovno.

Ti si napravio zajeb jer si preuzeo taki izgrebani laptop, jer si se vjerojatno tamo negdje i potpisao na neki papir na kojemu vjerojatno piše da si isti pregledao i da je sve ok.



Sretno, nadam se da će se sve riješiti u tvoju korist.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2016., 17:20   #78
Deda Mraz
Registered User
Moj komp
 
Deda Mraz's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 36
To za potpis se slažem, to mi je škola za ubuduće, al fakat se nadam da ću uspjeti neš isposlovati; jer tko će to stalno slati amo - tamo, a živci na nuli s njima.
__________________
O.o
Deda Mraz je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2016., 12:05   #79
kiki86
Tehničar
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,000
Trebao bi dat laptop na servis, al sam na svoju ruku zamjenio hard za ssd(ima otvor za disk i ram) i ugradio caddy umjesto przilice(1 vida drzi). se gubi garancija s tim? znaci nisam otvarao doljnji dio...oce bit problema zbog toga? ako sve vratim na staro, se mogu prosvercat tako?
kiki86 je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2016., 21:34   #80
darkydark
N0teb00k n00b
Moj komp
 
darkydark's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb/Koprivnica
Postovi: 2,083
Vrati ga u stanje u kojem je kupljen i tako ga dostavi.

Sent from my D5803 using Tapatalk
__________________

i7 9850H, 64GB, 17.3” FHD, RTX Quadro 3000
512GB PM981a, 2x 1TB A2000
W10 Pro


i5 8500T, H310I-IM-B, 32GB, 10GbE X-3
1x 150GB Intel S3520, 3x2TB Crucial MX500, 4x12TB Toshiba MG07ACA12TE
Truenas Scale
File Share, Plex, Jellyfin, Nextcloud, qBittorrent
darkydark je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2016., 22:47   #81
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,872
Citiraj:
Autor kiki86 Pregled postova
Trebao bi dat laptop na servis, al sam na svoju ruku zamjenio hard za ssd(ima otvor za disk i ram) i ugradio caddy umjesto przilice(1 vida drzi). se gubi garancija s tim? znaci nisam otvarao doljnji dio...oce bit problema zbog toga? ako sve vratim na staro, se mogu prosvercat tako?
A što je s laptopom? Realno, mogu prigovarati jer si "neovlašteno" otvarao laptop (odmah se vidi na šarafima dok ih odvrneš), ali možda će biti susretljivi pa zanemariti to. Ja sam ih zvao po pitanju nadogradnje memorije. Rekli su mi da mogu i sam ubaciti modul, ali ne smijem potrgati naljepnice. E sad, baš me zanima da li bi se držali toga kad bih im donio laptop na reklamaciju.
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2016., 23:04   #82
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Ovlašteni servis se treba držati onoga što kaže proizvođač.
Ako je proizvođač naveo da je dopuštena izmjena određenih dijelova, onda je dopuštena.
Treba prosurfat njihovim web sajtom i potražiti info vezan za warranty.
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2016., 23:06   #83
kiki86
Tehničar
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,000
Citiraj:
Autor darkydark Pregled postova
Vrati ga u stanje u kojem je kupljen i tako ga dostavi.

Sent from my D5803 using Tapatalk
probao sam, ali caddy se neda van, bojim se da se uglavio unutra, morao bi rastavit za izvuc ga van

Citiraj:
Autor sinisa1989 Pregled postova
A što je s laptopom? Realno, mogu prigovarati jer si "neovlašteno" otvarao laptop (odmah se vidi na šarafima dok ih odvrneš), ali možda će biti susretljivi pa zanemariti to. Ja sam ih zvao po pitanju nadogradnje memorije. Rekli su mi da mogu i sam ubaciti modul, ali ne smijem potrgati naljepnice. E sad, baš me zanima da li bi se držali toga kad bih im donio laptop na reklamaciju.
pregrijava se, trebalo bi ciscenje i ima neke musice povremeno se nece upalit od prve, probao sa i bez baterije, sa i bez punjaca i u svim uvjetima se to pojavljuje, ali povremeno. i cini se da mi je disk proskljocao, samo neznam jel to radi caddya il nes ne valja...jer ne izbacuje nikakve errore u smartu, i cini se da je ok po smartu
kiki86 je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2016., 23:58   #84
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,334
Meni su MR servisu i rekli koliko slotova ima laptop i koliko može koristiti.

Nego ako bi ja dao svoj laptop jednog dana na servis, ne znam da li da izvadim msata ssd?
Naime on ima 2 utora za običan HDD i 1 mali za msata.
Imam msata Intel 525 i na njemu je OS. recimo reklamiram da se jače zagrijava no kako dokazati ako izvadim disk na kojem je OS?
Da se onda pošalje s njime?

Mislim ne zagrijava se, nadoplatio sam za 250kn dodatno s 2 na 3 godine jamstva no svejedno ako kada bude trebalo kako se postaviti.

Sve su ovo trik pitanja, mislim da to ovisi kako se servis postavi.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2016., 17:46   #85
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,106
Opala, pa vidim ja da nisam sam u iskustvu sa ovim servisom.
Evo da napišem malo o svojem iskustvu.
Radi se o Nexus 7 2nd ediciji (2013).
Kupljen je 17.12.2013. u Protisu.
Od prvog dana je bio u zaštitnom odjelu i imao je foliju na ekranu (ali to je manje bitno jer to nije bio kvar).
Dana 22.01.2015. je predan u S1 na popravak radi neispravnog utora za punjenje/data prijenos (micro USB).
Jednostavno je olabavio i više nije primao kontakt. Naravno, nisam imao kako puniti uređaj pa sam to reklamirao.
Uređaj je popravljen za 4 dana, dakle 26.01.2015. i tada je i preuzet.
Normalno, ne sluteći ništa, sve potpisao i preuzeo ga i odnio doma da ga isprobam.
Prvo što sam primjetio je da je obrisan skroz (što meni nije bilo problem, ali da te barem upozore prije), drugo sam primjetio oštećenje na kućištu gdje su zagurali štogod da bi ga otvorili (što me još više razljutilo kada sam saznao da se toliko lako otvara samo noktima da to nije normalno), ali nije velika šteta pa reko, ajde, tko ga j. Bitno da radi.
Znači točno nekih godinu dana je trajao dok se taj utor nije razmrdao, i naravno da je otprilike toliko opet trajao i nakon "popravka". Ali sada je već prošla original garancija na urešaj, a dio koji su zamjenili oni na papiru garantiraju samo 6mj.

Neda meni vrag mira (jer mi to nema smisla, pa zamjenili su dio sa novim, zašto garancija samo 6mj.?) i idem se malo raspitati o zakonima i pronađem ovo:
http://www.zakon.hr/z/75/Zakon-o-obveznim-odnosima
konkretno "Članak 425."
koji kaže;
"Produljenje jamstvenog roka
Članak 425.
(1) U slučaju manjeg popravka jamstveni rok se produljuje onoliko koliko je kupac bio lišen uporabe stvari.

(2) Međutim, kad je zbog neispravnosti stvari izvršena njezina zamjena ili njezin bitni popravak, jamstveni rok počinje teći ponovno od zamjene, odnosno od vraćanja popravljene stvari.

(3) Ako je zamijenjen ili bitno popravljen samo neki dio stvari, jamstveni rok počinje teći ponovno samo za taj dio."


Iz čega je vidljivo da bi mi na te, zamjenjene djelove, garancija trebala teći od početka. Prvotna garancija je bila 24mj.

I tako ja njima pošaljem mail sa svim ovime što sam i vama gore naveo da bi oni meni odgovorili ovo;

"Poštovani,

Trgovac je davaoc jamstva te je isti dužan ispuniti sve zakonske obveze prema Vama,- ne servis.
Obratite se trgovcu.

Lijep pozdrav,

System One"

Da, gramatika na razini usluge. No nebitno.
E sada, što mislite, dali su u pravu (još se nakon toga nisam javio Protisu) ili samo skidaju odgovornost sa sebe (jer oni su ti koji su ugradili rezervne djelove). I dali se ja uopće mogu nadati, gledano na ovaj zakon, bilo čemu pozitivnom ili sam fakt?

P.S. Imam svu dokumentaciju sa prvog servisa i dakako original računa od kupovine.
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2016., 18:37   #86
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Sad lijepo ahriviraj taj mail i forwardiraj ga inspekciji.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2016., 18:44   #87
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,334
Ti si proizvod kupio od trgovca (PROTIS), te njemu dao novce? Jesi li se obratio trgovcu prije servisa?
Puno je bolje i pametnije proizvod predati trgovcu a ne servisu budući da trgovac odgovara za nedostatke, jamstvo i ostalo. Može biti više servisa koji su nadležni za proizvod te će ti produženje jamstvo dati trgovac koje ćeš kasnije moći ostvariti u bilo kojem ovlaštenom servisu.

Ovdje je očito da je došlo do popravka ali jamstvo ti pruža trgovac.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2016., 21:38   #88
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,106
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Sad lijepo ahriviraj taj mail i forwardiraj ga inspekciji.
Arhiviran je na gmail-u. O inspekciji nebi htio jer nisam siguran da su nešto krivo napravili. Samo sam pitao.

Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Ti si proizvod kupio od trgovca (PROTIS), te njemu dao novce? Jesi li se obratio trgovcu prije servisa?
Puno je bolje i pametnije proizvod predati trgovcu a ne servisu budući da trgovac odgovara za nedostatke, jamstvo i ostalo. Može biti više servisa koji su nadležni za proizvod te će ti produženje jamstvo dati trgovac koje ćeš kasnije moći ostvariti u bilo kojem ovlaštenom servisu.

Ovdje je očito da je došlo do popravka ali jamstvo ti pruža trgovac.
1. da, kupio sam proizvod u Protis trgovini
2. da, prvi put sam se obratio Protisu koji me uputio na S1
3. nexus 7 je ASUS-ov uređaj...S1 je jedini ovlašteni servis za njih u nas
4. hvala na inputu, obratiti ću se trgovcu.

Ako i kad bude nekih novosti, javim tu.
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2016., 16:07   #89
kiki86
Tehničar
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,000
13.7 dao laptop na garanciju u hgspot koji ga salje na vanjski servis (system one), koje imam jos 4 mjeseca, radi pregrijavanja i povremenog problema sa nepaljenjem. znaci trebalo bi ga 4-5 puta upalit da primi i upali se (inace bi se samo lampica upalila na sekundu i odmah pogasila).
Laptop je vracen nakon 14 dana kao ispravan, i ja ga jucer isao podic. i Kazem prodavacu u hgspotu ako je problem da ga samo probamo upalit da vidimo jel sve ok, kaze on nema problema i probamo ga upalit, ali nece. znaci isti problem, upali se lampica power al se nakon sekunde pogasi i laptop se ne pokrene. i tako 5-6 put, laptop ne trza, i kaze prodavac nis ide natrag na servis.
S tim da ga nisu ni pocistili od prasine, a ocito ni otvorili donji dio, jedino sto vidim da su napravili je zamjenili tipkovnicu (bila su izlizana 3 slova, i power button je na tipkovnici, mozda su mislili da je u njemu problem)

sad cemo vidjet kroz koji dan sta ce bit dalje...
kiki86 je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2016., 11:59   #90
ivosimec
Premium
 
Datum registracije: Jul 2014
Lokacija: Pojatno
Postovi: 598
Citiraj:
Autor kiki86 Pregled postova
13.7 dao laptop na garanciju u hgspot koji ga salje na vanjski servis (system one), koje imam jos 4 mjeseca, radi pregrijavanja i povremenog problema sa nepaljenjem. znaci trebalo bi ga 4-5 puta upalit da primi i upali se (inace bi se samo lampica upalila na sekundu i odmah pogasila).
Laptop je vracen nakon 14 dana kao ispravan, i ja ga jucer isao podic. i Kazem prodavacu u hgspotu ako je problem da ga samo probamo upalit da vidimo jel sve ok, kaze on nema problema i probamo ga upalit, ali nece. znaci isti problem, upali se lampica power al se nakon sekunde pogasi i laptop se ne pokrene. i tako 5-6 put, laptop ne trza, i kaze prodavac nis ide natrag na servis.
S tim da ga nisu ni pocistili od prasine, a ocito ni otvorili donji dio, jedino sto vidim da su napravili je zamjenili tipkovnicu (bila su izlizana 3 slova, i power button je na tipkovnici, mozda su mislili da je u njemu problem)

sad cemo vidjet kroz koji dan sta ce bit dalje...

Po ovome vidimo da tamo radi hrpa amatera koji su nesposobni za svoj posao. Bokte ako ti piše da se uređaj palči iz xy pokušaja kako možeš vratiti uređaj sa istim problemom. omg.
__________________
*********************
ivosimec je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na