Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Operativni sustavi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.12.2013., 00:15   #1
delmin
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: zagreb
Postovi: 3
Osnove software-a za njubare

Pozdrav!
Eto, otvorio sam ovu temu konkretno jer mi treba par savjeta koje programe koristiti za glatko korištenje win7 operativnog sustava, s kojim programima ga održavati, i koje antivirusne(i njima slične) programe koristiti. Komp mi je trenutno na popravku, koristim slijedeću konfu: intel dual core(2.6ghz), 4Gb ddr3 ram-a(1333mhz), grafulja- nvidia geforce 210, HD-500gb.
Imao sam problema sa nekim igrama, npr. izbacivanje iz programa, ili štekanje igre. Obzirom da ne igram grafički zahtjevne igre pretpostavljam da je problem u (ne)održavanju samog sustava. Da sumiram, trebam savjet koje programe da koristim, i kako da postavim postavke na računalu za optimalno korištenje. Vjerujem da ima još ljudi osim mene koji ne znaju kako optimalno iskoristiti potencijale svog računala, pa vjerujem da ova tema nije uzalud otvorena. Pozdrav!
delmin je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2013., 00:20   #2
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Isto tako ovdje na forumu ima već pregršt ovakvih tema, te također tražilica nečemu i služi.

Preporučam prvo popuniti konfiguraciju (jer to što si ju opisao u ovom topicu neće puno značit kad budeš imao problem u nekom drugom) pa zato postoji moja konfiguracija.

Pa onda dalje imaš teme o operativnim sustavima, platformama (znači procesorima), a mislim da imaš tema i o održavanju računala.

Osobno ne koristim ništa od programa za održevanje te nemam niti AV jer mi do sad još nisam imao problema sa virusima, ako se nešto i naseli elminira se ručno tako da.

Šta se tiče ostalih cleanera, registry optimizatora i ostalih "optimizacijskih" programa mislim da rade više štete nego koristi pogotovo u "automatskom modu rada".
Forace je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.12.2013., 00:38   #3
delmin
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: zagreb
Postovi: 3
Prije nego li sam poslao komp na popravak radio je bez većih problema. Na popravku je završio radi problema sa hardware-om. Ali, problem je bio recimo u očitavanju bilo kojeg videa- naime, nakon nekog vremena video bi počeo štekati, da bi na kraju potpuno zastao. To je jedan od problema. Mislio sam da bi ova tema mogla ukratko dati početnicima neke upute što i kako napraviti nakon instaliranja win7 za daljnje glatko korištenje računala. Potražit ću odgovore na forumu, do tad- svaki savjet je dobrodošao.
delmin je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2013., 01:34   #4
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Instaliraš win XX
Nakon toga driveri - matična prvo nakon toga ostali ako ih ima - popraćeno sa par restartova po potrebi
Onda ninite ili neki sličan program za freeware alate da ne moraš jedan po jedan
Flash player (ne znam jesu li ga vratili u ninite)
Office
Igrice ....

Od održavanja se spominju ccleaner, spy bot search and destroy, pa antivirusi alvira, avast, comodo? ....

Samih optimizacija unutar OS.a nema nešto pretjerano eventualno si podesiš power saving opcije kad da ti gasi monitor, diskove itd.

Možda treba napomenut da na win 7 možeš konfigurirat hibridni sleep ali tek nakon instalacije ACPI drivera ako se ne varam - u pravilu računalo ide u sleep ali zapisuje i sadržaj RAM.a na disk tako da u slučaju nestanka struje nastavljaš iz hibernacije ....

To su onako osnove - sad dalje su preferencije korisnika. Netko voli optimizatore i registry cleanere. Netko ne ... netko voli ovaj AV netko onaj ...


Eh da i imaš još po forumu diskusiju da li su za grafičku bolji zadnji driveri koji izađu ili neki stariji paket - ako cijediš svaki FPS iz pojedinih igrica - prouči .

Osobno se ne igram toliko tako da mi obično ostare driveri za grafičku pa ih updejtam ako nešto gadnije rikne ....


I još imaš windows update koji je poželjno imat uključen zbog sigurnosti itd. Sam se može podesit kad da skida update i kad da instalira te da li da restarta on ili da te pita.
Forace je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2013., 01:46   #5
delmin
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: zagreb
Postovi: 3
Zahvaljujem!
delmin je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na