Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.06.2013., 22:20   #91
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
Citiraj:
Autor Vaan Pregled postova
Rade0n ako ti odeš u taj servis i umjesto kristijana7 i pokažeš da nisi mulac te čovjeku riješiš problem ja ću ti kupiti novi Iphone5 koji god model hočeš, ali sutra "malo sutra" češ ti to napraviti
Zašto bi ja išao po njegov mobitel? :facepalm:
Da je moj išao bi istog trena.
Isto tako nisam rekao da bi on sigurno dobio novi telefon da se tamo pojavio, nego da je trebao otići i vidjeti na licu mjesta u čemu je problem, mene bi kao korisnika tog telefona to zanimalo, to se preko telefona ne može, daj čitaj postove s razumijevanjem.

Citiraj:
Autor Kristijan_7 Pregled postova
Pa dobro koji hebeni k...? Ko je odustao nakon poziva sekretarce? Već pri samom njihovom pozivu im je rečeno da je to nemoguće, da je mob nov, i gospođa je bahato odgovorila da se slobodno žalimo kome hoćemo. Da sam sjeo u auto i odveo se preko cijelog grada u istom momentu, danas bi imao prekršajnu prijavu, a ne mobitel.
Imao bi prijavu zato što si došao vidjeti što je s tvojim telefonom? Ajd dobro.

Citiraj:
- mob odnešen u Vip
- Vip nas šalje u Agram
I tu je već greška, vip te nema pravo nigdje slati, moraju uzeti mobitel, ali nebitno.

Citiraj:
Ne vidim gdje bi u navedenoj kronologiji događaja trebalo ubaciti posjet servisu i iz kojih točno razloga obzirom na tok događaja
Ubaciš ga tamo kad su ti javili da je reklamacija odbijena.

No dobro, sretno s dobivanjem novog telefona.
Rade0n je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2013., 22:36   #92
Kristijan_7
Just don't give a fuck
 
Kristijan_7's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zg
Postovi: 764
Citiraj:
Autor Rade0n Pregled postova
Zašto bi ja išao po njegov mobitel? :facepalm:
Da je moj išao bi istog trena.
Isto tako nisam rekao da bi on sigurno dobio novi telefon da se tamo pojavio, nego da je trebao otići i vidjeti na licu mjesta u čemu je problem, mene bi kao korisnika tog telefona to zanimalo, to se preko telefona ne može, daj čitaj postove s razumijevanjem.
Ja čitam, mislim da ti imaš potrebu izokretati stvari iz nekog meni nerazumljivog razloga.
Da, zvali su prije kraja radnog vremena, kak bi stigao preko cijelog grada po najvećoj gužvi do tamo? Teleportacijom?
Radno vrijeme mi se poklapa s njihovim. Napisao sam da ne mogu po mob do subote (danas), zbog posla. Jel trebam opet?

Citiraj:
Imao bi prijavu zato što si došao vidjeti što je s tvojim telefonom? Ajd dobro.
Pa ako bi bili i dalje bezobrazni kao i preko telefona, vrlo vjerovatno.

Citiraj:
I tu je već greška, vip te nema pravo nigdje slati, moraju uzeti mobitel, ali nebitno.
Ta mi informacija više ništa ne znači. Nisu nas prisilili da idemo, nego su rekli da će duplo prije biti gotovo ukoliko ga sami odvezemo u servis.

Citiraj:
Ubaciš ga tamo kad su ti javili da je reklamacija odbijena.
Teleportacijom.

Citiraj:
No dobro, sretno s dobivanjem novog telefona.
Hvala.
__________________
“One morning I shot an elephant in my pajamas. How he got into my pajamas I'll never know.”
Kristijan_7 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.06.2013., 23:41   #93
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,695
Ne zelim se mjesat, ali Rade je u pravu.

Trebao si nakon sto ti je zenska javila da ti se garancija odbija zbog tog i tog, otic do njih i trazit servisera koji je otvarao tvoj mob. Poslusat njega sta ce ti rec, njemu rec svoje, ako bi te i dalje nastavili pravit budalom, mrtvo hladno se okrenes i kazes da ides u DI. I to i napravis.
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2013., 00:07   #94
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Ne zelim se mjesat, ali Rade je u pravu.

Trebao si nakon sto ti je zenska javila da ti se garancija odbija zbog tog i tog, otic do njih i trazit servisera koji je otvarao tvoj mob. Poslusat njega sta ce ti rec, njemu rec svoje, ako bi te i dalje nastavili pravit budalom, mrtvo hladno se okrenes i kazes da ides u DI. I to i napravis.
Teško je ostat miran

Uostalom koji kurac on mora išta radit. Mobitel je kupio u VIPa, agram neka kontaktira vip. Najbolje da ide do Kine u tvornicu
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2013., 00:24   #95
estugarda
"Samo vodu ne!"
 
estugarda's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: ZG istok > Legrad
Postovi: 1,717
Citiraj:
Autor Rade0n Pregled postova
...
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Ne zelim se mjesat, ali Rade je u pravu....
Ne bi se ti miješao, ali ipak jesi. I to nekolegijalno kao i Rade0n.
Čovjek se osjeća jadno i iskorišteno, što vjerojatno i je s obzirom na to s kim ima posla, a vi tu tražite gdje je mogao pogriješiti. I na taj način im još i nudite izvor optužbi koje mu mogu prišiti...Umjesto da mu pomažete savjetima kako da se postavi.

Da ste u takvoj situaciji bilo bi vam jasno, i ne bi se postavljali ovako. Ja recimo jesam, i usred sam bitke s drugim servisom, koji svoje poslovanje bazira na identično imbecilnim samoproglašenim pravilima kao i Agram.

Tih par velikih servisa se otelo kontroli skroz. Zbilja rade kaj im se sprdne. To je postala poslovna politika. A ako netko uspije argumentirati i dobiti što mu po garanciji pripada, onda je to za njih valjda kolateralna šteta....
__________________
It just works. Except when it doesn't.



CPU: AMD Ryzen Threadripper 2950X @ stock + Noctua NH-U12S
RAM: 4x16GB DDR4 Corsair Vengance LPX 3200
VGA: NVIDIA GeForce RTX 1080 Ti 11GB
SSD: Samsung Evo Plus 500 m.2 NVMe
HDD: Toshiba 3TB
PSU: Corsair CX650M
CASE: Fractal Design Meshify C
Display: Dell U2715h + U2407WFP
Audio: Asus Xonar U7 MK2 + Logitech Z-5500 5.1
Input: Logitech G915 + Logitech G602
OS: Windows 10 Pro x64


Asus N76VZ
CPU: 7-3610QM @ 2.30GHz
RAM: 2x8GB DDR3 HyperX 1600
VGA: NVIDIA GeForce GT 650m 2GB
SSD: Crucial MX100 256 GB
HDD: WD Scorpio Black 750GB @ 7200
Audio: Fiio Q1 DAC + AudioTechnica M50x
Input: Logitech G915 + Logitech MX Master 2S
OS: Windows 10 Pro x64


In progress...


CPU: AMD Ryzen 4350G @2.8GHz + AMD stock cooler
MBO: ASrock B550m Phantom Gaming
RAM: GSkill 2x8GB DDR4 3600MHz
VGA: AMD Vega 6
SSD: Samsung Evo Plus M.2 NVME 250GB
PSU: Seasonic 620W
CASE: Fractal Core 2300
Display: 32" LCD TV + BENQ W1070 DLP projector
Sound: Yamaha RX481 + ELAC Cinema 5.1
Input: Logitech vulgaris



CPU: AMD Athlon X2 5050e @0.8-2.6GHz + AC Freezer 64 Pro PWM
MBO: Gigabyte GA-M720-US3
RAM: Kingmax 2x2GB DDR2 800MHz
VGA: Gigabyte GeForce 8600 GTS SP
HDD: Seagate 7200.10 250GB single platter (Speedy Gonzales)
PSU: Chieftec 400W
CASE: Frontier generic
Display: 22" LCD AOC 2230Hf + ACER X1160 DLP projector
Sound: Logitech S-220 2.1
Input: Logitech vulgaris
OS: Windows 8.1 PRO x64


2017: FX-8370E, ASRock 990FX Extreme3
2016: FX-8320E, Asus M5A97 PRO
2015: i7 6700k, Asus Z170-A
2014: FX-8350, ASRock 990FX Extreme3
2012: i7 3610QM, Asus N76VZ
2011: AMD Athlon II X4 640, Gigabyte MA770-UD3
2010: AMD Phenom II X6 1090T, Thuban, ASrock 880G Extreme3
2010: AMD Phenom II X4 Deneb 945, Gigabyte 790X-DS4
2009: Intel C2Q Q6600, GIGABYTE EP31
2008: AMD Athlon X2 Winsdor 5600+ AM2, MSI K9N Neo V3, Gigabyte 790x
2008: Intel Core2Duo T7200, Toshiba A100-847
2007: AMD Athlon X2 4600+ Manchester S939, ASUS A8n32-SLI Deluxe
2005: AMD Athlon 64 3200+ Venice S939, Asus A8V Deluxe
2003: AMD Athlon XP 2400+ Thoroughbred, Matsonic MS8137C
2003: Intel Pentium III Mobile 1000 Tualatin, Compaq Evo N110
2002: AMD Duron 1200, Matsonic MS8127C
2001: AMD Duron 800, Matsonic MS8127C
1998: Intel Pentium II 300 Klamath
1996: Intel Pentium 120
1993: Intel i386SXSA 40MHz(turbo)
1991: Intel 286 @20Mhz


estugarda je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2013., 00:31   #96
6Finger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb, trešnjevka
Postovi: 1,166
slažem se, neka se zna i piše.
Najadniji je tu vip koji s agramom surađuje i koji te tjera da s tom gamadi imaš posla.
nije slučajno da su ga iz centra poslali u servis, kao bit će brže......

Neka samo rade kako rade zanima me koliko će opstat u eu, švabo će doć radit za duplo manje i to radit kako treba!
6Finger je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2013., 00:37   #97
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor 6Finger Pregled postova
slažem se, neka se zna i piše.
Najadniji je tu vip koji s agramom surađuje i koji te tjera da s tom gamadi imaš posla.
nije slučajno da su ga iz centra poslali u servis, kao bit će brže......

Neka samo rade kako rade zanima me koliko će opstat u eu, švabo će doć radit za duplo manje i to radit kako treba!
Ali mene u krajnoj liniji ne zanima ko je dobavljač, serviser, preprodavač i sl, odnesen ga u vipa (majstor ga pogleda, utvrdi stanje) sljedeće je šta želin, ispravan mobitel. Jadno je da se moramo natezat s trećin stranama s kojima nismo ni imali kontakt u prvom krugu, plus jebeni VIP/TCOM uredno naplate iPhone (nisu ih podilili) ali isto tako ne stoje iza servisne procedure
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2013., 00:50   #98
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Joj radeon, radeon .
Ajde, padobranac često, ali ovdje se slažem s tobom.

Kristijan, povuci sve moguće veze i riješi to.

Ja radim sa t-mobileom, a ne sa agramom, mobisom i sličnima. Mene boli kuratz tko će servisirati mobitel, dok god ja dobijem ispravan nazad. Ja sam u poziciji poništiti nekoliko stotina pretplata i, začudo, uvijek mi poprave mobitele koje šaljem.

Kad im se ozbiljno zaprijetiš, sve se riješi. Je**š DI, policiju i državu. Kad im (t-mobile u mom slučaju) zaprijetiš raskidanjem ugovora za nekoliko stotina mobitela, sve ide "k'o po loju".

Ustraj majstore, a možda i ja mogu nekog povući za tebe. Iako mi to poslovno baš i nije u interesu, nhf.
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2013., 00:53   #99
Overclock_freak
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Rijeka-Zagreb
Postovi: 1,206
Kristijan_7 : Boli te ona stvar ti si mobitel platio i pazio i nezanima te šta ti sere.. Izbori se za taj mobitel seri im i prijavi ih ako treba.. Nema on tebi šta koji kulac srati.. Pa i za kompove matične se saviju pa prođe reklamacije.. Uglavnom samo seri i prijeti i izbori se za mob !
Overclock_freak je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2013., 01:07   #100
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,742
Dečki, samo polako. Neka prvo vidi preko veze da li što može napraviti. Ako to ne ide, onda na pristojan način, doći tamo, pozvati servisera i na civiliziran način pokušati s njime razgovarati, i utvrditi kako je uopće moguće savinuti matičnu unutar tog kućišta. Pokazati možda koliko puno ljudi ima na netu s takvim problemima, reći čovjeku neka pogleda mob, da je pažen, bla bla bla...
Ako to ne upali, onda ga je po meni nahebao. Jer drugog izlaza nema. Može se žaliti DI, ali koliko ja imam iskustva, uvijek je "teža" riječ servisera i certificirane osobe od običnog korisnika, iako se zna desiti da i obični korisnici nekad više znaju od tih certificiranih koji su prošli neki tečaj i nisu baš puno na njemu naučili.
Ove spike da bi netko doša u servis, pa dizao galamu, pa fizički nasrnuo na servisera, ne bi nikako dobro prošlo po njega, jer bi vrlo brzo došla policija i dalje scenarij znamo. Ili je serviser 2 metra i 120 kila, još bi i gore prošao...
Tako da prvo kolega proba potegnuti veze, pa ako ne ide neka proba na pristojan način. Uvijek pristojan i civiliziran pristup daje više rezultata neko bahat i nasilnički način. Nije pravilo, ali većinom tako jest. Sretno!
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.06.2013., 01:12   #101
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Citiraj:
Autor alengrosevic Pregled postova
Dečki, samo polako. Neka prvo vidi preko veze da li što može napraviti. Ako to ne ide, onda na pristojan način, doći tamo, pozvati servisera i na civiliziran način pokušati s njime razgovarati, i utvrditi kako je uopće moguće savinuti matičnu unutar tog kućišta. Pokazati možda koliko puno ljudi ima na netu s takvim problemima, reći čovjeku neka pogleda mob, da je pažen, bla bla bla...
Ako to ne upali, onda ga je po meni nahebao. Jer drugog izlaza nema. Može se žaliti DI, ali koliko ja imam iskustva, uvijek je "teža" riječ servisera i certificirane osobe od običnog korisnika, iako se zna desiti da i obični korisnici nekad više znaju od tih certificiranih koji su prošli neki tečaj i nisu baš puno na njemu naučili.
Ove spike da bi netko doša u servis, pa dizao galamu, pa fizički nasrnuo na servisera, ne bi nikako dobro prošlo po njega, jer bi vrlo brzo došla policija i dalje scenarij znamo. Ili je serviser 2 metra i 120 kila, još bi i gore prošao...
Tako da prvo kolega proba potegnuti veze, pa ako ne ide neka proba na pristojan način. Uvijek pristojan i civiliziran pristup daje više rezultata neko bahat i nasilnički način. Nije pravilo, ali većinom tako jest. Sretno!
Sve što si ti rekao/napisao, ali treba ih službeno podguziti. I tu ne mislim na agram, nego na vip. Nama t-mobile riješava sve peripetije sa mobisom jer smo im "dobar korisnik".
Kad malo cugneš poslovno, to se daleko čuje i vidi.
Koju posluku porati? Kome?
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2013., 01:18   #102
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,742
Citiraj:
Autor D1viry Pregled postova
Sve što si ti rekao/napisao, ali treba ih službeno podguziti. I tu ne mislim na agram, nego na vip. Nama t-mobile riješava sve peripetije sa mobisom jer smo im "dobar korisnik".
Kad malo cugneš poslovno, to se daleko čuje i vidi.
Koju posluku porati? Kome?
Ma da, ti imaš yeben argument, 100-injak korisnika je njima sveta krava, i da ti se pokvari telefon (čak i tvojom greškom), mijenjat će ti ga. Ne mogu si priuštiti da izgube takvog klijenta. Ovako korisnik koji ima samo jedan uređaj je bez "zaleđa", nema mogućnost luksuza da im se bahati i prijeti (operatoru).
Samo neka napravi kako sam mu gore napisao, nadam se će "presuditi" u njegovu korist. držim palčeve

EDIT: @D1viry: zaboga ne, samo komentiram gore što si napisao. Da imaš mogućnost otkazati stotinjak pretplata, što ti daje zaleđe Očito sam koji redak propustio u čitanju, kasno je, ali ako ima mogućnost tog načina neka mu bude opcija broj 3.

Zadnje izmijenjeno od: alengrosevic. 23.06.2013. u 01:24.
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2013., 01:22   #103
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Citiraj:
Autor alengrosevic Pregled postova
Ma da, ti imaš yeben argument, 100-injak korisnika je njima sveta krava, i da ti se pokvari telefon (čak i tvojom greškom), mijenjat će ti ga. Ne mogu si priuštiti da izgube takvog klijenta. Ovako korisnik koji ima samo jedan uređaj je bez "zaleđa", nema mogućnost luksuza da im se bahati i prijeti (operatoru).
Samo neka napravi kako sam mu gore napisao, nadam se će "presuditi" u njegovu korist. držim palčeve
Ja ne znam jeli ti mene sad želiš napasti ili nešto, ali Kristijan je napisao da ima mogućnost službenog rješavanja problema. Na to sam ja aludirao.
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2013., 02:14   #104
Bruno_Rv
Premium
Moj komp
 
Bruno_Rv's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Rovinj
Postovi: 7,928
Mislim da bi bilo najbolje da pricekamo kolegu da kaze sto je bilo.
Bruno_Rv je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2013., 04:37   #105
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,316
Citam i ne vjerujem, za agram znam od prije da se tamo ne ulazi, mobis je pak sasvim druga prica.
Ja bi otisao do servisa po detaljno pismeno objasnjenje odbijanja reklamacije, i onda bi sa tim isao direktno u vip, po mogucnosti di ima vise guzve i prvo na lijep a onda na glasniji nacin (da ljudi cuju) objasnio situaciju.
Nakon toga bi trazio upravitelja poslovnice...


Mislim da ces najmanje postici u agramu, makar probaj prvo tamo.

Nemoj sumnjat u servis appla na temelju ovoga, samo agram.
Imam trecu cetvorku vec, najdulje vrijeme da dobijem novi je bilo 2 dana, mobis.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2013., 05:25   #106
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,695
Citiraj:
Autor estugarda Pregled postova
Ne bi se ti miješao, ali ipak jesi. I to nekolegijalno kao i Rade0n.
Nije bilo nekolegijalno, samo se meni čini da bi u ovoj situaciji bilo najbolje otic tamo i vidjet sta ce serviser reci po pitanju savijene matične u takvom uređaju, jer on to mora nekako objasnit, tj objasnit mogući uzrok.

Inače, osobno, sa Agramom sam imao dva susreta, na HTC Magicu nije radila sd kartica i zamjena displaya na Htc Sensationu, uglavnom sve proslo u najboljem redu.

Čisto sa spomenem iskustvo frendice sa IP4, kupljen nov u Tmobileu, pao joj je i razbilo se staklo, zamjena kompleta cca 800 kn i to obavljeno u iCentar servisu koji je specijaliziran za apple uređaje. Na njeno inzistiranje bila je prisutna dok je serviser mjenjao display, nakon skidanja straznjeg poklopca, serviser ju pita jel mobitel rastavljan, ona kaze nije, kupljen je novi u tmobileu, i on joj pokaze mob, fale 4 šarafića, ona u čudu gleda, on također. Ok, zamjenio joj on display, stavio šarafiće koji su nedostajali, ali wtf, kako su u nikad otvaranom i u dućanu kupljenom Iphoneu mogla nedostajat 4 šarafića?

Tako je najvjerojatnije da je kolega Kristijan dobio defektan mob (tvornički), samo ostaje pitanje zasto Agram izmislja nebuloze?
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2013., 09:27   #107
Uber Gosu
FORD Fix Or Repair Daily
Moj komp
 
Uber Gosu's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 868
@Kristijan

Pošto su ti ga "metnuli" prvi put, pa se osjećaš silovanim, vjerojatno ćeš naučit lekciju za sve druge puteve. Ja te razumijem, ja da sam došao tamo nebi zaradio prekršajnu prijavu nego nekoliko kaznenih a ovi trolovi sa dna kace koji rade u Agramu bi bili razbacani unaokolo ko đubar po vinogradu.

Drugi put, neka svi ovo zapamte, mobiterl odnesi TAMO DI SI GA KUPIO, poslikaj ga, nekaga oni pregledaju i daju ti NAPISMENO da je s njim fizički sve u redu. Onda svi ovakvi "sumnjivi" kvarovi spadaju pod garanciju a Agrem neka yebemayku VIP-u i obratno, ti ćeš dobiti novi mob (ili u mom slučaju novu MBO ua SGS1)

Agram je servis koji ima ugovore sa Tlele2, VIPom i ko zna s kim još zato jer rade tako kako rade, nema đaba menađerćić u VIPu netto plaću 14.000kn, njima je posao izvlačit postotak (tebe i mene) iz mase i metat nam ga u pak
Uber Gosu je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2013., 10:06   #108
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
Ma direktno Apple na mail, opiši situaciju.
Ovi naši su na razini prevaranata seoskih kradljivaca kokoši.

Zadnje izmijenjeno od: ivan77. 23.06.2013. u 10:12.
  Reply With Quote
Staro 24.06.2013., 01:32   #109
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor ivan77 Pregled postova
Ma direktno Apple na mail, opiši situaciju.
Ovi naši su na razini prevaranata seoskih kradljivaca kokoši.
Već je pisao pa su ga odje...
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2013., 22:06   #110
Gjurovski
P.E.B.K.A.C.
 
Gjurovski's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,300
Citiraj:
Autor Uber Gosu Pregled postova
@Kristijan

Pošto su ti ga "metnuli" prvi put, pa se osjećaš silovanim, vjerojatno ćeš naučit lekciju za sve druge puteve. Ja te razumijem, ja da sam došao tamo nebi zaradio prekršajnu prijavu nego nekoliko kaznenih a ovi trolovi sa dna kace koji rade u Agramu bi bili razbacani unaokolo ko đubar po vinogradu.

Drugi put, neka svi ovo zapamte, mobiterl odnesi TAMO DI SI GA KUPIO, poslikaj ga, nekaga oni pregledaju i daju ti NAPISMENO da je s njim fizički sve u redu. Onda svi ovakvi "sumnjivi" kvarovi spadaju pod garanciju a Agrem neka yebemayku VIP-u i obratno, ti ćeš dobiti novi mob (ili u mom slučaju novu MBO ua SGS1)

Agram je servis koji ima ugovore sa Tlele2, VIPom i ko zna s kim još zato jer rade tako kako rade, nema đaba menađerćić u VIPu netto plaću 14.000kn, njima je posao izvlačit postotak (tebe i mene) iz mase i metat nam ga u pak
Potpis na ovo, svi idu brzim putem da necekaju tih par dana dok vip to njima posalje i nazad, sto je krivo kao sto i poslusat prodavace u vip i t-com centrima kad kazu odnesite sami u agram servis, osobno u vise navrata sam govorio da mene uopce nezanima skim oni imaju ugovor i slicno neka ga posalju u servis i jos trazis zamjenski uredaj ako se radi o nekome mobu u tome cijenovnome rangu....

A sto se tice applea to je drugi par rukava, ako toliko vjeruju u svoje savrsene proizvode i predstavljaju ih kao takve cemu onda daju samo godinu dana gare dok svi duplo vise?!
__________________
Master: E7200, 3MB L2, M0 {TT Big Typhoon VX @3500mhz}/Gigabyte P35-DS3P/2x1GB SuperTalent CL4 Overclock DDR2 800Mhz + 2GB Kingmax/Coolermaster Extreme Power 430W/XFX 8800GTX {Arctic Cooling Accelero Extreme} /Seagate Barracuda 250GB/Pioneer DVD-RW/
Periferija: LG W2242T 22"/Logitech X-230/Razer - Death Adder/LCD TV Toshiba WL66Z Regza 32"/Thrust Keyboard+Mouse Wifi/Logitech ChillStream/Sharkoon Rebel12

Gjurovski je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2013., 13:36   #111
Xenon
Banned
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor Kristijan_7 Pregled postova
Dakle, curin iphone 5, kupljen u vipu, mazen i pazen od prvog dana i nosen u pripadajucoj zastitnoj futroli, prestao se nakon 5 mjeseci sam od sebe, odjednom, puniti i reagirati na bilo kakve komande.
Odnešen na Agram servis gdje je uredno pregledan i zaprimljen.

Danas, 10 dana kasnije, zovu na mobitel i javljaju da je reklamacija uređaja odbijena zbog savijene - matične ploče?!

Uređaj je u stanju novog, i nema apsolutno nikakvih oštećenja izvana, pa mi nije jasno kako je cura mogla uzrokovati savijanje matične ploče unutar neoštećenog uređaja osim telekinezom.

Što napraviti, ima li tko ikakvih savjeta ili iskustva sa tim?

Oni, Agram, žele da pokupimo uređaj u servisu, i navodno ćemo dobiti pisano obrazloženje, ali što dalje - preuzeti uređaj, pisano se žaliti - kome?

Unaprijed hvala.
identična stvar se dogodila kolegi koji je kupio Xperiu i nakon 3-4 dana mu se nije htjela punit! Kad ga je odnio u AGRAM Servis ustanovili su se odvojio onaj jack preko kojeg se puni na matičnoj ploči (valja unutra jer iz vana nije bilo nikakvog fizičkog oštećenja) odmah su mu poništili garanciju i okrivili ga da je on to potrgo ... na kraju se žalio ali ništa od toga. A glavni serviser je bio neki bezobrazni balavac od 20 godina s kojim se svađao. Taj agram servis je valjda jedno od najvećih servisnih smeća.

Jednom sam ja nosio neki LG kojem je riknuo ekran, popravili su ga al mi je frajer kao napomenuo da je uređaj bio u vodi ili tak nešto počeo srat da drugi put to neće uvažit itd. a telefon nije kapi vode vidio. Uglavnom strašno ... sad kad kupujem telefon prije gledam tko je ovlašteni servis ako je samo agram .... zaboravi braco ...

Zadnje izmijenjeno od: Xenon. 25.06.2013. u 13:42.
Xenon je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2013., 14:03   #112
Xenon
Banned
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor Kristijan_7 Pregled postova
Dobro, i koji je scenarij? Dođem, tražim servisera, on dođe i veli, usred uvijanja uređaja, oštećena je matična ploča. Ja velim nemoguće. On veli moguće, ja sam certificiran, mjerili smo postotak uvijenosti u zračnom tunelu. Točno 3% previše u odnosu na dozvoljenu uvijenost, u donjem lijevom uglu. Ja velim ja nisam certificiran, ali znam nabirat brojeve i na fiksnom telefonu i sad ću Vam zvat stričeka inspektora. Oni se preplaše i pobjegnu iz firme, ostavljajući sve mobitele nezaštićenim pa si ja izaberem i uzmem jednog?

Malo sam sarkastičan, ali što je moja riječ protiv njihove? Kontaktiralo me dosta ljudi koji su prošli tu borbu i dosta je izašlo iz iste podvijena repa, pa čak i uz pratnju državnog inspektorata. Ne kužim, kaj mislite, da uđem i gledam servisera ravno u oči bez treptanja dok on ne popusti i rasplače se, pa sve prizna?
Ak je on certificiran ja sam Papa. Možda je jedan certificiran ili je cijela firma nabavila cetifikat pa se svi isfuravaju na to ... platiš i eto certifikata ...
Xenon je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2013., 14:16   #113
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,316
Nemoguće da firma nabavi cerifikat, samo pojedini radnici koji završe to certificiranje imaju taj ceritifkat i samo su oni ovlašteni kopat po iphonu.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2013., 14:44   #114
Xenon
Banned
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Nemoguće da firma nabavi cerifikat, samo pojedini radnici koji završe to certificiranje imaju taj ceritifkat i samo su oni ovlašteni kopat po iphonu.
nema veze ... ja ti ga sutra nabavim ... toliko o tome ...
Xenon je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2013., 14:47   #115
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,316
Može, koliko da ti platim za to?
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2013., 16:18   #116
BSA<AK-47>
Napokon dočekao DNF :)
Moj komp
 
BSA<AK-47>'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,453
da ispravim neke od vas ovdje koji uporno tvrde da se dijagnoza i servisiranje uređaja drugačije odigrava ako uređaj dođe direktno od vipa/tmobile-a... nema aposlutno nikakve razlike...ako gledamo kroz prizmu jednog korisnika a ne firme sa više preplata. serviser može uvrditi unutarnje oštečenje( recimo da stvarno postoji,tvornički) pa makar i na primci pisalo da je kutija zapakirana... drugo je što se takove stvari "rade na štetu korisnika" a nažalost nagledao sam se toga... moj savjet je da budeš kulturan,"tvdoglav" i ustrajan dokle god ne zamijene ili ne servisiraju uređaj. inače,agram je trenutno kao i mobis...fuj u oba slučaja...
__________________
I dont know you. I dont know what you want. If you leave, that will be the end. I wont look for you, I wont pursue you. But if you dont, I will look for you, I will find you and I will ignore you.
BSA<AK-47> je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2013., 17:55   #117
zig
Premium
Moj komp
 
zig's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 377
Kolko sam shvatio po čitanju okolo, glavni argumenti navedenog servisa na svaki uređaj, su vlaga i voda.
Zanimljivo!
zig je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2013., 20:41   #118
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Citiraj:
Autor BSA<AK-47> Pregled postova
da ispravim neke od vas ovdje koji uporno tvrde da se dijagnoza i servisiranje uređaja drugačije odigrava ako uređaj dođe direktno od vipa/tmobile-a... nema aposlutno nikakve razlike...ako gledamo kroz prizmu jednog korisnika a ne firme sa više preplata.
Toliko se varaš da ne znam kako bi to opisao. Kad im ja pošaljem mobitel preko t-mobilea, ili ga poprave ili raskidamo ugovor (ako je opravdano, naravno). To daje cijelu novu dimenziju servisu. Promijenili smo hrpu dobavljača/servisa hardvera zbog nekorektnog ponašanja. Kad je iza tebe velika mašinerija, ide sve ipak malo lakše/brže. Veliki su novci u igri i t-mobileu i servisu. Ne bodu se sa velikima baš tako lako.

Bottom line, nije isto ako si Pero Perić i ako predstavljaš velikog korisnika.
Ne insinuiram da pričaš gluposti, ali ovo zvuči tako. Nhf.
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2013., 21:30   #119
BSA<AK-47>
Napokon dočekao DNF :)
Moj komp
 
BSA<AK-47>'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,453
Citiraj:
Autor D1viry Pregled postova
Toliko se varaš da ne znam kako bi to opisao. Kad im ja pošaljem mobitel preko t-mobilea, ili ga poprave ili raskidamo ugovor (ako je opravdano, naravno). To daje cijelu novu dimenziju servisu. Promijenili smo hrpu dobavljača/servisa hardvera zbog nekorektnog ponašanja. Kad je iza tebe velika mašinerija, ide sve ipak malo lakše/brže. Veliki su novci u igri i t-mobileu i servisu. Ne bodu se sa velikima baš tako lako.

Bottom line, nije isto ako si Pero Perić i ako predstavljaš velikog korisnika.
Ne insinuiram da pričaš gluposti, ali ovo zvuči tako. Nhf.
khm...ti ako si velik, u si poziciji prekinuti određeni broj pretplata ,a jedan korisnik eventualno jednu...
ergo, odma se zna kome se ide u korist :/

ja pišem ako korisnik van kakvog "velikog zaleđa" reklamira ili u dučanu ili u servisu i neovisno što piše na reklamacijskoj primci...
realno mu je svejedno a ne kako ispada da se treba prvo samo u dučan, pa tamo napišu da je uređaj potpuno neoštećen...

radio sam taj posao ,tražili smo dlaku u jajetu u dobrom dijelu slučajeva (po direktivi ,što firme,što naših par jačih distributera) da bi se odbila reklamacija i poništilo jamstvo , samo zato da bi naplatili mijenjanje npr. modula kamere 400kn+radni sat+pdv.
bio uređaj reklamiran direktno kod nas ili stigao iz nekog dućana sa reklamacijskim zapisnikom na kojem je pisalo da je uređaj u izvrsnom stanju,bez ikakvih oštečenja,
ma da ga je sam papa imao samo ispod jastuka ...

klasika,
konektor slušalica ili punjenja = nemar korisnika
promočenje/vlaga = nemar korisnika
ogrebotine po kućištu i/ili lcd panelu = nemar korisnika

-halo, ispričavamo vam se, ali garancija vam ne vrijedi...
-kako ,molim ,što?
-promočenje,blabla, sreća da je samo jedan dio,..blabla..., mogao je stradati i sam lcd ,koji košta daleko više za popravak ali možemo popraviti za 500kn. da li želite da se naruči potrebni dio?
-da ,molim
(drugu opciju realno i nema, izuzev preuzimanja uređaja, al ga opet mora negdje popraviti!)
-u redu, čekamo dijelove oko 10tak dana jer nemamo na lageru ,
dobiti ćete obavijest kada popravak bude gotov.

večina korisnika nije toliko upoznata sa procedurama (ili visi po forumima),
njima je svejedno ukoliko se popravak stvarno isplati, "a bolje je servisirati kod ovlaštenog servisera" jel...
servis vjerojatno dio ima na lageru (ali su dobili 10 dana lufta za popravak i testiranje ), dio košta npr. 100kn nabavne cijene, vremenski se zamijeni za 1h sa otvaranjem i zatvaranjem uređaja.

ja čuvam mobitel ko oko u glavi...ne zbog potencijalnih problema ako pade , nego zbog (nedaj bože) servisa

doduše, moram priznati, savijena matična ploča mi je prvi glas...
bit će valjda nova fora, ostale su izlizane
__________________
I dont know you. I dont know what you want. If you leave, that will be the end. I wont look for you, I wont pursue you. But if you dont, I will look for you, I will find you and I will ignore you.

Zadnje izmijenjeno od: BSA<AK-47>. 25.06.2013. u 21:36.
BSA<AK-47> je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2013., 00:15   #120
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor zig Pregled postova
Kolko sam shvatio po čitanju okolo, glavni argumenti navedenog servisa na svaki uređaj, su vlaga i voda.
Zanimljivo!
Vlaga teže nego voda (bar kako Apple tvrdi), ali definitivno se igraju na tu kartu.
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na