Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.06.2013., 13:39   #61
Uber Gosu
FORD Fix Or Repair Daily
Moj komp
 
Uber Gosu's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 868
Uber Gosu je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2013., 14:00   #62
dean225
DD9512
Moj komp
 
dean225's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 1,869
hmm.. Ja sam u Agram slao vise puta razlicite mobove. Svi popravljeni ili zamjenjeni u roku 10 dana. I to na nacin da posaljem kutiju s mobom i unutra papir sa opisom kvara, osobnim podacima i racunom i garancijom..
Pohvale deckima u agramu!

E sada, vjerujem da je maticna na iphoneu savijena, ako oni tako kazu! Moze li se saviti donji dio maticne sa ubodenim konektorom od punjaca?? Kladim se da moze! Naravno da se treba zamjeniti uredjaj novim, sve drugo su gluposti. Garancija je garancija.
__________________
dean225 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.06.2013., 14:18   #63
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor dean225 Pregled postova
E sada, vjerujem da je maticna na iphoneu savijena, ako oni tako kazu!
možda ih poslušaš kad ti kažu da si spigao matičnu na svom unibody aluminijskom mobu i moraš kupiti još jedan i predati njima da nadomjestiš trenutni GBIM (Globalni Broj Ispravnih Mobitela) i naravno platiti popravak svog.

because common sense.

syss je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2013., 14:22   #64
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,638
Citiraj:
Autor dean225 Pregled postova
E sada, vjerujem da je maticna na iphoneu savijena, ako oni tako kazu! Moze li se saviti donji dio maticne sa ubodenim konektorom od punjaca?? Kladim se da moze!
Matičnu ploču dimenzija 12x5 cm ćeš saviti konektorom od 2x1 cm?
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2013., 14:30   #65
dean225
DD9512
Moj komp
 
dean225's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 1,869
ne bi vjerovao ali moze se! Lolaj ti koliko hoces! Doduse nisam vidio na i5, ali na 3gsu i na 4..

Ali opet kazem, to treba proci na garanciju! To treba zamjeniti gratis novim uređajem!
__________________
dean225 je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2013., 14:43   #66
vision19
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: Vinkovci / Njemačka
Postovi: 494
Citiraj:
Autor dean225 Pregled postova
ne bi vjerovao ali moze se! Lolaj ti koliko hoces! Doduse nisam vidio na i5, ali na 3gsu i na 4..

Ali opet kazem, to treba proci na garanciju! To treba zamjeniti gratis novim uređajem!
Ako to i je tako, u što sumnjam, onda je to njihova greška u projektiranju mobitela, i to skupoga mobitela i to bi garancija morala priznati. Više vjerujem objašnjenju da je neki od servisera učio na skupom uređaju i zeznuo stvar.
__________________
"Anyone who has never made a mistake has never tried anything new." A.E.
vision19 je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2013., 15:50   #67
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Citiraj:
Autor dean225 Pregled postova
ne bi vjerovao ali moze se! Lolaj ti koliko hoces! Doduse nisam vidio na i5, ali na 3gsu i na 4..
Savinuta ploča bez tragova na kućištu? Ploča mora imati lufta u kućištu, da bi je mogao savinuti, a moraš i podosta njutna upregnuti da bi je savinuo konektorom. Ako se sve to dogodi bez vidljivih tragova na kućištu, onda je to koperfildov mobitel .

Što njima uopće znači savinuta ploča? Puknuti vodovi, pokidani el. elementi, doslovno savinuta ploča...?
Moja 775 ploča sa stock coolerom je izgledala kao dvostruki stojni val . Bilo je previše naprezanja pa sam maknuo taj cooler. Za mobitel ne znam koliko može pretrpiti savijanja, ali to treba biti dokumentirano.
Mogli su mu barem poslikati i pokazati s koje je strane savinuta ploča.
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2013., 15:53   #68
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor dean225 Pregled postova
ne bi vjerovao ali moze se! Lolaj ti koliko hoces! Doduse nisam vidio na i5, ali na 3gsu i na 4..

Ali opet kazem, to treba proci na garanciju! To treba zamjeniti gratis novim uređajem!
Dean obično na f1 temi zna lupat gluposti no ovog puta možda i može bit u pravu. Ako je slučajno netko napeo konektor, npr sjeo na mob dok se punio, matična se možda lagano spigala kod konektora i tako eventualno strgala konektore sa ekranom. Ne kažem da je, kažem da je moguće. Koliko vidin, piše da ne reagira na touch i da ne puni. I naravno, nije da branim morone iz agrama, no eto.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2013., 16:02   #69
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Konektor punjenja nije zalemljen za plocu na nijednom iphone-u. Spojeni su flat kablom.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2013., 16:04   #70
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
Citiraj:
Autor D1viry Pregled postova
Mogli su mu barem poslikati i pokazati s koje je strane savinuta ploča.
A ko kaže da nisu? Vidiš da se tip ni ne javlja.
Daljnja rasprava je besmislena dok on ne dobije dokumentaciju iz servisa sa preciznim objašnjenjem.
Rade0n je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.06.2013., 16:15   #71
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Konektor punjenja nije zalemljen za plocu na nijednom iphone-u. Spojeni su flat kablom.
Ok, ali koliko on unutra ima lufta za manevar, da recimo, se giba u smjeru kabla ako se našpana?
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2013., 16:42   #72
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Na petici je nemoguce saviti plocu s konektorom punjenja jer je ploca skroz gore desno u odnosu na konektor.
Vise na slikama: http://www.ifixit.com/Teardown/iPhon...ardown/10525/1

Pogledati sve slike detaljno.

EDIT: Evo tocna slika maticne u odnosu na konektor punjenja:

http://d3nevzfk7ii3be.cloudfront.net...Ld43sExU.large

Zadnje izmijenjeno od: spawn. 22.06.2013. u 16:51.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2013., 16:43   #73
Kristijan_7
Just don't give a fuck
 
Kristijan_7's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zg
Postovi: 764
Citiraj:
Autor Rade0n Pregled postova
A ko kaže da nisu? Vidiš da se tip ni ne javlja.
Daljnja rasprava je besmislena dok on ne dobije dokumentaciju iz servisa sa preciznim objašnjenjem.
Ak se ovo mene tiče, nisu. Rekli su da ću dobiti pisano objašnjenje pri preuzimanju. Mobitel nisam preuzeo jer se kolega tu sa foruma ponudio pomoći preko veze, i mada mi to neće pružiti zadovoljštinu, radije si dragu usrećim sa ponovno ispravnim telefonom nego se svađam s vjetrenjačama možda i mjesecima...
Osobno imam četvorku koja je "puno prešla", i četvrti je iphone koji posjedujem osobno. Svima sam dosad govorio da preporučam kupnju istog iz srca, ako trebaju na prvom mjestu telefon, upravo zbog kvalitete izrade i pod pretpostavkom odlične servisne podrške, što je ispalo, pa eto - vidite i sami kako.
Što se tiče savijanja, mobitel je nov. Nije ga htjela nositi sa sobom, nego je koristila star četvorku i prodala je tek kad je nabavila maskicu za peticu. Mobitel se čuva, mazi i pazi. Nije da to baš smatram nekom vrlinom, jer su meni mobiteli sredstvo za rad i potrošna roba, ne kupujem ih da ih služim nego obratno, no u konkretnom slučaju je mob korišten 4 mjeseca i nema nikakve hebene šanse da je savijen, izvijen ili išta slično. Nosi ga u torbici jer nosi hlače u koje ne stane ništa osim nje same, tak da i to odpada...
__________________
“One morning I shot an elephant in my pajamas. How he got into my pajamas I'll never know.”
Kristijan_7 je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2013., 16:47   #74
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Na petici je nemoguce saviti plocu s konektorom punjenja jer je ploca skroz gore desno u odnosu na konektor.
Vise na slikama: http://www.ifixit.com/Teardown/iPhon...ardown/10525/1

Pogledati sve slike detaljno.
Divno.
Jel ti imaš kaku teoriju da je bilo moguće saviti ploču u kućištu? Toplina?
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2013., 17:10   #75
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,316
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2013., 17:14   #76
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
Mislim da neki ovdje predoslovno shvaćaju 'savijena matična'.
To može biti jedan mali dio, limić na matičnoj koji je savijen, a ne cijela matična u obliku banane.
Kako rekoh, bez njihove dokumentacije (koju dotični ne želi podići) uopće ne vrijedi pričat i nagađat, vjerujem da su točno obrazložili u čemu je problem.
Rade0n je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2013., 17:26   #77
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Dottore Pregled postova
Aluminij. Ali ta petica nekako daje dojam da je manja kvaliteta izrade od 4/4s, barem kad sam ih ja držao u ruci.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2013., 17:27   #78
Kristijan_7
Just don't give a fuck
 
Kristijan_7's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zg
Postovi: 764
Citiraj:
Autor Rade0n Pregled postova
Mislim da neki ovdje predoslovno shvaćaju 'savijena matična'.
To može biti jedan mali dio, limić na matičnoj koji je savijen, a ne cijela matična u obliku banane.
Kako rekoh, bez njihove dokumentacije (koju dotični ne želi podići) uopće ne vrijedi pričat i nagađat, vjerujem da su točno obrazložili u čemu je problem.
Sad mi još samo ti trebaš s ovakvim komentarima. Jel radiš tamo ili?
Gle, mob je potpuno isti kao kad je i došao iz dućana. Ne želim ga preuzet... Ti čitaš ili?
Ženska je na telefon rekla "savijena Vam je matična ploča", samo je to uspijela reć tako da to još zvuči i bezobrazno.
Hebe mi se čija je greška i što na uređaju ne valja, mobitel je pregledan pri preuzimanju i čevjek nije unio ništa pod "uočena oštećenja" ili tako nešto, iz razloga jer ih nije ni bilo, pošto je mobitel nov. Na njima je kao servisu da ustanove, ako je već greška unutar uređaja, dal je to moglo biti uzrokovano od strane korisnika. Što nije. Eh, da, na zapisniku navodno piše i SW kvar ili tako nešto?

Osim toga, jel vidiš ti uopće kolika je masa ljudi koja ima problema s njihovim servisom? Slučajnost? Javio mi se čovijek koji je odnio tek kupljeni telefon u servis jer nije prepoznavao sim (pretplata, oboje tek dobiveno od providera), svejedno poslan u servis mada je uređaj potpuno nov, a nakon 15 dana mu je reklamacija odbijena zbog oštećenja na matičnoj ploči? Čovjek je dakle od dućana do doma oštetio uređaj iznutra, mada su na njemu još bile tvorničke folije? Kaj onda vrijedi njihov detaljni zapisnik, kad mogu pisat što ih volja, i očito trebaju ispuniti neku normu odbijenih reklamacija?
__________________
“One morning I shot an elephant in my pajamas. How he got into my pajamas I'll never know.”
Kristijan_7 je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2013., 17:31   #79
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor Rade0n Pregled postova
Mislim da neki ovdje predoslovno shvaćaju 'savijena matična'.
To može biti jedan mali dio, limić na matičnoj koji je savijen, a ne cijela matična u obliku banane.
Kako rekoh, bez njihove dokumentacije (koju dotični ne želi podići) uopće ne vrijedi pričat i nagađat, vjerujem da su točno obrazložili u čemu je problem.
A sina ti onda mora bit garancija na to, mobitel mažen i pažen oni jebavaju zid, premda prvi put čujen za svijenu MBO... Druga stvar je šta oni fušaju, da sam nisan ima iskustava i borio se, popušio bi par tisuća kn mobitela. Mislin da je krajne neozbiljno ne uvažit garanciju (ako je nekin slučajen ipak svijena) a mobitel nije pritrpio nikakv fizički udarac, znači da je odma sjeban u startu (opet sumnjan).

Moj savjet je nagazi ih dobro, priti i nemaš straha, jer su to jebivjetri.



Zadnje izmijenjeno od: Baja 001. 22.06.2013. u 17:41.
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2013., 17:33   #80
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
Citiraj:
Autor Kristijan_7 Pregled postova
Sad mi još samo ti trebaš s ovakvim komentarima. Jel radiš tamo ili?
Gle, mob je potpuno isti kao kad je i došao iz dućana. Ne želim ga preuzet... Ti čitaš ili?
Ženska je na telefon rekla "savijena Vam je matična ploča", samo je to uspijela reć tako da to još zvuči i bezobrazno.
Hebe mi se čija je greška i što na uređaju ne valja, mobitel je pregledan pri preuzimanju i čevjek nije unio ništa pod "uočena oštećenja" ili tako nešto, iz razloga jer ih nije ni bilo, pošto je mobitel nov. Na njima je kao servisu da ustanove, ako je već greška unutar uređaja, dal je to moglo biti uzrokovano od strane korisnika. Što nije. Eh, da, na zapisniku navodno piše i SW kvar ili tako nešto?
A jel ti čitaš šta ja tebi pišem?
Da bi uopće vodio borbu s njima moraš znati u čemu je TOČNO problem i da li si ga ti uopće mogao izazvati, a ne tu lupat gluposti savijena je matična.
To što ti je neka ženska rekla na telefonu je nebuloza, ti moraš otići u servis i dobiti stručno obrazloženje, bez obzira jel ga želiš preuzeti ili ne, a to si i trebao napraviti, otići tamo.

Ponovio si već 100 puta da je telefon kao nov, kao da je to bitno, oni su našli grešku.
Rade0n je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2013., 17:56   #81
Kristijan_7
Just don't give a fuck
 
Kristijan_7's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zg
Postovi: 764
Citiraj:
Autor Rade0n Pregled postova
A jel ti čitaš šta ja tebi pišem?
Da bi uopće vodio borbu s njima moraš znati u čemu je TOČNO problem i da li si ga ti uopće mogao izazvati, a ne tu lupat gluposti savijena je matična.
To što ti je neka ženska rekla na telefonu je nebuloza, ti moraš otići u servis i dobiti stručno obrazloženje, bez obzira jel ga želiš preuzeti ili ne, a to si i trebao napraviti, otići tamo.

Ponovio si već 100 puta da je telefon kao nov, kao da je to bitno, oni su našli grešku.
Da si čitao pozorno od početka, vidio bi da sam planirao otići po mob prije no što mi se javio kolega koji možda može pomoći. Nisam se ja sa nikime svađao, još, oni su zvali nas, a ja sam zvao Vip da pitam što mi je činiti sad i razgovarao sa Apple-om da si vidim alternative. Ne vidim što je tu čudno, informiram se, kao što sam to napravio i ovdje na forumu.
Al ponavljam, po onome što ljudi, a od sada uključujući i moju malenkost pišu, sasvim je svejedno što će oni napisati, kad mogu pisati što god žele. Ne kužim što misliš da će to promjeniti u ovoj priči?
Imam ja mašineriju koja mi može na temelju ovog njihovog nastupa izvući i dva nova takva mobitela, bez brige, ali me ovo boli kao krajnjeg korisnika i nekog ko je imao povjerenja u sustav, pa ću to probati prvo rješiti privatno, kao korisnik, vlasnik i budala koja je dala tolike novce za takav support, a ako nejde, velim - mob je na firmu, pa ćemo okolnim putevima.
Čak i u slučaju da moram platiti servis, platiti ću nekom trećem, ali ću im napraviti da se nježno izrazim - strku, pa ću na taj način sigurno pomoći nekim nedužnim vlasnicima u budućnosti.

A tvoja logika me zbunjuje. Ako ima toliko ljudi sa negativnim iskustvima sa dotičnm servisom, vraćene nepopravljene uređaje, izgrebane i uništene, odbijene reklamacije na sve moguće i nemoguće načine - zašto misliš da će njihov zapisnik nešto promjeniti? Vjerovatno će pisati da je nešto oštećeno unutar uređaja uslijed fizičkog izvijanja uređaja. I šta sad? Ja znam da to nije moguće i nije slučaj. Oni tvrde da jest. I šta sad?
Kakvu zaštitu imamo mi korisnici od zlouporabe servisa kao takvog u svrhu šišanja ovaca? Nikakvu...
__________________
“One morning I shot an elephant in my pajamas. How he got into my pajamas I'll never know.”
Kristijan_7 je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2013., 18:03   #82
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
Ako imaš svoje neke veze onda rješavaj na taj način.

Ja znam da bi ja istog trena kad me ženska nazvala na mob otišao tamo, tražio servisera koji mi je popravljao mobitel, tražio da mi pokaže moj iPhone i grešku koju su našli i na kraju da mi objasni kako sam ja to mogao napraviti.
To bi uostalom i bila osnova za ovaj topic i raspravu o dotičnom servisu i njihovom načinu rada, ovako se lupa sve u šesnaest i uopće se na kraju ni zna o kakvom je oštećenju riječ.
Rade0n je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2013., 18:09   #83
GetRight
Premium
Moj komp
 
GetRight's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: Frkjevci
Postovi: 344
Citiraj:
Autor Kristijan_7 Pregled postova
Heh, ništa od Apple supporta. Cijeli dan me vozaju u krug i na kraju čovjek dođe od ljutnje do tuge. Generički roboti koji samo vrte istu priču u krug i bitno im je samo da ti uzmu lovu, dalje ko te j...
Jesam naivan, i fakat sam gledao taj Apple većim očima, sad nakon ovog, kaj reć. Oni van USA ne mogu ništa, ne žele ništa i hebe im se živo kaj pred očim gube mušteriju. Sa nekoliko novijih Apple uređaja u vlasništvu.
I garancija ti služi za obrisat guzu. Sad prvo treba gledat ko je ovlašteni servis, onda dal imaš dovoljno love da uz cijenu uređaja uključiš i skupi popravak, pa tek onda kupovat.
Alcatel i Android, here I come.
Malo se kasno uključujem i malo off topic.Nedavno kontaktirao Logitech support u svezi G500 (dvostruki lijevi klik).Miš kupljen privatno bez papira i računa,kontaktirao ih samo u svezi da provjerim(po ser. broju) da li je još možda pod garancijom.Da ne duljim,nakon nekoliko mailova i slike miša sa etiketom ser. broja,poslan mi novi miš iz Nizozemske(o njihovom trošku),stari ostao kod mene.
Činjenica da radi dvoklik kod duljeg radi,ali posluži kao zamjenski dok se pune bat. drugog miša.Logitech big +

Sad malo on topic,pod pretpostavkom da je sve kako kažeš o korištenju mob.,previše se ti trudiš oko njih.Državni inspektorat i gotovo.
Imao sličnu situaciju,ukratko uređaj koji sam reklamirao nije kod korištenja "davao" vrijednosti po specifikaciji(čak možemo reći da je ispravan).Uglavnom trgovina gdje sam uzeo me šaltala na servis,ovi na nešto drugo itd.Kako sam bio uporan i "bezobrazan" na kraju sam dobio opciju zamjena novog uređaja ili povrat novca,uz izvinjenje od strane trgovca(...pa ovo i ono...)
Normalno sve to uz intervenciju inspektorata.
Zapamti,bez namjere da koga vrijeđam,svi oni imaju neku vrstu "tečaja" i sl.(znam sigurno za predmet iz srednje kod komercijalista "Psihologija prodaje").
A imam i ja svoju(pod uvjetom da nije kvar ili greška do mene):"... da li je novac kojim sam vam platio bio ispravan..." i deri do kraja.
__________________

CPU: Phenom II x4 960T@Phenom II x6 1605T
MBO: ASRock 880G Extreme 3
RAM: 2x4GB DDR3 Corsair Vengeance Red
HDD: Hitachi 320GB
VGA: VTX3D Radeon HD 6850
PSU: Coolermaster 600w Silent Pro
Monitor: Samsung SM 2233BW
OS: Windows 7 Ultimate
Ostalo: CM 690 II Advanced,ROCCAT Kone[+]

CPU: Phenom II X2 555 BE@Phenom II X4 B55
MBO: ASRock M3N78D
RAM: 2x2GB DDR3 Corsair XMS3-1600
HDD: WD 320GB,Hitachi 160GB SATA
VGA: Sapphire Radeon 5670 512MB DDR5
PSU: XFX Core Edition 450W
Monitor: 17 "Dell E173FP
OS: XP Pro SP3
Ostalo: Thermaltake VC3000BWS
GetRight je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2013., 18:10   #84
Kristijan_7
Just don't give a fuck
 
Kristijan_7's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zg
Postovi: 764
Citiraj:
Autor Rade0n Pregled postova
Ako imaš svoje neke veze onda rješavaj na taj način.

Ja znam da bi ja istog trena kad me ženska nazvala na mob otišao tamo, tražio servisera koji mi je popravljao mobitel, tražio da mi pokaže moj iPhone i grešku koju su našli i na kraju da mi objasni kako sam ja to mogao napraviti.
To bi uostalom i bila osnova za ovaj topic i raspravu o dotičnom servisu i njihovom načinu rada, ovako se lupa sve u šesnaest i uopće se na kraju ni zna o kakvom je oštećenju riječ.

15 dana nakon što je mobitel zaprimljen može imati kakvu god oni grešku žele da ima (ako im je to intencija), a ja se mogu fućkat. Očekivao sam najnormalniju zamjenu uređaja, čak nas je čovjek pri preuzimanju upozorio da smo podatke nepovratno izgubili. On ga je tamo pregledao, vrtio, uzeo i dao nam papir, i ja sam naivno čekao da mi jave da je novi mob stigao. Obzirom da mi je ovo prvi takav slučaj i doticaj sa ovakvim stvarima, normalno da ću se informirati što smijem a što nesmijem i što je najpametnije napraviti. Sa kim to napraviti nego sa ljudima koji su isto prošli i sa proizvođačem, odnosno prodavateljem. Kako bi uoće mogao znati gdje sjedi serviser, u kojoj je smjeni, i smijem li ga vidjeti? I zašto bi ga uopće htio vidjeti? Ja možda razumijem nešto oko toga, al mojoj dragoj može reći da se pokvario nuklearni reaktor unutra i pokazivati joj prstom na bateriju, njoj svejedno. Gluposti. Oprosti, ali gluposti.

Citiraj:
Autor GetRight Pregled postova
Malo se kasno uključujem i malo off topic.Nedavno kontaktirao Logitech support u svezi G500 (dvostruki lijevi klik).Miš kupljen privatno bez papira i računa,kontaktirao ih samo u svezi da provjerim(po ser. broju) da li je još možda pod garancijom.Da ne duljim,nakon nekoliko mailova i slike miša sa etiketom ser. broja,poslan mi novi miš iz Nizozemske(o njihovom trošku),stari ostao kod mene.
Činjenica da radi dvoklik kod duljeg radi,ali posluži kao zamjenski dok se pune bat. drugog miša.Logitech big +

Sad malo on topic,pod pretpostavkom da je sve kako kažeš o korištenju mob.,previše se ti trudiš oko njih.Državni inspektorat i gotovo.
Imao sličnu situaciju,ukratko uređaj koji sam reklamirao nije kod korištenja "davao" vrijednosti po specifikaciji(čak možemo reći da je ispravan).Uglavnom trgovina gdje sam uzeo me šaltala na servis,ovi na nešto drugo itd.Kako sam bio uporan i "bezobrazan" na kraju sam dobio opciju zamjena novog uređaja ili povrat novca,uz izvinjenje od strane trgovca(...pa ovo i ono...)
Normalno sve to uz intervenciju inspektorata.
Zapamti,bez namjere da koga vrijeđam,svi oni imaju neku vrstu "tečaja" i sl.(znam sigurno za predmet iz srednje kod komercijalista "Psihologija prodaje").
A imam i ja svoju(pod uvjetom da nije kvar ili greška do mene):"... da li je novac kojim sam vam platio bio ispravan..." i deri do kraja.
Sve jasno, hvala za komentar. Zato i jesam malo hladnije glave pristupio svemu, da saberem sva mišljenja i iskustva, i krenem informiran. Prvo ćemo privatno, ak to ne prođe, idemo i službeno...
__________________
“One morning I shot an elephant in my pajamas. How he got into my pajamas I'll never know.”
Kristijan_7 je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2013., 18:12   #85
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,316
Iako ne volim dotičnog gospodina Rade0n-a, ali ipak slažem se što je naveo. Dakle, pravac u servis i tražiti objašenje. Ovako preko telefona je kao rekla-kazala izgleda li-la.
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2013., 18:25   #86
Kristijan_7
Just don't give a fuck
 
Kristijan_7's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zg
Postovi: 764
Dobro, i koji je scenarij? Dođem, tražim servisera, on dođe i veli, usred uvijanja uređaja, oštećena je matična ploča. Ja velim nemoguće. On veli moguće, ja sam certificiran, mjerili smo postotak uvijenosti u zračnom tunelu. Točno 3% previše u odnosu na dozvoljenu uvijenost, u donjem lijevom uglu. Ja velim ja nisam certificiran, ali znam nabirat brojeve i na fiksnom telefonu i sad ću Vam zvat stričeka inspektora. Oni se preplaše i pobjegnu iz firme, ostavljajući sve mobitele nezaštićenim pa si ja izaberem i uzmem jednog?

Malo sam sarkastičan, ali što je moja riječ protiv njihove? Kontaktiralo me dosta ljudi koji su prošli tu borbu i dosta je izašlo iz iste podvijena repa, pa čak i uz pratnju državnog inspektorata. Ne kužim, kaj mislite, da uđem i gledam servisera ravno u oči bez treptanja dok on ne popusti i rasplače se, pa sve prizna?
__________________
“One morning I shot an elephant in my pajamas. How he got into my pajamas I'll never know.”
Kristijan_7 je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2013., 18:26   #87
GetRight
Premium
Moj komp
 
GetRight's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: Frkjevci
Postovi: 344
Citiraj:
Sve jasno, hvala za komentar. Zato i jesam malo hladnije glave pristupio svemu, da saberem sva mišljenja i iskustva, i krenem informiran. Prvo ćemo privatno, ak to ne prođe, idemo i službeno...
Samo da kažem da se u mome slučaju radilo o vrijednosti uređaja "bijednih" 400-njak kn.U usporedbi o vrijednosti curinog telefona,beznačajno.
Naslušao se milozvučnih glasova preko tel.,samo što mi nisu došli skuhati kavu doma.
"Pa gospodine,da u pravu ste,kako da ne... ali..."
Opet ti ponavljam,ako je sve kako navodiš,samo službeno.
To se ne prijeti državnim inspektoratom nego jednostavno napravi,kad ispucaš sve opcije u razgovoru i loptanju od strane trgovca i servisa.
Možeš kontaktirati nadležni inspektorat tel. i vidjeti da li ima osnova za postupak i ako ima on line prijava sa svim relevantnim podacima.
__________________

CPU: Phenom II x4 960T@Phenom II x6 1605T
MBO: ASRock 880G Extreme 3
RAM: 2x4GB DDR3 Corsair Vengeance Red
HDD: Hitachi 320GB
VGA: VTX3D Radeon HD 6850
PSU: Coolermaster 600w Silent Pro
Monitor: Samsung SM 2233BW
OS: Windows 7 Ultimate
Ostalo: CM 690 II Advanced,ROCCAT Kone[+]

CPU: Phenom II X2 555 BE@Phenom II X4 B55
MBO: ASRock M3N78D
RAM: 2x2GB DDR3 Corsair XMS3-1600
HDD: WD 320GB,Hitachi 160GB SATA
VGA: Sapphire Radeon 5670 512MB DDR5
PSU: XFX Core Edition 450W
Monitor: 17 "Dell E173FP
OS: XP Pro SP3
Ostalo: Thermaltake VC3000BWS
GetRight je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2013., 19:03   #88
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
Citiraj:
Autor Kristijan_7 Pregled postova
Malo sam sarkastičan, ali što je moja riječ protiv njihove? Kontaktiralo me dosta ljudi koji su prošli tu borbu i dosta je izašlo iz iste podvijena repa, pa čak i uz pratnju državnog inspektorata. Ne kužim, kaj mislite, da uđem i gledam servisera ravno u oči bez treptanja dok on ne popusti i rasplače se, pa sve prizna?
Nekad je dovoljno doći tamo, pokazati da nisi mulac koji se ne kuži u ništa i kojeg mogu vozat kako žele, reći im da je to netaknut telefon i da zahtjevaš isti takav novi i reći im još par stvari u lice.
Ko zna, možda bi okrenuli ploču pa bi danas imao novi iPhone.

Ali bitno je da si ti odustao nakon jednog poziva njihove sekretarice i pomirio se s time da su te odbili.
Problem ti je odšetati do njih, kao da je servis u Njemačkoj, sorry ali to je smijurija kako se ti boriš za svoja prava i kako te uopće ne zanima zašto si odbijen, zapravo, cijeli ovaj topic je smješan.
Rade0n je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2013., 20:29   #89
Vaan
Registered User
Moj komp
 
Vaan's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: ZG
Postovi: 24
Rade0n ako ti odeš u taj servis i umjesto kristijana7 i pokažeš da nisi mulac te čovjeku riješiš problem ja ću ti kupiti novi Iphone5 koji god model hočeš, ali sutra "malo sutra" češ ti to napraviti, bitno je da tu filozofiramo o nekim naučnicima koji nisu stručni za raditi, to što imaju certifikate ne znači da su i stručni. Ja vjerujem da će se ovaj problem riješiti i da će riješenje biti adekvatno i zadovoljavajuće za korisnika koji je neupitno oštećen i izjavama neuke tel. operaterke i stručnog savjetnika servisera!.
Vaan je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2013., 20:50   #90
Kristijan_7
Just don't give a fuck
 
Kristijan_7's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zg
Postovi: 764
Citiraj:
Autor Rade0n Pregled postova
Nekad je dovoljno doći tamo, pokazati da nisi mulac koji se ne kuži u ništa i kojeg mogu vozat kako žele, reći im da je to netaknut telefon i da zahtjevaš isti takav novi i reći im još par stvari u lice.
Ko zna, možda bi okrenuli ploču pa bi danas imao novi iPhone.

Ali bitno je da si ti odustao nakon jednog poziva njihove sekretarice i pomirio se s time da su te odbili.
Problem ti je odšetati do njih, kao da je servis u Njemačkoj, sorry ali to je smijurija kako se ti boriš za svoja prava i kako te uopće ne zanima zašto si odbijen, zapravo, cijeli ovaj topic je smješan.
Pa dobro koji hebeni k...? Ko je odustao nakon poziva sekretarce? Već pri samom njihovom pozivu im je rečeno da je to nemoguće, da je mob nov, i gospođa je bahato odgovorila da se slobodno žalimo kome hoćemo. Da sam sjeo u auto i odveo se preko cijelog grada u istom momentu, danas bi imao prekršajnu prijavu, a ne mobitel.

Ja neznam prijatelju koji ti topic pratiš, ali da se ne mučiš sa čitanjem:

- mob pokvaren
- mob odnešen u Vip
- Vip nas šalje u Agram
- mob odvezen u Agram
- javljaju da je reklamacija odbijena, kažu da se slobodno žalimo
- zovem vip, vičem, ne mogu pomoći, kažu da odemo na prodajno mjesto
- prodajno mjesto ne može pomoći, kažu da Agram odlučuje
- kontaktiram Apple da vidim mogu li na temelju opisa kako je mob otišao u vječna lovišta dobiti direktnu ili indirektnu potvrdu da mogu dobiti zamjenu
- pišem na forumu da vidim koji se točno koraci poduzimaju u smislu institucija i papira
- ne odlazim po mob jer se javlja kolega sa foruma koji možda nešto može srediti, kaže da čekam dok se ne javi

Ne vidim gdje bi u navedenoj kronologiji događaja trebalo ubaciti posjet servisu i iz kojih točno razloga obzirom na tok događaja, i da je prošlo cijela 4 dana od kojih jedan neradni a tri radna koja se slučajno poklapaju sa njihovim radnim vremenom?
__________________
“One morning I shot an elephant in my pajamas. How he got into my pajamas I'll never know.”
Kristijan_7 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na