Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Operativni sustavi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.04.2011., 10:58   #1
Jerry Drake
Premium
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 357
Windows 7 OEM downgrade

Imam novo HP računalo s Win 7 Home Premium i htio bi ga downgradeati na Win XP Pro.

Ovdje sam našao nešto info o downgradeanju:
http://oem.microsoft.com/public/worl...er_sept_10.pdf

No, od starog HP računala imam XP Pro OEM licencu, da li nju mogu iskoristiti za downgrade ili ne? na ovom linku niš ne piše za OEM XP licence, pa pretpostavljam da ne.

Također, u jednoj IT firmi su mi rekli da je moguće downgradeati na način da instaliraš Win Xp Pro sa šifrom od Win 7 koju dobiš s kompom?
Ovo mi zvuči kao totalni SF, ali rekoh da i to prvo provjerim ovdje
__________________
let my people go!
Jerry Drake je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2011., 11:03   #2
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Nazovi Microsoft Hrvatska i sve će ti objasniti. Možda nemaš mogućnost downgrade-a. To ovisi o licenci koju imaš za win7. Ja sam, uglavnom, instalirao xp sa key-em od drugog računala (rekli su mi u MS da tako radim) i onda sam pri aktivaciji nazvao MS Hr. i pročitao im hrpu brojeva, a zatim su oni meni izdiktirali još veću hrpu brojeva i to je bilo to.
D1viry je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.04.2011., 11:10   #3
generic
Premium
Moj komp
 
generic's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,053
AFAIK, samo professional i ultimate sadrže i licencu za downgrade pa mi se downgrade s tvoje verzije čini ilegalan.

Za ovaj XP oem najbolje da nazoveš ms i pitaš.
generic je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2011., 11:12   #4
Jerry Drake
Premium
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 357
Citiraj:
Autor D1viry Pregled postova
Nazovi Microsoft Hrvatska i sve će ti objasniti. Možda nemaš mogućnost downgrade-a. To ovisi o licenci koju imaš za win7. Ja sam, uglavnom, instalirao xp sa key-em od drugog računala (rekli su mi u MS da tako radim) i onda sam pri aktivaciji nazvao MS Hr. i pročitao im hrpu brojeva, a zatim su oni meni izdiktirali još veću hrpu brojeva i to je bilo to.
Fora je u tome što ja imam XP licencu samo od starog OEM računala, a mislim da se OEM licence ne mogu prenosit s računala na računalo.

Ako moram imat punu XP licencu, onda opcija downgradenja nema smisla, jer XP licencu više ne možeš legalno kupiti...
__________________
let my people go!
Jerry Drake je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2011., 11:19   #5
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Citiraj:
Autor Jerry Drake Pregled postova
Fora je u tome što ja imam XP licencu samo od starog OEM računala, a mislim da se OEM licence ne mogu prenosit s računala na računalo.

Ako moram imat punu XP licencu, onda opcija downgradenja nema smisla, jer XP licencu više ne možeš legalno kupiti...
Ne prenosiš oem licencu, samo instaliraš sa validnim ključem, a nakon instalacije aktiviraš uz pomoć MS Hrvatska. Taj ključ ti posluži samo da bi instalacija prošla.

Nazovi ih i raspitaj se. Susretljivi su.
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2011., 12:03   #6
Max Rockatansky
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zg/Zd
Postovi: 669
Da ne otvaram novu temu, još jedno pitanje oko XP licenciranja.
Specifično je što se radi o virtualnoj makini koja bi se vrtila na host makini (MacOS ili Win7, oba legalna) zbog jednog nesretnog softvera koji traži baš XP.
Teta u MS-u veli da opciju downgradea ima samo Win 7 OEM (dakle, skuplji retail - nema).
E sad, kako za virtualnu makinu ne mogu dobit OEM, tj. predinstalirano ... što sad !?
(dotična teta nije znala ništa osim predložiti kupnju druge makine što sam i prije znao).
Max Rockatansky je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2011., 13:42   #7
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Ne možeš oem stavit na virtualku. Moraš kupit retail windoze xp ili probat iskoristit xp mod u sedmici.
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2011., 15:43   #8
Max Rockatansky
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zg/Zd
Postovi: 669
Da, to mi je logično, ali XP-a odavno nema za kupit
Virtual-PC (odnosno XP mod na Win 7) ne pomaže za Mac varijantu, treba mi kompletna, "nezavisna" virtualka.
Jedino probati kupit rabljeni XP retail (deinstaliran/odjavljen od prethodnog vlasnika !?), ali ne znam da li se to prizna za firmu.
Max Rockatansky je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2011., 01:23   #9
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,276
Imam pitanje-dva oko downgradea sa win 7 pro na xp pro..
Ljubazna teta iz microsofta mi je objasnila sta i kako za aktivaciju, ali sam nes zaboravio pitat, a suport ne radi vikendom....
Da li je bitno ocu stavit 64 ili 32 bitni xp?
Znaci, mogu li ja dobit taj aktivacijski kod za 32 bitnu verziju xp-a ako imam 64 bitnu sedmicu i obrnuto....

Jednog dana kad se uvjeti promjene, mogu li ja instalirat sedmicu umjesto xp-a na isto racunalo (win 7 su OEM, teta je rekla da su vezani uz maticnu)?
__________________
"I intend to live forever. So far, so good."

job security - example
rodney je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na