Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 07.12.2010., 01:54   #31
Srdan
Premium
Moj komp
 
Srdan's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,208
Citiraj:
Autor Alfa_R Pregled postova
Ako oni ne mogu dizajnirati mobitel koji ce izdrzati znoj po ljeti sa lica
Huhu, takvih je problema bilo s RAM3 i Motorolama MPX200. Nakon poduzeg raspravljanja dobio bi pitaj Boga ciji uredaj.
Nema veze s Mobisom niti je bilo skoro, ali nikako ne mogu zaboraviti taj famozni znoj s lica.
__________________
Jel' ima šta ženskih starih
što vole strance da
nas vozaju u autu
i kupuju skupe lance

Srdan je offline  
Staro 07.12.2010., 21:14   #32
ajvarman
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Samobor
Postovi: 26
slazem se za mobis.. imo sam i ja problema, al ne u rangu ovog kaj pisete, moj je problem rijesen..
al bi htel spomenut europatrade, kao suprotsnost.. imo sam samsung E700 i upo je u bazen.. naravno, crko je i odneso sam ga na servis. ekipa je pod opis kvara doslovno napisala da je "upao u casu vode", popravili su mi ga i PRIZNALI POD GARANCIJU!
ajvarman je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.12.2010., 21:44   #33
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,032
Citiraj:
Autor ajvarman Pregled postova
...upo je u bazen.. naravno, crko je i odneso sam ga na servis. ekipa je pod opis kvara doslovno napisala da je "upao u casu vode", popravili su mi ga i PRIZNALI POD GARANCIJU!
Da je bila Nokia i da si je odnio u Mobis servis, vjerojatno bi napisali "upala u Bajkalsko jezero" - http://hr.wikipedia.org/wiki/Bajkalsko_jezero
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline  
Staro 07.12.2010., 22:40   #34
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,507
Citiraj:
Autor ajvarman Pregled postova
slazem se za mobis.. imo sam i ja problema, al ne u rangu ovog kaj pisete, moj je problem rijesen..
al bi htel spomenut europatrade, kao suprotsnost.. imo sam samsung E700 i upo je u bazen.. naravno, crko je i odneso sam ga na servis. ekipa je pod opis kvara doslovno napisala da je "upao u casu vode", popravili su mi ga i PRIZNALI POD GARANCIJU!
Hm, u europatradeu da su priznali tako nešto??? Sumnjam, mozda e700 nije imao unutra one detektore vlage, kao moderniji uredjaji danas. I oni provode slicnu politiku, ak je detektor aktiviran gotovo, jamstvo se poništava,izvor vlage nebitan.
Router je offline  
Staro 08.12.2010., 15:33   #35
ajvarman
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Samobor
Postovi: 26
Citiraj:
Autor Router Pregled postova
Hm, u europatradeu da su priznali tako nešto??? Sumnjam, mozda e700 nije imao unutra one detektore vlage, kao moderniji uredjaji danas. I oni provode slicnu politiku, ak je detektor aktiviran gotovo, jamstvo se poništava,izvor vlage nebitan.
reko sam im o cem se radi, tak da sumnjam da je taj detektor igro neku ulogu..
ajvarman je offline  
Staro 08.12.2010., 15:48   #36
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,507
Prvi put cujem nesto takvo, maltene glupost da bi netko priznao da je sam nanio teško oštećenje na uredjaju kaj je kupanje u vodi, pa da bi servis priznao to, pogotovo jer se radi o stavci koja je navedena na gar.listu da uzrokuje poništenje garancije.
Router je offline  
Staro 08.12.2010., 16:02   #37
ajvarman
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Samobor
Postovi: 26
cudno i meni bilo, pogotovo radi opisa kvara, al eto..
ajvarman je offline  
Staro 11.12.2010., 22:31   #38
chare
Happy hippo
Moj komp
 
chare's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Cakovec ( vz,zg )
Postovi: 555
Naravno da ne priznaju pod garanciju ako se mobitel "navlazi" =). Citiram servisera mobitela : "ako vidis da je na mobitelu ona mala bijela trakica pocrvenila bilo koji model mobitela ne vrijedi vise od 200 kn " =/ to crvenilo pokazuje da je mobitel bio pod utjecajem vlage i ne vrijedi garancija. k. osim ako ti netko poznati radi unutra u servisu pa nesto izmuljate. =/
chare je offline  
Staro 12.01.2011., 22:23   #39
Black Adder
Visok, zgodan, plav
 
Black Adder's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 13
Previše je ovakvih priča pa se svaki put zapitam ???

Ali sa druge strane i ja radim u servisu i ne padaju nam napamet ovakve stvari a Mobis je ozbiljna firma i ne želim vjerovati da su sposobi za takve niske prevare
Black Adder je offline  
Staro 26.08.2011., 15:54   #40
luka249
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: zagreb
Postovi: 15
jeli netko ista zna o mrtvim pikselima, uglavnom imam nokiu n8 i jedan mrtvi piksel , garancija je kod mobisa i sad me zanima jel ta garancija pokriva taj piksel ,a opet bojim se nositi mobitel u tako los servis
luka249 je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.08.2011., 22:43   #41
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
a alternativa ti je točno koja?
syss je offline  
Staro 28.08.2011., 16:50   #42
mobyy
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 17
Navodno do nekoliko mrtvih piksela se "tvornički tolerira", kako bi odgovorili iz Mobisa.
Tako da, bezveze ćeš ga slati/odnijeti u servis.

Ja sam imao dosta iskustava s Mobisom. Posljednje je bilo kada su mi za N85 napisali-mobitel bio u doticaju s vlagom i dobio nazad nepopravljen s poništenim jamstvom. To je bilo prije neke dvije godine i od tada sam se zarekao NIKAD VIŠE kupiti Nokiju s jamstvom Mobisa.
Što je još bilo-kada je tek bila izišla N95, sjaćate se "There is something in my pocket...", imala je gadnih problema s prvim softom. Pošaljem u servir, oni vrate raskopan mobitel, koji se klackao ko lud i kao da sam ga koristio dvije godine. Priključim ga na punjač, izbaci poruku "Ne punim" i tako stalno.
Ponovo sam ga poslao zbog toga i nakom sve skupa mjesec dana bez mobitela, čim se vratio, stavio sam ga u oglas.
mobyy je offline  
Staro 28.08.2011., 23:05   #43
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
i opet pitam - a koja je alternativa nokiji koja nema mobis potpis?
syss je offline  
Staro 28.08.2011., 23:30   #44
mobyy
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 17
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
i opet pitam - a koja je alternativa nokiji koja nema mobis potpis?
A, na našu žalost nema je!
mobyy je offline  
Staro 29.08.2011., 09:28   #45
luka249
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: zagreb
Postovi: 15
Citiraj:
Autor mobyy Pregled postova
Navodno do nekoliko mrtvih piksela se "tvornički tolerira", kako bi odgovorili iz Mobisa.
Tako da, bezveze ćeš ga slati/odnijeti u servis.

Ja sam imao dosta iskustava s Mobisom. Posljednje je bilo kada su mi za N85 napisali-mobitel bio u doticaju s vlagom i dobio nazad nepopravljen s poništenim jamstvom. To je bilo prije neke dvije godine i od tada sam se zarekao NIKAD VIŠE kupiti Nokiju s jamstvom Mobisa.
Što je još bilo-kada je tek bila izišla N95, sjaćate se "There is something in my pocket...", imala je gadnih problema s prvim softom. Pošaljem u servir, oni vrate raskopan mobitel, koji se klackao ko lud i kao da sam ga koristio dvije godine. Priključim ga na punjač, izbaci poruku "Ne punim" i tako stalno.
Ponovo sam ga poslao zbog toga i nakom sve skupa mjesec dana bez mobitela, čim se vratio, stavio sam ga u oglas.
oticu sutra pitat bas jel garancija pokriva mrtve piksele ali nakon citanja raznoraznih foruma i da pokrivaju piksele ne znam bas da cu im ostaviti mobitel
luka249 je offline  
Staro 03.09.2011., 12:13   #46
gin.tonic
Premium
Moj komp
 
gin.tonic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,316
također loša iskustva s mobisom ,4x je mobitel bio na servisu (E71),jedanput su mi dali mobitel bez gumene zaštite (kod usb-a i memorijske kartice) i rekao mi je tip na pultu da sam ga takvog predao,mamicu mu tonovi su se povisili i složio je na kraju...
gin.tonic je offline  
Staro 03.09.2011., 23:05   #47
mobyy
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 17
Citiraj:
Autor gin.tonic Pregled postova
također loša iskustva s mobisom ,4x je mobitel bio na servisu (E71),jedanput su mi dali mobitel bez gumene zaštite (kod usb-a i memorijske kartice) i rekao mi je tip na pultu da sam ga takvog predao,mamicu mu tonovi su se povisili i složio je na kraju...

Što, razbio si je? Ili? Inače su dosta napadni za pultom servisa-ako je moguće odmah "rijačima" riješiti kvar, nastoje svim silama...
Zato se uzima jeftiniji pa i ako je bez jamstva (npr. danas se već može i N8 kupiti za prilično nisku cijenu).
mobyy je offline  
Staro 04.09.2011., 13:08   #48
gin.tonic
Premium
Moj komp
 
gin.tonic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,316
Citiraj:
Autor mobyy Pregled postova
Što, razbio si je? Ili? Inače su dosta napadni za pultom servisa-ako je moguće odmah "rijačima" riješiti kvar, nastoje svim silama...
Zato se uzima jeftiniji pa i ako je bez jamstva (npr. danas se već može i N8 kupiti za prilično nisku cijenu).
Nemam pojma šta je bilo prvi put,uglavnom kupio sam mobitel u mobisu i nakon 2 dana mi se isključio potpuno,ništa nisam mogao s njim napraviti...svašta su mjenjali prvi put (nemam radni nalog kod sebe,moram ga naći) mislim da je bila tipkovnica i taj modul (matična ploča),pred kraj garancije od 2 godine mi je svaki put dok sam pokrenuo neku aplikaciju mi je javio 'memorija puna' a nisam imao nikakve programe u pozadini i nije bio hellox na mobitelu,tek 3x su opet promjenili modul (opet),prije toga su firmware update napravili i vratili ga...ma izgubio sam živci zbog toga,bolje da sam ga za dijelove prodao
Trebao sam ga razbiti
gin.tonic je offline  
Staro 13.11.2013., 18:51   #49
Bruno_Rv
Premium
Moj komp
 
Bruno_Rv's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Rovinj
Postovi: 7,928
Bruno_Rv je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na