Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Operativni sustavi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.12.2021., 09:16   #1
DavidPula
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2021
Lokacija: Pula
Postovi: 5
Ne da mi instalirati svježe Windowse

Kupio sam novi laptop s predinstaliranim Windows 10, ali sam ih odlučio instalirati svježe zato što imam retail ključ. (procesor - Intel, 11. generacija)

Imam bootabilni USB i kada pokrenem instalaciju, prvo mi touchpad ne radi pa moram korake dalje raditi s tipkovnicom. A kada dođem do dijela gdje bi se trebao vidjeti SSD, nema ga nigdje i dolazi mi da upravljački pogon nije vidljiv i da bih trebao instalirati drivere.

Sve sam ažurirao, ali se ovo pojavljuje i dalje. Čak sam probao skinuti Windows 11, ali mi se ista stvar događa pri pokušaju instalacije.

Molim vas za pomoć jer ludim.
DavidPula je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2021., 09:35   #2
kiki86
Tehničar
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,004
Citiraj:
Autor DavidPula Pregled postova
Kupio sam novi laptop s predinstaliranim Windows 10, ali sam ih odlučio instalirati svježe zato što imam retail ključ. (procesor - Intel, 11. generacija)

Imam bootabilni USB i kada pokrenem instalaciju, prvo mi touchpad ne radi pa moram korake dalje raditi s tipkovnicom. A kada dođem do dijela gdje bi se trebao vidjeti SSD, nema ga nigdje i dolazi mi da upravljački pogon nije vidljiv i da bih trebao instalirati drivere.

Sve sam ažurirao, ali se ovo pojavljuje i dalje. Čak sam probao skinuti Windows 11, ali mi se ista stvar događa pri pokušaju instalacije.

Molim vas za pomoć jer ludim.

skini drivere na stranici od laptopa od intel rst (rapid storage device?) i stavi ih na stick od windowsa bilo di i raspakiraj ih ako su kompresirani. Onda na tom djelu di treba disk odabrat stavi ono load driver i izaberi to što si skinuo. Kad učita drivere skužit će i disk. Laptop ti je prenov i još nema u windows instalaciji drivera ni za touchpad (skinut će windowsi sami kad ih prvi put pokreneš ko i sve druge drivere ako imaju internet konekciju, ili ih možeš ručno nakon što instaliraš windowse)ni za storage controller, vjerovatno će dodat kroz koju verziju instalacije, do onda se ovako snađi...

Zadnje izmijenjeno od: kiki86. 29.12.2021. u 10:52.
kiki86 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.12.2021., 10:35   #3
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,413
Citiraj:
Autor DavidPula Pregled postova
Kupio sam novi laptop s predinstaliranim Windows 10, ali sam ih odlučio instalirati svježe zato što imam retail ključ. (procesor - Intel, 11. generacija)...
Inače, nisi trebao to raditi, jer samim ubacivanjem drugog key-a winsi bi se ažurirali na tu verziju.

__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je online   Reply With Quote
Staro 29.12.2021., 16:28   #4
DavidPula
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2021
Lokacija: Pula
Postovi: 5
Citiraj:
Autor kiki86 Pregled postova
skini drivere na stranici od laptopa od intel rst (rapid storage device?) i stavi ih na stick od windowsa bilo di i raspakiraj ih ako su kompresirani. Onda na tom djelu di treba disk odabrat stavi ono load driver i izaberi to što si skinuo. Kad učita drivere skužit će i disk. Laptop ti je prenov i još nema u windows instalaciji drivera ni za touchpad (skinut će windowsi sami kad ih prvi put pokreneš ko i sve druge drivere ako imaju internet konekciju, ili ih možeš ručno nakon što instaliraš windowse)ni za storage controller, vjerovatno će dodat kroz koju verziju instalacije, do onda se ovako snađi...

Uspio sam! Baš sam se izmučio.
Bitno da mi je sada sve ok
DavidPula je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na