Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Case Modding
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.11.2013., 19:24   #1
MP7
Premium
Moj komp
 
MP7's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 174
Projekt custom made case MP7-BA-SM-01

Dame i gospodo, cijenjeni kolege s foruma 'MP7 Productions' Vam s ponosom predstavlja najnoviji uradak -> MP7-BA-SM-01

Neizostavan MP7 potpis, Black Acrylic - Size Matters - 01 kao prva verzija(heh, a kao da će ih biti još ali tko zna...)

Neki od vas se možda sjećaju moje teme ovdje ali izradom ovog kućišta želio sam dobiti kućište koje mi je po želji s obzirom na izgled, zatim pravi cable management i puno prostora.

Nakon kontaktiranja razno raznih tvrtki i pre visokih cijena vezano uz aluminij, odlučio sam se na plexi a još bolje crni tako da na kraju ne moram ništa niti farbati...

Odmah da kažem da je kućište po dizajnu(mislim prvenstveno na izgled i vanjski aspekt) gotovo identično jednom kućištu što ga proizvodi jedan naš susjed iz Slovenije(neki će možda i prepoznati).
Međutim nije mi se dalo izdvajati ogromnih 400-500€, tako dam sam odlučio napraviti jeftiniju verziju ali po izgledu identičnu.


Naravno sve je počelo nacrtima prema tome krenimo sa slikama znam da vas slike najviše uzbuđuju, mislim interesiraju
(neke slike su starije, određeni detalji pa čak i dijelovi ili nedostaju ili su kasnije dorađeni)



Da netko ne misli da je ovo samo u nacrtima još, kućište je zapravo složeno, na svim stranicama su još uvijek zaštite gore, na nekim stranicama je skinuta zaštita ali to je unutarnja strana kućišta, bit će sve te slike ali polako, ići ćemo redom kronološki.
Stranice su naravno laserski rezane, to mi je radio/dogovorio jedan gospodin kojem ću se naravno zahvaliti na kraju u zahvalama.

Vezano uz slike gore, dijelovi od plexija su samo stranice, znači gornja, donja, lijeva gore i dolje, isto tako desna, stražnja, prednja i ona ispod sredine. Znači to je 9 stranica od plexija.
Mobo tray i backplate na slici su naručeni i od crnog su aluminija, ali kažem...bit će sve te slike posebno.

Tako da evo vam za sada samo ovo da vam pokrenem maštu, onako bacio sam udicu
MP7 je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2013., 23:31   #2
hedgehog
Premium
Moj komp
 
hedgehog's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2013
Postovi: 1,335
super izgleda..koliko te koštala izrada tako nečega?
hedgehog je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.11.2013., 23:51   #3
MP7
Premium
Moj komp
 
MP7's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 174
drago mi je što pitaš ovo jer sam izostavio podatak o dimenzijama a i debljini plexija
znači kako sam rekao 9 stranica je tu i sve skupa 1500kn , znači materijal+rezanje
debljina je 3mm

dimenzije kućišta : 246 x 752 x 649mm (Š x V x D)
MP7 je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2013., 10:02   #4
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Pohvale na samogradnji, svaka čast. Samo čemu ona rupa na prednjici za 5.25 uređaje? Tko koristi dvd danas? Mislim da bi dobio puno čišči look bez toga. Al dobro, to je IMO. Inače, super, čekamo nove slike.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2013., 11:26   #5
MP7
Premium
Moj komp
 
MP7's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 174
Da, velika je, predviđena za čak 5 slotova, jer sam prvotno mislio da će mi rezervoar kojeg imam sada ići tamo a to je veličina 2x5.25'', kasnije sam se predomislio i unutar kućišta će ići cilindrični od FrozenQ-a
Istina mnogi više ne koriste DVD ali eto ja ga tu i tamo još uvijek koristim pa treba i za njega malo mjesta
Zatim treba mi mjesta i za fan controller i front panel(sa usb konektorima, čitač memorijskih i slušalice/mic)
I na jednom front panelu će ići pokazivač temperature vode(onaj kojeg imam sada na kućištu) i 5 sklopki
Prema tome to su 4 iskorištena slota ; DVD, front panel, fan controller i sklopke/temp
I ostaje jedan koji se može naknadno iskoristit za nešto nikad se ne zna, ja volim imati i rezervu

ajde par slika da ne budem zao
Na slikama možete vidjeti konstrukciju na koju se slažu stranice, radi se o šipkama aluminija, kvadratni šuplji profil 15x15mm debljina stijenke 2mm
To je naravno kasnije sve išlo u crno


Zadnje izmijenjeno od: MP7. 10.11.2013. u 12:49.
MP7 je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2013., 14:06   #6
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Moćno. Al ja bi zanemario one sve 5.25 điđe i izrezao na prednjici samo rupu po visini iz koje bi djelomično virio taj cilindar. Tako bi bilo unikatno. Ovako mi liči na jedno od mnogih. Al dobro, to sam samo ja, ne ludujem za generičkim oblikom kućišta. Al ako zanemarim to, svaka čast.
Ovih 1500 krznatih te samo pleksi izašao ili komplet sve, alu profili, lakiranje i štogod već još?
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2013., 15:10   #7
MP7
Premium
Moj komp
 
MP7's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 174
Dobro drago mi je da ti se svinja ako zanemariš ono
1500 je plexi i rezanje
3m te šipke je jako jeftino 50-60kn
5,25'' cage, HDD cage, backplate i mobo tray sve od Al i sve već stiglo pofarbano od Slovenca za malo preko 100ak € uključujući poštarinu
MP7 je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2013., 18:10   #8
MP7
Premium
Moj komp
 
MP7's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 174
ajmo dalje sa slikama...



farbanje...


nožice i usporedba sa Chieftecom BA-02B-B-B (čije su dimenzije WxHxD: 205x670x540 mm)
MP7 je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2013., 19:39   #9
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Odlično izgleda, samo meni se čini da ćeš doći na onu cifru za koliko prodaju ta kućišta. Da negovorim kako ćeš morat pazit na to kućište jer je pleksi ipak osjetljiv.


Kako god, samo naprijed i što više slika ljepi
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2013., 09:21   #10
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Nožice su hifi style, nice. Samo zašto ne staviš sve slike? Pa već si rekao da je kućište gotovo i složeno. Rad nije u tijeku da radiš daily update.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.11.2013., 15:31   #11
MP7
Premium
Moj komp
 
MP7's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 174
@ Pupo
Što se cifre tiče...išao sam na to da mi sve skupa makar i dođe do onih cifri, jer pošto po toj i toj cijeni napravim kućište onda sam rekao obnovit ću si i vodeno i kupit ostale điđe miđe vezane uz modding i kad sve to zbrojim možda dođem do onih cifri, inače da sam išao masno platit jedno od onih kućišta ne bi mi ostalo ništa za obnavljanje vodenog i sve skupa.
Uostalom Obsidiani dođu preko 2 milje ako se dobro sjećam, a za moje preference ovo će mi kućište bit i bolje od bilo kojeg Obsidiana.
Nažalost veća kućišta su jako skupa, oni od Mountain Modsa su odlični ali isto skupi, i još neka druga da sad ne nabrajam...
Da nije baš najidealniji materijal, pazit ću ga neće bit nekih grebanja i to samo je malo osjetljiv na prašinu, tj. dosta se poznaje, trebat će se čistit konstantno

@ fanATIk
Nisam želio stavit sve slike ono u jedan post da ne bude u jednom postu ono milijun slika, evo sad idu zadnje...od sad na dalje će ić slike baš kao pravi worklog, jer za sad mi je sve u stand by-ju, planiram napravit i backplate za grafičku, još moram neke sitnice i slovenije naručit i tako....malo će bit čekanja do novih slika

MP7 je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2014., 19:01   #12
MP7
Premium
Moj komp
 
MP7's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 174
Kućište dovršeno i sve složeno..više manje...

pa krenimo sa slikama....

donja komora prostor za rad i nosači



custom backplate(montiran sa mobo standoffovima) za grafičku s EKWB logom i mojim potpisom


razno...


montirani filteri
MP7 je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2014., 19:15   #13
MP7
Premium
Moj komp
 
MP7's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 174
malo elektronike...za 5 sklopki, 3 za CCFL(jedna plava i dvije UV od kojih jedna je od rezervoara), jedna od termometra i zadnja za nešto buduće...


...
..
.



malo osvjetljenja
MP7 je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2014., 19:19   #14
MP7
Premium
Moj komp
 
MP7's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 174
I na kraju se posebno moram zahvaliti Sandru(članu izith sa bug-ovog foruma) za pleksi, slobodno se javite čovjeku za sve vezano uz rezanje pleksija, brzo, pouzdano i jeftino !
MP7 je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2014., 08:10   #15
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Ogromnoooo Strava je kućište, jedino ga moraš još popuniti s radijatorima da neizgleda prazno xD
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2014., 12:10   #16
MP7
Premium
Moj komp
 
MP7's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 174
Hehe a čuj imam još jedan 3x120 pa tko zna možda i njega budem stavio ako ništa drugo za kakvo testiranje, mozda bi mi trebala i jača pumpa, ne svida mi se kolko se ova ddc-1t grije još ima i hladnjak, mah...
MP7 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na