Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.05.2019., 15:23   #31
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,602
Primark će za mjesec dana biti otvoren u Ljubljani, tako da ne moramo više do Graza.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2019., 09:32   #32
telefunken
Premium
 
telefunken's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 610
Citiraj:
Autor prileee Pregled postova
U amsterdamu sam kupia, nema u nas primark.
aha... srećom pa je to tako blizu

mislio sam da se podrazumijeva da remenje koje preporučate za kupiti se da kupiti u, odnosno, iz Hrvatske. To što ste imali sreće jednom dok ste pohodili divljom rutom kroz tipa aziju i u neimenovanom side quest selu naletjeli na zen čiču kožara koji radi remene za same bogove i tamo kupili za par lipica "Belt of ultimate coolnes" koji daje na sve statove +2, mislim da nema nikakve koristi za nas ostale koji smo eto te sreće da moramo kupovati vulgaris remenje u Zg/Hrv i preko neta...
__________________
Pošten trgovac
Trgovine: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
telefunken je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2019., 09:42   #33
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Imas pravo, ali moj komentar je bia vise u stilu sa ne virujen da sa za 5 eur kupia bolji i kozni remen od nekih "koznih" od par sto kuna sta san kupia doma.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2019., 19:42   #34
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,693
Citiraj:
Autor HCS Pregled postova
http://www.pelgolo.hr/index.php

Thank me later, jeftino a vrlo dugotrajno.

Bio danas na standu u CCW i malo popričao sa prodavačicom, koja je na kraju ipak samo prodavačica


Dodjem na stand, i bez da sam istao pogledao pitam ju jel ima neki remen koji je iz jednog komada koze? Kaze ona ima, svi su, kao ručno rađeni, domaća proizvodnjabla bla bla bla.



Uzmem prvi i pokusam joj objasnit da nisu, tj da su svi rađeni od one lose ("eko" ) na unutranjoj strani, a izvana je bolja koza. Ona tvrdi da to nije tako i da to sve remeni iz jednog komada koze. I sad ona, da potvrdi to, pokazu je mi neke komade remena, koje je valjda skracivala i tamo se jasno vidi razlika u strukturi i samoj gustoci koze i ja joj to pokazujem i objasnjavam, ne, govori ona da je taj vidljivi dio takav zbog bojanja.

Onda joj zdnji put pokusavam objasnit da svaki pravi remen (kojih vise nazalost nema) koji je iz jednog komada , on na rubovima nema nikakvu zavrsnu obradu, jer je iz jednog komada i taj dio se samo spali i pobrusi. Kod ovih sto si iz dva komada mora biti sloj nekog umjetnog materijala koji prekriva taj spoj, and guess what, tamo svi imaju tu rubnu obradu.





Da se razumijemo, remeni su kvalitetni, slobodno mogu reci najkvalitetniji s obzirom sta se nudi po ducanima, i vrijede tu lovu (cca 180 kn za normalna muski remen)ali nemoj mi prodavat nesto sto to nije
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2019., 23:49   #35
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,106
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
tj da su svi rađeni od one lose ("eko" ) na unutranjoj strani, a izvana je bolja koza.
Mislim da si zabrijo na najjače.
To zaista je samo obrada
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2019., 10:10   #36
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,693
Da, to je obrada koja skriva spoj dvije vrste koze. A prodavačica mi govori kak je iz jednog komada.


Druga stvar, remen iz jednog komada je u pravilu vrlo slična sa obje strane (jer se radi o jednom komadu koze, dok svi ovi sa unutranje strane drugačiji (mekani i zrnati) sto je potvrda da se radi o eko kozi (menje se prava koza i onda lijepi i preša)
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2019., 13:03   #37
telefunken
Premium
 
telefunken's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 610
možeš li pokazati slikom razliku?
__________________
Pošten trgovac
Trgovine: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
telefunken je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2019., 13:48   #38
Morpheous
Premium
Moj komp
 
Morpheous's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zg
Postovi: 1,019
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Da, to je obrada koja skriva spoj dvije vrste koze. A prodavačica mi govori kak je iz jednog komada.


Druga stvar, remen iz jednog komada je u pravilu vrlo slična sa obje strane (jer se radi o jednom komadu koze, dok svi ovi sa unutranje strane drugačiji (mekani i zrnati) sto je potvrda da se radi o eko kozi (menje se prava koza i onda lijepi i preša)
Moj mustang remen ima istu takvu obradu i kada sam kliještima bušio dodatnu rupu na njemu vidjelo se na kružiću koji je ispao da je doslovce jedan komad kože, tako da nisam baš siguran da si u pravu (a kliješta sam morao krvnički stisnuti 3 puta da ga probušim, dok jeftini remen s njima probušim isprve). Ovdje govorim o remenu od cca 130-ak kuna iz trgovine na lokaciji spomenutoj ranije u mom postu. Koža se može jako dobro izbrusiti. Moj kožni novčanik je nekada "bio" od brušene kože. Nakon određenog broja godina nošenja po džepovima ta koža je sad savršeno glatka i obrađena kao da nikada nije niti bio brušen. Kroz tjedan napravim cca 15-ak kilometara pjehe do posla i novčanik mi je uvijek u prednjem džepu hlača, tako da se pomicanjem nogu konstantno miče. Ako ja ovo mogu napraviti hodanjem, onda i specijalizirana trgovina s današnjim tehnološkim procesima bez problema to može prebrusiti. To se radi zbog estetike, jer će malo tko htjeti nositi neobrađeni remen. Ovdje ne ulazim u to da li trgovina u kojoj si ti bio ima pravu kožu ili ne, već uspoređujem obradu njihovog i mojeg remena.
__________________
Free your mind and open your eyes
Morpheous je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2019., 14:18   #39
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,693
Citiraj:
Autor telefunken Pregled postova
možeš li pokazati slikom razliku?

Nazlost ne, jer jedini remen iz jednog komada nije kod mene, vec u drugom gradu.


Ali mogu staviti slike kako bi to trebalo izgledat in RL, znači ovo je slika remena iz jednog komada koze:





Obratite paznju na detalje koje sam spomenuo, znači po rubu nema nicega, nego je samo odrezan i "spaljen" i ako malo bolje pogledate vidjet cete da je koza jednaka sa obje strane (unutranja i vanjska strana) a ne kao kod ovih danasnjih izvana je tanki sloj glatke i tvrđe koze, a unutranja strana je deblja, ali mekana i grublja teksturom (mljevena eko koza).




Kupio sam ovaj remen na slici gore, and guses what, dosao mi je doma remen iz dva dijela
Naravno mogao sam vratiti, ali mi je trebao remena pa sam ga ostavio



Opet ponavljam, ne mora nuzno značit da ti remeni iz dva dijela su losi, ovaj gorespomenuti me super sluzi vec 2 godine, ali kupio sam ga pod "remen iz jednog komada koze" a dobio iz dva.





@morpheus


Za mustang kao brand sam cuo svasta, pogotovo za remene, frendica radila u Europa92 i govori mi da je dosta toga bilo fake, tj morali su to sklanjat iz trgovine kad bi im predstavnici dolazili u posjete.


Ali to naravno ne isključuje da su neku seriju napravili kod nekoga "vani" i taj netko jos uvijek radi takve kvalitetene remene. Ti si očito ubo takav, stoga cestitam. Daj neku fotku ako nije bad, jer planiram za vikend ici u Ikeu, pa da svratim.
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2019., 15:51   #40
Problem
Pijem samo KAJ
Moj komp
 
Problem's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Vž
Postovi: 2,664
Ja imam Mustang remen koji sam kupio sredinom srednje skole, znaci oko 2006. Upravo ga isao pogledati i izgleda prakticko ko novo. Vidi se jako malo pregibanje oko kopce. Ako se ne varam kostao je oko 170-180kn (sto sve covjek pamti kad u tim godinama kupi za svoje nofce )

Kraj njega mi stoje pelgolo star godinu dana, on izgleda ko da je izvađen s police ducana. Malo bolje pogledao dal se vidi taj "spoj" i meni to vise izgleda ko da je to rezultat bojanja s obzirom da se negdje vidi, negdje ne

Imam i jedan UrbanRepublic, isto star cca 10 godina, kravlja koža. Taj nosim najviše od svih (skoro svaki dan) i jako dobro se drži
Problem je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2019., 20:17   #41
trebampomoc
OP
Moj komp
 
trebampomoc's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb / Novska
Postovi: 356
Dobio na poklon crni Mustang remen, prije cca 10 godina, i bio mi jedini remen tih 10 godina.
Svakodnevno nošenje, te je i dalje u solidnom stanju, prilažem fotke.
Poučen iskustvom sam uzeo gotovo isti takav smeđi Mustang remen za 199,00 kn, nadam se da će me jednako dobro služiti.


trebampomoc je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2019., 01:18   #42
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,693
Di si kupio taj remen?
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2019., 01:26   #43
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Ja uzeo pred par godina u Galileu. 250 kn, vrhunski. Dok sam imao škembetinu dobro ju je držao i nije se rastegnuo i puknuo. Sad sam morao rupe dodatne bušit da mi je spadaju lače isto vrhunska debela koža.



Sent from S7 Presidency Phone
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 27.05.2019., 07:04   #44
trebampomoc
OP
Moj komp
 
trebampomoc's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb / Novska
Postovi: 356
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Di si kupio taj remen?
Europa 92

Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Ja uzeo pred par godina u Galileu. 250 kn, vrhunski. Dok sam imao škembetinu dobro ju je držao i nije se rastegnuo i puknuo. Sad sam morao rupe dodatne bušit da mi je spadaju lače isto vrhunska debela koža.
Čestitke na gubitku kilaže
trebampomoc je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2019., 18:50   #45
Revolver3844
Premium
 
Datum registracije: Apr 2017
Lokacija: SB
Postovi: 669
Citiraj:
Autor trebampomoc Pregled postova
Europa 92



Čestitke na gubitku kilaže
Ja imam 3 različita mustang isto u eu 92 kupio i prilično su kvalitetni.
Preporuka.
Revolver3844 je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2019., 14:18   #46
telefunken
Premium
 
telefunken's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 610
Ubo sam na kraju u Bosni (Velika Kladuša) na pijaci "ratchet" remen sa Tommy Hilfinger logom za 100kn, vrlo sličan ovome:


za sad sam vrlo zadovoljan a rachet mehanizam je zakon
__________________
Pošten trgovac
Trgovine: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
telefunken je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2019., 13:07   #47
domina
Premium
Moj komp
 
domina's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: KC (HR)
Postovi: 898
Samo da se nadovežem, Mustang kožni novčanik kojeg mi je draga poklonila pred 3 god još uvijek u super stanju. Osim što je malo zmuzgan jer sjedim često na njemu kad ga nosim u zadnjem desnom džepu. Do sad nisam imao novčanik dulje od 3 god da je čitav.
domina je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na