Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Kućišta i napajanja
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.12.2018., 10:16   #1
VelimirSaban
Premium
Moj komp
 
VelimirSaban's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2012
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 58
Preporuka za trenutno najtiše napajanje 700W+

Dragi forumaši, koliko god istraživao po netu, još nisam siguran koje napajanje odabrati s obzirom da mi je glavni i jedini cilj izbjeći Coil Whine koji me živcira užasno na trenutnom Corsairu. Doduše, staro je i možda je već otišlo, ali čini mi se da i svi noviji, pa i najskuplji Seasonici imaju isto. Ima li tko iskustva o tome koje napajanje ima najmanje zujanja pri opterećenju s obzirom da imam gotovo nečujnu konfiguraciju i da mi je komp u dnevnom boravku gdje gledam filmove i slično.

Hvala!
VelimirSaban je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2018., 10:54   #2
the-rider
ha?
Moj komp
 
the-rider's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Poreč
Postovi: 491
moj RM650 je necujan, a ventilator se pali tek kad ga dobro opteretis, zna mi danima biti ugasen
the-rider je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.12.2018., 11:02   #3
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Takodjer, preporuka za rm650x, ne pamtim kad se upalio vent na njemu
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2018., 18:03   #4
Gonzo_stari
Premium
Moj komp
 
Gonzo_stari's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 107
za RM650x
Gonzo_stari je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2018., 18:53   #5
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,518
850W Corsair HX Series

nebude se nit palil ventilator
dadoremix je online   Reply With Quote
Staro 27.12.2018., 19:30   #6
trpi
Guest
 
Postovi: n/a
a jeste se uhvatili ventilatora a ventilator nije jedini zvuk koje napajanje moze praviti, covjek spominje coil whine sto je druga prica

stvar kod coil whinea je da nikada ne mozes biti siguran, nezz koje to sada corsair napajanje imas sa coil whineom no corsair se u novim serijama nesto pokusava boriti protiv toga https://www.corsair.com/ww/ru/blog/coil-whine pa chekiraj vec spomenutu rmX seriju, ukljuci isprobaj napajanje prije kupnje ili iskoristi nas zakon koji ti nudi da unutar 14 dana vratis artikl kupljen na daljinu, naruci napajanje, ako ima coil whine - vrati ga.
  Reply With Quote
Staro 28.12.2018., 09:11   #7
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
Ja samo mogu potvrditi, Corsair RM650x, niti se čuje niti je (moj) imao Coil Whine!

Što se Coil Whine tiče, uglavnom, u 90% slučajeva ga nećeš imati, ako nemaš sreće, imat ćeš ga, ne možeš ništa po tom pitanju napraviti.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2018., 09:25   #8
VelimirSaban
Premium
Moj komp
 
VelimirSaban's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2012
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 58
Ventilator me ne brine toliko, više se bojim onoga što mog staraca od Corsaira trenutno jako muči, a to je coil whine. Posebno pod opterećenjem. U windowsima recimo, nečujan i prekokrasan, ali čim uđem u meni Battlefielda primjerice, krene zujanje koje je pristojno čujno ako se fokusiraš na njega. Dio tog zujanja dolazi iz GPU-a, što isto tako ne znam je li PSU kriv,... čitam po netu kako bi Seasonic trebao biti najkvalitetniji, a naletio sam i na par preporuka za taj RM za kojeg i sam Corsair kaže da posebno paze na coil whine. Vidjet ću. Možda baš uzmem novog Corsaira pa ću vidjeti.
VelimirSaban je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2018., 11:53   #9
Gonzo_stari
Premium
Moj komp
 
Gonzo_stari's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 107
Imao sam prije CX650M uparen sa slabijom grafičkom i nisam imao coil whine. Onda sam promijenio grafičku i užasni problemi. Sa RM650x ne čujem ništa i mogu potvrditi onu staru, jeftinije je uvijek skuplje.
Problemi oko RMA jer su mi poslali novo iz Kine pa trebam platiti carinu, ja odbio primiti i onda mi šalju iz Nizozemske CX750M koje sam morao prodati na njuškalu za puno manju cijenu nego sam platio CX650.

Kada zbrojim sve troškove bolje da sam odmah kupio RM seriju i još bi mi para ostalo.
Gonzo_stari je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2018., 12:08   #10
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
Citiraj:
Autor VelimirSaban Pregled postova
Ventilator me ne brine toliko, više se bojim onoga što mog staraca od Corsaira trenutno jako muči, a to je coil whine. Posebno pod opterećenjem. U windowsima recimo, nečujan i prekokrasan, ali čim uđem u meni Battlefielda primjerice, krene zujanje koje je pristojno čujno ako se fokusiraš na njega. Dio tog zujanja dolazi iz GPU-a, što isto tako ne znam je li PSU kriv,... čitam po netu kako bi Seasonic trebao biti najkvalitetniji, a naletio sam i na par preporuka za taj RM za kojeg i sam Corsair kaže da posebno paze na coil whine. Vidjet ću. Možda baš uzmem novog Corsaira pa ću vidjeti.
Ja ti samo mogu reći, imao sam XFX platinum 650W, dao za njega 2012. više nego za grafičku, s R9 390 8GB je napajanje više plakalo nego babe na turskim sapunicama... Tako da, ovisno od modela do modela...
Mommistake je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.01.2019., 04:05   #11
warlock25
Premium
Moj komp
 
warlock25's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 2,327
Potvrdujem za RM650X. Neznam da radi a nasviran mi je ryzen na 4.2 Ghz.

Sent from my H8266 using Tapatalk
__________________





warlock25 je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2019., 08:43   #12
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,660
Kod mene EVGA SuperNova G3 od "samo" 550W pa ga ni ryzen na 4.0ghz i rx580 nitro+ ne mogu natirati da proplace, vent jedva da se pali a kad i proradi nema zvuka samo lagani povjetarac iza kucista... IMO sto god od navedenog uzea, neces faliti - znaci 80 Plus gold Seasonic, Corsair, EVGA...
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2019., 09:08   #13
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,602
Gigabyte B700H (koji sam dobio unutar garancije za PC Power & Cooling kojem je otišao ventilator) nije glasa pustio, pa eto, preporuka za neko napajanje koje ne košta 800+ kn

Čisto da ne ispadne da treba tražiti samo skupa 80 Plus Gold napajanja...
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2019., 23:07   #14
Amepshi
Premium
Moj komp
 
Amepshi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 738
Seasonic Prime titanium 750W radi posve pasivno na mojoj konfiguraciji. Budući da imam vodeno hlađenje (CPU i GPU), samo SSD-ove - nema što proizvoditi i najmanji zvuk.
Amepshi je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2019., 18:07   #15
warlock25
Premium
Moj komp
 
warlock25's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 2,327
A pumpa nije glasna?
Onaj tupi zvuk kao da te netko caclom u glavu

Sent from my H8266 using Tapatalk
__________________





warlock25 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na