Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD Radeon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.02.2018., 11:30   #1
petar0
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2012
Lokacija: zagreb
Postovi: 104
HD7770 stress test se gasi na 45st.

Komp mi se resetira i ode u neki limp mode na Aida64 stability testu kada testiram gpu (amd radeon hd7770 ).
Temp ode sa 30 stupnjeva na 45 stupnjeva u pola minute i onda nestane slike i kao da se resetira ali ne dize opet windowse vec stoji negdje u mraku i ventilator od graficke se pocne vrtit na maks. Ako ga ugasim pa upalim nekad opet ode u taj limp mode ili se upali kak treba i pokaze neku poruku da su se settingsi promjenili i nudi mi da ih provjerim sa F1. Odvede me u bios gdje ne napravim nista, samo izadem iz njega i normalno se windowsi dignu.

Stability test sam radio jer mi se bas resetirao 2-3 puta u zadnja 2 mjeseca samo surfajuci netom.

Nije mi jasno zasto vec na 45 stupnjeva, zar je to prevelika temp za graficku ?
Radi te niske temp nisam siguran je li do graficke ili citao sam da moze biti i neki conflict u windowsima (driveri [jucer stavio najnovije i nije pomoglo] ili nesto) pa treba reinstalirati.
Windowsi su 7ica instalirana prije 5 godina.

Voltaza na gpu mi ide od 0.825 do 1.2 . Normalno ?
Jer psu je xfx na kojem se svakih par dana cuje ono kliktanje https://www.youtube.com/watch?v=6NGMXrA1PJ4
vec godinu-dve.
petar0 je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2018., 15:46   #2
Alister
Premium
Moj komp
 
Alister's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 1,448
digni ručno ventilatore na 100% na grafičkoj pa probaj onda, moguće da je grafa otišla ili da te zeza napajanje
Alister je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.02.2018., 19:28   #3
petar0
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2012
Lokacija: zagreb
Postovi: 104
stavio ubuntu na usb i pokrenuo fumark , gpu temp se digao sa 32 na 72 u par minuta i nije se resetirao. Dal to onda eliminira graficku i psu ?
Na grafi je mjenjana pasta prije cca 2 godine.
petar0 je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2018., 09:29   #4
Alister
Premium
Moj komp
 
Alister's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 1,448
ako ti na Ubuntu sve radi pod opterećenjem, onda bi možda bili najbolje ako možeš naravno da napraviš clean instalaciju Windows-a i tada si najsigurniji da nije nešto software-ski.
Ako ti se da igrati možeš počistiti sve drivere od grafičke, napraviti full update Windows-a i vidjeti onda.
U Windowsima su radio strest test svega ili samo grafičke?
Alister je online   Reply With Quote
Staro 10.02.2018., 19:39   #5
Brzi Picek
Premium
Moj komp
 
Brzi Picek's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Ri,De,Čk,Zg itd
Postovi: 473
stavi si neki program kojim češ nanovo da napraviš krivulju za fan da bolje hladi
jer, ati driveri bez obzira što stavio u BIOS za FAN seting naprosto ne žele ni čuti da rade po BIOS setingu več po svojem
onda lako podesiš da ti krivulja ranije uključuje FAn i time smanjuje temeraturu ranije , prije nego ode upregrijavanje i time probleme
Ali ako ti se to več događa postoji velika vjerojatnost da je grafa pri kraju
dal hladni lem na GPU ili sama stabilizacija napajanja tko zna

A to što radi pod UBUNTU je upravo to što onda radi po BIOS krivulji kako treba dok u WIN namjerno "ubijaju" grafičke
__________________
Brzi Picek
Brzi Picek je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na