Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.08.2013., 16:00   #91
back2quick
Banned
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: righthere
Postovi: 441
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
evo smsnuo sam tehnicara, iduci sx763 koje nađe na skladištu ide meni
eto vidiš



inače nmap ovaj ruter detektira kao openwrt backfire, pa ako je os stvarno baziran na toj staroj verziji openwrt-a nije ni čudo da sve šteka
back2quick je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2013., 18:25   #92
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,066
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
evo smsnuo sam tehnicara, iduci sx763 koje nađe na skladištu ide meni
E, s tim ces se routerom usrecit :-D

To je najzakljucaniji router koji je t-com ikad dijelio i nemos na njemu nista podesavat osim osnovna podesavanja. Mislim da cak ne postoji (ili ga niko nezna?) admin password koji bi omogucio prosirena podesavanja, kao za ostale njihove routere...
Prezime je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.08.2013., 19:17   #93
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,460
godinama sam na sx763, pa je krepo i dali adb..iskreno tog sx763 nisam ništa moro ni namještat, ugasio uPnP i otvorio portove koje trebam i to je to
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2013., 01:05   #94
praskatonick
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2012
Lokacija: negdje daleko
Postovi: 205
da vas pitam, jel mogu ja naručit taj sx763 u zamjenu za ADB? ja bih i nadoplatio nešto ako treba, samo da imam normalni router, jer ovo sranje me ne zanima.

nikad u igrama nisam imo problema, sada osjećam usporenost u odnosu kako je bilo prije, sigurno je do ADB-a.

jel znate vi cijenu tog Siemensa, vidim da se po njuškalu kreće 100 kuna i to novi, koliko bi me došo od T.coma jel zna tko jer mi se ne da namještat šifre i to sve ako kupim preko njuškala, već da mi to T.com sve podesti prije nego mi ga donese doma.
praskatonick je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2013., 01:22   #95
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,460
nema kupovanja od t coma, eventualno ako ti izađu u susret i zamijene

ako kupis preko njuskala nema nikakvog namjestavanja sifri, sve ruter sam povuče od tcoma
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2013., 04:19   #96
back2quick
Banned
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: righthere
Postovi: 441
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
E, s tim ces se routerom usrecit :-D

To je najzakljucaniji router koji je t-com ikad dijelio i nemos na njemu nista podesavat osim osnovna podesavanja. Mislim da cak ne postoji (ili ga niko nezna?) admin password koji bi omogucio prosirena podesavanja, kao za ostale njihove routere...
ma nisi normalan. gle teme da veća ne može bit http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=174453
back2quick je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2013., 13:11   #97
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,066
Citiraj:
Autor back2quick Pregled postova
ma nisi normalan. gle teme da veća ne može bit
Hehe, znam za taj thread i gle koja je je*ena kemija potrebna da nekaj ucinis s tim routerom, i potencijalno ga sjebes kao mnogi tamo. Pa sad to usporedi sa ukucavanjem nekoliko slova i brojki admin pasvorda za otkljucavanje ostalih routera, koji i dalje zadrzavaju t-com garanciju podrske.
Ajd ti meni daj takav pasvord za original t-com soft za sx763, ak si normalan :-D
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2013., 13:19   #98
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,460
al što jednom običnom korisniku prosječnom treba više od samog rada sx763? ja samga imao godinama bez admina, otvorit portove možeš, namjestiš još neke sitnice i nemaš problema..
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2013., 13:23   #99
Orthodox
Premium
Moj komp
 
Orthodox's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Ostrovo
Postovi: 351
Meni ovaj ADB radi odlično. samo sam podesio portove i sve ostalo povukao od tcoma. Bez reseta, bez pucanja. Sve 5.
Orthodox je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2013., 13:59   #100
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,066
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
al što jednom običnom korisniku prosječnom treba više od samog rada sx763? ja samga imao godinama bez admina, otvorit portove možeš, namjestiš još neke sitnice i nemaš problema..
Jel T-com u svom ugovoru navodi da su njihovi routeri samo za obicne korisnike, ili bi trebali biti za sve?

Recimo ne mozes na njemu podesit QoS niti kontrolirat promet kompjutora u mrezi koji su spojeni na njegov switch, da ogranicenje na samo dva eternet porta ne spominjem...
Prezime je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 31.08.2013., 14:01   #101
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,460
pa da evo zato i kažem, običan user poput mene netreba to pa mu je dovoljno, a napredni korisnici će bit nezadovoljni..jasna stvar
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2013., 14:04   #102
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,066
Citiraj:
Autor Orthodox Pregled postova
Meni ovaj ADB radi odlično. samo sam podesio portove i sve ostalo povukao od tcoma. Bez reseta, bez pucanja. Sve 5.
Daleko od toga da je to los router, dapace, sigurno je sa originalnim softom i admin pasvordom najmocniji koji su djelili do sada.
Nazalost ima prelosu modemsku sekciju (ili prelose softverski konfiguriranu) pa je podoban samo za dobre linije.
Na linijama koje idu ispod 6dB je prakticki neupotrebljiv, a kako su linije sve starije, opterecenjije, a time i losije, cudi me njihova odluka da izaberu router s tako losim modemom.

Meni, koji imam prilicno losu liniju (redovito ispod 6dB) ne preostaje drugo nego imat dva uredjaja, jedan kao sx763 (koji je najpodobniji za lose linije) da bude samo modem i drugi kao ADB da odradjuje sve ostalo...
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2013., 14:17   #103