Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Operativni sustavi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.04.2019., 07:00   #4291
Hombre
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: Ploče
Postovi: 263
Zahvaljujem svima. Što uz pomoć programa gdje sam upogonio i CCleaner, što uz pomoć brisanja u registry broj napasnika sveo sam na razumnu mjeru ali još ima mjesta za poboljšanja. Važno je da sam smanjio broj skakavaca u datotekama koje najčešće klikam. Mod i Mario dali su još neke važne natuknice pogotovo čiji je dosadni Lister dok Imgur je moja destinacija za UL na forume godinama, a volim se i nasmijati budalaštinama na njemu.Ja sam već, po svim mjerilima star čovjek, moji vršnjaci umjesto kopanja po registry već imaju odrasle unuke i ovo nije posao koji bih mogao obaviti u par dana ali saznao sam mnogo i to je dovoljno da se mogu zabavljati dulje vrijeme.
Hombre je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2019., 10:23   #4292
Hombre
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: Ploče
Postovi: 263
Citiraj:
Autor Mario92 Pregled postova
Možeš li napraviti screenshot context menija da vidimo kak izgleda?
Naravno, pazi da na screenshotu nemaš neke privatne file-ove i podatke

Nema kod mene nekih tajnih stvari ali u principu stvar rješavam kao što ćeš vidjeti na priloženom screenu tako da ne bude problema ni meni ni onom tko gleda.
Htio bih se riješiti Listera kojeg nema nigdje na disku, u ini i config fajlama od TCMD, Reinstall TCMD ne pomaže iako samm mu poslije deinstalacije zbrisao sve s diska, ubio sve u Registry uključujući i njegove binary otpatke..., zatim dolazi Cast to Device, Share, Restore previous versions i Pack file. Pošto su MP4 i .jpg najčešće korištene extenzije dok je sam cotext menu podložan mnogobrojnim dodacima u ovisnosti o kojoj ekstenziji se radi što bi bilo Sizifov posao.



Zadnje izmijenjeno od: Hombre. 22.04.2019. u 10:32.
Hombre je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2019., 12:49   #4293
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,771
Kaj se Malwarebytes tiče, ima opcija u postavkama programa koja miče taj entry:


7zip možeš prilagoditi isto u postavkama (moraš pokrenuti 7zip kao admin da bi imao tu mogućnost)

Ovako izgleda kod mene:


View (Lister) sam skuzio zapravo da je osnovni meni od Total Commandera, dakle nema veze sa registryjem niti Windowsima koliko sa samim TC-om. Na nekim forumima sam vidio da je nemoguće maknuti taj entry.

Za ostale entryje (kao što su Share, Edit with Paint 3D, Edit with Photos) možeš koristiti WinAero Tweaker:

https://winaero.com/blog/remove-shar...nu-windows-10/

Winaero Tweaker je po meni dobar tool za modifikaciju Windowsa a da ne prtlja po riskantnim komponentama.

Also, nemoj koristiti CCleaner na Win10, nakon što ih je kupio Avast, oba proizvoda postala su prilično smeće koje ne preporučujem za korištenje, počevši od reklama, dodatnih nepotrebnih servisa, ali i mogućnosti da CCleaner potrga neke nove mogućnosti i sistemske funkcije OS-a. Bolje je koristiti nativni Disk Cleaner, ili open source BleachBit.
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2019., 13:58   #4294
Hombre
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: Ploče
Postovi: 263
Ne preostaje mi ništa drugo nego da te zaposlim


Uz to što ću riješiti probleme ujedno učim razmišljati na druge načine tako da me nisi samo nahrani nego i naučio loviti ribu uključujući to za CCleaner iako mi propada godišnja investicija za njega ali uvijek ima i boljih stvari.


BTW: Imaš PM
Hombre je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2019., 15:17   #4295
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,552
Može se i Total Commander (odnosno njegov Lister) makniti ili još bolje u postavkama podesiti da otvara neki drugi (preferirani) Viewer.
Sami "Lister" se drugačije zove i nalazi se u Plugins\wlx\ICLView folderu.
Kvaka22 je šta Lister pokriva dosta formata (čitaj ekstenzija) za gledanje (od exe pa dalje).
Za same slike ima dodatni ImgView ili mu postaviš da njih otvara recimo u IrfanView.

Šta se njegovog "shell context menu" ima i za to rješenje, nemoj ga instalirati na std. način nego ga samo "raspakiraš" u željeni folder (npr. totalcmd) a sam vani izvučeš shortcut na desktop.
Po prvom pokretanju odradiš save postavki i spremit će konfig ini u windir.
Na taj način install ne prtlja po sistemu i winsi "neznaju" za njega.

Godinama mi je to primarni "file explorer" pa znam sve štoseve.

Za kraj, da se malo našalimo,
obzirom da je kolega Hombre "odgovarajuće mlad" onda će znati za čuvenu: "Svakoga dana u svakom pogledu sve više napredujemo!."

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 22.04.2019. u 15:32.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2019., 16:35   #4296
Hombre
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: Ploče
Postovi: 263
Pokušat ću i to ali kod mene su u postavkama postavljeni EditPad za editiranje dok je Fast Stone za slike (vodio sam s Irfanom neke debate oko stvari koje bi trebalo stavit pod kontrolu miša ali se njemu nije to sviđalo) tako da sam ostao na Fast Stone iako oba programa imam na kompjuteru.
Moj prvi i najdraži manager je bio XtreeGold tamo 1991. kada sam se počeo konektirati na strane BBS koji su radili na 1200 boda, kad su carevali Proccon i Telixx... Povijest.
Kasnije sam prešao na NC a, još kasnije na TCMD i od toga ima 10, 15, 20 godina. Pojavio se free Unreal Commander koji je praktično dorađeni klon TCMD ali mi se jogunato ponaša pa sam ga stavio sa strane dok eventualno još ne sazri.
Bez obzira što je po defaultu stavljen u dir TCMD van svih program files i što u pravilu programe izvlačim na Desktop poslije instalacije Lister ostaje u Context ali kada kliknem na njega dobijem ono što je u postavkama t. Fast Stone ili EditPad.
Što se tiče tvog "Svakoga dana..." nije baš uobičajeno vidjeti posve sijedu bradu i skoro sijedu kosu da kopa po registrijima, a i psihičko zdravlje mi je ozbiljno narušeno pa ne mogu dulje vriijeme zadržati koncentraciju koju takav posao zahtijeva ali imaš pravo jer dok drugi ljudi zaboravljaju sve više ja još učim i ne planiram prestati dok ne budem mogao.
Hombre je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2019., 16:56   #4297
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,552
Dobro je, već sam se zabrinuo da nećeš dobro prihvatiti asocijaciju
Pa da, isti "put", XtreeGold > jako brzo je došao NC i vladao godinama > TCMD.
Ti bokca kako vrijeme leti.

Za "ukrotiti" TCMD smo sve napisali:
- ako je sad normalno instaliran > deinstaliraš ga
- možda nije loše odradit reboot
- "samo" ga raspakiraš (šta kažeš van svih program files) + desktop shortcut
- vozi miško

No, da ne spamamo temu više, W10 šrot je slučaj za sebe ...
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2019., 16:38   #4298
Hombre
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: Ploče
Postovi: 263
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
No, da ne spamamo temu više, W10 šrot je slučaj za sebe ...

Ni ne slutiš koliko se sada slažem s tobom. Prekjučer je stigao novi (rabljeni comp) i kad sam ga uključio Win 10 su čekali instalaciju.
Paranoja na vrhuncu jer me nikada do sada nije čekala obavezna registracija koju sam nevoljko odradio i kada je install bio gotov počeo polako stvarati okruženje na koje sam navikao. Sve dok nisam kliknuo na Defender, a onda je kursor počeo treperrit i pojavio se krug koji se vrti tj. oznaka da dik radi, očito u beskonačnoj petlji jer sam mogao ulaziti u druge direktorije itd ali bez restarta nije htio daa stane pa sam nakon sat vremena traženja uzroka napravio restart sistema i sve ponovo odradio s time da je sada Defender uredno radio. Poslije je slijedio update s ver. 1803 na 1809, brisanje Win Old, prilagođavanje igleda i postavki i instalacija programa s tim što jednog nisam uspio instalirati jer je pisan u Pythony i uspio sam ga instalirati jedan jedini put u životu dok je sve ostalo uklučujući i jučer bila propast tako da sam se već spremao bacit ga preko balkona ali me količina novca koju sam utrošio uspjela spriječiti.


E! Imam jedan "malecki" problem da je prokletinja pod C:\users\stvorila direktorij koji se umjesto mog imena zove 38591 dok su pod njim Desktop i ostali direktoriji kako što već jeste. Naravno da želim taj direktorij preimenovati u svoje ime pa sam čak na Google našao i kao u Registry to napraviti ali je rezultirlo jako čudnim rezultatom i sreća da se dobro snalazim u registry pa sam ponovo ukucao onaj 385.. i win su se vratili u stanje u kojem jsu bili prije. Sad tražim dobru dušu (čitaj nekog iskusnog) kako da taj broj preimenujem u svoje ime, a da windoze prihvate da je moje ime isto kao i taj broj.
Inače na desktopu imam fotografiju koja je dosta svijetla tako da su bijela slova ispod ikona bila skoro nečitljiva i nako dva sata čitanja savjeta koji nisu pomagali naišao sam na jedan da se upotrijebi Aero Tweaker i sada imam krasna crna slova ko da su odštampana na najboljem Hidelbergu i morat ću Rusima platit makar minimalnu donaciju jer su me poštedili dodatnih duševnih boli.
Hombre je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2019., 21:51   #4299
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,552
Uh, takva žongliranja winsi ne trpe.
Trebalo bi offline ali treba točno odraditi ...
Lakše ti je kreirati novog usera sa željenim imenom.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2019., 22:05   #4300
Max Rockatansky
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zg/Zd
Postovi: 674
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
...
Po prvom pokretanju odradiš save postavki i spremit će konfig ini u windir.
Na taj način install ne prtlja po sistemu i winsi "neznaju" za njega.
Čemu i to ako config file podržava i "UseIniInProgramDir=1" pa si potpuno "portable" odnosno neovisan o mrszkom neprijatelju .
Eventualno "replace" pathova za plug-in dirove ako nemaš uvijek priliku staviti na potpuno istu lokaciju.
Max Rockatansky je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2019., 22:09   #4301
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,552
E vidiš, može i tako
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2019., 00:11   #4302
Hombre
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: Ploče
Postovi: 263
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Trebalo bi offline ali treba točno odraditi ...
Lakše ti je kreirati novog usera sa željenim imenom.

To za offline zovnem te jednog dana telofonom kad ti ne bude stalo do života


Tehnički nije uopće teško kreirati novog usera ali je problem natjerati winse da desktop i ostalo što ide pod \user stave pod njega, a ne da to zadrže pod onim prvim, administratorskim.
Hombre je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2019., 12:30   #4303
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,921
za one koje interesira (Sledgehammer (formerly WUMT Wrapper Script))...

https://www.ghacks.net/2019/04/28/co...rapper-script/
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2019., 22:59   #4304
Hombre
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: Ploče
Postovi: 263
Ja sam probleme neželjenih update djelomično ali vrlo efikasno riješio tako što sam stavio kvačicu na Connected over metered network


Što se tiče problema promjene imena admina večeras sam pronašao među acounts i svoje ime koje sam jučer ukucao u registry, klknuo na njega restartao računalo i pojavio se wellcome s mojim pravim imenom. Kvaka zbog koje sam morao vratiti jučerašnji backup je što me pitao za password i što god sam pisao i mijenja od instalacije winsa nije radilo.
Vrtim se ko mačak oko vrele kaše. Napravim stvar koju bi trebalo još doraditi, a onda bolest ubije vollju i tako se vrtim u krug
Hombre je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2019., 23:13   #4305
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,528
format c .. i na novo
neznam kak imate voljo se toliko zajebavat
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2019., 06:35   #4306
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,766
Citiraj:
Autor dadoremix Pregled postova
format c .. i na novo
neznam kak imate voljo se toliko zajebavat
It kills all the fun Evo ja se jebem s w10 zadnjih nekoliko mjeseci jer se ne zeli automatski spojiti na wifi nakon budjenja iz hibernacije. Znaci sve je radilo i taman sam bio sredio neke probleme s winsima, updejto na cini mi se oct2018 update i eto. U pocetku sam jos i trazio rjesenje, nije islo, pa sam pustio sve kvragu.

S druge strane, dodje mi kao podsjetnik koliko mrzim taj OS
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2019., 08:11   #4307
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor Hombre Pregled postova
Ja sam probleme neželjenih update djelomično ali vrlo efikasno riješio tako što sam stavio kvačicu na Connected over metered network


Što se tiče problema promjene imena admina večeras sam pronašao među acounts i svoje ime koje sam jučer ukucao u registry, klknuo na njega restartao računalo i pojavio se wellcome s mojim pravim imenom. Kvaka zbog koje sam morao vratiti jučerašnji backup je što me pitao za password i što god sam pisao i mijenja od instalacije winsa nije radilo.
Vrtim se ko mačak oko vrele kaše. Napravim stvar koju bi trebalo još doraditi, a onda bolest ubije vollju i tako se vrtim u krug
Odradi Take ownership za cijeli disk.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2019., 15:29   #4308
Hombre
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: Ploče
Postovi: 263
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Odradi Take ownership za cijeli disk.

Eeeeeee! Prvo treba ukucati u Google da uopće vidim što je to.
Do sada sam odradio dosta (legalnih) instalacija i do sada se nisam sreo s takvim problemom da se neće instalirati bez registracije, da me ne pita za ime, da folder u kojem je desktop ima ime telefonskog predbroja države i prva dva broja operatera... Sve se da riješiti ali moje psihičko zdravstveno stanje ne dopušta ići previše u dubinu i da bih takvo nešto obavio treba me, kao malo dijete uzeti za ruku i odvesti putem koji ne poznam :-(
Hombre je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2019., 10:45   #4309
inaki
Premium
Moj komp
 
inaki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zgb
Postovi: 237
pozzz
moze savjet gdje da kupim online kljuc za win 10...

lp
inaki je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2019., 10:51   #4310
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,921
na baji
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2019., 11:09   #4311
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Citiraj:
Autor inaki Pregled postova
pozzz
moze savjet gdje da kupim online kljuc za win 10...

lp
Ebay, upiši windows 10, prvi link, 3$, insta delivery, dođe ti u poruku u roku 1 minute key, radi.

Kupio jedno 3-4 zadnjih par tjedana, nikakvih problema.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2019., 11:22   #4312
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Ako već kupuješ, savjetovao bi kupnju retail verzije ključa jer ako kupiš OEM verziju moglo bi se dogoditi da ga ne budeš mogao instalirati na novi komp kada ga budeš uzeo ili ako promijeniš neku bitniju komponentu u sadašnjem kompu (npr. mbo).
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2019., 11:57   #4313
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,528
big dil
kupiš opet za 3 baksa i voziš dalje
ko da budeš mjenjao MBO svaki mjesec a ?
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2019., 21:59   #4314
inaki
Premium
Moj komp
 
inaki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zgb
Postovi: 237
ekipa hvala...kupljemo...instalirano

lp
inaki je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2019., 00:09   #4315
veve
woot!!!
Moj komp
 
veve's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 2,473
Pocelo je

https://hexus.net/tech/news/software...ollout-begins/

Tko radi frišku instalaciju, ima novi media creation tool 1903 za skinuti
veve je online   Reply With Quote
Staro 22.05.2019., 00:23   #4316
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,939
Zhanci krece, Spasavaj se ko moze, sutra radim novi Acronis System drive backup i mirror na drugi SSD
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2019., 00:32   #4317
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,456
kom nema pod update now a želi forsirat - https://go.microsoft.com/fwlink/?LinkID=799445
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2019., 05:46   #4318
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,053
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Zhanci krece, Spasavaj se ko moze, sutra radim novi Acronis System drive backup i mirror na drugi SSD
Pa možeš odgoditi feature apdejtove na godinu dana ako imaš Pro verziju.
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2019., 11:35   #4319
robee
Premium
Moj komp
 
robee's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: VinkovcI
Postovi: 884
Na prvu nakon klika na win gumb Start izbornik se pojavi sa malim kasnjenjem, win+tab jos uvijek ima onu bzvz treptajucu animaciju, action centar se pojavi i onda promijeni boju, postane transparentniji (ruzna animacija)...sve ostalo je manje vise isto.
Jedan dan je bio dovoljan da se vratim na 1803. Ne mogu shvatiti kakvi to ljudi rade na win10 da mogu pustiti poluproizvod za masovnu upotrebu










Zadnje izmijenjeno od: robee. 23.05.2019. u 08:16.
robee je online   Reply With Quote
Staro 22.05.2019., 12:15   #4320
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,939
Citiraj:
Autor kopija Pregled postova
Pa možeš odgoditi feature apdejtove na godinu dana ako imaš Pro verziju.
Ja zelim odgodit zauvijek ili bar dok ja zelim, a odgodio sam vec i prosli tako da ovaj ce me "strefit" kad tad iznenada i bez pitanja.
Nebi mi bio prvi put da u sred rendanja windowis kazu "ja samd moram restartat..." Zanjdi put mi je to napravio 1803 update (na kojem sma jos uvijek i trajao je nekih 40ak minuta, srecom zavrislo je ok) i onda sam proveo 10ak minuta na telefonu sa M$ supportom i spominjao im se najblize i najdalje rodbine i pitao ih jel bar snimaju razgovor i zamolio neka ga proslijede nadleznima .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na