Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.03.2018., 20:53   #3031
Dambo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 300
Citiraj:
Autor FRipper Pregled postova
Nemoj se ljutiti, ali netko tko se već dugo bavi sastavljenjem, nemre ovako nešto napisati.

Ja ti mogu reči da 90% ploča dolazi bez ikakvih naljepnica, i lako se otvore i zatvore da ti niti ne možeš znati da su bile otvorene.

A da ne pričam da neke trgovine i same prije slanja, isporuke, otvaraju matične i provjeravaju pinove, slikaju itd da ne bi dolazio do ovakvih stvari i da ne bi bili kinezi,uvoznici,trgovine krivi...

Ovo je jednostavno, ili si oštetio ploču kada si vadio proc, ili si ju oštetio dok si nosio u trgovinu (ispala plastika, najlon ili onaj priručnik malo lupili socket...). Nisi ni prvi ni zadnji, i meni se to dogodilo.

Kako vidim pinovi nisu pokidani, i možeš to sam izravnati i možda ploča bude radila.
Ne ljutim se ja ništa. Samo, kako sam napisao svu opremu za firmu, pa ponešto i privat kupujemo kod istog trgovca godinama. Tu ništa ne provjeravam niti ne gledam i imam puno povjerenje.
Konfiguraciju niti jednu nismo kupili u kompletu, uvijek kupujem komponente koje sam sastavljam. Isto je bilo i sa server mašinom.
Čak za laptope dokupujemo SSD diskove koje ubacujem na predviđeno mjesto ili umjesto DVD-a.
Kupljena odmah nova ploča Z270-P da rig 8×RX580 NITRO+ ne stoju, a sada naručena ista ova i dižem ju sutra.
Idemo dalje.
Dambo je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2018., 20:54   #3032
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Molim te odgovori na pitanje:

Citiraj:
Autor FRipper Pregled postova
Slika na kojoj si sada napisao "predano" ima 2-3 popigana pina (to je zapravo ista slika kao ova druga, samo je druga baš socketa - tu sam ih nabrojao 6 jer se bolje vidi nego na prvoj)... Znači ti si ju takvu dao njima? Ili ta predano, je već bilo kod njih pa su oni popigali?

Da li su tu prvu sliku okinuli pred tobom, kada si predavao ploču?
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2018., 20:59   #3033
Dambo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 300
Citiraj:
Autor FRipper Pregled postova
Molim te odgovori na pitanje:
Da, prva slika je slikana u mojem prisustvu.
Dambo je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2018., 21:00   #3034
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Ok hvala,

case closed

I molim bez daljnjih komentara jer brišem sve vezano za ovaj slučaj.
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2018., 23:06   #3035
Dambo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 300
isprika @FRipper, ali da dam konačno pojašnjenje.
Kolega @Nbdy32, ovdje sa foruma, oživio ploču za par minuta. Ploča radi, ali se pokazalo da su neispravna dva DIMM socketa. Ne reagiraju na stavljenu memoriju. Pokušao reklamirati, ali zahvaljujući stručnjacima iz Linksa garancija na ploču poništena.
Rezime.
Ploču Links prodao neispravnu, a zahvaljujući njihovoj intervenciji poništeno jamstvo. Imam novu ploču koja mi sada radi sa memorijom u socketu koji radi, ali kada ću jednog dana prodavati ploču, kako prodati robu s greškom. Ne radim u Linksu.
Dambo je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2018., 18:57   #3036
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,351
Citiraj:
Autor Dambo Pregled postova
isprika @FRipper, ali da dam konačno pojašnjenje.
Kolega @Nbdy32, ovdje sa foruma, oživio ploču za par minuta. Ploča radi, ali se pokazalo da su neispravna dva DIMM socketa. Ne reagiraju na stavljenu memoriju. Pokušao reklamirati, ali zahvaljujući stručnjacima iz Linksa garancija na ploču poništena.
Rezime.
Ploču Links prodao neispravnu, a zahvaljujući njihovoj intervenciji poništeno jamstvo. Imam novu ploču koja mi sada radi sa memorijom u socketu koji radi, ali kada ću jednog dana prodavati ploču, kako prodati robu s greškom. Ne radim u Linksu.
Ti i dalje ne kužiš,a?

1. - kod predavanja na reklamaciju pin je bio sheban - sam si to priznao gore

I to je to - da je ploča zbilja neispravna a da nisi ti kriv više nije bitno - ovlašteni servis vidi sheban pin što je fizičko oštećenje i jamstvo se odbija. EOD!

tomek@vz je online   Reply With Quote
Staro 27.03.2018., 13:03   #3037
Dambo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 300
Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
Ti i dalje ne kužiš,a?

1. - kod predavanja na reklamaciju pin je bio sheban - sam si to priznao gore

I to je to - da je ploča zbilja neispravna a da nisi ti kriv više nije bitno - ovlašteni servis vidi sheban pin što je fizičko oštećenje i jamstvo se odbija. EOD!

Sve pet. U pravu si.
Samo da je ploča bila ispravna ne bi skidao procesor i vraćao pluču u kutiju i išao na reklamaciju i ne bi nastalo oštećenje pina.
Znači, prvo je ploča bila neispravna. Išlo se na skidanje procesora i vraćanje u kutiju kada je moguće došlo do oštećenja pina.
Sada po popravku pina Links kaže da ju je popravila neovlaštena osoba.
Pa ja sam ih molio da ju popravi ovlaštena osoba uz nadoknadu troškova s moje strane ali nisu htijeli.
Zaključak. Ja sam kriv i snosim sve posljedice. Links koji je prodao neispravnu ploču je nevin.
Dambo je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2018., 15:15   #3038
RimtuTiTuki
Premium
Moj komp
 
RimtuTiTuki's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,514
Ma ne daj se upecati na trolove...

Meni je zanimljivo da si napisao kako je cijela priča završila i drago mi je da barem imaš upotrebljivu ploču, a kad ćeš je prodavati, ionako neće vrijediti puno.

Ako je situacija zbilja onakva kakvom si je opisao - znači da je neispravan samo DIMM socket... onda se ne mogu vaditi na oštećenja na pinovima.

Ali da to dokažeš ti treba hrpa novaca i vremena - što nema smisla.... pogotova ako imaš upotrbeljiv proizvod.

Za drugi put... naruči poštom preko webshop-a makar živio ulaz do dućana, i onda imaš 15 dana vremena da zatražiš povrat nofca bez ikakvog objašnjenja.
__________________
I never make the same mistake twice I make it five or six times just to be sure...
RimtuTiTuki je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2018., 15:32   #3039
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor RimtuTiTuki Pregled postova
Ma ne daj se upecati na trolove...

Meni je zanimljivo da si napisao kako je cijela priča završila i drago mi je da barem imaš upotrebljivu ploču, a kad ćeš je prodavati, ionako neće vrijediti puno.

Ako je situacija zbilja onakva kakvom si je opisao - znači da je neispravan samo DIMM socket... onda se ne mogu vaditi na oštećenja na pinovima.

Ali da to dokažeš ti treba hrpa novaca i vremena - što nema smisla.... pogotova ako imaš upotrbeljiv proizvod.

Za drugi put... naruči poštom preko webshop-a makar živio ulaz do dućana, i onda imaš 15 dana vremena da zatražiš povrat nofca bez ikakvog objašnjenja.

Pa nemože vratit ploču s oštećenim pinovima na temelju povrata u roku 15 dana. lol



Super da je uspio izravnati pinove da može koristiti ploču.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2018., 15:39   #3040
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Citiraj:
Autor RimtuTiTuki Pregled postova
...znači da je neispravan samo DIMM socket... onda se ne mogu vaditi na oštećenja na pinovima...
Netocno. Mem kontroler je u cpu, stoga opet sve "ide" preko socketa. Vjerujem da dimm socket nije neispravan.

Ovo za kupnju na daljinu "No comment".
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2018., 17:45   #3041