Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Operativni sustavi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.01.2009., 16:13   #1
MiniBug
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 6
problem sa hiden file-ovima

jedan disk. 2 particije. jedna sistemska sa XP SP3, druga za skladištenje podataka.
na drugoj particiji imam nešto fileova skrivenih od sestre koje skrivam i otkrivam po potrebi. problem nastaje jedan dan kada ti fileovi više nisu bili vidljivi. hitro redom klikam sljedeće: tools>folder options>tab view>hiden files and folders>show hiden files and folders. lupim apply i ok i dalje "zamaskiranih" filova nema.
malo sam prčkao izvodio ovo i ono ali ništa. dobro, lupim nanovo instaliaciju OS-a, reko dobro će mi doći ako možda imam i koji virusić
OS se digne i hiden filovi su hvala bogu tu. muke su završile rečem sam sebi. instaliram program - dva. ponovo gledam u drugu particiju i skrivenih foldera opet nema. ponavljam istu putanju ko i prvi put lupim ok i filova nema. napravim istu putanju i shvatim da je uključena opcija da skriveni fajlovi - i budi skriveni. znači suprotno od onog što sam maloćas stavio. koliko god puta ja uključio da se oni vide i stisnuo ok kad se vratim i dalje je opcija da su skriveni.

kako je to moguće?
molim pomoć. vjerojatno bi sve bilo ok da ponovo stavim instalaciju i na propertisima od hiden filova isti čas maknem kvačicu sa hiden ali to nije rješenje problema..
MiniBug je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2009., 18:38   #2
zmikic
Premium
 
zmikic's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zg
Postovi: 206
Neka ti ostanu hidden. Ti uvijek mozes upisati putanju do tih direktorija u address baru i sadrzaj ce ti se pojaviti.
__________________
walk the talk
zmikic je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.01.2009., 19:54   #3
dario_cile
Troll
Moj komp
 
dario_cile's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Doboj
Postovi: 282
sto ne korsistis total comander, pomocu njega mozes viditi sve sto zelis na kompu......
__________________
Bolje džaba ležati nego džaba raditi
dario_cile je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2009., 10:52   #4
darthzejdr
Premium
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 32
stavi sve fileove u jedan folder, taj folder stavi hidden, u njemu sve vidljivo i onda jednostavno pises adresu direktno u adress bar
darthzejdr je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2009., 12:35   #5
thopok
Guest
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Splity
Postovi: 3,003
thopok je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na