Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.01.2008., 15:49   #61
von Schultz
Premium
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 494
Jel može netko odgovoriti na moje pitanje...? tnx!
von Schultz je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2008., 17:31   #62
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,573
Citiraj:
Autor Catalyst Group Pregled postova
Jel može netko odgovoriti na moje pitanje...? tnx!

ja ti mogu reci moja iskustva sa spva matricom i da je stvarno odlicna ne znam sada kakva je razlika izmedu nje i ips jer ips u zivo nisam vidio nikad ali mislim da reza od 1920x1200 odlicna stvar kao i taj monitor a razlike izmedu te dvije matrice su minimalne racunaj da tu dobijes 2'' vise i vecu rezu pa sad na tebi je odluka cijenovno su tu negdje....
jurbAs je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.01.2008., 20:07   #63
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
SPVA ne zaostaje od IPS-a baš nešto posebno, dapače, dell ima neku kao nekakvu mješavinu ljubičasto/smeđe boje...
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2008., 16:38   #64
konj
Premium
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Split
Postovi: 344
Ne ovisi slika samo o matrici nego i o backlightu i elektronici. Dell ima problema s elektronikom vec dugo.
__________________
Swine graphic card!!!
Sto si pametniji na internetu to si gluplji u stvarnosti?
konj je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2008., 17:08   #65
von Schultz
Premium
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 494
hm, mislim da cu uzeti onda komp sada i posuditi neki rabljeni monitor... i onda za mjesec dana lenovo...

ako je fakat kako velite... fora je u tome da mi je monitor bitan zbog obrade fotki snimljenih SLR aparatom... tu ne želim vršiti kompromis...

ali ako je fakat ovaj lenovo na razini della 20", onda dileme nema....

svaki daljni savjet je još uvijek dobro došao...
von Schultz je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2008., 12:15   #66
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
ne može ti nitko reć unaprijed kakav je u stvarnosti, pošto ga još nitko nema, no po specifikacijama bi morao biti dobar.
Bolji od TN monitora to je zasigurno.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2008., 13:49   #67
gnomisa
Registered User
Moj komp
 
gnomisa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,556
Citiraj:
Autor SrKi Pregled postova
gle, dosadan si. pokusavas nesto dokazati, i onda pocinjes sam sebu uskakati u usta.

s ovom recenicom tvrdis da visoka reza odreduje visinu cijene monitora, a onda seres kako ima preveliku rezoluciju, a cijena je ok. dakle, ako netko hoce tople i realne boje, lijep prikaze crne i bijele boje, gledati na monitor iz bilo kojeg kuta, a hoce i nizu rezoluciju, zasto ne bi kupio ovaj monitor i smanjio je?
ovakvim agresivnim i primitivnim ispadom ne pridonosiš raspravi već samo stvaraš temelje za postove koje će moderatori morati kasnije brisati...back to topic..nisam nigdje napisao da monitor ima previsoku rezoluciju već da bi igranje na takvoj rezoluciji zahtjevao kupovinu vrlo jake grafičke kartice (a nema puno ljudi u HR koji si to mogu priuštiti)....visinu cijene monitora ne određuje samo reza već i tip panela/matrice, veličina panela itd itd....i S-IPS i PVA matrice imaju svoje mane i prednosti a napisati da su razlike između dvije matrice male - može samo netko tko nikad nije gledao u obe matrice postavljene jednu do druge...i opet ću ponoviti svoje skromno mišljenje - smanjivanje nativne reze nema smisla jer definitvno dolazi do degradiranja kvalitete slike (da i kod igrica, tu prvenstveno mislim na simulacije letenja)....tko misli da na 22" pva monitoru sa smanjenom rezom ima jednako dobru sliku kao na 20" 4:3 s-IPS - taj je zaslužio da zagrize udicu....
gnomisa je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2008., 14:48   #68
p3tar
Mozilla Slave
Moj komp
 
p3tar's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 486
Citiraj:
Autor gnomisa Pregled postova
ovakvim agresivnim i primitivnim ispadom ne pridonosiš raspravi već samo stvaraš temelje za postove koje će moderatori morati kasnije brisati...back to topic..nisam nigdje napisao da monitor ima previsoku rezoluciju već da bi igranje na takvoj rezoluciji zahtjevao kupovinu vrlo jake grafičke kartice (a nema puno ljudi u HR koji si to mogu priuštiti)....visinu cijene monitora ne određuje samo reza već i tip panela/matrice, veličina panela itd itd....i S-IPS i PVA matrice imaju svoje mane i prednosti a napisati da su razlike između dvije matrice male - može samo netko tko nikad nije gledao u obe matrice postavljene jednu do druge...i opet ću ponoviti svoje skromno mišljenje - smanjivanje nativne reze nema smisla jer definitvno dolazi do degradiranja kvalitete slike (da i kod igrica, tu prvenstveno mislim na simulacije letenja)....tko misli da na 22" pva monitoru sa smanjenom rezom ima jednako dobru sliku kao na 20" 4:3 s-IPS - taj je zaslužio da zagrize udicu....
Moram potpisati gnomisu. Iz svog iskustva mogu reći da svakako ima razlike između S-PVA i S-IPS, moj prošli monitor je imao S-PVA, ovi sada S-IPS. Obje su super matrice, daleko od TNa, no S-IPS je ipak više nego malo bolja matrica(ne baš ni puno) . Radio sam još na par S-IPSova i S-PVA monitora i na svakom je S-IPSu slika bila kvalitetnija, pravilniji prikaz boja, gamme... Što se tiče smanjivanja reze u igrama, vele isto je kao na nativnoj ili se nevidi. E sad .... nativna rezolucija je nativna rezolucija na LCDu i nema logike da se to nevidi. Ja se neigram puno i sada kada i nabacim neku noviju igru na 7900GT @ 1280x1024 zato što mi šteka na nativnoj, razliku vidim bez problema. Normalno da se može igrati, no kvaliteta je degradirana.
p3tar je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2008., 22:05   #69
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,573
istina je da dozivis degradaciju kvalitete u igrama svakako ali pitanje je dali ces dozivjet veci gubitak kvalitete da se igras na nativnoj rezi ili da smanjis rezu na manju pa da ju igras sa vecim detaljima?! e to je pitanje koje dosta komplicirano.... i mislim da se trenutno dogada paradoks sa monitorima ljudi si mogu priustiti monitor od 22'' ili 24 sa rezom 1900x1200 ali jel si mogu priustiti 8800GTX ili dvije 8800GT da upogone taj monitor na nativinoj rezoluciji??? mozda neke igre traze i dvije GTX-ice u SLI.u mislim da su ti monitori jedino dobri za posten rad na njima ili za gledanje HD.ova. za igranje i nase standarde malo su preskupi popratni sadrzaji da to izgleda bar nekako.....
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2008., 02:15   #70
von Schultz
Premium
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 494
Mislim da ću na kraju ipak upiknuti Della 20" sa sips.om...

No, još jedno pitanje - da li mislite da ću imati neku degradaciju kvalitete slike ako ću gledati HD materijal na 20" dellu, tipa blu ray ili to nema veze?
von Schultz je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.01.2008., 08:42   #71
virty
Ronon Dex
Moj komp
 
virty's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: DS9
Postovi: 1,582
Koristim puno LCD-e monitora od 19"-22"... i wide i 4:3.....
Uz rad i igram i mogu reci da ne primjecujem nikakvu degradaciju o kojoj non-stop pricate. Igre pogonim uz pomoc 8800 GTS te kolega uz 1950 PRO te smo probali dosta reza uz max postavke. Skoro su sve igre radile dobro te su i na ne-nativnim rezama super izgledale. Rad u win i sl. je nesto drugo i tu treba biti nativna reza al za igre i ne bas. Naravno, ako stroj moze vrtiti u nativnoj, jos bolje, al i jedna manja reza ne izgleda uopce ruzno ili degradirajuce...

Inace, upravo dobivam novu posiljku od 100 LCD-a 19" i 20" Wide pa cu i na tim probati

Pozz
__________________
virty je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2008., 12:32   #72
p3tar
Mozilla Slave
Moj komp
 
p3tar's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 486
Možeš staviti i uber postavke na ne-nativnoj rezi (http://en.wikipedia.org/wiki/Native_resolution) i opet je slika degradirana jer monitor ne prikazuje sliku kakvu bi prikazivao na nativnoj. Sad koliko se to vidi ili smeta nekome ovisi i o igri, vjerovatno monitoru a i o tome kako tko gleda na to. Ja razliku vidim na bilo kojoj igri, no dali mi smeta...ne...zašto? zato jer nemam grafu koja će mi terati nove igre na 1600x1200 pa sam prisiljen na smanjivanje reze kako bi dobio igrivost. To je kao da ja sad imam neku 8800 karticu i instaliram igru i velim da na 20" 4:3 monitoru ona sa max postavkama izgleda isto i na 1600x1200, 1280x1024 ili 1024 x 768....Mislim da ovo nije ni vrijedno rasprave jer bi se moglo razglabat u nedogled.
p3tar je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2008., 13:11   #73
virty
Ronon Dex
Moj komp
 
virty's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: DS9
Postovi: 1,582
Citiraj:
Autor p3tar Pregled postova
Možeš staviti i uber postavke na ne-nativnoj rezi (http://en.wikipedia.org/wiki/Native_resolution) i opet je slika degradirana jer monitor ne prikazuje sliku kakvu bi prikazivao na nativnoj. Sad koliko se to vidi ili smeta nekome ovisi i o igri, vjerovatno monitoru a i o tome kako tko gleda na to. Ja razliku vidim na bilo kojoj igri, no dali mi smeta...ne...zašto? zato jer nemam grafu koja će mi terati nove igre na 1600x1200 pa sam prisiljen na smanjivanje reze kako bi dobio igrivost. To je kao da ja sad imam neku 8800 karticu i instaliram igru i velim da na 20" 4:3 monitoru ona sa max postavkama izgleda isto i na 1600x1200, 1280x1024 ili 1024 x 768....Mislim da ovo nije ni vrijedno rasprave jer bi se moglo razglabat u nedogled.
Sinko, mozda si ti picajzla pa ti sve smeta
__________________
virty je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2008., 13:22   #74
p3tar
Mozilla Slave
Moj komp
 
p3tar's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 486
Citiraj:
Autor virty Pregled postova
Sinko, mozda si ti picajzla pa ti sve smeta
Ajde čemu takvi glupi postovi?....De prvo popuni profil pa me onda zovi sinko. Ne smeta meni niš, picajzla jesam no isto tako sam i sretan sa onim za što si zaradim, samo ne zavaravam sam sebe.
p3tar je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2008., 13:51   #75
virty
Ronon Dex
Moj komp
 
virty's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: DS9
Postovi: 1,582
Citiraj:
Autor p3tar Pregled postova
Ajde čemu takvi glupi postovi?....De prvo popuni profil pa me onda zovi sinko. Ne smeta meni niš, picajzla jesam no isto tako sam i sretan sa onim za što si zaradim, samo ne zavaravam sam sebe.
Ima bit da si malo zivcan, zar ne vidis smile?
Inace imam 30 godina te puno godina rada s računalima i svim sl. u toj domeni...
Eto, zadnji moj post u ovom topicu da se ne uvridis...
__________________
virty je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2008., 13:54   #76
MAXx
Čupavac
Moj komp
 
MAXx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 261
Arrow

Citiraj:
Autor jurbAs Pregled postova
gabre ajde imas pravo da je ocekivana cijena al hmmm 20'' VA monitor kosta ko taj hmmm a i vise... btw to je isto ko i sa nvidinim 8800GT karticama koje su i danas jeftinije od 8800GTS 320mb modela ima firmi u hrv kod kojih doticna kosta 2200kn a ova 1800

vidjet cemo na kraju o cemu se tu radi meni se svida monitor bitno mi je da je VA ili ips da nije bljedni TN sa shit bojama i kontrastom !!! i kutom gledanja koji mi je presudno bitan... ne mora biti 180 ali da je bar 175


EDIT decki sad sam u velikoj dvojbi dali uzet dell 24'' ili ovog lenova od 22''?! naravno kada se pojavi kod nas?!
Ne znam ja imam tog Della i zadovoljan sam mogu igrat Crisys na 1920*1200 bez AA na DX9 a, sa DX10 na 1280*800 i neda dalje. Komp je ovaj iz moj komp. OS je Vista. Da gejmam nebi ga kupio za gejmanje su najbolji 19" ili 20" Wide monitori sa TN matricom a, pošto meni treba za obradu slika onda mi je baš super Dell.
__________________
Science cannot be stopped. Man will gather knowledge no matter what the consequences – and we cannot predict what they will be. - Linus Pauling

Zadnje izmijenjeno od: MAXx. 09.01.2008. u 14:11.
MAXx je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2008., 15:01   #77
p3tar
Mozilla Slave
Moj komp
 
p3tar's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 486
Citiraj:
Autor virty Pregled postova
Ima bit da si malo zivcan, zar ne vidis smile?
Inace imam 30 godina te puno godina rada s računalima i svim sl. u toj domeni...
Eto, zadnji moj post u ovom topicu da se ne uvridis...
Ma malo jesam "jumpy" danas, loša kava jutarnja valjda. Nemaš frke, malo sam i ja naglo reagirao. I ja valjda od svoje 12te godine radim sa računalima, te sam svake godine sve veća picajzla i perfekcionist. Malo me rasrdi kada ispadne da nema vidljivog pomaka u kvaliteti slike pri igranju na nenativnim rezama, zanemarivog možda da ali nevidljivog ne. Kao što sam napisao nije vrijedno rasprave. Eto dosta i od mene o tome, nevolim topice zagađivati OTom.

Na topic, ajde ko prvi pikne ovaj monitor neka nabaci neki review, imam osjećaj da bi mogao biti odličan.
p3tar je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2008., 23:06   #78
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,573
Citiraj:
Autor MAXx Pregled postova
Ne znam ja imam tog Della i zadovoljan sam mogu igrat Crisys na 1920*1200 bez AA na DX9 a, sa DX10 na 1280*800 i neda dalje. Komp je ovaj iz moj komp. OS je Vista. Da gejmam nebi ga kupio za gejmanje su najbolji 19" ili 20" Wide monitori sa TN matricom a, pošto meni treba za obradu slika onda mi je baš super Dell.

eee pitanje jedno kako te dell sluzi u video obradi i kako prikazuje kontraste i to? i jel imas ghosting?! toga me strah...... btw koji si monitor imao prije
njega? i jesi na njemu vrtio full hd filmove tj 1080p i kako to izgleda?
sorry na OT-u.....
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2008., 00:33   #79
von Schultz
Premium
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 494
A mene još uvijek zaniama jel bi mogla biti slika manje kvalitetnija kada bi gledao HD filmove na 20" Dellu koji ima 1050px rezu?=
von Schultz je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2008., 00:46   #80
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,573
Citiraj:
Autor Catalyst Group Pregled postova
A mene još uvijek zaniama jel bi mogla biti slika manje kvalitetnija kada bi gledao HD filmove na 20" Dellu koji ima 1050px rezu?=
heheh na to ti ne bi znao rec ali po pitanju rezolucije bit ce ti gubitak kvalitete jer je reza 1080p 1920x1080 ako se ne varam i tu ce doc do gubitka kvalitete.... makar mislim da ne bi trebalo biti veliki gubitak HDCP ti taj monitor ima dobra je matrica jedino reza... al stvarno trebas pitat nekog ko je vidio oba monitora pa da ti oni kazu jel ma gubitka kvalitete 720p podrzavas....
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2008., 00:54   #81
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Cek, da li ti misliš gledati originalne blu-ray / hd dvde na tome preko linijskog playera ili X264 recode?
Ako je prvo, onda nemoj kupovati monitor da bi gleda filmove jer je 22" premalo, a ako je ovo drugo onda ti je sasvim svejedno da li ima ili nema tih 30px po visini.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2008., 02:49   #82
von Schultz
Premium
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 494
definiraj x264 recode hehe

Takodjer, na tog della bi jednog dana i stavio HD TV... tj gledao HRT recimo, preko tv tuner kartice...
von Schultz je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2008., 09:05   #83
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,573
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Cek, da li ti misliš gledati originalne blu-ray / hd dvde na tome preko linijskog playera ili X264 recode?
Ako je prvo, onda nemoj kupovati monitor da bi gleda filmove jer je 22" premalo, a ako je ovo drugo onda ti je sasvim svejedno da li ima ili nema tih 30px po visini.
pa i jedno i drugo vise x264 recode naravno jer full hd je oko tj blu-ray od 20 do 35gb
mar jel onda bolji dell od 24'' za takvu primjenu ili je jednako dobar i lenovo??

@Catalyst Group hmm laicki receno divx novog doba tako ga ja zovem za neke dvije do 3 godine ce istisnut divx sa trzista jer filmovi su veliki od 4.5 do nekih 12gb ovisno o filmu
ako hoces bolju definiciju onda ti je to ovako nekako x264 koristi rezu od full hd-a znaci 720p ili 1080p moze i druge kompresira film na neku prihvatljivu velicinu naravo film gubi na kvaliteti ali ne toliko puno da bi mogao to skuzit i koristi x264 nacin kodiranja divx koristi x263 eto...... ako hoces vise pogledaj na wiki to je jednostavno objasnjenje....
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2008., 14:12   #84
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Brisem sav nepotreban spam i OT, tko opet bude rasplinja vatru dobija infraction.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2008., 16:22   #85
gnomisa
Registered User
Moj komp
 
gnomisa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,556
OK izgleda da sam bio u krivu vezano za rezu...čitam sad da su razlike između 1920x1200 i 1680x1050 reze od 1 do max 6 FPS-a...kako u dx9 tako i u dx10 (testovi na crysis, company of heroes, world inconflict i U3).....testirane grafe su 8800gts 512, 8800gt i Ati HD 3850 i 3870...dakle, sad mogu reći da je ovaj lenovo dobra kupnja jer uz matricu koja je bolja od TN matrica nudi višu ali ne i puno zahtjevniju rezu od one drugih 22"-ra....a košta nešto više od 3000kn....još da uleti kakav 22" s-ips za nekih 4t kuna

sad vidim da je test rađen na visti ali i bez AA i AF...a nisu neki svemirski fps-i...dakle ipak za igranje na toj rezi ak hoćete AA i AF trebat će se dobro isprsit za neku top grafu....

Zadnje izmijenjeno od: gnomisa. 11.01.2008. u 01:30.
gnomisa je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2008., 16:36   #86
Dancho
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: cro
Postovi: 42
nema zasad 22'',
ali ima 23'',24,26'' i 30''...

http://www.hazro.co.uk/home/index.html

tftcentral test 24'' modela
http://www.tftcentral.co.uk/reviews/hazro_hz24w.htm
Dancho je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2008., 01:34   #87
gnomisa
Registered User
Moj komp
 
gnomisa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,556
Citiraj:
Autor Dancho Pregled postova
nema zasad 22'',
ali ima 23'',24,26'' i 30''...

http://www.hazro.co.uk/home/index.html

tftcentral test 24'' modela
http://www.tftcentral.co.uk/reviews/hazro_hz24w.htm

čuj ti monitori koštaju dosta para a ne živimo u zemlji gdje su ljudi pošteno plaćeni....
gnomisa je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2008., 03:44   #88
von Schultz
Premium
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 494
Citiraj:
Autor jurbAs Pregled postova
pa i jedno i drugo vise x264 recode naravno jer full hd je oko tj blu-ray od 20 do 35gb
mar jel onda bolji dell od 24'' za takvu primjenu ili je jednako dobar i lenovo??

@Catalyst Group hmm laicki receno divx novog doba tako ga ja zovem za neke dvije do 3 godine ce istisnut divx sa trzista jer filmovi su veliki od 4.5 do nekih 12gb ovisno o filmu
ako hoces bolju definiciju onda ti je to ovako nekako x264 koristi rezu od full hd-a znaci 720p ili 1080p moze i druge kompresira film na neku prihvatljivu velicinu naravo film gubi na kvaliteti ali ne toliko puno da bi mogao to skuzit i koristi x264 nacin kodiranja divx koristi x263 eto...... ako hoces vise pogledaj na wiki to je jednostavno objasnjenje....
...hm ok, ali zar bi slika na 20" ekranu bila toliko lošija ako gledam baš origigi blu ray disc kada jednog dana kupim plejer za komp... ne mislim na linijski... to ce ici na plazmu bez brige...
von Schultz je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2008., 10:14   #89
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Ozbiljno razmišljam o ovom monitoru otkad sam rodbini uzeo Phillips 20" monitor (jeftinjak od 1700kn) koji preko analognog konektora ima bolju sliku od mog starog Samsunga 930BF.
Izgleda da je tehnologija ipak dosta napredovala zadnjih godina kad 1700kn monitor dosta nadmaši moj koji je koštao preko 3000 ne tako davno
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2008., 16:35   #90
gnomisa
Registered User
Moj komp
 
gnomisa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,556
od lika koji je bio u ekipi koja je radila ovaj monitor:

Jim Says:
September 24th, 2007 at 9:05 am
Hi all. I’m part of the team who developed the L220x Wide. Thanks for your feedback. A brand new panel was created for this monitor. That’s the only way we could put the same number of pixels from a 24″ UXGA monitor into a size we think fits better on most desktops. And, yes, it is a PVA panel supporting 178 degree viewing angles from both the horizontal and vertical position. This is very nice when viewing in portrait mode.

The process technology required to produce panels with higher dot density are restricted to smaller sizes like iPhones and notebooks. Except, of course, IBM was WAY AHEAD of the industry when “Big Bertha” was introduced years ago.

HDCP is High Definition Content Protection. It’s a standard DVD content creators have standardized on to protect against copying. Only devices including HDCP can play full High Def (HD) media.

Oh, by the way, for you ThinkPad users looking for something to use in your home office, this is the very first 22″ wide monitor capable of playing full HD movies.


izvor: http://www.lenovoblogs.com/designmatters/?p=180

u ovom reviewu tipa su pitali za input lag...i odgovor je:

the bulk of the images show around 18~25ms. the least amount was 0ms and greatest was 30ms as shown above. average seems to be 22ms.

Zadnje izmijenjeno od: gnomisa. 16.01.2008. u 16:56.
gnomisa je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na