Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Diskovi SSD/HDD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.09.2007., 16:32   #31
bego2
Banned
Moj komp
 
bego2's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: https://t.me/pump_upp
Postovi: 2,724
uf dobro je. moj je 3.aae
bego2 je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2007., 17:32   #32
eXer
Premium
Moj komp
 
eXer's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 76
Citiraj:
Autor bego2 Pregled postova
uf dobro je. moj je 3.aae
Ajde baci slike s HDTune 2.54 i HDTach 3 ako ti nije problem, da vidimo kakva je razlika.
eXer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.09.2007., 18:47   #33
Rain Man
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: x
Postovi: 1,447
Ima tko losiji?



Ne svida mi se!
Rain Man je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2007., 19:53   #34
EvilM@ster
Ev1LMa5ter
Moj komp
 
EvilM@ster's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 675
Evo moj ST3320620AS 3.AAE

__________________
androidhrvatska.com
EvilM@ster je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2007., 21:07   #35
Rain Man
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: x
Postovi: 1,447
Eh, Evil idemo se mijenjat? Dobro da meni taj nije primarni! No i dalje mi se ne svida!
Rain Man je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2007., 08:13   #36
eXer
Premium
Moj komp
 
eXer's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 76
Usporedjujuci svoj 3.AAK i EvilM@sterov 3.AAE, razlike su stvarno minorne. Avarage je unutar 1 MB/s, seek je isti, kod AAE su veci max. transfer rate, ali manji min trasfer rate od AAK (barem onog mog).

Ovaj kod Rain Man (jel to AAK?) stvarno izgleda lose.

Rain Man, skini novi HDTune 2.54, jer su svi ostali mjerili s time pa postaj opet.
eXer je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2007., 10:39   #37
Rain Man
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: x
Postovi: 1,447
Da, 3.AAK je. Evo friski rezultat koji je malo bolji.



Da li je tko to istrazio i mozda seagate ima stvarno tu jednu seriju diskova na ime neke poluserverske upotrebe jer je rezultat i dalje slabiji od ostalih firmwarea.
Rain Man je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2007., 11:06   #38
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor eXer Pregled postova


A damn, gledao sam na onom gornjem linku i disk s AAE FWom, je imao oko 75 MB/s.

Ajd ako netko ima ST3320620AS s FWom koji nije 3.AAK nek pukne grafove, da to malo usporedimo.

Pitanje je da li je legalno pod istom oznakom proizvoda prodavati uredjaje s bitno drugacijim karakteristikama, odnosno da li su to onda isti uredjaji... ili je jedan od njih proizvod s tvornickom greskom?!?

Ovo bi moglo postati zanimljivo...
FW upgrade je vrlo cesto produkt analize raznih parametara prijasnjih verzija, moguce je da prethodne verzije nisu imali optimalne performanse / pouzdanost / nesto trece.

Izbaciti novu verziju nije bas nesto sto netko napravi pritiskom na tipku (i jos nakon toga kaze "uuups"), tako da je lako moguce da ima jos nesto sto mi sada ne mozemo znati.

Nazalost, FW upgrade je vecini ljudi postao poznata procedura tek u zadnjih par godina, tj. do sada nisu culi za to, a vecina ih ocekuje i da FW upgrade napravi i nesto vidljivo kroz HDTach i slicne aplikacije. Ne mora uvijek biti tako. Moguce je da je ova verzija FW-a donijela neke pomake u, recimo, duzem trajanju uredjaja, no mi to realno niti mozemo znati niti mozemo znati sto Seagate ima u planu ili sto su vidjeli u analizi.

Da li je negdje u opisu proizvoda deklarirano bilo sto sto ova verzija FW-a ne zadovoljava?
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2007., 12:15   #39
eXer
Premium
Moj komp
 
eXer's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 76
korekcije qvota

Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Izbaciti novu verziju nije bas nesto sto netko napravi pritiskom na tipku (i jos nakon toga kaze "uuups"), tako da je lako moguce da ima jos nesto sto mi sada ne mozemo znati.
Jasno mi je da to nije lak posao i da zahtjeva dugotrajna testiranja, ali ipak, za to su placeni.

Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Nazalost, FW upgrade je vecini ljudi postao poznata procedura tek u zadnjih par godina, tj. do sada nisu culi za to, a vecina ih ocekuje i da FW upgrade napravi i nesto vidljivo kroz HDTach i slicne aplikacije. Ne mora uvijek biti tako. Moguce je da je ova verzija FW-a donijela neke pomake u, recimo, duzem trajanju uredjaja, no mi to realno niti mozemo znati niti mozemo znati sto Seagate ima u planu ili sto su vidjeli u analizi.
Dotaknuli smo se zanimljive teme, cini mi se da svako vuce na svoju stranu.

Mene recimo zanima, neovisno o ovoj temi, da li je legalno prodavati uredjaje iste serije (evo tipa ovog ST3320620AS) sa bitno drugacijim karakteristikama.

Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Da li je negdje u opisu proizvoda deklarirano bilo sto sto ova verzija FW-a ne zadovoljava?
Naravno da nije. U tome i je problem. Sve te deklaracije proizvoda se definiraju u laboratorijskim uvjetima, koje pak nitko drugi ne moze postici - osim njih samih - naravno!

To je prljava igra proizvodjaca, prvo se izbace serije sa odlicnim performansama (za neke korisnike koji gledaju recimo HDTach i sl. )... vidjevsi testove tih uredjaja, potencijalni kupci se odluce na njihov proizvod da bi na kraju dobili proizvod drugaciji od onog sto su zeljeli... jer eto ima drugi FW.

Da sam znao ovo, sigurno mi izbor ne bi bio Seagate, vec bi uzeo jos jednog Hitachia.. ali i meni se dogodilo da su me smotali, nisam uopce obracao paznju na FW, jer sam oglupio od ucenja

Uostalom, ako ce novi FW donijeti promjene u trajanju uredjaja, pouzdanosti i sl. zasto onda ne bi bilo moguce staviti taj novi FW na sve diskove serije ST3320620AS?! Osim ako nisu i HW drugaciji pa ne bi radili u tom slucaju.

Ako je i HW i FW drugaciji zasto onda nose istu oznaku? Smiju li to?

Kupim meni dva identicna proizvoda, od kojih je jedan ispadne 15-20% sporiji od drugoga - zar su to onda isti proizvodi?

Sorry, sto sam te nadavio, znam da si htio razjasniti neke stvari... ali stvarno mrzim kad me veslaju, i jos me gnjave... da se moram gorko nasmijati i odo ucit dalje

Zadnje izmijenjeno od: eXer. 25.09.2007. u 12:35.
eXer je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2007., 16:51   #40
EvilM@ster
Ev1LMa5ter
Moj komp
 
EvilM@ster's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 675
Znaci ima 3.AAE 3.AAK i 3.AAC.... ima li jos koja revizija..
__________________
androidhrvatska.com
EvilM@ster je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.09.2007., 16:59   #41
bego2
Banned
Moj komp
 
bego2's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: https://t.me/pump_upp
Postovi: 2,724
Citiraj:
Autor eXer Pregled postova
Ajde baci slike s HDTune 2.54 i HDTach 3 ako ti nije problem, da vidimo kakva je razlika.

evo samo hdtach. disk je u sata1 modu. odkada sam ga spojio na novu matičnu zaboravio maknut jumper na disku i sad radi u sata1 modu. jesam lijen.

http://www.imagesforme.com/images/9963untitled.JPG
bego2 je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2007., 17:58   #42
Rain Man
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: x
Postovi: 1,447
I onako nema prevelike veze ako je i sata 1. Banana s tim diskovima. Ja necu otpisat seagate, al to fakat nije u redu od njih. Da smo negdje u modernom svijetu sigurno bi dobili besplatnu zamjenu za drugi "ispravan" disk, no ovdje mozemo samo kukat.
Rain Man je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2007., 19:30   #43
bego2
Banned
Moj komp
 
bego2's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: https://t.me/pump_upp
Postovi: 2,724
boli me k.

ne gledam previše brzinu (iako ne kažem da nije bitna), tražim pouzdanost.
bego2 je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2007., 19:49   #44
Rain Man
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: x
Postovi: 1,447
Ja sam isto naveo da mi nije disk primarni vec je cisto za "storage". No dal sad ja mogu zbog toga biti miran sto nisam dobio sto sam platio, to svakako ne.
Rain Man je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2007., 19:54   #45
bego2
Banned
Moj komp
 
bego2's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: https://t.me/pump_upp
Postovi: 2,724
to što si rekao stoji. ovo me malo razočaralo kod sigejta ali opet najviše vjeran njima.
bego2 je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2007., 20:34   #46
BladeRunner
Type R
Moj komp
 
BladeRunner's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: El Segundo School of Finance
Postovi: 1,485
pasmater...
zapravo ja sam htio hitachia ali ga nije bilo pasmater,na drugoj plaći će doć aaks pasmater...
jel radi u sata1 ili sata2 modu:
__________________
David linčujem Davida Finčera
BladeRunner je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2007., 20:38   #47
domina
Premium
Moj komp
 
domina's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: KC (HR)
Postovi: 898
imam i ja jednog takvog al koristim ga na usb ladici kao storage za laptop pa se nemam kaj zalit, uvjeren sam da mi nece odje.. kao što mi još nisu ni 2 starija sigejta koji još uvijek rade..
a najviše mi se sviđa kaj sam na sve njih dobio 5god garancije..
domina je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2007., 21:32   #48
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,390
Citiraj:
Autor BladeRunner Pregled postova
pasmater...
zapravo ja sam htio hitachia ali ga nije bilo pasmater,na drugoj plaći će doć aaks pasmater...
jel radi u sata1 ili sata2 modu:
Istestiraj burst speed - ako je veći od 160-170 MB, radi u SATA 2.0.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2007., 22:55   #49
BladeRunner
Type R
Moj komp
 
BladeRunner's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: El Segundo School of Finance
Postovi: 1,485


150 je... čini se sata1..
__________________
David linčujem Davida Finčera
BladeRunner je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2007., 23:23   #50
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor eXer Pregled postova
Jasno mi je da to nije lak posao i da zahtjeva dugotrajna testiranja, ali ipak, za to su placeni.
Pa vjerojatno to i jest rezultat testiranja. A rezultat ne mora biti vidljiv u HDTachu.

Citiraj:
Autor eXer Pregled postova
Dotaknuli smo se zanimljive teme, cini mi se da svako vuce na svoju stranu.

Mene recimo zanima, neovisno o ovoj temi, da li je legalno prodavati uredjaje iste serije (evo tipa ovog ST3320620AS) sa bitno drugacijim karakteristikama.
To je isti model, no ne i ista serija.

Citiraj:
Autor eXer Pregled postova
Naravno da nije. U tome i je problem. Sve te deklaracije proizvoda se definiraju u laboratorijskim uvjetima, koje pak nitko drugi ne moze postici - osim njih samih - naravno!
Pa ne samo oni sami, takvi rezultati se dobiju i s pravilnom primjenom pravih testova (koji su nama u pravilu nedostizni). Recimo, testirati seq. pisanje na disku kojem su vec kreirane particije i slicno ne dolazi u obzir, isto tako ne dolazi u obzir testiranje na razlicitim masinama i slicno.

Poledaj Seagate specifikaciju diska: max transfer - 72 MB/s max. Da li odgovara? Odgovara.

Citiraj:
Autor eXer Pregled postova
To je prljava igra proizvodjaca, prvo se izbace serije sa odlicnim performansama (za neke korisnike koji gledaju recimo HDTach i sl. )... vidjevsi testove tih uredjaja, potencijalni kupci se odluce na njihov proizvod da bi na kraju dobili proizvod drugaciji od onog sto su zeljeli... jer eto ima drugi FW.
Naravno. K tome, to je i dobro. Da je Seagate objavio kako je AAK pouzdaniji; kako mu je MTBF veci i slicno, oni prvi vlasnici bi postavili pitanje "a sto je s nama?".

Citiraj:
Autor eXer Pregled postova
Da sam znao ovo, sigurno mi izbor ne bi bio Seagate, vec bi uzeo jos jednog Hitachia.. ali i meni se dogodilo da su me smotali, nisam uopce obracao paznju na FW, jer sam oglupio od ucenja
Ajmo realno, koliko cesto u stvarnosti dobijes potrebu za seq. zapisom? Ili, s druge strane, apsolutno random I/O operativnoscu?

Recimo, karikiram, AAK je mogao imati napredniji NCQ sto je moglo dovesti do pada seq. zapisa. U testu nevidljivo, u praksi nekad iznimno bitno.

Citiraj:
Autor eXer Pregled postova
Uostalom, ako ce novi FW donijeti promjene u trajanju uredjaja, pouzdanosti i sl. zasto onda ne bi bilo moguce staviti taj novi FW na sve diskove serije ST3320620AS?! Osim ako nisu i HW drugaciji pa ne bi radili u tom slucaju.
Vrlo lako moguce da jest, a isto je tako moguce i da nije. To zna samo Seagate.

Citiraj:
Autor eXer Pregled postova
Ako je i HW i FW drugaciji zasto onda nose istu oznaku? Smiju li to?
Naravno. Ima takvih varijanti milijun, nije to problem. Konkretno, promjena FW-a diskova je nesto sto je davno (istina, samo u ozbiljnim sustavima) postala relativno svakodnevna praksa i nitko se radi toga bas ne uzbudjuje. Cak i ako brzina malo padne ako je pouzdanost u pitanju.

Citiraj:
Autor eXer Pregled postova
Kupim meni dva identicna proizvoda, od kojih je jedan ispadne 15-20% sporiji od drugoga - zar su to onda isti proizvodi?
Ako zadovoljavaju specifikacije i nomenklaturu proivodjaca, da.

Citiraj:
Autor eXer Pregled postova
Sorry, sto sam te nadavio, znam da si htio razjasniti neke stvari... ali stvarno mrzim kad me veslaju, i jos me gnjave... da se moram gorko nasmijati i odo ucit dalje
Ni najmanje me nisi udavio, bez brige. Samo bih htio malo ekipi objasniti da je to relativno normalna stvar i da me u ovoj prici jedino smeta to sto je tesko doci do detalja koje realno ima samo Seagate. Nagadjanje je tu najveci problem.

Recimo, FW update Segate diskova mozes naci i kod proizvodjaca piceka, npr:

http://www-307.ibm.com/pc/support/si...cid=MIGR-65058

no neces naci neki bitan detalj. Ono sto moze zasmetati jest oznaka koju takav update prati (hot fix ili slicno) sto ukazuje na ozbiljnu gresku.

Stoga, ako disk uredno radi i brinu te samo sinteticki testovi upitne kvalitete, nemas sto brinuti niti imas neki razlog povrata diska (nema kvara ili nedostatka, sve je u proizvodjackim specifikacijama), ali ako brines o tome onda je tu Seagateova greska to sto ne objavljuje u cemu je problem i lako mozes pronaci drugog proizvodjaca (no ni ostali nisu imuni na takve stvari).
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2007., 23:56   #51
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,414
Jel ovaj ok ili...?

__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2007., 23:57   #52
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,390
Koliko znam, Seagate je objavio da se ti diskovi mogu vratiti što znači da ipak nešto nije u redu s njima...

Citiraj:
Autor nino5 Pregled postova
Jel ovaj ok ili...?

Evo ti slike testova druga dva Seagateova modela od 250 GB koji su ne tako davno postavljeni na PCE forum...

http://img523.imageshack.us/img523/1643/untitledou1.jpg by Vedo
http://img161.imageshack.us/img161/3...50310ashv9.jpg by BrunoZG
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2007., 00:01   #53
Rain Man
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: x
Postovi: 1,447
Istina i ja sam nasao da je seagate zamjenom priznao da je to neka greska kod 3.AAK firmwarea. A kamo da ja svojeg nosim? Mislis da ce ga nasi trgovci mijenjat? Malo vjerojatno!
Rain Man je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2007., 00:17   #54
Mr.Ex.President
Torrent freek
 
Mr.Ex.President's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Split
Postovi: 3,910
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Koliko znam, Seagate je objavio da se ti diskovi mogu vratiti što znači da ipak nešto nije u redu s njima...



Evo ti slike testova druga dva Seagateova modela od 250 GB koji su ne tako davno postavljeni na PCE forum...

http://img523.imageshack.us/img523/1643/untitledou1.jpg by Vedo
http://img161.imageshack.us/img161/3...50310ashv9.jpg by BrunoZG
Evo još jednog 250 GB modela...graf je katastrofa
LINK
__________________

CPU: AMD Ryzen 5 1600X MHz - cooling: Corsair H100x
MBO: MSI B450 Gaming Plus
RAM: 2x 8 GB DDR4 G.SKILL 3000 MHz (Aegis F4-3000C16D-16GISB)
VGA: Asus GeForce 970 4 GB STRIX
HDD: SSD Kingston 256 GB [KC400] || Toshiba 3 TB [DT01ACA300]
Case: NZXT S340 - Rear exhaust 120mm - 7V
PSU: Corsair RM550X 550W


Periferija

LCD: HP ZR24w
Keyboard: Logitech Illuminated Keyboard
Mouse: Logitech G400
Gaming Wheel: Driving Force™ Pro
Sound: Genius SP-HF1201A
Printer: HP LaserJet 1020
Scanner: HP ScanJet 4300
Headphones: Philips SHC 2000
ADSL: Siemens Gigaset SX763 router [T-com Flat - 10/640]
Switch: D-Link DGS-1005A 5-port giga
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1



CPU: AMD X2 A4-5300 cooling: BOX
MBO: Gigabyte GA-F2A85XM-HD3
RAM: Kingmax 1x4GB DDR3, 1600 MHz CL9 [FLGF]
HDD: WD Green 2TB [WD20EZRX]
PSU: Antec SU380
Case: Antec NSK2400 (ispuh: 120mm - 5V)

TV: Samsung 43E450 @HDMI
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1
Remote: Logitech K230 + Logitech M180 mouse

LINK

Mr.Ex.President je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2007., 00:22   #55
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,414
Citiraj:
Autor Rain Man Pregled postova
Istina i ja sam nasao da je seagate zamjenom priznao da je to neka greska kod 3.AAK firmwarea. A kamo da ja svojeg nosim? Mislis da ce ga nasi trgovci mijenjat? Malo vjerojatno!
Ako je tako, ja cu svog zapakirat i poslat direktno Seagateu, samo da vidim gdje, valjda ce biti Dojchland. Nego ako moze neki link vezano za to vracanje?

Vjeruj mi nije problem poslat (barem meni) jer sam tako slao Maxtora 250gb kojem nije SMART bio ispravan, kad ono vrati se 300GB , samo da iskopam taj thread...evo ga http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=39352
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2007., 00:34   #56
DANCI
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 732
Jel ovo ok ???
pitam jer se nekužim baš previše u HDD imam seagate malo me muči kaj piše samo 3.AA, a ne 3.AA*i neš.

inače se radi o disku 250GB sa jednom pločom to sam bio pogledo na službenim web str. priključen na PCI kontoler i HDD postavljen je u SATA1 mod. tj. SATA150

DANCI je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2007., 00:55   #57
pem7799
Premium
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: split
Postovi: 133
Dobar test HDD od 500 GB

Evo kako treba izgledat dobar test hard diskova.
Mozda pronadjete neke odgovore...

http://www.xbitlabs.com/articles/sto...ra-720010.html

Enjoy
pem7799 je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2007., 12:36   #58
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Rain Man Pregled postova
Istina i ja sam nasao da je seagate zamjenom priznao da je to neka greska kod 3.AAK firmwarea. A kamo da ja svojeg nosim? Mislis da ce ga nasi trgovci mijenjat? Malo vjerojatno!
Gdje ste nasli te sluzbene objave? Napominjem, sluzbene?
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2007., 13:20   #59
Rain Man
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: x
Postovi: 1,447
Nema sluzbenih priopcenja. Mislim da ih ni nece biti. Nisu to eksplodiravajuce baterije. Mislim da vecina korisnika nece ni skuzit da im disk ne radi kako bi trebao. A ovima koji to skuze mislim da je negdje u reviewima bilo receno da je seagate odlucio zamijenit te diskove. Sluzbene objave bi samo rasirile strah i kostale seagate miljune dolara.

Ja bome da znam gdje nam je najbliza podruznica seagatea bi se prvo cuo s njima pa ako treba zapakirao disk i poslao im poduzecem s otkupninom. Ne, da znam njemacki pisao bi njima pa da cujem sto imaju za reci. Ja i onako nemam sto za izgubiti.
Rain Man je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2007., 15:16   #60
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Rain Man Pregled postova
Nema sluzbenih priopcenja. Mislim da ih ni nece biti. Nisu to eksplodiravajuce baterije. Mislim da vecina korisnika nece ni skuzit da im disk ne radi kako bi trebao. A ovima koji to skuze mislim da je negdje u reviewima bilo receno da je seagate odlucio zamijenit te diskove. Sluzbene objave bi samo rasirile strah i kostale seagate miljune dolara.
Ako stvarno postoji problem (kojeg ja do sada bas i nisam uocio, tj. ni u jednom postu ni web stranici nisam naisao na nista drugo osim da je sporiji od starijeg FW-a u nekim testovima), Seagate ce ga objaviti, ne zbog solo kupaca vec zbog "velikih".

Citiraj:
Autor Rain Man Pregled postova
Ja bome da znam gdje nam je najbliza podruznica seagatea bi se prvo cuo s njima pa ako treba zapakirao disk i poslao im poduzecem s otkupninom. Ne, da znam njemacki pisao bi njima pa da cujem sto imaju za reci. Ja i onako nemam sto za izgubiti.
Imas i support na engleskom govornom podrucju.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na